Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

borec999

"Zatím to byl pořád normální rozvod. Rozbité nádobí, pár modřin, pomočený losos." Nedokázal som Vojne Roseovcov úplne prísť na chuť. Michael Douglas a Kathleen Turner boli vo svojich úlohách samozrejme výborní a niektoré naschvály, ktoré si navzájom spravili stáli za to. Problém je, že som sa nedokázal naladiť na vlnu filmu, ktorý sa občas tvári ako plne dramatický triler o dvoch manželoch žijúcich v nefunkčnom manželstve ktorí sa snažia zabiť a občas ako totálne do absurdna vygradovaná čiernohumorná komédia. Uvítal by som ak by bol film čisto jedným alebo druhým, takto je z toho koktejl, pri ktorom na mňa linka, kedy sú niektoré scény brané plne dramaticky, pôsobila rušivo. Každopádne posolstvo filmu je jasné: nežeňte sa! :D 60% a jemný nadpriemer s koncom, ktorý som teda úprimne nečakal. ()

cold

Komedie u které občas mrazí v zádech. Měl by člověk zapřemýšlet, co ho vlastně s tím druhým spojuje? ()

cab

Nez se kdokoliv odhodla vstoupit do svazku manzelskeho nebo vztahu jako takoveho, mel by se podivat na tento skvost. 100% ()

kery-

Super film, povedený a kupodivu i smyslný scénář. Skvělé hlášky a scénky a názorný příklad toho kam až je člověk schopný zajít. VR Má u mě 5* a teď mě omluvte, jdu pochcat rybu... ()

dopita

Válka Roseových je výborná komedie s hodně temným humorem, při níž mrazí. Přechod od zamilovanosti ústředního páru až k oboustranné nenávisti se Danny DeVitovi podařilo skvěle vybalancovat. Takhle má vypadat černá komedie. ()

Tessie

Jeden z mých nejoblíbenějších kousků. Plný sarkastických hlášek, házejících předmětů a ironie. Vynikající návod na to, jak si z krásného domu, zařízeného s takovým citem pro detail, udělat jedno velké smetiště. Tohle mě prostě nikdy nepřestane bavit... ()

Slimak

Jeden z té hrstečky filmů, které i když jsem je viděl snad stokrát, vždy se s chutí podívám zase.Jsou zkrátka snímky, které můžete považovat za jedny z nejlepších, pak vaše nejoblíbenější, pak ty kterých si ceníte třeba pro výpovědní hodnotu....a pak jsou ty, které prostě milujete. ()

Merkin

Úžasná věc, to bezpochyby. Akorát byť jde o snímek hrající na city(tedy spíš na nervy) na mě pokaždé působí jako by zdálky. Hlavní hrdinové mě vůbec nedojímají, nijak se jim nepodařilo mě vyprovokovat k protireakci, k lítosti, zlosti, pochopení, otázkám, jsou tak dokonale chladní, že pro mě ztrácí šťávu a je mi upřímně jedno, jak to s nimi dopadne. Byla bych schopná tvrdit, že kdyby si DeVito vyměnil roli s Douglasem, možná by mě film zaujal víc. Cítím se jako voyaér, kterého podívaná nebaví, nevcítí se do ní. Proto pouhé tři hvězdy:) ()

Paity

Pro spoustu lidí super film. Ale dodnes nevím vlastně proč. Dva bojující partneři, kteří si dělají totální naschvály, aby toho druhého zničili. Nevím, co by na tom mělo být super, ale asi jsem na to nepřišel. ()

defagoo

Kromě výborného hereckého představení snímek zaujme především poutavým příběhem, skvělou hudbou a hlavně vynikající studií špatných stránek typického ctižádostivého muže a samozřejmě i ženy - autor scénáře či literární předlohy je pro mě díky tomuto géniem. ()

Wishkah

Vždycky když tuhle vynikající napůl komedii a napůl thriller vidím nezbývá mi než se skvěle bavit skvělým herectvím Douglase, Turnerové a DeVita a modlit se aby mě se v životě nic podobného nestalo ()

Prochy38

Tak tohle byla teda podívaná. Herecký koncert obou hlavních protagonistů!! Jak K. Turner moc nemusím, tak tady byla opravdu krásná a sexy! Ty její nohy! Samotný snímek je postaven na tak geniálním příběhu, že o tom rozhodně každý manželský pár musí přemýšlet... Škoda, že se nestanu nestraníkem. Protože jednoznařně držím s Oliverem! To, co mu provedla nemohlo projít jen tak :). Klobouk dolů před jak výkonem, tak hlavně režií D. DeVita! Plný počet ode mě. ()

derryl

Zatím shlédnuta polovina filmu, zítra přidám konečné hodnocení. Celé shlédnuto 23.05.2012. Danny DeVito natočil svým způsobem manželskou poradnu po americku a zasluhuje za to obdiv a i když je film vyloženě protimanželský, každý budoucí manželský pár by jej měl povinně absolvovat před svatbou, ať ví, do čeho jdou. ()

J*A*M*A*L

Docela příjemný film na skvělé pobavení, ovšem pokud tomu budete rozumět.Pokud ne, tak dost možná se na to koukáte úplně zbytečně.Danny Devito natočil fakt dost skvělý film a jako herec také nehrál vůbec špatně, řekl bych, že snad nejlíp ze všech i když Michael Douglas taky nijak zvlášť nezaostával.Řekl bych, že všichni herci hráli skvěle a naplno v dalším skvělém filmu.100% ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)