New Yorku, miluji Tě!

• USA New York, I Love You (více)
Povídkový / Romantický / Drama / Komedie
USA, 2008, 103 min

Od samého zrodu filmů byl New York jedním z vysněných filmových měst. Byl zvěčněn na filmovém plátně stovkami různých způsobů. Teď tu ale je zcela nový, odlišný a zcela nepopiratelně romantický pohled na toto město – pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy. (oficiální text distributora)

JohnCZ

New York je je i tady úžasnej, některé povídky stojí za to (především ta, ve které figuruje Shia LaBeouf), některé jsou naopak dost zbytečně a jakoby nedořečené. Dobré herecké výkony, civilní atmosféra, ale jako celek to působí děsně nesourodě. Prostě hrstka příběhů obyčejných lidí bez výraznějšího rámce. ()

Bubble74

Nejdřív byla Paříž a pak přijde Jeruzalém, Rio, Šanghaj... Ale asi žádné město na světě neskrývá tolik potenciálu představit svou rozmanitost jako New York. Je škoda, že toho v tomto snímku nebylo dostatečně využito. Jednotlivé příběhy nedosahují očekávané možné originality ani větší soudržnosti a propojeny v celek nevyjadřují název filmu. ()

Crazer

Všechny ty obyčejné situace, které se mi zdály, měly tak specifické kouzlo, že se proměnily v neobyčejné. Hodně je zde poznat, jak si režiséři vyhráli s pocity člověka a melancholickým způsobem se do nich dokázali vcítit. Je to taková filmová skládačka, žádný příběh netrvá dlouho, aby člověka začal nudit. Některé příběhy jsou tak krátké, ale dokážou toho říci více, než samotný dvouhodinový film. ()

F.man

OK tak jsem si to dal po druhé, protože se mi nezdálo že se budu tak výrazně lišit od svoji TOPky, ale opět to na mě nefungovalo (a tentokrát to nebylo náladou). Zatímco Paříž na mě dýchla přesně tou atmosférou, kterou ze svých návštěv tohoto města mám, vůči New Yorku jsem zůstal naprosto otupělý. Neříkám, že všechny povídky jsou nepovedené, neříkam, že snímek neukazuje ten národnostní mix typický právě pro New York, ale všechno dohromady to nevytvořilo nic více než povídkový snímek, ve kterém, bohužel, jich většina byla spíše průměrná. Proto nízké hodnocní dvou hvězd. P.S. Možná jsem nemoderní, ale kdyź už skládat poctu tomuhle městu, promíchal bych "mladé" režiséry New Yorskou klasikou... I am looking for the painter... ()

yakoob

Půl na půl...Některé se mi líbily, některým jsem nerozuměl a některé mě mile překvapily...Obyčejné příběhy lidí, kterých městem nemusel být New York, ale jakékoliv jiné město...Nejvíce se mi vryl do paměti přiběh staršího páru a jejich "zamilovaná" procházka... ()

hous.enka

Film je asi koncipovan na podobnem principu jako film Paris, je t´aime. Bohuzel... New Yorku proste na Pariz nestaci dech a neni to jen kouzlem mesta, ale i celkovou atmosferou a nedostatkem napadu...Nuda. ()

Alqarin

Lehkost Paříže je ta tam a s ní zmizela i jí vlastní vzdušnost a poetika. Ono by to nevadilo, kdyby je nahradilo něco nového, ale to se bohužel nestalo. Sexuální podtón, snová stylizace a bizarní zápletky bez špetky jasnějšího smyslu či rozuzlení většinu newyorkských povídek spíš zabíjejí, než že by je oživovaly, a tak je tahle jízda až na pár kousků fádní a nezajímavá a místy se svíjí v nefalšované křeči. Za těch pár pro mě zajímavých dávám slabší tři hvězdy. ()

fremy

Nečekal jsem až takto zvláštní snímek. Zprvu jsem si řekl, že na jeden film je tu až příliš mnoho postav, hromada nedokončených příběhů, ale musím okamžitě změnit názor. Každý sám o sobě okouzlující, fascinující a jiskřivý. Životní příběhy lidí v New Yorku, který výborně dokresluje atmosféru filmu, by pozorované nezávislým okem kolemjdoucího taky byly ustřižené z kontextu. Avšak poslepené do kompaktního díla podbarvené podmanivou hudbou vyznívá snímek dobrým dojmem. Velice mě potěšil výběr herců. Životní střípky někdy bývají úsměvné, někdy poučné a ať už jsou jaké jsou, je na nich báječné, že chvíle s nimi spojené si vždy vybavíme s nějakým pocitem. Dobrá, není to asi film pro všední odpoledne, ale pokud přijmeme námět jaký je, budeme se bavit u neobvyklého projektu. ()

erased

Když jsem se v době české premiéry Paris, je t'aime z čisté nudy vydal do kina, nečekal jsem nic výjimečného. Nakonec jsem se ale dočkal nezapomenutelného zážitku, a když byl o něco později oznámen úspěch a zahájeno natáčení dalšího dílu, dostal se u mě New York na stupnici očekávanosti do jasného popředí. Od výsledku jsem čekal opravdu hodně a ani při nejmenším mě nezklamal. Jako asi každý jsem čekal zamilované příběhy ze všech vrstev, dostalo se mi ale nádherné a kdybych měl být objektivní, tak vlastně i docela průměrné reklamy na mobilní telefony a cigarety. Což ale o to, když jsem se téměř celou dobu v kině hihňal (ano, hihňal!), popřípadě se usmíval, smál, rozplýval. New Yorkský soubor oproti svému předchůdci působí mnohem kompaktněji a tak nějak...růžověji. Chybí sice šílené nebo podivné příběhy, stejně tak ale chybí i kusy slabší, ty které nezapadají do onoho kompaktního celku jsou naopak přes svou neuchopitelnost naprosto brilantní. Jednotlivé povídky by asi působily průměrně nebo zbytečně kýčovitě, New York, I Love You jsem si ale zamiloval jako celek, ve výsledku se nedá žádná část vyzvednout nebo potopit. Stejně jako v Paříži zde samozřejmě nechybí výborný závěr a hudba padnoucí přesně na míru. Po vlažných reakcích jsem se obával fiaska, to se ale nekonalo a tak mi nezbývá, než se těšit a hlavně doufat v další pokračování, pochybuju totiž že se pro mě toto téma někdy vyčerpá. ()

Alementina

Libilo se mi to o hodne vic nez Paris, takze musim dat pet kvezdicek. NY je cely vic kompaktni, ty prostrihy mezi povidkami jsou pekny a i celkove to lip drzi jednu atmosferu. Za me vitezi povidka s Bradleym a Drea ... musela jsem si ji hned pustit znovu, navic hudba u ni to cele krasne dokresluje... ()

ABLABLABLA

No popravdě čekala jsem od filmu něco víc. Něco na způsob "He's just not that into you" nebo "Love actually". I toto pojetí mělo ovšem něco do sebe a je skvělé, že se film nesnaží napodobovat. Problém je, žeo čem se jednalo v celém filmu, člověk pochopil až v poslední minutě a dalo by se říct, že těch zbývajících109 minut tápal hromadou do sebe prozatím nezapadajících příběhů. Sice dobrý nápad, ale není to dotažené do konce. ()

blackrain

Ničím výjimečné příběhy několika lidí, které dohromady dává jeden společný jmenovatel a tím je město New York. Bohužel se mi tenhle slepenec postupně vykouřil z hlavy. ()

Makky

Niektoré príbehy zaujali, krásne sa na ne pozeralo a boli fakt zlaté. Lenže tak, ako tento film mal byť oslavou New Yorku, lásky a života, mi prišiel v konečnom dôsledku obyčajný. A len mi prišlo na um, že život každého je mimo svojej podstaty bezvýznamný. ()

whitas

Na rozdíl od Paříže je NY velice kompaktní dílo, které nepůsobí dojmem skládačky nesourodých krátkých snímků. Naopak jsou všechny příběhy dobře provázané, čímž se zahlazují přechody mezi jednotlivými částmi. Ty spojuje prolínání některých postav mezi příběhy a zejména postava mladé dokumentaristky, která natáčí obyčejné lidi, při obyčejných událostech přímo na ulici. Na americké půdě se tak konečně (po všech těch záchranách světa) objevuje kouzlo banality. A stejně jako u Paříže je i u NY nejsilnější stránkou ta jedinečná atmosféra města, ve kterém se příběhy odehrávají. ()

Kaluž

Trošku slabší než storky z Paříže, ale přesto nezklamalo, příjemný snímek. Už se docela těším na završení trilogie, které do kin dorazí pod názvem ''Ostravo, miluji Tě!'' :) ()

runner85

Niekedy vám krátka poviedka dá viac ako 180 minútový film. Krásne! Niektoré poviedky lepšie, iné horšie, daktoré dokonalé. Hudobne geniálne, srdcom úžasné. Daktoré rozosmejú, iné citovo pritvrdia. Mne sa ale aj tak najviac páčili dve poviedky a to Apartment Scene kde vyhasnutá hviezda, ktorá chce ukončiť svoj život, stretne strážneho anjela. Druhá poviedka kde Ethan Hawke balí Maggie Q ... sranda, nasmial som sa :D ()

hunty

New York okouzlil jinak než Paříž, ale zabavil stejně, ne-li lépe. Neměl prakticky žádné tajuplné chvíle, ale to je jen dobře, protože pěkně čistě dramatem a vtipem načichlé povídky mě zaujmou mnohem víc. Podotkl bych možná méně výraznou, ale skvěle doprovázející hudbu. Každý příběh měl něco jiného do sebe a dobře se doplňovaly, vynechal bych snad jen slabsi Gaere + Acosta (d. Portman). Rozhodně spokojenost. ()

New York plný hvězd

New York plný hvězd

13.04.2008

Tenhle typ zpráv Bart, který pro vás mé novinky na čsfd nahazuje, nemá moc rád, protože je v nich spousta jmen a to znamená spoustu odkazů. Nedá se ale nic dělat, Petře, tenhle projekt je prostě tak… (více)