Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

vinc_vega

1. Séria - relatívne slabý rozjazd, veľa sa tam nedeje, ale dom sa vždy buduje od základov. 2. Séria - pritlačenie na pílu a posunutie latky o priečku vyššie. Kingpin was born! 3. Séria - kvalita sa posunula opäť vyššie. Príbehy sú výborne vypointované, nadväzujú na seba v niekoľkých častiach a dávajú dokonalý zmysel v kontexte osudu hlavnej postavy. Svojim konaním strháva a ovplyvňuje životy iných ľudí, ironicky táto myšlienka vyšla práve z Heisenbergových úst. Záver časti Half measures ma nechal sedieť s otvorenými ústami a posledná časť je logickým vyústením činov, ktoré sa udiali. Prerod postavy je zvládnutý na plný počet bodov. Otázkou zostáva, kde až ležia Heisenbergove hranice!? (Možno to v poslednej časti sezóny už trošku prehnali ;)) 4. Séria - z hlavnej postavy sa stala lama. Dejovú líniu a jej zvraty ovládajú vedľajšie postavy a línie a tá s Walterom nie je taká zaujímavá. Nuž, ale v poslednej časti sa scenáristi spamätajú a dovolia nášmu hrdinovi konečne konať a on teda aj koná. Už to nie je také šokujúce ako pred tým a navyše sa táto (spätná premena v zlého) udeje prirýchlo. Ale potom prídu na rad konvalinky a hoci ich význam je aký je, pre nás je odkazom, že premena Waltera sa ešte neskončila. 5. Séria - Walter pokračuje v tom, čo začal. Mnoho sa zmení a premena postavy je dokonaná. Nasledujú dôsledky Walterových činov a diabolský Walt tlačí na pílu. Dovolím si tvrdiť, že gradovanosť príbehu nemá obdobu v žiadnom seriály. A bezpochyby ide o najprepracovanejší príbeh v seriálovej tvorbe aký som kedy videl. All hail Heinsenberg! ... Tak a je to za nami. Bezpochyby ide o jeden z najlepších seriálov vôbec. Treba k nemu však pristúpiť s istou dávkou trpezlivosti, hlavne na začiatku. Fantastické záverečné časti a záver, ktorý vysvetľuje a uzatvára všetko, čo sa stalo za tých úžasných päť sérií. Seriál, ktorý si budem pravidelne púšťať. I am not in danger, I am the danger. You won, Walter! ()

Larry12

Seriál jsem začal sledovat teprve nedávno. Měl jsem hodně vysoká očekávání, bohužel první dvě série mi zkazili příšerným českým dabingem. Třetí sérii jsem už začal sledovat v originálním dabingu, což mi o hodně spravilo podívanou. Breaking Bad je jeden z nejlepších drama seriálů vůbec. Bryan Cranston nikdy neměl hrát komediální role, Walter White mu sedne úplně perfektně (což potvrzují i tři ceny Emmy). Aaron Paul sice hraje druhé housle, ale ve své roli je taky skvělý a o Bobu Odenkirkovi ani nemluvím. ()

Kutkey

Během čtyř dnů jsem zkouknul všechny 4 sezóny + kousek 5., všechny klady tu už padly, mě osobně nejvíc zaujalo, jak se mění image Waltera Whitea. Na začátku všeho se bojící zamlklý profesor a ke konci nekompromisní výrobce, který zabije největšího obchodníka s krystaly v USA. Finále seriálu, je nejlepším finálem jaké jsem kdy viděl a jsem moc rád, že se zbytečně nenatahuje na další sezónu jak to v takových seriálech většinou bývá. --------- Udělání ze všech sérií jeden souvislý děj, ve kterém se v posledních dílech řeší zápletky z těch úplně prvních, je recept na výborný seriál. --------- ()

Ghill

Americký antisen v podaní brilantného Bryana Cranstona a spol. Keby som si mohol na opustený ostrov zobrať práve jeden seriál, bol by to nepochybne Perníkový tato. 98,437% ()

Mugs

Čekal jsem trošku víc. Začátek se dobře rozjíždí, ale pak to trošku stagnuje. Pořád se topí v těch samejch sračkách a já netrpělivě čekal než si oholí palici a pořádně to s tím fetem rozjedou. A až to přišlo, tak to absolutně nezajímavě skončilo. Nebyl jsem nucenej koukat další díly jako u jiných seriálů. Kdybych teď přestal koukat tak si na něj zítra ani nevzpomenu. Je to ovšem stále dobrý průměr, a to díky vývoji hlavních postav. Zkusím ještě druhou řadu a uvidíme. ()

Bobris

Ok. Po čtvrté řadě se tedy musím vyjádřit. Prvním dvoum řadám bych dal 80%, jelikož rojezd byl trošku pomalejší a hlavně se to vleklo celou cestu k tomu, na co vlastně všichni čekáme. Obě řady společně i s třetí, která byla akčnější a již mnohem zábavnější se bohužel vyznačují tím, s čím bojuji na poli seriálů celou dobu, co se na ně dívám. Totiž první a poslední díly těchto řady jsou napěchovány více peckami, než výplň mezi nimi a to mi vadilo. Čtrvtá řada toto ale jaktakž mění a navíc jsem se dočkal nejlepšího finále jaké jsem kdy viděl. Pecka. Zatím 90%, jdu na pátou řadu. ()

JohnnyBoy

Hrozná zábava, pěkně hrají, místy neskutečné scény...ale autoři se konceptu "sejít z cety" drží natolik zuřivě, že jim příběh občas uhýbá do naprosté nepravděpodobnosti a až laciné odfláknutosti. Právě na ploše seriálu je dobré, té šíře využívat a všímat si jednoduchých nuancí. Šroubovanost některých situací je u tohoto seriálu stejná jako třeba u Homeland. Postavím-li Breaking Bad vedle takového Wire, tak bohužel v šíři svého světa, hloubky postav a vyprávění neobstojí, no ale vidět vařit zoufalého učitele v karavanu uprostřed pouště perník je prostě víc cool, než hodiny sledovat, jak dva policjati ze střechy pozorují prázdnou ulici. ()

chesterko

Good byes are so sad... Bezprostredne po poslednej časti nachádzam iba slová vďaky. Za vzrušujúci príbeh, za presvedčivých hercov a hodiny zábavy. Slovo TOP naberá nové rozmery. ()

kiros179

Bezesporu nejlepší seriál, který jsem zatím viděl. Cranston se pro roli Waltra asi narodil, narozdíl od Dextera seriál nepůsobí ani jako donekonečna nahatovaná nudle. Dvojice Walt a Jessie mě bude opravdu chybět! Podle mě je nesmysl hodnotit seriál po jednotlivých sezónách, takže hodnotím jako celek, očividně nemůžu jinak než za plný počet 100% ()

G3orgig

Dlouho jsem se rozmýšlel mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale po zhlednutí poslední epizody jsem se rozhodl pro 3. Seriál to není věru špatný, ale zkrátka jsem se u něj nebavil zdaleka tolik, jak mi bylo slibováno. Zaměřím se na několik, pro mě zásadních, nedostatků: 1) Spousta zbytečně zdlouhavých scén. 2) V mnoha epizodách se téměř nic nestane. 3) Některá rozhodnutí a motivy ústředních charakterů se mi zdají iracionální. 4) A konečně největší výhradu mám k tomu, že v tomto seriálu není jedinný charakter, kterému by člověk mohl fandit a mít jej "rád". Nejde o to, že se hlavní protagonisté nechovají zrovna ukázkově podle zákona - Dexter je taky vrah a také ho máme rádi - ale problém je v tom, že jakmile se někdo začne jevit v lepším světle, tak provede něco nesympatického. Nemůžu říct, že bych tento seriál neměl rád - důkazem budiž, že jsem jel dokoukal až do konce, ale především kvůli tomu, že jsem si nevytvořil žádný "vztah" se žádnou z postav, tak nemůžu hodnotit lépe, než za 6,5/10. ()

LukyValient

Vše zde už asi bylo napsáno.. opravdu dynamicky vyvíjející se příběh.. vlastně fajn neokoukaná zápletka.. úžasně zpracovaná ironie zvratů snad jako nikde jinde.. a hlavní dvojka protagonistů, tím spíše pan Heisenberg, nechť sklidí všechny ceny co za seriál existují :D Nicméně je to opravdu drama - těžké drama a až tak těžké, že nějaké odhledčení ve stylu Dextera bych osobně uvítal. Taková jízda ve stylu "smát se minimálně, trnout maximálně" :D ()

Izi-Peťan

1. série: Naprosto úžasný. Seriál mě pohltil hned prvním dílem. Postava Waltera je úžasná a i jeho parťák je super. Je vidět, že se seriál teprve rozjíždí, ale jak se píše v komentářích souhlasím s tím, že děj je nepředvídatelný a dost zvratový. Doufám, že to tak bude pokračovat dál. 90%, 2. série: - 100%, 3. série: - 100%, 4. série: - 90%, 5. série: - 100% ()

Everwin

Po ukončení 5. série se přidávám k všeobecnému aplausu. Chytré, skvěle zahrané, nepředvídatelné, temné. Co víc si člověk může přát? ()

jirin_cz

K Breaking Bad jsem se dostal už před několika lety ale dal jsem jen první dva díly a řekl jsem si, že nic pro mě. Postupně jsem o tom slyšel samou chválu, a tak jsem tomu dal delší čas a dobře jsem udělal! Začátek mě sice tolik nevtáhl, ale postupně jsem tomu seriálu přišel na chuť a poslední série byl opravodý masterpiece, který jsem dal skoro jedním dechem... Výborně propracované charaktery postav a jejich přeměna. Nejvýraznější proměna je samozřejmě u Walta, který se z řadového profesora chemie vypracuje na top producenta perníku. Osobně se mi líbila i proměna Hanka, který prošel proměnou z machírka z DEA na hrdinu. A vyloženě jsem si liboval ve finálových epizodách, kdy došlo k odhalení, Walt se stal vyděděncem a on přesto pořád myslel na svůj cíl, který s předsevzal již v prvním dílu: "Zabezpečit rodinu". No a bez pochyby musím vyzdvihnout i práci scénaristy. Propracovaný a někdy velmi nečekaný děj. Také jsem byl rád, že nejen uzavřeli snad děje všech postav, ale vraceli i k drobnostem z dřívějších sérií a všechno tak do sebe pěkně zapadalo. Těším se na spin-off Better Call Saul, i když osobně jsem postavu Saula Goodmana nijak extra rád neměl. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis