Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí

Crank: High Voltage

Zastaneš a neprežiješ 2

Crank 2 - Zastaň a zomrieš

Crank 2: Zastaň a neprežiješ!

Akční / Thriller / Krimi / Komedie

USA, 2009, 96 min

Nejlepší akční / dynamický film, který jsem kdy viděla. Po střihové, režijní, herecké a hlavně kamerové stránce bezchybné. Jedinou vadou ve filmu pro mě byla scéna sexu, která ač je film sám o sobě jeden velký nesmysl, byla prostě ubohá... jinak, tleskám, říkali, že to bude opravdu pecka, ale až taková... uuuuu!(11.6.2009)

Soundtrack Mike Patton: 1. Kickin' ,2. Chelios ,3. Sweet Cream (Redux) ,4. Organ Donor ,5. Chickenscratch ,6. Tourettes Romance ,7. Doc Miles ,8. El Huron ,9. Tourettes Breakdance ,10. Juice Me ,11. Hallucination ,12. Porn Strike ,13. Surgery ,14. Social Club ,15. Chocolate Theme ,16. Ball Torture ,17. Chevzilla ,18. The Hammer Drops ,19. Triad Limo ,20. Shock & Shootout ,21. Pixelvision ,22. Spring Loaded ,23. Verona ,24. Car Park Throwdown ,25. Noticias ,26. Catalina Island ,27. Supercharged ,28. Massage Parlor ,29. Full Body Tourettes ,30. Epilogue - In My Dreams ,31. Friction ,32. Epiphany,(10.5.2011)

Ještě žádný film nepracoval tak důsledné s estetikou počítačových her. Crank 2 si zajistil místo v dějinách kinematografie. ____ Herním vývojářům se často doporučuje, aby si osvojili dospělé vyprávěcí postupy z filmů, kdežto po filmových tvůrcích se chtějí svobodné interaktivní světy z videoher jako Kinoautomat. Crank 2 sice nevyhovuje ani v jednom, protože nevypráví (vyprávění naopak okázale ignoruje) a není ani interaktivní (Statham musí přebíhat mezi frakcemi v L.A. a sbírat od nich úkoly sám), ale tím dává Crank 2 najevo, že není ani filmem (protože nevypráví), ani hrou (protože není interaktivní). Crank 2 zapletl vlasec a není ničím, jen nekonečně malým bodem o nekonečně velké hustotě; a kinematografie se opět rozpíná. ____ Novátorským způsobem ověřuje Crank 2 také karteziánský dualismus, neboť Stathamovo tělo se obejde bez duše, zatímco hlava padoucha bez těla – Statham tak představuje moderní dobu, která chápe člověka jako tělo-stroj, v protikladu ke klasickému období, kdy byl člověk, zde padouch, pojímán jako duše obdařená tělem, které mu ovšem schází.(25.7.2009)

• M.a.t.t.

Prvý Crank na druhú, ešte v šialenejšom tempe a bez akýchkoľvek zapamätaniahodných momentov, vďaka čomu výsledok aj napriek krátkej stopáži chvíľami paradoxne nudí. Narozdiel od jednotky sa navyše v snahe o čo najefektnejšie balenie zachádza do extrémov, ktoré nútia buď odvracať zrak alebo vyvolávajú jemný úškrn na tvári. Naznačenie trojky v závere beriem čisto ako vtip, dvakrát a dosť, Chev Chelios.(4.5.2009)

....! Ten istý Jason svoj adrenalínový rozbeh smelo prekročil a usadil sa do žánrového main stripper klipu , v ktorom si svoj poctivo budovaný " cool image " dúfam , že nezabudne . ( vynásobená 1čka - a to je teda zriedkavá záležitosť ).(29.12.2010)