Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

hepi_

Šesť členná britská komediálna skupina Monty Python vo filme Life of Brian paroduje, a paroduje ozaj skvele. Autorom nieje sväté ani narodenie a život Spasiteľa_Originálne a nadčasové 90% ()

mrclTV odpad!

Mne tento štýl humoru absolútne nič nehovorí, za celú dĺžku filmu som sa zasmial iba jediný raz - na samom začiatku. Inak som celý čas trpel a čakal na "zázrak" (teda na to, kedy to skončí). Strašné. ()

knihovna

K takhle skvělému filmu snad nelze ani psát komentář. Je tam spousta skvělých gagů a dialogů, ale upřimně nejvíc se mi líbí několik záběrů na nic nechápající legionáře, před nimiž se perou znepřátelené izraelské frakce. Jen by mě zajímalo, když to sledovali ve Vatikánu, zasmáli se u toho? Jestli ne, Bůh nás před nimi chraň! ()

Boudyy

Moje seznámení se sdružením Monty Python dopadlo lépe, než jsem si přál. Ten film o sobě ví, co je zač a nikam hlouběji se nepouští. Zatím nemohu posoudit nakolik jsou v tomto dílku dávkované ingredience pythonovského humoru, mě však Život Briana navnadil na shlédnutí dalších počinů této party. Velmi zábavné a vypointované gagy, satira na "židovský odboj" proti Římu (aneb pryč s Judejskou lidovou frontou, my jsme Lidová fronta Judeje!) a na křesťanská dogmata obecně, i když jsem podle ohlasů čekal ještě větší nářez. Závěr velmi vtipný a možná stavěn do protikladu s křesťanskou verzí pokoušení Krista na kříži a následnému skonání. No a závěrečná "Always look on the bright side of life" je skvělá a měla by se vám v hlavě spustit vždycky, když budete beznadějně umírat. Skvělé. ()

Jehan

Zásadní počin zběsilé party, které na to půjčil prachy ujetý bývalý kytarista Beatles. Nevím, co tomu vytknout. ()

ilclassico

Všechno, co jste chtěli vědět o počátku křesťanství, ale v nedělní škole jste měli zakázáno se na to zeptat. Bez rozdílu žánrů za 5. ()

MartinTerran

Je to šílené, ale co jiného bychom od Pythonů také čekali, že? Je zde mnoho absurdních situací z nichž většina je vtipných, ale jsou tu i takové které se dle mého nepovedly. Následování sandálu bylo výborné. Ke konci se mi zdálo už moc dlouhé, tak i proto "jen" 4*. Hodnocení: 84/100. ()

helrohir

Hoci som dosiaľ nič súvislé od "Pythonov" nevidel, predsa len som v tomto prípade nebol úplne nepoškvrnený, keďže pár z kontextu vytrhnutých scénok pravidelne koluje internetom, a tie nielenže neunikli mojej pozornosti, ale dokonca ma nalákali aj na pozretie celého filmu. A musím uznať, že je to naozaj nadčasová zábava, plná šťavnatých hlášok a gagov. Samozrejme tam bolo aj pár vecí, čo môj mozog tak úplne nepobral (mimozemšťania?), ale satira je to naozaj skvelá. 75%. ()

JosefTomas

Často se děje, že je od těch samých tvůrců více skvělých děl a lidi se pohádají, co je vlastně že lepší. A i když bych byl pravděpodobně ukamenován stejně jak ve filmu, aniž bych musel říct slovo "jehovisté", tak si pořád stojím za tím, že Svatý grál je prostě gagy, nápady a vtipností úplně jinde. Ano, Život Briana je taky fajn, má pár momentů, co jsou trefné, ale na rozdíl od useknutých končetin rytíře ve Svatém Grálu, tohle je genialitou vážně jen "povrchní". ()

Blazkowicz

Už jsem si myslel, že Pythoni nasadili normální typ humoru, kterému budu rozumět, ale zase nic. Ze začátku to tak i trochu vypadalo, ale potom přišly židovské politické strany, milión postav a celková zamotanost. A rázem to všechno přestalo dávat smysl. Humor taky sklouznul do nepochopitelna a bylo po filmu. Nějaká satira na Ježíše tam asi byla, ale moc jsem si toho nevšímal, protože to stejně nestálo za nic. Nevidím jediný důvod, proč tento film zakazovat. Asi neměli nic jiného na práci. 2+* ()

johnny01

Příliš mě to nepobavilo. Jako by to bylo příliš vážné, jako když Briana stíhá jedna katastrofa za druhou, jako by šlo spíše o odhalení křivých charakterů všech možných postav. Jediná scéna mi přišla opravdu vtipná - Biggus Dickus. ()

SirGawain

Srovnat s ostatními Pythony to nesvedu. Každý má totiž něco do sebe. Ale humor obsažený v tomto a i v jiných Pythonovských filmech je přesně ten druh humoru, který si představím pod označením ,,inteligentní humor,,. A říkám vám, že to je sakra vtipnej humor. ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005