Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Daginka

Seriál, co určitě není můj cup of tea. Aaron Paul (Jessie Pinkman) by měl získat nějaký super bolestn, protože to byl superotloukánek. Největší sympaťák pro mě byl určitě Mike Ehrmantraut, byl to přesně ten typ jako Tom Friendly ze Ztracených. Pak ještě samozřejmě stojí za zmínku samotný Cranston i postava Saula Goodmana. Ale určitě vidím jako velký negativum, že scénaristé seriál natahovali jak jen to šlo, zbytečně. Mohl mít celkově kvalitnější 3. řady a ne se donekonečna vléct. Jinak viděno jednou a stačilo, bohatě. Celkově 65%.------------------------------------------------------------------ 1. série - 95%, 5*. Prvotní tři díly byly fakt dobře vystavěné a dalo se říct, že se seriál dobře rozjíždí. Bryan Cranston perfektně zapadl do své role, stejně jako jeho seriálový švagr Dean Norris (Hank). Oblíbila jsem si postavu Skyler (Anna Gunn), takovou ženu bych brala. :)) Celkový dojem sice není takový jako u spousty z vás, ale za mě 75%.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série - 75%, 4*. Pokračování a podle mě nejlepší série tohoto seriálu. Postava Tucca byla místama humorná, škoda, že rychle zmizel. Děj začíná být díl od dílu víc napínavější a člověka zajímá, co bude dál. Závěr série mi prišel naprosto skvělý, mrtvá přítelkyně Jessieho, odstěhování Skyler atp. I když už se stále nedozvídáme, kdo zemřel a co je s tou vodou, de plave růžový medvídek... Možná v další sérii. :)------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 3. série - 60%, 3*. Situace v seriálu začíná být čím dál víc napjatější, začíná se přiostřovat a možnost odhalení Walta White alias Eisenberga jeho švagrem je skoro nadosah. Seriál začíná být ještě víc temnější, (rozvod Walta a Skyler; nevěra Skyler; dva zdánlivě němí chladnokrevní hispánci, co jdou Waltovi po krku kvůli Tuccovi z první série...) nápad s velkovařením pika pro pana Guse Frinka aka majitele něčeho na způsob KáeFCéčka považuju za zdařilý. Stejně jako mi přišlo nečekané, že scénaristé neplýtvalí časem a ambicemi a odhalili Waltovo nové povolání Skyler.Dále velmi dobrý díl 03x07 – Osudová minuta, konec byl naprosto dechberoucí. Scénaristé si opět pohráli, z bodrého Hanka udělali skoro mrtvolu a dál zlomeného muže. Závěr 3. řady je fajn a docela dojemně smutný, ta postava asisenta chemika Gaila byla sympatická. Ale i tak, šlo udělat tuhle sérii o něco líp.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 4. série - 65%, 3* Napínavý první díl. Dále dobrý herecký výkon Aarona Paula aka Jessieho Pinkmana, který nezvládá v počátku svoje stavy, pocity viny z vraždy Gaila a udělá ze svýho původního baráku rodičů drogový doupě/squat a docela se o svoje fetky ''stará''. Dále samozřejmě výborný výkon Mike Ehrmantrauta (Jonathan Banks) jako vždycky, stejně jako Boba Odenkirka (Saul Goodman). :) Líbil se mi nápad scénaristů, že Jessie přestane bejt otloukánkem, ale začne být temným a stane se ,,parťákem'' bouchače Mikea. A pan bývalý zlomený polda Hank Schrader je opět na stopě! :) Zejména se mi líbil díl 04x10 - Salud, kde z pomsty pan Frink vyvraždí celý mafiánský klan a Walt senior rozmlouvá s Waltem juniorem. Konec 4. řady je čekaný, alespoň pro mě to bylo od začátku jasný. Ale oceňuju scénaristy, jak vystavili konec slizkýho dědka se zvonečkem i Frinka a jeho gorily.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 5. série - 75%, 4*. Podle mě už tahle série ani bejt nemusela. Stále se zhoršující vztahy Walta a Skyller a dětí a Waltovi se konečně málem podaří, co si přál - být svým pánem a rozjet vlastní byznys, přiberou i Mikea Ehrmantrauta. Leč.. smůla smůla... Walt se zcvokává a dokonce zabije v návalu zmatku mou nejoblíbenější postavu - Mikea Ehrmanta... Za to bych scénaristům vrazila. :) (Jinak epizoda 05x07 Řekni mé jméno je supr) Jinak následný vyvrcholení seriálu a ta dramatičnost byla spíš k plusu než ke škodě. Poslední 3 díly byly lepší než celý seriál dohromady. Konec dobrý, (skoro) všichni mrtví. () (méně) (více)

speedy7929

Po dvoch sériách píšem komentár, väčšinou to býva po prvej. V prvej sérií sme sa zoznámili z hlavnými postavami a časom sledujeme dosť veľkú povahovú zmenu hlavnej postavy. Walter aka "profichemik" sa stáva veľkým zvieraťom, ktoré obetuje všetok svoj čas len peniazom a na okolitý svet a svoje zdravie veľmi nedbá. Zatiaľ čo Jesse sa začína utápať a z drogového dílera sa stáva samotný feťák. Uvidím časom ako sa to bude vyvíjať. Po dlhej dobe som sa k tomu zase dostal a tretia séria drží skoro rovnakú kvalitu ako prvé dve. Len je tu viac kecov a menej akcie. Vďaka bohu, že len tieto kecy nie sú úplne nudné, ale ozaj to súvisí zo všetkým a objasňuje sa veľa nových vecí. Dej naberá na obrátkach a uvidíme čo sa bude diať ďalej. 4 séria: Keďže som písal o tom ako v trojke chýbala akcia, tu to bolo celé preakciované a na koniec som len pozeral s otvorenými ústami. Asi zatiaľ najlepšia zo všetkých sérií. GRANDIOSNE FINÁLE!!!!!!!!! ()

MFloyd

Geniální seriál po všech stránkách. Jen když si vezmu, kolik bylo seriálů, dobře rozjetých, které skončili tak nějak podivně a konec Vás buďto zklamal, nebo jste si řekli jen "OK". Tenhle seriál musel být vymyšlený od začátku do konce (pokud ne, o to více smekám), protože pomalejší rozjezd, který ne každému může sednout a věřím, že hodně lidí skončí u první či druhé série, je pouze tichem před bouří. To co přichází potom, je neskutečně napínává jízda, která Vás čím dál více emočně ždímá a jestli má nějaký seriál dokonalé zakončení, je to právě Breaking Bad. Ještě takový podotek. Uznávám pouze anglický název, ačkoliv nejsem hater všeho českého, tak v tomto případě je "Perníkový táta" naprosto matoucí a nic neříkající název. Kolikrát jsem se o tomto seriálu bavil s někým, kdo to ještě neviděl a naprosto jsme se shodli, že tento název zapůsobí na člověka tak, že to bude "bláznivá komedie o dědkovi co vaří perník" - tak ale působí možná první díl "pilot", ale to co následuje, opravdu komedie není. ()

kaza

Začátek seriálu mě příliš nebral a chvíli trvalo, než jsem se nechal vcucnout (zkusil jsem vydržet kvůli Better call Saul). Ale výborný příběh si mě pomalu získal a rostoucí nadšení vydrželo opravdu až do konce - několik slabých míst rád prominu... Viděl jsem během 2-3 týdnů komplet a byla to bomba, za sebe doporučuji. ()

El Patron

Přesný typ seriálu, který vás nakrmí porcí, která je sice vrchovatá, vypadá na oko ohromně, ale nakonec zjistíte že vás nasytila akorát, a mnozí si chtějí ještě přidat. Modrý Metamfetamin nemá na trhu konkurenci stejně jako Breaking Bad na poli seriálů. Má svoji Mexickou cestu, svého hrdinu, u kterého jsem zažil snad nejlepší rozvoj postavy v historii, stejný génius vybíral vedlejší postavy, které jsou totožně perfektní. Zápletky jednotlivých epizod, tak i celek, nejenom baví, ale dokáží způsobit závislost. Ale co je ještě další, a jak vidím, tak mezi diváky dosti rozšířená věc, je že seriál je od každé série lepší a lepší. A stejné je to i u mě, i když už při první sérii jsem byl nasycen skoro do plna, pátá (poslední) série mi řekla, že Walter White dokáže stále více, nemá hranice a já jsem s hrdostí dokončil tuhle dech beroucí, akusticky sladěnou, nezapomenutelnou podívanou. Nikdy nezapomenu hlášku "I am the danger", která v českém dabingu ztrácí kouzlo, ale přesto je český dabing více než povedený. Doporučuji těm, kteří se chtějí naučit vařit, zjistit jak to chodí v drogovém byznysu, nebo jak úspěšně lhát každému koho znáte. 1.série - 90%, 2.série - 95%, 3. série - 95%, 4. série - 100%, 5.série - 110% ()

satanjel

Začiatok bol trochu slabší / pomalší, ale potom sa nám Zozlenie pekne rozbehlo a záver 3tej a 4tej série bol úplná ľahôdka. Škodaže celkové finále odflákli. V komentároch je veľa porovnávania s Dexterom (ktorý mal podľa mňa lepší záver). U mňa v tomto žánri ale naďalej vyhráva Shield. Úroveň je napriek tomu veľmi vysoká a o edukatívnosti v odbore chémia ani nehovoriac. Až mám nutkanie vytiahnuť si sadu mladého chemika a skúšať vykryštalizovať modré kamienky. ()

MickeyWolf

WOW! Nechápu jak jsem tento seriál mohl pořád odkládat, než jsem se k němu konečně dokopal. Takhle vzrušený jsem byl asi jen u Game of Thrones, který jsem (stejně jak tady) sledoval, hned co jsem měl šanci. Kombinace skvělého námětu, scénáře a obou hlavních postav, kteří své role zvládají tak bravůrně, až se mi chce z toho brečet, má za následek, že mám nyní zájem o chemii jako ještě nikdy předtím... :) 1. série: 95% 2. série: 80% 3. série: 100% 4. série: 100% 5. série: 110% :) ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Škoda pomalého rozjedu. Hodně mě to začlo bavit až tak od 3ti série a poslední byla naprosto dokonalá. Parádní vývoj všech hlavních postav - majstrštyk! ()

PB2

Nejlepší seriál, který jsem za posledních x-let viděl. Promyšlený, chytrý, úžasní herci. Skvěle střídá dramatické a "humorné" pasáže, řekl bych bohatý a různorodý jako život sám. Jenom kvůli tomuhle se vyplatí si ten Netflix zaplatit. ()

brabbik

Tleskám perfektní propojenosti chemie s vařením. Prvních 5 dílů bylo dosti zdlouhavých, bylo možné je udělat jen jako jeden díl a měl jsem chuť přestat koukat, ale kamarádi, kteří mě dovedli na GoT a miluji to, řekli, že tohle musím jako chemik vidět a že je to jeden z nejlepších seriálů. Jen díky tomu jsem vydržel sledovat i přes nechuť začátku první série a vyplatilo se. Od druhé série tento seriál opravdu stojí za to, jen se občas ukáže nějaká nepovedená scéna, protahování obrazu nebo zbytečnost, ale to se stává skoro všude. Za mě 85%. Jestliže někdo dokáže z první série udělat jen 2 díly a zbytek trošku doladí, je to po delší době seriál na 100%, což je teprve pátý takto dobrý pro mne za celý život. ()

BuchtiCZ

Má to nějaké mouchy a chvílemi to vázne (hlavně z rozhovorů s manželkou a vůbec s rodinou mi občas vstávaly vlasy hrůzou), ale jinak nezbývá než smeknout nad propracovaným scénářem, hereckými výkony a skvělými intry epizod. Seriál má navíc stoupající úroveň (s výjimkou několika málo epizod), takže se od něj lze jen stěží odtrhnout. Jak už tu několikrát zaznělo, marně vzpomínám, kdy jsem viděl nebo četl takto famózně a komplexne zpracovaný přerod postavy. ()

Franche

Docela dlouho jsem uvažovala nad hodnocením 4 nebo 5*. Seriál má samozřejmě nespočet neduhů, ale který je nemá. Nádherný obraz toho, jak peníze kazí charakter. A ne, teď opravdu nemyslím nějaký litr, který přidal šéf na výplatě. Tady mluvíme o penězích, které za jeden život nelze utratit. Duo zcela odlišných charakterů Jessieho a Heisenberga jsou to nejlepší, co seriálové plátno vidělo. Vývoj postav a jejich výkony jsou naprosto epické. Walter je tak inteligentní člověk, že mu svým způsobem fandíte až do samého konce, kdy už je definitivně změněn v psychopata. 5. série byla nezastavitelná jízda. Tip. Rozhodně si nekažte dojem ze seriálu českým dabingem. Bitch. ()

Jacccob

U většiny seriálů se kvalita s každou další sérií postupně snižuje. Zde je tomu přesně naopak. Tohle byl můj první "velký" seriál, a já jsem neskutečně rád za to, že to byl právě BrBa. První série je sice jenom na rozjezd, ale to co následuje potom vám nedá spát. Jednak kvůli dokonale vykresleným postavám, které se vyvíjejí každým dílem, ale hlavně protože budete tak nadšení, že musíte hltat díl za dílem. Větu "Ještě jeden díl a jdu spát" jsem snad u žádného seriálu nepoužil častěji. A ten konec? Nepopsatelné. " I am not in danger Skylar, I AM the danger". ()

boo-boo

Predstavte si tú frustráciu človeka, ktorý si pozrie dve série jedného z najvelebenejších seriálov všetkých čias a skonštatuje, že je rád, že vôbec dopozeral tú druhú. Na každú scénu s Walterom (perfektný Cranston) pripadne minimálne 5 s jeho neznesiteľnou manželkou a hoci nepochybujem, že by veci v realite mohli prebiehať tak, ako prebiehali (rozumej rodinné konflikty a tak), nerozumiem, prečo si niekto myslel, že toho priebehu chcem vidieť toľko. ()

groz122

Společně se seriálkem Knick se jedná o nejlepší herecké výkony v TV. Walter a Jesse jsou neuvěřitelné postavy s fantastickým osobním vývojem. Jinak nemohu napsat nic jiného, než že se jedná o nádhernou tragédii. Epizoda Ozymandias je často označována za nejlepší seriálovou epizodu, která kdy v TV běžela. Skrze desítky let. Skrze všechny žánry. Hodnocení 9.9 na IMBD nebude náhoda, protože Breaking Bad je stejně jako zmíněná epizoda opravdu Král králů. ()

Godhaj

,,You either run from things or you face them, Mr. White.“ Co mám napsat o nejlepším seriálu (teda spolu s Gilmorovými děvčaty...), jaký jsem kdy viděl? Především to nejdůležitější, a to jsou postavy a jejich vývoj. Během celých pěti sérií se všechny hlavní postavy vyvíjejí a mění se, a to velmi pomalu. Toto tempo ve mně dokázalo vzbudit pocit, že s těmi postavama opravdu žiju a prožívám jejich radosti i strasti. Je jasné, že seriál hodně těží z atraktivního tématu drog, jejich výroby a distribuce, ale sakra, já bych se stejnou vervou koukal i kdyby Walter s Jessiem pekly bábovky v pekárně. K preciznímu scénaři se připojuje dokonalý timing, nezvyklý střih a hlavně osobité kamerové úhly, které si libují v zajímavém pohledu ,,zespoda“. Jako drobné mínus vidím tuctovitost některých vedlejších postav, např. Walter Junior je těžce nevyužit a jen tak se motá kolem. Jinak je to ale dokonalost sama!!! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis