Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

Majduska

Láska má k nenávisti jen krůček. Více než Komedie/Drama, je to chvílemi Komedie/Horror. Ale že je to parádní jízda! ()

HermyJane

Měla jsem brečet nebo se smát? Ke konci mě přece jen převládl ten smutek nad tím, jak dva lidé, kteří se kdysy tak milovali a založili spolu rodinu, se navzájem zabili. A že bojovali až do samého konce... Ale přece jen to je film plný vtipných hlášek a krásných hereckých výkonů. ()

AxelWers

Trochu trpká komédia o tom, ako sa časom môže vzorné manželstvo zvrhnúť do čohosi otrasného. Ďalší úspešný film trojice Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito ()

VerenaLord

Luxusní film plný zášti, nenávisti, náznaků lásky, ale i kvalitního černého humoru. Takovéhle manželství musí být docela oříšek pro psychology i rozvodové právníky, těžko jen hádat, zda se setkali s něčím podobným. ()

candy_daze

Jsem (asi) zlá, zlá, zlá! Ale už mě dlouho žádný film tak nepobavil. Takže zatím, co se můj milý vystrašeně choulil v koutě postele, z mé strany byly slyšet jen salvy ďábelského smíchu :) ()

IXOXI odpad!

Film z amerického prostředí (např. pro Čechy ne až zase tak obvyklá žena v domácnosti). Po letech se mírně skřípající manželství začne rozpadat kvůli vzájemným zlomyslnostem čím dál většího rázu. Jen minimum jich bylo skutečně vtipných, a proto jsem netušil jestli mám tento film brát vážně nebo ne. Bez ohledu na předchozí otázku by se daným způsobem trvale chovali jen zaostalí jedinci, kteří si nejsou schopni uvědomit důsledky svých činů. Že žádný vztah na jakékoliv úrovni není vždy jen harmonický je přirozené, ale co bylo předvedeno ve Válce Roseových únosnou mez několikrát překročilo. Naskýtá se jen otázka: Není to jen typický obraz pro plebs? ()

UniqueNett

"Protože když vidím, jak jíš, když vidím, jak spíš, když se na tebe jen podívám, vrazila bych ti nejradši pár facek!" Geniální postavy, skvělé herecké obsazení! ()

Jakubik

Černohumorová jednohubka, která se neztratí ani po 20 letech od jejího natočení. Samozřejmě stojí hodně na hercích, protože kdyby tohle ve filmu selhalo tak by to byla opravdu katastrofa. Dvojice Douglas x Turner je ve svých rolích opravdu vynikající… ()

emdvojka

Nikdy nehynúca a večná láska je v tomto filme pochovaná do najhlbšieho hrobu, pretože aj keď absurdne, ale i pravdivo vykresluje inštitúciu menom manželstvo, v ktorom skôr či neskôr a či chceme, alebo nechceme sa vytratí tá veľká láska a po rokoch ostane len nehynúca nenávisť a vlastná samoľúbosť ukrytá vo veľkom drahom dome po ktorom pri rozvodovom konaní prahnú obaja aktéri a ktorí sa v konečnom dôsledku stane ich osudom. Film, kde aj posledné iskierky nádeje v celoživotnú lásku končia pod rozbitými taniermi a kryštálovými soškami. Ešteže je to len film?! ()

Katcat

Tak syrově pravdivý, až to bolí... Kdyby na konci neumřeli, 90% českých manželství by dalo ruku do ohně, že je to natočeno o nich! ()

horovska

Klasika , klenot naší rodinné filmotéky ze kterého se natrvalo usadilo hned několik rozmarných hlášek - od dýchání vína, po paštiku "haf" až po prohlášení "jdu pochcat rybu" (používáme v kuchyni při kontrole pečení....) Černý humor mám ráda, ale z tohohle až mrazí. Pokud si lidé chtějí vzájemně ublížit, málokdy dokážou použít takovýto kalibr. Rozvod "bez rukavic" - pobaví, poučí.... ()

cure

Tento film nestarne. Ako témou tak aj spracovaním. Dokonale svieža čierna komédia a dráma zároveň. Douglas a Turner spolu s DeVitom sú tu neskutočný. Vidieť, že sú kamaráti a natáčanie si úžívali. Chémia tam funguje dokonale. Povinný film pre všetkých, ktorým to vo vzťahu škrípe a mohol by ich odradiť hádať sa ešte viac. Zakázaný pre tých, ktorý už niečo po sebe hodili, pretože by sa len inšpirovali, ako sa dá druhému ublížiť ešte viac. ()

tranquill

"Kočky patří ke kočkám a psi ke psům!" Povedené vyprávění! Douglas s Turnerovou předvedli excelentní výkony a Danny, kromě své trošky do mlýna, i přesně nadávkovanou a gradující studii jednoho vztahu a rozvodu. A pak, že se mladí nechtějí brát... (ale já tam spadl :-)) ()

Kingjiri

Když dramedy nedokáže pořádně zaujmout dramatickou ani komediální dějovou linkou, je to vždycky problém. Tentokrát ani ničemu nepomůže předlouhej rozjezd. Tempo totiž začne biják trochu nabírat až někde za polovinou, kdy si začne ústřední dvojice dělat naschvály a následně si jde po krku. Nějaký dialogy, pokusy zakomponovat do příběhu životní pravdy nebo momenty jsou fajn (obchodní večeře Barbary), ale výsledek je prostě nemastnej neslanej. Michael Douglas i Kathleen Turner se hodně snažili, jenže já se mnohem častějc nudil než bavil, dvě silnější hvězdy. ()

Biopler

Dráma o nevydarenom manželstve dovedená do absurdnosti. Tá je niekedy trefná, niekedy nie. Motív rozvodu je prinajmenšom skratkovito podaný, od drámy čakám o dosť viac. Prakticky od tohto bodu je film len exhibíciou bizarností, škodoradosti a úletov (paštéta zo psa). Viac ako polovica filmu je doslova únavná. ()

NiaWolf

,,Zatím to byl vcelku normální průběh rozvodu - rozbité nádobí, pár modřin, pomočený losos." • ,,Až spadneš, nerozbij dlaždičky" ()

Torgal

Tak toto ešte len boli neprekonateľné rozdiely! Zohraná dvojica Douglas + Turner z Honby za drahokamom/klenotom Nílu ukazuje, že ich manželstvo by mohla byť väčšia divočina ako kolumbijská džungľa. Manželský konflikt je síce dohnaný až za hranu, ale vo svojom základe je pod tou čiernou komédiou mrazivá dráma. 8-/10 ()

Stíba

Připomenutí po mnoha letech ve mně sice zanechalo vlažnější pocity než kdysi, ale i tak je to film, který reflektuje manželské soužití a z něj vychaázející spory rozhodně tím nejoriginálnějším způsobem. Chemie mezi Douglas-Turner je bezchybná, vypravěč DeVito se do svojí role hodí stejně skvěle a události v domě který je bezchybný i zrůdný zároveň už mluví sami ze sebe. Na scénu se saunou často vzpomínám a to nejen v sauně :-) ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)