Atmosféra šedesátých let, okamžiky svobodného nadechnutí, nadějí i absurdních setkání, to vše se během několika hodin změní sovětskou okupací Československa... V horkém létě šedesátých let se mladý Tomáš (I. Lupták) chystá na studentskou brigádu do Anglie a celá jeho rodina (V. Preiss, P. Tomicová a N. Divíšková) nemá jinou starost než vypravit potomka na cestu. Jsme v Československu roku 1968. Tomáš tráví s kamarády a svou přítelkyní Táňou (M. Štípková) bujarou noc před odjezdem, Tánin mladší bratr poprvé odjel se svým kamarádem na klukovský výlet. Přichází ale ráno 21. srpna a předpokládané plány dostávají dějinným zásahem jinou podobu. Tomáš spěchá na nádraží, vlaky však nejedou. Kluci objeví na chatě ruského zběha a všude se střílí. Lidské vztahy se náhle komplikují a lidé stojí před nelehkými rozhodnutími. Toho srpnového rána se radikálně proměnily osudy tisíců lidí a vystaveni tragické oběti jednoho z chlapců proměňují se i hodnoty ústředních hrdinů Tomáše a Táni… (Česká televize)

rozika

Ďakujem všetkým, ktorí zhodnotli ANGLICKÉ JAHODY predomnou. Na základe vás a vašich názorov som sa rozhodol dnes večer tento snímok n e s l e d o v a ť /21.08.2009-STV1 o 21.30/ a venovať svoj vzácny čas rodine a knihe. S vašimi kritikami a hodnoteniami na večné časy. ()

blackmore

Vzhledem k tomu,že jsem včera shlédl skvost české kinematografie Takovou normální rodinku ,musím dát aspoň jednu hvězdu.Ani se nedivím té rádoby krizi-zasloužíme si to. ()

radostR

Film naprosto o ničem. Nuda podbarvená kytarou, která se opakuje s děsivou pravidelností tak, že po deseti minutách začnete slavnou píseň Málčik moj vyloženě nenávidět. Další z děl české kinematografie, které vzniknout nemusely. ()

Mirrabel

Začíná tam kde Pelíšky končí, ale pokračuje o dost hůř. Film o tom, že Rusové jsou hlupáci a Češi naivní. A pointa? Pořád se vracející prchající Rusák:) ()

Vic odpad!

Moje prožitky jsou úplně jiné, zlehčení tématu okupace je obrovské, myslím že ve štábu Rudé armády si připíjejí na režisérovo zdraví vodkou. P.S. V té době bylo vše, co jen trochu zavánělo Ruskem, tabu, tedy i pisníčky. ()

Hungrycats

Šmarjá, to je děsivý. Děj je velmi nepravděpodobný, vleče se pomaleji než přenosy z Poslanecké sněmovny, mladí hlavní hrdinové jsou nesympatičtí, navíc příšerně hrající, nejlépe herecky vychází ten ruský křen, co se na ně nalepil :-) film nezachrání ani pár renomovaných herců (Preiss, Divíšková...) = nebrat.... ()

NikoKovac

Téma okupace vojsky Varšavské smlouvy je poměrně častým motivem filmů, vzpomeňme na Rebely nebo Pelíšky, které na tuto událost také odkazují. Avšak v Anglických jahodách se kolem okupace točí celý děj, a tak to mohlo být, respektive mělo být, zpracované daleko lépe. Vůbec nevím, co tímto chtěl pan Drha říct, ale rozhodně se mu to nepovedlo. FRilm se neuvěřitelně táhne, nudí, kulisy jsou příšerné a nebýt Tomáše Kluse a jeho Malčiku, tak je to naprostý propadák. ()

werca.fly

Ač nerada, ale musím uznat, že i Troškova senáž, prozářená sluncem v kýblu jahod je proti tomuhle braku pomalu na Oskara. Jasně, jiný žánr, ale iritují mě ty jahody... Od samého začátku tohoto filmového utrpení jsem zaznamenala jen silné křeče mého zažívání, ospalost a nutkání vypnout zvuk (hlavně při poslechu klusavého hocha ), ale věřila jsem a doufala, že nic netrvá věčně... Opět další důkaz toho, jak se u nás i na Slovensku plýtvá nejen s ovocem z dovozu :-) Tento jahodovej průjem nezachránila ani hlučná, korpulentní volavka Tomicová a pamětník Preiss, i když snaha byla. Jen tedy kvůli nim dávám jednu jahodu, nebo trefněji malinu, snad se o ní podělí. Můj závěr - už nikdy více! ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008