John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

choze

Solidně drsný thriller o manipulaci, který se nebojí překračovat hranice neškodné americké žánrovky (nekompromisně odpravovat postavy, které by normálně přežily), s výbornou dětskou představitelkou a správně úchylnou šokující pointou. A body má i za to, že si v něm má oblíbenkyně Vera Farmiga konečně připsala pořádnou roli. Něco ale musím strhnout za klasický stupidní konec s dokola vstávajícím domněle mrtvým vrahem. ()

Sarkastic

A ona vypadala jako taková malá, pěkná, nevinná holčička...Btw, mně ta závěrečná pointa s odhalením Esther překvapila a líbila se mi, to bych spíš haněl jiné současné horory za vykrádání již použitých motivů. Co srazilo výsledný dojem byl bohužel klišovitý a ne moc realiasticky vyznívající konec (hlavně scéna u zmrzlého rybníka), ale jinak snad kromě delší stopáže (ikdyž těch prvních 20 minut na druhou stranu napomohlo dobře se seznámit s postavami) nemám co vytknout. Naopak, mimo již zmíněnou pointu musím určitě vyzdvihnout výborné a přesvědčivé herecké výkony (Isabelle Fuhrman vtiskla život jedné z nejzajímavějších záporných postav, bravo!), pak samozřejmě zvukovou stránku, kameru a takovou chvílemi možná nenápadnou, ale ke konci gradující, atmosféru. Viděl bych to na solidní 4*. ()

Gilmour93

„I´m not your fucking Mommy!“ Co se týká budování napětí, povstal Collet-Serra z roztaveného parafínu, ale mě prostě iritují filmy, v nichž si postavy z možných rozhodnutí vybírají za účelem dějového konstruktu zásadně ty nejhorší.. A mimochodem, kdyby si vzali jezevčíka z útulku, nic z toho by se nestalo.. ()

robbiee

[imdb: 7.2/10] | me: Skvelá atmosféra, neuveriteľný výkon Isabelle Fuhrman (Esther) + celkovo veľmi vhodné obsadenie, pričom jednotlivé postavy sa vzájomne k sebe hodia a každá z nich dodáva filmu ten správny nádych. Film má náboj od začiatku až po koniec,... drží v napätí, správnej dávky nervozity a hnevu :),... Spracovanie je neopozerané, vo filme sa mihne Roden :) a celkovo stojí za to. Nejedná sa o môj žáner thrilleru/hororu,... (proste nie je to Shinning :)), chybičky logiky sa nájdu všade, ale tu je dobrá atmosféra a tým pádom sa strácajú. Celkovo je to ale mrazivý film s dobrou dávkou napätia. ()

somnar

Bezesporu vlajková loď hororových thrillerů pro rok 2009. Hutnou atmosférou ne nepodobné britským Dětem, napínavé po celou stopáž, skvěle zahrané (Vera Farmiga, Isabelle Fuhrman) a vypointované skutečně úderně a působivě. Navíc řemeslně precizní, s několika svěžími nápady, což je (vzhledem k předchozím snímkům režiséra) hodně překvapující. Jen tak dál! 85% ()

Aluska88

Esther. Na první pohled líbezná, milá, způsobná a nadaná dívka, velmi slušně vychovaná, která je na svůj věk až neuvěřitelně vyspělá. Jenže ona je jiná. Zvláštní. A to nejen svým způsobem chování či oblékání. Jeden z nejoriginálnějších thrillerů, jaké jsem kdy zhlédla. Film, který v podstatě vlastně vůbec není hororem, ale i přesto na Vás tak bude působit. Zvláště díky mysterióznímu nádechu a atmosféře. Během něj budete neustále přemítat nad tím, co je ta malá, černovlasá holka s opravdu "vytříbeným" vkusem, zač. Jistě Vás budou napadat různé verze vysvětlení její existence, buďte si však jisti, že se zcela mýlíte. A to zatraceně hodně. Závěrečná pointa je zcela nečekaná, překvapivá a nastane poměrně rychle, takže Vám možná bude chvíli trvat, než si ji v hlavě uspořádáte a vyjasníte. Největším plusem tohoto snímku je bezesporu nová herecká tvář v podání Isabelle Fuhrman. Ta naprosto skvělým a nezapomenutelným způsobem ztvárnila to podivné, manipulativní, sadistické děvče s culíčky. What a little evil b*tch:) Celkový dojem mi mírně kazilo jen pár, příliš klišovitých, závěrečných scén. Jako příjemným aspektem se zde jeví mini, avšak velmi zásadní rolička Káji Rodena, která trvá snad jen pár minutu, ale zato se Vám od něj dostane klíčového rozluštění. Zapomeňte na Samaru a ostatní černovlasé hororové potvory. Teď je tu Ester. A raději si na ni dávejte velký pozor. Něco s ní totiž není v pořádku... "I have a surprise for you, Mommy!" ()

genetique

Po dlhej dobe naozaj veľmi dobrý psychothriller. Zo začiatku som sa obával klasickej klišéovitej schémy, ktorú načrtli tri krátke vety v obsahu, ktorý som si prečítal pred premietaním. Avšak už po pár scénach ma režisér a scenáristi upokojili, že žiadna vlna klišé ma počas filmu nezaleje. A ak by im predsa len nejakých pár kvapiek pretieklo pomedzi prsty, tak kvalitní herci, skvelá atmosféra a veľmi citlivo zakomponovaná, mrazivá hudba tento nedostatok nenápadne prekryjú. Niektoré scény totiž naozaj kopírujú bežné horrorové štandardy, ale vždy sa nájde nejaký element, vďaka ktorému som si tento fakt počas sledovania neuvedomoval. Práca s kamerou je dokonalá, opomenúť nesmiem trefné cameo Karla Rodena. Veľmi sa mi páčilo preklenutie z obávaného úvodu (zoznámenie s rodinou, náznak tragickej minulosti, adopcia) do podstaty samotného deja a gradovania psycho atmosféry; a rovnako vyzdvihujem záverečných pár minút, kedy sa k už tak dosť vyostrenému psychoterroru pridáva ešte skvelo zvládnutá horrorová pasáž, ktorá len umocnila môj dojem z filmu. 85%. ()

Madison

Asi najlepší thriler s nálepkou mysteriózny, aký som v poslednom období videla. Pekelne odporná a zároveň vynikajúco zvolená ústredná hrdinka Isabelle Fuhrman (z ktorej celkom oprávnene behá mráz po chrbte), rovnako skvelá je tiež Vera Farmiga, rutinný scenár neberiem do úvahy, pretože tieto "obohraté" thrilery dokážu baviť aj napriek tomu, že nie sú originálne. Vyhovovala mi dvojhodinová dĺžka, pretože obyčajne sú tieto filmy otrasne zostrihané a zrýchlené a divák pomaly nemá čas vychutnať si napínavý dej. V tomto prípade ide však o remeselne veľmi zručnú snímku s perfektnou kamerou, mrazivou atmosférou a pútavými scénami. ()

Hakha

Jeden z nejpovedenějších thrillerů za poslední dobu, který sympaticky s přibývajícími minutami nabírá na tempu… Bohužel, celkový dojem trochu kazí typické thrillerové klišé kdy (menší spoiler) vrahovy všechno vychází a také její zdánlivá nezničitelnost, i když zde to naštěstí není až tak protivný. Jinak moc kvalitní a napínavá podívaná, mé hodnocení 4 hvězdičky… ()

Botič

Kdo si hraje nezlobí. Vzhledem k režisérově předchozím snímkům je až s podivem, že dokázal ukočírovat tuhle psychologickou hru s divákem. A nutno podotknout, že velice obstojně. Už úvodní snová sekvence, ve které je spousta krve a podivně se tvářících lidí připravuje diváka na zajímavý thrillerový kousek. Pochopitelně na světlo vystrkují růžky žánrová klišé jako je dům obklopený lesy či zlověstně zamrzlý rybník, všudypřítomný sníh a jednoznačné vyústění příběhu, ale lze vůbec v hororovém žánru přijít s něčím novým a neokoukaným? Šokující pointa je samozřejmě nečekaná a v samotných základech i úsměvná, i když při zpětném ohlédnutí musím smeknout před výkonem Isabelle Fuhrman. Tak syrový a děsivý výkon v tom nejlepším slova smyslu jsem už dlouho neviděl. Na hororovém poli se jedná jednoznačně o to lepší, co bylo natočeno.7/10 ()

3DD!3

Brutální začátek bych rozhodně nepouštěl budoucím maminkám, bylo to trošičku moc i na mě, ale jinak parádní žánrovka. Dokonce jsem uvažoval i o pěti, ale nesedl mi jeden twist na konci (na druhou stranu je tam díky němu jako vždy parádní Karel Roden). Ale jinak co se týče mě... kladívko udeřilo na hlavičku. :) ()

hellstruck

Tak tohle je ten opěvovaný Orphan? Podle mě zbytečně přeceňovaný film, kterému příliš nesedí přívlastek "horor", protože se jedná spíše o psychologický thriller. Thriller, který by nebyl vůbec předvídatelný, kdyby to Češi opět nepodělali s dabingem (další důvod, proč na dabing nekoukat). Vera Farmiga mě oslovila už v Source Code, ale teprve tady si mě stoprocentně získala. Isabelle byla odporná přesně jak měla být a Saarsgard neskutečně otravný s tím svým "Ale Estherka za to nemůže". Každopádně atmosféra solidní, jen ty nové prvky jsem nikde nenašla. To myslíte to, jak už si divák měl myslet, že je Esther mrtvá, ale zase se někde objevila živá? :))) ()

Krouťák

Obrovská slabost pro Veru pro mě byla hlavním lákadlem a pravda, nelitoval jsem. Sympatické obsazení ( hlavní záporačka byla prostě boží :), svižná režie ( ani chvilinka nudy ) a úderná hudba - to vše dotvářelo onu mrazivou, k prasknutí napjatou atmosféru, kterou máme u thrilleru tak rádi. Proč jsem nehodnotil plným počtem ? Ono, když musíte promítání nečekaně přerušit a pustit si poslední ( nejnapínavější ) půlhodinku s 3 - hodinovým spožděním... zkrátka valná většina atmosféry je fuč a Vám zbydou akorát '' oči pro pláč '' :). I tak je to ale čistých 80% a já doufám, že si někdy příště v klidu zhlédnu celou stopáž bez narušení a těch pět tam prostě pošlu. ()

akisha

Skvělej psychoteror, co mě velmi překvapil vezmu-li v potaz, z jaký dílny tenhle výrobek pochází. Stupňování napětí je dobrá věc a taky se opravdu povedlo. Naprosto skvěle se tu taky předvedla Vera Farmiga, jejíž výkon mi na takovej film přijde možná až moc dobrej. Isabelle Fuhrman byla extrémně na zabití (to berte jako plus). Jenom obyčejně sympatickej Sarsgaard je tady na odstřel, čemu tenhle blbštajn věří, to je fakt na pováženou. Jak říká Chermy - proč věří divnýmu děcku, když má doma Veru, to mi fakt mozek nebere. A vidět Rodena je taky fajn, klidně tam mohl bejt častěji. Možná stopáž mohla bejt kratší a zážitek by byl lepší, na druhou stranu pointa patří rozhodně k těm zajímavejm a nečekanejm. Jaume se po nuďárně Dům voskových figurín předvedl v mnohem lepším světle. Škoda, že potom přišlo Unknown. ()

Falko

Uz velmi dlho ma nenadchol ziadny psycho-thriller tak, ako tento ale to mozno aj preto, ze som cakal iba lahky, neoriginalny nadpriemer, avsak u mna sa to muselo vysplhat az na 5 hviezdiciek. Presne ako pise Madison, vobec mi nevadila, ale skor vyhovela 120 minutova dlzka filmu, lebo pri drvivej väcsine podobnych psychacov som bol zvyknuty bud na 100 alebo este kratsiu minutaz, co mi ubehlo prilis rychlo. Avsak tento film bol tak kvalitne natoceny a to aj vdaka hercom, hlavne diabolskej Isabelle Fuhrman, ktoru som neznasal, pretoze jej postava ma znervoznovala cely film, ze Orphan patri u mna za THRILLER ROKA 2009. Najoblubenejsia scena: V nemocnici, ked dostala Esther od Kate poriadnu facku :-) Prekvapivo film produkoval Leonardo DiCaprio, ale aj skuseny Joel Silver. _________ Vera Farmiga - (Kate Coleman) +++ Peter Sarsgaard - (John Coleman) +++ Isabelle Fuhrman - (Esther) +++ CCH Pounder - (Sestra Abigail) +++ Jimmy Bennett - (Daniel Coleman) +++ Margo Martindale - (Dr. Browningová) +++ Karel Roden - (Dr. Varava) +++ Aryana Engineer - (Max Colemanová) +++ Produkcia: Leonardo DiCaprio, Joel Silver +++ ()

castor

Musím sám sebe pochválit. Já totiž režiséra španělského původu Jaume Collet – Serru po remaku Domu voskových figurín rozhodně neodepisoval. I ten vznikl pod ochrannými křídly společnosti Dark Castle. Ta vyprodukovala už slušnou dávku hodně nepřesvědčivých hororových thrillerů (Gothika, Loď duchů), tentokrát má ale našlápnuto k solidním číslům. Režisér hned od začátku mnohem lépe pracuje s budováním charakterů i samotné atmosféry. Manželství Kate a Johna prošlo řadou zkoušek. Tou nejbolestivější byl potrat holčičky, na kterou se oba těšili. Kate sáhla po flašce, John po lákadle nevěry. Adopce má rodinu, jejíž součástí je i syn Daniel a hluchoněmá dcerka Max, opět dostat do harmonie. Jenže ušlechtilá a velmi inteligentní holčička, která má na první pohled chování princezny, uvnitř skrývá opravdové terno zručné manipulátorky. Černovlasá potvůrka naštěstí nepatří mezi ty mimózní holčičky z japonských předělávek. Tahle má totiž neuvěřitelný tah na bránu, což Kate i jeden nevinný holub velmi brzy odhalí. Zvraty, které se postupem děje dostávají na povrch, jsou naštěstí z těch povedených, nepředvídatelných, stejně jako pointa. Sic není nijak geniální, ale divákovo srdce potěší. Španělský tvůrce si zaslouží pochvalu zejména za odvahu, s kterou do projektu šel a za inteligentní ražení, které neuráží diváka. Jako vždy okouzlující Vera Farmiga a přesvědčivá Isabelle Fuhrman pak svým herectvím vtáhnou do děje, z kterého i přes svou relativně přepálenou délku nejednou zamrazí. ()

D.Moore

Vcelku působivá, ale místy za vlasy (vlásky?) až příliš přitažená tajemná podívaná, které by podle mého názoru slušel ještě horší konec. Přitažená je zejména v jednání rodičů (respektive otce), psycholožky, sestry ze sirotčince... Zkrátka skoro všech kromě matky. Herecké výkony dvou ústředních ženských postav ale velmi dobré, režie včetně Ottmanovy spolehlivé hudby rovněž. A plus rozhodně také je, že dvouhodinovou stopáž jsem si takřka neuvědomil. ()

MM_Ramone

Nesympatický párik zazobaných Američanov si adoptuje zo sirotinca malú, ruskú devačku. Z tej sa vykľuje poriadne prefíkaná, psychicky narušená potvora. Toť vsjo. Keď som tu uvidel vysoké hodnotenie tohto filmu, tak som sa tešil na silne atmosferický horror pri ktorom sa počúram od strachu. To som sa však poriadne prepočítal. Je to len priemerný thriller s mierne prihlúplym rozuzlením. Pre mňa osobne dosť veľké sklamanie. Hodne nadhodnotený titul. Ja mu veru viac ako tri hviezdičky nedám. *** ()

PinokKio

Donedávna jsem si myslel, že největší dětská potvora je moje desetiletá neteř, ale díky z počátku roztomilé Esther, ze které se vyklubala prvotřídná hororová figura, beru zpět. Jenže, milá neteři, tohle je jen film ;-) ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak