Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí

Crank: High Voltage

Zastaneš a neprežiješ 2

Crank 2 - Zastaň a zomrieš

Crank 2: Zastaň a neprežiješ!

Crank 2: High Voltage

Akční / Thriller / Krimi / Komedie

USA, 2009, 96 min

• Fr

Chev je v průseru! Ty triádský kurvy mu vyřízly srdce a daly tam nějakýho uměláka…. Po pár vteřinách mne napadne, že TOHLE bude pořádná ptákovina. A ne snad proto, že J.S. je Angličan s velkým pérem. Efektní tu je i vyprsknutí ledu z pusy – jak moc, nechám na vás. Zběsilé tempo, hodně se ,,fakuje“, hudba dělá rámus a kamera je šílená. Nemohu říct, že by mi to vadilo, vlastně jsem ani nic jinýho nečekal. Jen kolikrát nevím, proč se to ,,tam“ děje. Chápu a nechápu. A do toho stávka pornoherců. Takové Sejmi je všechny byla taky šílenost, ale pobavila. Tady to je jen šílenost. A tak jsem se po 40ti minutách začal smát. Pokud si teda zrovna někdo neřezal bradavky. Nejsem normální! Šílená magořina, která se nebere nijak vážně a u které někteří budou litovat, že ji zhlédli. Jiní ji zase budou vynášet do nebes. Já na to nemám názor. PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Chev bude muset získat zpět svoji ,,mužnou“ pýchu. Uměláka bude muset držet stále při životě! Pomůže mu stávka pornoherců? Pomůže si sám? Pomůže mu někdo?(5.5.2009)

Asi tak 3x rychlejší a absurdnější, než jednička. Fakt, že se jen (ale opravdu jen) recyklují dříve využité nápady by až tak nevadil, ale co mi tu opravdu citelně chybí, to je nějaký silnější „filmařský moment“. Jednička měla stylový finální telefon s geniálním hudebním doprovodem (Jefferson Starship – Miracles), dvojka něco takového naprosto postrádá. A konec je doslova postavený na hlavu...(9.5.2009)

• Divočák

Podobné slepé střevo prvního dílu jako v podobě Casino Royale a Quantum of Solace. Zatímco ale Quantum by sice bez Casina nedávalo moc smysl, no aspoň si to vynahradilo v slušné popkornové akci a sexy Olze Kurylenko, druhý Crank nabízí jen zmatenou spleť nevýrazných over the top scén a od minula pěkně vyžilou Amy Smart. Doufám, že u Gamera se Neveldine s Taylorem budou trochu krotit a vzpomenou si na tu výživnou dávku talentu, kterou zapomněli někde v prvním dílu.(25.5.2009)

Mám takový pocit, že jsem právě viděl nejstylovější nářez svého života.(3.9.2009)

Konfucius řekl: "Karma je svině!" Tak tomuhle se říká nekompromisní akční nářez! Neveldine a Taylor se, neslušně řečeno, vysrali na nějakou logiku, fyzické omezení člověka, nebo na nějaký hlubší smysl. Chtějí po nás, abychom se bavili, a to já dokážu! Jason je zpátky a je ještě silnější, neporazitelnější a hlavně nesmrtelnější, než kdy dřív (což je už pořádný úlet, pokud jste viděli první díl, tak věřte, že to byl jen slabý odvar). Kdyby nebylo slabšího konce, tak se na to regulérně vyseru a hodím tady plnou palbu, škoda. SPOILER! A vypadá to, že bude i třetí díl! Přeci jen, na konci jedničky mrknul jedním okem a přežil. A tady na konci mrknul oběma očima! :-) P. S. A Amy Smart tomu opět dodává patřičný sexappeal.(29.12.2009)

• - Ve scéně, kdy chce Chev Chelios (Jason Statham) zabít muže na podlaze a zjistí, že má prázdný zásobník, řekne: "You lucky bastard!" Ve stejné situaci řekla postava Jasona Stathama stejnou repliku i ve filmu Podfu(c)k (2000). (TheCrook)

• - Starostlivý můž, který se ptá Cheva (Jason Statham), jestli je v pořádku, je mistr bojových umění Keith Jardine. Na triku má nápis „MEAN 1“, což značí jeho přezdívku "The Dean of Mean". (Othello)

• - Závěrečné titulky mají 12 minut a 26 sekund, což tvoří necelých 13% celého filmu. (Ficik)