John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Spooner

Nápad je to výbornej. Hnát film o zlém dítku přes tu psychologickou cestu je určitě v dnešní hororové situaci jisté osvěžení. Režisér se také snaží a některé scény jsou vážně působivé a hlavní hrdinka Vera Farmiga hraje výborně. Měl jsem ale problém s tou evil holkou, vůbec jsem jí to nevěřil a některé postavy nejsou zrovna nejlépe napsány a takové logické myšlení postavy Petera Sarsgaarda je vážně na hlavu. Což mi dost kazilo zážitek z filmu. Pokus dobrej, ale potřebovalo by to ještě krapet dopilovat. ()

Faustka

Ta malá mrška Estherka, s tvářičkou neviňoučkou jak právě vylíhnutý andílek, ze které se ale postupným přerodem stává... zákeřná, vypočítavá saň, přetvařujíce se však miloučce a roztomile, jak to křehoulinké ptáčátko. Vzápětí je jisté kdo/koho a s jakým záměrem vlastně adoptoval. Zachtělo se holoubátku, zarajtovat si na čerstvým masíčku... "Taťko, oblouznila tě sladkýma řečičkama, že se necháš..." Nabuzená kokotka! Mamča na tuhle potvůrku evidentně nestačí i když se rve jako fena, chránící svá mláďata do roztrhání těla. Nejúčinnější jsou ženský zbraně, to ví přece každá holka už od kolíbky! ()

petero

A máme tu ďalší hororový objav a ním sa stáva vynikajúca 12 ročná Isabelle Fuhrman. Škoda že do remaku CHILDREN OF THE CORN prepožičala len svoj hlas. Film však nestojí len na nej. Collet-Serra po priemernom HOUSE OF WAX, dokáže tentoraz strhnúť aj v situácii ktorá nie je vôbec hororová. Napriek prevetranému námetu, je film vďaka schopnému scenáru, réžii a hereckému osadenstvu správne napínavý. Na chuť mu prídu i tí čo zrovna tomuto žánru neholdujú (tehotným neodporúčam zhliadnuť úvod) a záver prináša absolútne logickú a mrazivú pointu. ()

gogo76

Tento nenápadný horor sa minimálne svojou atmosférou smelo môže zaradiť medzi kulty Ako prichádza satan alebo Vymietač diabla. Spoločného s cirkvou, diablom ani vierou nemajú nič, ale majú detského hrdinu, z ktorého ide strach. V.Farmiga je úžasná a sympatická herečka, ktorá ma už niekoľkými filmami po sebe upozornila, že by mala byť v mojej desiatke najobľúbenejších herečiek. Že sa v závere objaví K. Roden som netušil a bola to taká nečakaná čerešnička. Horory mám rád, ale musia byť mrazivé, strašidelné, alebo keď už krvavé, tak originálne a šokujúce. Za posledný rok, dva to boly väčšinou priemerné vyvražďovačky, ktoré nič nepokazia, ale čakám niečo viac. Svetlou výnimkou je iba Jazero smrti alebo Sirotčinec. Je to práve Orphan, ktorý mi po dlhej dobe urobil radosť po všetkých stránkach. Príliš nevsádza na ľakačky, krvavý tiež moc nie je, ale pod kožu sa vám zaryje spoľahlivo. S prehľadom štyri hviezdičky a za poslednú vyvražďovaciu polhodinu a logickú pointu, dávam aj piatu. Film 90%. ()

Davies182

Představitelka malé nezbedné ruské holčičky mi tak sedla, že jsem jí kupodivu přes polovinu filmu upřímně držel palce. Vše ale změnila ne moc příjemná scéna se svěrákem - od té doby by se za Esther rozhodně nestyděl nejeden vysoce postavený pekelník... Co na Orphanovi překvapí asi nejvíce je výborná pointa, která má mnohem blíže k thrilleru než k tunám obyčejných horrorů. Závěr mne mile překvapil a dokázal mi, proč se jedná o jednu z nejlepších žánrovek roku 2009. Na lekací scény s odpovídající zvukovou kulisou se tu tak moc nehraje, zde jde spíše o bravurně natočené atmosférické drama a několik nabušených povedených naschválů, které náctiletý fracek páchá na lidech v jeho nejbližším okolí. Prostě takový mix Whispera, Dobrého synka a libovolného syrového dramatu. Vera Farmiga je pak jedna z nejnepřehlédnutelnějších ženských hereckých hvězd současnosti, a potěšila i role "malého Kirka" ze Star Treku. * Special thanks to Botič. ()

Xmilden

Pro mě veliké překvapení, nikdy bych si nepomyslel že by se pod tímto trošičku ohraným dějem skrývala takto originální zápletka. (Opět se potvrdilo, že dobrý film prakticky v našich kinech neuvidíme). Režisér vystavěl precizní hru, která drží člověka v napětí již od úvodních titulků. Ta malá bestie dokáže využít sebemenší bolesti kohokoliv v rodině, ať už se jedná o problémy s pitím, s potratem, s nevěrou. Zkrátka v jednu chvíli to už vypadá že na ni neexistuje žádná páka. Závěrečný zvrat je proto přímo neuvěřitelný a v mých očích kvalita filmu ještě vzrůstá. Film navíc působí uvěřitelně a to v sebemenších detailech. Závěrečná kopačka na zamrzlém rybníce alá Van Damme bombastická! ()

Arbiter

A ty dvě hvězdy dostal film za trest! Já-nenávidim-účelně-psaný-scénář. A, proboha, jak já nenávidim základní stavební kameny ,,strachu'' na kterých ten film staví.. To vyloženě trapné Čelistní ta TA ta TA ta TA ta - RÁNA - střídané ta TA ta TA ta TA ta - NIC - (,,Haha, to jsme vás dostali, teď se bát nemáte!'' ) mě ubíjelo. Když se věci dějí tak HROZNĚ náhodou, v tak NEČEKANĚ špatný okamžik, když záporáci nedokážou chcípnout a kladní hrdinouvé jsou tupí připosránkové.. je na čase vypnout film. pf. O to víc mě mrzí, jak dobře byla naše malá záporačka zahraná, mladší dcerunka roztomilá a pointa zajímavá. ''Pliv'' na vás za to blbounký provedení. ()

Phobia

S ohledem na téma film nabízí jen málo překvapení, ale natočený je bezchybně. Někdo nemusí rozdýchat pomalejší rozjezd - já jsem s tím problém neměla, je přece třeba trochu uvést do děje, seznámit se blíže s postavami, abychom je později mohli náležitě litovat. Vera Farmiga byla v roli matky fenomenální a mladičká Isabelle Fuhrman si dobře poradila s proměnou z andílka v bestii. Úvodních 5 minut asi odradilo spoustu párů od porodu, závěrečná hodinka i od adopce (vždyť pejsek je skoro totéž co dítě, ne?:-))). Propracovaný, byť nepříliš originální scénář, gradující děj, malé překvapení na závěr, herci v pohodě, hudba neruší... podle výsledku i ten na režisérské sesli odvedl dobrou práci a stvořil solidní thriller, ve kterém nechybí emoce a napětí. 79% ()

-bad-mad-wolf-

Formálně bezchybné, ba až vynikající, herecky skvěle obsazené i zahrané. Zejména Isabelle Fuhrman je ztělesněný minisatan a rozhodně by mohla kandidovat na záporáka desetiletí. Je to především ona, na čem kvality filmu stojí. Škoda jen těch kolapsů po stránce logiky - SPOILER - netvrďte mi, že se dítě v děcáku nepodrobuje přinejmenším lékařským prohlídkám a nikdy nikdo si nevšiml nápadných jizev či drobností, poukazujících na to, že je dívenka krapet starší, než na kolik vypadá. Nehody a úmrtí v okolí Esther jsou taktéž přecházeny poněkud laxně a nedůvtipnost tatínka občas diváka vysloveně dráždí. Samoúčelné lekačky v úvodu (že by snaha okamžitě navodit hororovou atmosféru?) a thrillerové megaklišé v závěru jsou absolutně zbytečné. ()

lesumir

Špička ve svém žánru, který mi brnkal na nervy co chvíli. Z laciných lekaček až přes naprosté psychologické peklo vyusténě v obrovské překvapení. ()

Hrabka

Vau, tak to bylo vážně něco. To jsem nečekal. Výborná atmosféra podpořená skvělými hereckými výkony. Ale hlavně některé ty scény jsou naprosto úchvatné. Skvělá kamera. Filmu se dá odpustit, že je hodně dlouhý, protože se pořád něco děje a je na co koukat. Samozřejmě jsou ve filmu také momenty, ke kterým by normálně nedošlo. Nejlepší je si před zhlédnutím nečíst žádné komentáře, protože když se dozvíte, že film obsahuje "skvělou pointu", tak pak při filmu pátráte a koumáte o co půjde až vám to častokrát dojde. Já si před tímto filmem nic nepřečetl a tak jsem byl narozdíl od jiných "chytrých hororů" na konci mile překvapen. A ta malá mrcha byla vážně dokonalá. 75% ()

juta

Vůbec jsem nevěděl, co od tohoto filmu mám očekávat. Nepřečetl jsem si obsah, ani obsazení, prostě nic, tak jsem byl moc zvědav co se tam bude dít. Čekal jsem nejprve nějaké paranormální jevy. Byl jsem sice trochu zklamaný, že zde nefigurují, ale to co se tam odehrálo mi to zklamání plně nahradilo a nakonec mě to odrovnalo. Ester byla až mrazivě na všechno nadaná a poměrně drzá na svůj "mladý" věk. Na jednu stranu ze sebe dělala andílka a na straně druhé byla ďábel. Zdálo se mi, že by na devítiletou holčičku byla až moc chytrá. Nakonec se ukázalo kdo ta Ester vlastně je a co měla v úmyslu. Takovou pravdu o Ester jsem vůbec nečekal. Byl to dechberoucí nervák, kdy jsem si přál, aby Max zachránila svého bratra nebo třeba aby se jí a mámě nic nestalo. Mile mě překvapilo, že se zde objevil Karel Roden. Co na to říct, takovýto spád jsem nečekal a dostává tento snímek ode mne velké uznání. ()

paascha

Kdyby to bývalo zůstalo na úrovni zlobivého spratka, bylo by to za čtyři, přesun do sféry geneticko-psychologických deviací mě neba. Přesto je film zábavný, celkem uvěřitelný i vizuálně atraktivní. Ještě, že náš kocour z útulku neumí malovat, jinak bych už asi běžel pro UV lampu:-)))) ()

Fiftis

Príbeh sa uberá spočiatku nezáživným tempom a celý film sa dá nazvať hororom len keď sa kde-tu zjaví postava na mieste, kde ju nik nečakal, s hlasnejším zvukovým efektom. Postupne začne na plátne prepukať paranoja a kvitnúť do rýdzeho šialenstva. Aj napriek pridlhej metráži sa producentom oplatilo režisérovi popustiť uzdu fantázie. Príbeh vyvoláva množstvo otázok, či je Ester nadprirodzeného pôvodu, alebo o čo jej v skutočnosti ide, čo vynikajúco udržuje bdelosť divákov, ktorí sú neustále konfrontovaní pochybnosťami. Veľkým hereckým zážitkom je ako vždy Vera Farmiga. Strápenú a nevyrovnanú matku na pokraji šialenstva jej diváci bez problémov uveria. Záver síce vysvetlí mnohé, ale vzápätí skĺzava do obohranej finálovej platne naháňačkového typu, pričom nad slnko jasný výsledok, už nikoho nezaujíma. ()

Shakers

Hmmm.Zaujímavá mrcha to je.Horory s deťmi moc nemám rad ale toto je trochu iná káva.Zaujímave je to od začiatku do konca.Atmosféra hororová presná aká ma byt.Čo viac si priať.85% - 4* ()

lamps

Osobité, atmosférické, překvapivé. Orphan jede první dvě třetiny v zajetých kolejích, aby se v závěru proměnil v nekompromisní knockout všem, kteří si o jeho obsahovém potenciálu dovolili pochybovat. Trochu prostoduchá a naivní, ale výtečně zahraná, psychologicky vytříbená a úderně vypointovaná strašidelná báchorka o jednom pouze na oko roztomilém holčičím čumáčku, která má díky suverénní režii co nabídnout i po opakovaných projekcích... 80% ()

Pepinec

Pro ženy, které pomalu začínají pomýšlet na založení rodiny, ať již přirozeným způsobem nebo cestou adopce, se Orphan po zhlédnutí stane patrně noční můrou. Skvěle psychologicky zpracované, a co se dramatičnosti týče; Serra nám předvedl správný tah na branku. Isabelle Fuhrman byla tak chladnokrevně přesvědčivá, že bych teď věru nechtěl být jejím bratrem, natož rodičem... :-) ()

JohnnyD

Absolútne brilantný psychologický horor. Dokonalé budovanie napätia, skvelý vizuál, bohovský scenár a pekelná hlavná predstaviteľka (i keď aj ostatné deti hrajú vynikajúco). Veľké prekvapenie. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak