poster

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí

 • USA

  Crank: High Voltage

 • Slovensko

  Zastaneš a neprežiješ 2

 • Slovensko

  Crank 2 - Zastaň a zomrieš

 • Slovensko

  Crank 2: Zastaň a neprežiješ!

Akční / Thriller / Krimi / Komedie

USA, 2009, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Divočák
  **

  Podobné slepé střevo prvního dílu jako v podobě Casino Royale a Quantum of Solace. Zatímco ale Quantum by sice bez Casina nedávalo moc smysl, no aspoň si to vynahradilo v slušné popkornové akci a sexy Olze Kurylenko, druhý Crank nabízí jen zmatenou spleť nevýrazných over the top scén a od minula pěkně vyžilou Amy Smart. Doufám, že u Gamera se Neveldine s Taylorem budou trochu krotit a vzpomenou si na tu výživnou dávku talentu, kterou zapomněli někde v prvním dílu.(25.5.2009)

 • Shadwell
  *****

  Ještě žádný film nepracoval tak důsledné s estetikou počítačových her. Crank 2 si zajistil místo v dějinách kinematografie. ____ Herním vývojářům se často doporučuje, aby si osvojili dospělé vyprávěcí postupy z filmů, kdežto po filmových tvůrcích se chtějí svobodné interaktivní světy z videoher jako Kinoautomat. Crank 2 sice nevyhovuje ani v jednom, protože nevypráví (vyprávění naopak okázale ignoruje) a není ani interaktivní (Statham musí přebíhat mezi frakcemi v L.A. a sbírat od nich úkoly sám), ale tím dává Crank 2 najevo, že není ani filmem (protože nevypráví), ani hrou (protože není interaktivní). Crank 2 zapletl vlasec a není ničím, jen nekonečně malým bodem o nekonečně velké hustotě; a kinematografie se opět rozpíná. ____ Novátorským způsobem ověřuje Crank 2 také karteziánský dualismus, neboť Stathamovo tělo se obejde bez duše, zatímco hlava padoucha bez těla – Statham tak představuje moderní dobu, která chápe člověka jako tělo-stroj, v protikladu ke klasickému období, kdy byl člověk, zde padouch, pojímán jako duše obdařená tělem, které mu ovšem schází.(25.7.2009)

 • Jossie
  **

  Jak mě ten první film bavil, tak mi tenhle přišel nejenom jako hodně opakovaný, ale všechno ještě tak pětkrát zvětšené a zdůrazněné a už to prostě nebylo ono.(24.2.2010)

 • novoten
  **

  Konec srandy. Tam, kde byl první díl dokonalou jízdou, je pokračování už jen parodií a závodem o nejnepřijatelnější absurditu. Z maximálního zážitku se tak najednou stává prapodivná nechutnost, kde body navíc získává hlavně božský pár Jason + Amy.(20.7.2009)

 • Kaka
  odpad!

  Naprostá demence. Až si tohle někdo pustí za třicet let, bude se chytat za hlavu jak idiotské filmy se tehdy točily s nálepkou "ultra cool".(9.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace