New Yorku, miluji Tě!

• USA New York, I Love You (více)
Povídkový / Romantický / Drama / Komedie
USA, 2008, 103 min

Od samého zrodu filmů byl New York jedním z vysněných filmových měst. Byl zvěčněn na filmovém plátně stovkami různých způsobů. Teď tu ale je zcela nový, odlišný a zcela nepopiratelně romantický pohled na toto město – pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy. (oficiální text distributora)

Beaten

Snímek ubíhá sice velice svižně, ale o to rychleji mi vymizel z mysli. Opravdu toho na mě moc nezanechal, přestože to byl právě on, ten slavný New York, který se měl prolínat skrze povídky a vytvořit neopakovatelnou atmosféru. Střižně to byl výborný kousek, ale jelikož mám tuze dlouhé vedení, tak sem měl problémy s některými povídkami. ()

Uhura

Ani jeden z tvůrců nedokázal (opět) v těch přemrštěně krátkých povídkách něco sdělit, nebo alespoň vytvořit něco poutavého či milého. Snaha o vecpání životního dramatu do pěti minut je taky poměrně zbytečná. Každá povídka se snaží bombardovat divákovy city, což se ovšem míjí účinkem vzhledem k tomu, že většinou snadno odhadnete konec, anebo vrcholí naprosto stupidní pointou. ()

zmates

Bohužel, nemám na to dostatek uměleckých buněk. Pěkná práce s kamerou, několik hezkých scenérií a pár oblíbených herců a hereček, toť vše, co jsem schopen ocenit. Zbytek mě jaksi minul. ()

john.h

Na Paříž to nemá ani náhodou, ale pár povídek nebylo špatných. Například ta s Ethan Hawkem a Anton Yelchinem. Taky nebyl špatný Hayden Christensen a úvodní povídka. Vidím to tak na průměrné hodnocení. ()

Nijura

Já to nespíš vůbec nepochopila. Já v tom viděla jen jakési kusy, ze kterých nepoznám nic. Prostě divný! ()

Judy24

Je to zvláštní, je to překvapivé, ale mně se New York líbil víc než Paříž. Je pravda, že to asi bylo o něco méně kreativní a o něco více kamarádské, ale láska je láska a já ji tam opravdu vždycky našla. Jen mě zklamalo, že jim občas chyběla pořádná pointa. Bylo to tak jako v Paříži - kvalita a půvab jednotlivých příběhů trošku klesaly a stoupaly, ale co? Narozdíl od předchozího "dílu" my tahle mozaika připadala mnohem provázanější (holka s kamerou) a mnohem méně rozdělené (už jenom proto, že nebyly striktně oddělené popisky jednotlivých částí). Bylo to jako jogurt s lentilkami. A konečně jsem ten jogurt viděla trochu v jiné podobě. ()

hero_bk

Chtěl jsem napsat komentář, ve kterém bych rozebral jednotlivé části přesně tak, jako jsem to udělal u Pařížského předůdce. Poctivě jsem si zkopíroval z něčího komentáře bázi s rozepsanými režiséry a došel jsem k hrůznému zjištění - ani ne 24 hodin po zkouknutí už jsem si nebyl jistý, co bylo co, ačkoliv jsem se na film plně soustředil, což vypovídá o nevýraznosti celku. Zatímco Paříž nabídla několik opravdových skvostů, ale nebyla až tak soudržná jako celek, New York je jako celek zajímavý, ale jeho jednotlivé části se utápí v průměrnosti a multikulturním škváru. Za zmínku tak stojí pouze první a poslední povídka, ten zbytek tak nějak přejdete, u něčeho budete kroutit hlavou nad absurditou, u něčeho jiného si zase řeknete, že to ušlo, ale nezapamatujete si takřka nic. Podle informací na tomto serveru jsou plánována další tři pokračování (Rio, Jeruzalém, Bangkok), tak uvidíme co nám přinesou. Největší naděje bych ale vkládal do Ria, protože u dalších dvou se jedná o tak odlišnou kulturu, že by mohla vzniknout podobná sračka, jako rozhovor džinisty a židovky nad diamanty (Džinista je ten, kdo pije gin, ne?). Dávám dvě hvězdičky za celek jako takový, ale obávám se, že kdybych měl hodnotit povídky postupně, u většiny by svítil velký, tučný odpad! ()

Izz

Paříži,miluji tě byla velmi zdařilá mozaika,představující v krásném světle nezamilovanější světovou metropoli.Podobným způsobem by se dalo představit velké množství měst,říkala jsem si! Někdo mě vyslyšel,a přestože New York nedosahuje kvalit Paříže,koncept dobrých režisérů a hereckých hvězd,které se postupně vystřídají v několika povídkách z určitého města mě pořád docela bavil a další podobnou skládačku bych vlastně uvítala.Je to totiž velmi příjemný způsob cestování. ()

MarsVl

Paráda. Výborní herci, příběhy. Jak je NY velký a kolik se tam přesto lidí setká. Škoda že některé příběhy nebyly dotažené do konce. Vůbec by mi nevadilo kdyby to mělo, třeba 5hodin a táhlo se to v tomto stylu prolínajícých se příběhů a všechny byly dokončené, bohůžel takže život neznáme. 5*-9/10 ()

DoubleJo

If i can make it here i can make it anywhere that´s what they say....Uz dlhsie mam tuzbu navstivit NY a tento film moju tuzbu este viac znasobil. Jednoduche kratke story, ktore sa odohravaju dennodenne v uliciach, bytoch, restauraciach boli tak uveritelne a pritom tak zaujimave, ze som papal jednu poviedku za druhou .A ked k tomu pridam este to prostredie, ktore ma uz davno ocarilo, mozem len povedat, ze som bol naozaj uchvateny. P.S. A ked si po tomto filme pustim este Aliciin Empire state of mind, tak mam novy sen, a to aspon raz v zivote navstivit Big Apple aby som si mohol povedat, ci aj v mojom pripade by platilo - New York,I love you ()

Mr.Roman

Z môjho pohľadu oveľa lepšie ako Paris, I LoveYou. Jemné a vkusné, bez zbytočných nadprirodzených motívov a ani u jednej z "poviedok" sa mi nestalo, že by sa mi nepáčila. Chcem ho raz určite navštíviť, už to viem isto, to vraví za všetko.. ()

Soubi

Hřejivé lidské příběhy navlečené jako korálky náhrdelníku, jehož provázek tvoří nádherný New York. ()

Elkesar

Velice příjemné a milé. Jeden z mála "romantických" filmů (nebo spíše soustavy minifilmů), který neurazí, potěší, není jasně předvidatelný a nese v sobě jak něhu tak i neúprosnou krutost naší reality. Některé pasáže, mně opravdu chytly za srdce, jiné zase pobavily. Rozhodně nelituji shlédnutí. ()

Lennie

Srovnání s Paris je t'aime se asi nevyhnu. Oba filmy jsou moc hezky natočené, ale Paříž přece jenom lépe. U ní se mi líbí, že je skutečně vidět, že každý z příběhu je režirováni jiným člověkem. New York mě ale zaujal i tím, že postavy se na plátně objevily vícekrát. A nejehzčí příběhy? Jednoznačně na mně nejdojemněji zapůsobil příhěj o hudebníkovi a jeho "telefonické" lásce, také ten o tatínkovi a jeho dcerce, a nemůžu vynechat ani část o dvou lidehc, kteří se spolu vyspali a teď se mají znovu sejít...ty plynoucí myšlenky mně prostě uchvátily. ()

Sparky

Mrzí mě hodnocení ostatních. Je to velmi pěkný film. Pár příběhů s pointou, příjemným humorem a skvělými herci. ()

Bigwave

Tento film lze pojmout jako sraz těch nejtalentovanějších osob, co pro nás dělají filmy, jak před kamerou, tak za ní. Nikdy jsem v New Yorku nebyl, ale z tohoto filmu jsem cítil tu rozmanitost míst, střed národností a magické osudné momenty náhodných střetnutí v druhém městě lásky, kde můžete být kým chcete. Film je to opravu dech beroucí. Nejlepší střet, je scéna kouření před restaurací. ()

New York plný hvězd

New York plný hvězd

13.04.2008

Tenhle typ zpráv Bart, který pro vás mé novinky na čsfd nahazuje, nemá moc rád, protože je v nich spousta jmen a to znamená spoustu odkazů. Nedá se ale nic dělat, Petře, tenhle projekt je prostě tak… (více)