New Yorku, miluji Tě!

• USA New York, I Love You (více)
Povídkový / Romantický / Drama / Komedie
USA, 2008, 103 min

Od samého zrodu filmů byl New York jedním z vysněných filmových měst. Byl zvěčněn na filmovém plátně stovkami různých způsobů. Teď tu ale je zcela nový, odlišný a zcela nepopiratelně romantický pohled na toto město – pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy. (oficiální text distributora)

Nassau

Místy moc příjemné, místy příliš zdlouhavé a nezajímavé. New York je určitě krásné město, ale tento výlet za to nestál. ()

Hanys_

Po hodně podařených minipovídkách z města lásky Paříže přišli další tvůrci s podobnými příběhy, ale tentokráte z NY. Je tady dokonce i něco jako pokus o nějaké to propojení povídek, ale to mi moc nesedlo. Dost příběhů mi v hlavě sice zůstalo (a některé z nich jsou opravdu výborné), ale jako celek je to takové odtažité a působí to na mě přesně opačně než Paris, I Love You, kdy jsem měl po zhlédnutí chuť bookovat lístek do města nad Seinou.. 6/10 ()

Very_kuul

pseudoumelecké s enormným množstvom vyfajčených cigariet na osobu..zaujali ma tak 2 poviedky: Od Marstona a Attala. No a Portman to sekne aj s vyholenou hlavou :) ()

showxman

Překombinovaný kompilát velkého množství drobných příběhů, které mají společné místo, kde se odehrávají, a ze kterého láska opravdu cítit není. ()

I.AM.NOT

2 hvězdičky- 2 příběhy- první s Antonem Yelcinem a Olivii Thirlby a druhý s Robin Wright a Chrisem Cooperem, toť vše... Ostatní příběhy nemastné, neslané a bez pointy. ()

Ilhan

neoBlast to popsal velice přesně. New York, I Loe You drží mnohem lépe pohromadě, příběhy jsou delší, částečně provázané, dají divákovi šanci si k postavám vytvořit nějaký vztah. Osobně stavím tento film nad Paris, Je T’aime. První polovina tady vyloženě baví, potom se to trochu zadrhne a člověk se začne nudit. ()

kolemjdouc

zase jednou reálně natočené.Příběhy ulic kaváren, parku, odehrávající se na mořském pobřeží.Příběhy obyčejných lidí - každý divák si tu najde to své .Je to natočeno stylem: Někdo má rád holky někdo zase vdolky ()

Renata

° Za stín řas Natalie Portman, za slunečnice, za hotelové piano. ° Za vlepení očí, které otevřelo ty moje. ° Za Olivii Thirlby. (I've already made my wish.) ° Za překrásnou Teyu a její holinky. (Why's that squirrel chasing the other squirrel? Because he loves her. Then why is she running away? Because she is scared.) ° Za "cizince". (When there's no past, there's no guilt.) ° Za pocit. Že je všechno jak má být. Like when I was dreaming in Paris, last year. ° ()

LxLuthor

Neskutočne zmiešané pocity.. Herecká a režisérska kompánia sľubovala niečo výnimočné, no výsledok sa nejak nedostavil. Príbeh nemal koniec koncov žiadnu hlbšiu pointu, ktorá sa od takéhoto typu filmu očakáva. Dej bol vedený dostatočne chaoticky na to, aby divák vyšiel zo sály zmätený. Tak ako aj ja som. Človek ide do kina s veľkým očakávaním a takto to nakoniec končí.. Je to škoda. ()

DannyBoy80

Nic převratného, o dost slabší než Paříži miluji tě. Asi to je dáno i režiséry. Jediné zajímavé scénky byly ty s prostitutkou, zbytek je šeď. Ukazuje to pouze, že i v obrovském městě plném lidí jsou tací co jsou osamělí. 45% ()

angloumene

Podle mě slabší než sestřička Paříži, miluji tě. Všechny povídky byly vyvážené, laděné do podobné někdy až melancholické nálady, snažící se odhalit cosi skrytého. V této sjednocenosti ale nacházím chybu, a to takovou, že už teď si některé z nich nepamatuji a vlastně celkově mohu říci, že mě doopravdy zaujala pouze jediná. ()

Disease

New York jako panoptikum samotářů a knoflíkářů, ale tak nějak subtilněji podaný. Většina "povídek" nemá nějakou třeskutou pointu, funguje opravdu spíš jako ilustrace, ale jako celek je to příjemné pokoukání. ()

Mikeel

Ač mám tohle město radši, než Paříž, nenabídlo mi skoro nic. Paris, Je t'aime mě taky moc nenadchlo, ale v porovnání s New Yorkem? Potenciál tohodle města je velký a nebyl využit, jak by měl. Vlastně mi skoro ani nepřišlo, že by se to odehrávalo v New Yorku. Dalo by se to natočit všude! Opravdu tu byly pouze tři povídky, které mě nadchly. A to byla povídka s básníkem a šlapkou, kde byl slušně napsaný ten dialog, závěrečná povídka o stařečcích, která byla aspoń vtipná a setkání dvou lidí, co spolu jednou spali. Ostatní? Jedna hvězdička je za tu trochu New Yorku, který miluju, druhá je za ty tři povídky, které bohužel nestačily, aby zachránili film před větším hodnocením! ()

Ricky_CZ

Těšil jsem se...Moc jsem se těšil. Už proto, že jsem si sliboval atmosféru města, které nade všechno miluji. Bohužel jsem se z té atmosféry moc věcí nedočkal. Přijde mi, že i Sám doma 2 je více "new york". A ta celková nemastnost, neslanost mě mrzí...60% ()

AIMÉE

New Yorku, miluji Tě, jehož 'předchůdce' Paris je T'aime se mi o poznání libil mnohem víc. Už i proto, že ty mozaikové příběhy, které se odehrávaly v Paříži (pro romance jako stvořená) nemusely nikterak násilně dávat na odiv, že to v tomto městě probíhá a přesto to diváku neuniká - to kouzlo města z toho vycítíte. Oproti tomu její New Yorkský bratr s tímto scenéristickým materiálem pracuje dost mechanicky, kdy to, zdá se, filmaři pojali rychlým tempem s myšlenkou "to město přece nikdy nespí", avšak to asi paradoxně ubralo na mém interestu. Člověk se v tom kostrbatě probírá, jelikož příběhy neměly v zásadě co říct. Výjimky jsem našla jen v příbězích toho starého páru, který směřuje na pláž, židovská svatba s N. Portmanovou nebo ten s milým portýrem coby S. LaBeouf. Bohužel ani ta hudební složka, kterou použili mi nepřišla vhodná - sama o sobě by bývala byla pro poslech (třeba v Paris je T'aime) vtahující, ale sem se nehodila a spíše odkazovala na něco, co zde nelze najít. ()

New York plný hvězd

New York plný hvězd

13.04.2008

Tenhle typ zpráv Bart, který pro vás mé novinky na čsfd nahazuje, nemá moc rád, protože je v nich spousta jmen a to znamená spoustu odkazů. Nedá se ale nic dělat, Petře, tenhle projekt je prostě tak… (více)