Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí

Crank: High Voltage

Zastaneš a neprežiješ 2

Crank 2 - Zastaň a zomrieš

Crank 2: Zastaň a neprežiješ!

Crank 2: High Voltage

Akční / Thriller / Krimi / Komedie

USA, 2009, 96 min

Rozhodně neskutečnej nářez a jeden z nejujetějších a absolutně nejvíc adrenalinovej film, co jsem asi viděl. Skutečně, tak jak všichni tvrdí, ve všech ohledech je to 2 x "víc" než první díl. Tohle je prostě ultra-mega-nářez, neskutečně nadupaná šílenost a bizardnost, které přidává na samotné zajímavosti v podstatě i to, že pochází z USA. Ano, nakonec i USA se může chlubit, jedním z nejujetějších, nejbizardnějších a nejšílenějších filmů, jaké kdy vůbec v dějinách kinematografie vznikly ... Ale druhý díl má bohužel dvě mínus. První je prostě to, že je to druhý díl a už to pro diváka není taková pecka, je to obnova prvního dílu, představte si první díl se sešlápnutým plynem ještě dvakrát tolik a dostanete dvojku. Některý nápady byly špičkový, ale objevovaly se hlavně v první polovině filmu, druhá polovina byla spíš už opakování prvního a závěr, i když totálně šílený, akční a ujetý, byla vlastně jen kopie prvního. Amy Smart super, fakt krásná holka skoro pořád polonahá, ta šílená japonečka taky super. Videoherní pojetí filmu, klipovitost, psychedelický výjevy tvůrců, všechno výtečný. Ale všechno už tady bylo v jedničce a dvojka jen vzala 99% akce a sešlápla plyn na podlahu. Film se nezastavuje naprosto před ničím a je to jeden z nejakčnějších filmů vůbec (myslím míra stopáž vs akce). Jenomže to co jsem objevoval v prvním díle a za co jsem ho miloval, tady už je dopředu jasný, bohužel. To druhý mínus jsem teď v té změti myšlenek a šrumci v hlavě, který těsně po shlídnutí filmu, v hlavě ještě mám, prostě zapomněl ... ale je možný, že jsem ho již zmínil. Prostěúžasný, ale jednička je jen jedna, právě svým nápadem a jeho úžasným zpracováním. Navíc ještě musím dodat, že tento film většina běžných diváků vůbec nepobere, tenhle film jde skutečně za hranice normálnosti a mnoha lidem se prostě líbit nebude, nebudou vůbec chápat, na co to vlastně koukají... Ovšem pro mě špička a pro vyloženě okrajové publikum vyžívající se v bizardních šílenostech jistě také!!! Jen víc takových ...(5.5.2009)

....! Ten istý Jason svoj adrenalínový rozbeh smelo prekročil a usadil sa do žánrového main stripper klipu , v ktorom si svoj poctivo budovaný " cool image " dúfam , že nezabudne . ( vynásobená 1čka - a to je teda zriedkavá záležitosť ).(29.12.2010)

Největší nálož pod sluncem naprosto gigantických rozměrů, já měl dost už po 30ti minutách a nebýt toho,že Chev pak malinko zvolnil, tak bych to bez duševní úhony prostě nedokoukal, protože něco tak brutálního, adrenalinově namakanýho, super drsnýho sem snad ještě neviděl, dokonce i Jason Statham je tady ještě tak 2x vostřejší než v jedničce a místo aby si zvyšoval adrenalin, tak do sebe pumpuje proud ze všeho možnýho, co má zrovna po ruce, počínaje výchovným elektrickým obojkem pro psy, přes policejní shockery, až po dráty vysokýho napětí, protože mu nějakej čínskej sráč sebral srdce, nahradil ho umělým a měl ještě zálusk na Chevovo péro, což byla pro Cheva poslední kapka a tak se vydal toho čínskýho sráče najít a vzít si svoje srdce zpátky a mezi tim stačí ještě zabíjet hajzly všeho druhu a vystřihnout si jedno excelentní šukací číslo s Amy Smart, který mnohonásobně předčí to z jedničky. A navíc tohle všechno je podporovaný tou nejklipovitější, nejcoolovitější, nejakčnější, nejnadupanější a nejdynamičtější režíí a kamerou, co sem kdy vidět. A teď když dovolíte, tak si jdu vyměnit spodky a pak si upravit TOP filmy a herce(3.5.2009)

Tvorba dua Neveldine/Taylor dává přesně to, co v dnešní žánrové kinematografii chybí (obzvláště pak v českých kinech). V době počítačových her a adrenalinových sportů působí i sebespektakulárnější akční filmy uondaně, neboť za sebou vlečou železnou kouli schémat a hodnot. Staromilský alibismus, který velí vyvažovat destrukci a jiné přímočaré atrakce stvrzováním hodnot dominantní společnosti podkopává nohy i jinak slibným dílům (např. "12 Rounds"). "Crank 2" v tomto kontextu představuje alternativní, ba až undergroundový výplod. Nesvazuje si nohy realismem, příběhem, ani zažitými vyprávěcími strukturami. Prostě na diváky po vzoru videoher valí proud primárních atrakcí a podvratných lákadel. Uvažovat o výtvorech Neveldina/Taylora jako o béčkových filmech, nedej bože v úrovni trendu "cool" žánrovek je pomýlené. Toto jsou ultimátní (akčně stylizované) exploatace – tedy přehlídky prvoplánových atrakcí, které chtějí přímo oslovovat diváky, velikášsky přiznávají svou lacinost i pokleslost a otevřeně atakují mainstreamové struktury a hodnoty. Hystericky frenetická obrazová koláž frivolně prezentované tělesnosti (ženské i mužské), excesivního násilí, videoherní estetiky (přímá aluze na FPS hry a celková evidentní inspirace sériemi Grand Theft Auto či Saints Row) a karikované popkultury se z plátna valí za zvukového doprovodu burleskních zvukových efektů, řízné hudby a kupy požitkářsky vyslovovaných vulgarit. "Crank 2" je komnata, jejíž dveře bojácně obchází obdivovatelé "Transformerů 2". Punk opravdu ještě nezemřel a cyberpunk došel do svého vrcholu v amfetaminovém zrcadle současnosti! PS: Třešničkou na dortu je perfektní herecké obsazení, které karikuje image představitelů – Jason Statham jako testosteronový britský nabíječ, Bai Ling coby otravná asijská štětka a David Carradine jako zvrhlý seschlý dědek a rádoby Asiat. --- více v recenzi na Aktuálně.cz(15.7.2009)

• Hellboy

Stylovej a nabušenej příběh, kterej mi je sympatickej zobrazenim zvráceného chaosu, ale kterej je bohužel natočenej strašně nestylově. Nechápu, kam režiséři zašantročili aspoň ten kus zručnosti, kterej uplatnili při tvorbě prvního dílu. V druhém asi chtěli vypadat ještě víc cool, ale nezvládli to. Takže všechna dobře vymyšlená over-the-top akce je pohřbená mizerným vzhledem, režií, střihem a nevhodně použitými zrychlenými záběry. Dobrej průměr, ale je to škoda, tenhle film měl potenciál překonat jedničku. (A pořád je to lepší, než třeba Sejmi je všechny)(11.5.2009)

• - Vzniklo na 300 hodin filmového materiálu. (Karlos80)

• - Když Chelios zabíhá do davu pornohvězd, jsou tu k vidění skutečné pornohvězdy, jako např. Jenna Haze, Peter North nebo Ron Jeremy. (TomikZlesa)

• - Na rozdiel od kino verzie, sa tento film objavil na DVD and Blu-Ray nosičoch aj s číslovkou v názve: "Crank 2: High Voltage". (beso74)