Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí

Crank: High Voltage

Zastaneš a neprežiješ 2

Crank 2 - Zastaň a zomrieš

Crank 2: Zastaň a neprežiješ!

Crank 2: High Voltage

Akční / Thriller / Krimi / Komedie

USA, 2009, 96 min

• hellstruck

Pokračování většinou bývá horší než první díl (s výjimkou Pána Prstenů,ale to jsme někde úplně jinde)a tady se mi to opět potvrzuje.Někdy jsem měla vážně chuť tuhle pitomou slátaninu vypnout,jak to bylo přehnané.Nehledě na to,že Statham je celkem sympaťák a jednička měla vážně originální námět,tohle už byla ohrávačka.Aneb jak to tu někdo nazval "recyklací nápadu"..(8.4.2011)

• Hellboy

Stylovej a nabušenej příběh, kterej mi je sympatickej zobrazenim zvráceného chaosu, ale kterej je bohužel natočenej strašně nestylově. Nechápu, kam režiséři zašantročili aspoň ten kus zručnosti, kterej uplatnili při tvorbě prvního dílu. V druhém asi chtěli vypadat ještě víc cool, ale nezvládli to. Takže všechna dobře vymyšlená over-the-top akce je pohřbená mizerným vzhledem, režií, střihem a nevhodně použitými zrychlenými záběry. Dobrej průměr, ale je to škoda, tenhle film měl potenciál překonat jedničku. (A pořád je to lepší, než třeba Sejmi je všechny)(11.5.2009)

No tak toto je extra nelogická zběsilá jízda, která mě dost bavila. Na plné hodnocení to nedivím, jelikož je zde několik hluchých míst... Na tento rozporuplný film jsem se moc netěšil a dostal jsem příjemnou porci zábavné podívané, ale je to také jeden z těch filmů, které bych kamarádovy nedoporučil. Má to takový styl humoru, že nesedne každému... Mé hodnocení 4 hvězdičky...(15.5.2009)

Cheliosova nekonečná nasranost má pořád něco do sebe, ale Neveldine s Taylorem vytáhli na světlo nejlepší nápady už minule a tentokrát jen recyklují, anebo naopak přitvrzují tam, kde to není vůbec třeba. Neříkám, že to nemá pár geniálních scén, ale kromě nich je tu i pár opravdu hooooodně mizerných momentek, a ačkoliv běhá Chev po městě jen hodinu a půl, nudil jsem se celkem často. A konec je totální král WTF momentů. 5/10 Trojku, prosím, raději ne.(1.6.2009)

Asi tak 3x rychlejší a absurdnější, než jednička. Fakt, že se jen (ale opravdu jen) recyklují dříve využité nápady by až tak nevadil, ale co mi tu opravdu citelně chybí, to je nějaký silnější „filmařský moment“. Jednička měla stylový finální telefon s geniálním hudebním doprovodem (Jefferson Starship – Miracles), dvojka něco takového naprosto postrádá. A konec je doslova postavený na hlavu...(9.5.2009)

• - Závěrečné titulky mají 12 minut a 26 sekund, což tvoří necelých 13% celého filmu. (Ficik)

• - Když Chelios zabíhá do davu pornohvězd, jsou tu k vidění skutečné pornohvězdy, jako např. Jenna Haze, Peter North nebo Ron Jeremy. (TomikZlesa)

• - Výdělek v kinech za 1.víkend: 6.963.565 $.
    Výdělek v kinech celosvětově: 34,220,466 $. (IDžOR)