New Yorku, miluji Tě!

• USA New York, I Love You (více)
Povídkový / Romantický / Drama / Komedie
USA, 2008, 103 min

Od samého zrodu filmů byl New York jedním z vysněných filmových měst. Byl zvěčněn na filmovém plátně stovkami různých způsobů. Teď tu ale je zcela nový, odlišný a zcela nepopiratelně romantický pohled na toto město – pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy. (oficiální text distributora)

Susinnon

Slabý odvar Paříži, miluji Tě!. Veľké sklamanie v kine, pretože tento film by som kľudne mohla pozerať doma na pc v perinke a nič by tomu neublížilo. Pár pekných, zaujímavých momentov, ale Paríž je proste Paríž. ()

phoebe.h2

Paříž byla mnohem lepší, New York má taky své kouzlo, ale Paříž měla lepší příběhy a bylo tam hodně nadprůměrných a málo slabších, kdežto New York to má takové vyrovnané:jednou lepší příběh podruhé slabší..Taky by mohli přijít Praho, miluji Tě! ()

bartias

Jak už to u povedených povídkových filmů bývá, i tady se najdou slabé momenty. Proč si ale nechat kazit náladu dlouhými filozofickými rozjímáními nebo super indie nezávislými výstřelky – anebo i jen pokusy o ně. Hned úvodní story dvou šikovných zlodějíčků vás chytne. Je první, ale není poslední. Koncept předchozího filmu Paříži, miluji tě, je zkrátka io napodruhé úspěšný. ()

vesper001

Je-li láska skokem, tady se skáče po schodech dolů. Na nejvyšším schodu, odkud je nejlepší rozhled, stojí povídka o staré lásce, co rezaví, ale rez ji zdobí. Jinak se newyorská skládanka jako moderní vitráž, kterou někdo prohodil shnilou meruňku. Barevné střípky jsou ve slunci pěkné, ale smysl raději nehledejte. ()

Tommy.D

Pseudoumělecká nudná slátanina občas proložená světlejšími momenty (vozíčkářka, malíř, důchodci). Škoda, na film jsem se docela těšil. ()

st.jim

Ale ano, některé příběhy jsou povedené a celkový dojem je lehce nadprůměr. Chtělo to více nadhledu a humoru, pak by měl NY větší úspěch. ()

lennyd

Jelikož Paříži, miluji Tě! patří k mým nejoblíbenějším filmům a vyvolává ve mě spoustu příjemných vzpomínek a pocitů, čekal jsem, jestli na mne New York zapůsobí stejným dojmem. Ale bohužel jsem se nedočkal - sice film jako takový není úplně špatný, ale atmosféru z Paříže se mu nepodařilo navodit ani omylem. V některých příbězích jsem se sice dočkal částečného nádechu nějaké atmosféry (např. příběh s Shia LaBeufem nebo ), ale u zbytku filmu jsem se docela nudil. No uvidíme jestli Londýn, Řím nebo snad i Praha, které nepochybně budou následovat, přinesou něco více... ()

Zdeňka

Pokud bych celkový film brala jako menší olympiádu příběhů, která se pro tentokrát pořádala v New Yorku, zhodnotila bych to tak, že se zúčasnilo plno nadaných umělců. Někteří ovšem mohli svůj potenciál využít lépe, ale i tak se našlo pár lidiček, kteří překvapili. V mém pomyslném žebříčku by si pro bronzovou medaily mohl dojít Orlando Bloom a Christina Ricci - láska přes telefon není nic nemožného a příběh měl v sobě nejvíc romantického ducha. Na stříbrném stupínku by stáli manželé v důchodovém věku - věřila bych, kdyby mi někdo řekl, že ty dva točil skrytou kamerou, a ani na vteřinu nezaváhala a vše odkývala. A kdo by byl na špičce vítězů? Nevím jak to bylo u Vás, ale mě naprosto dostal manželský pár na "kuřpauze". Nejvíce nápaditý a celkově nejúžasnější příběh. Nevím jak to bude s celkovým filmem, ale jsem si jistá, že tento příběh jsem neviděla naposledy. Celkově bych film zhodnotila průměrně, ale kvůli mému vítězi pár bodíků přidávám. ()

neoBlast

Oproti PařížiNew York kompaktnější strukturu a přípomíná tak spíše už klasické hollywoodské romantické spektákly. To vede ke dvěma poznatkům. 1) Počet "uměleckých" povídek je snížen na minimum -> což vymýtilo většinu prázdné pěny (přesto je poslední půlhodina dost nudná). 2) Počet "uměleckých" povídek je snížen na minimum -> což odstranilo i ty velmi originální. New York tedy působí jako celek lépe, ale bez výraznější tváře. Hledáme vítěze? Slovy klasika "vždycky nám zbyde Paříž". 65 % ()

terunka003

Hezké, milé, nenáročné. Paříž se mi líbila mnohem víc, byla víc rozmanitější. NY má podobné příběhy, nijak vyčnivající. Je to pohodový film, který neurazí. Jako stejně nechápu co na tom Ňůjorku viděj.. ()

venison

Paříži, miluji Tě! mám ráda.. Je to film plný hlubokých příběhů, které jsou ale zároveň lehké jako peříčko.. herci vypadají, že hrají pro radost a tak je vidíme v jiném světle :-) Hravé a zábavné :-) A tak jsem se těšila na New York.. No, a bohužel volné navázání nechytilo styl Paříže ani z rychlíku.. Chaos, zmatek, nuda, klišé, absolutně žádná nápaditost.. Příběhy nejsou odděleny, takže vlastně hnijí do ztracena.. Přehlídka super herců, co filmu maximálně udělá jméno.. Jinak nic.. ()

Mytologie

Před filmem sem na něj četl negativní recenzi (láska v New Yorku přebarvená na bílo, vyšoupli prý úžasný režisérský debut Scarlett Johansson), ale přesto sem po shlédnutí mozaiky příběhů (přání?) do komentáře otiskl můj nadšený zážitek. Hodně záleží jak se díváte na svět. Představte si město, věže, vysoký domy, (máte?) ponořený do purpurový, světle růžový, a taky tý obyčejný růžový v době kdy spolu mluví žena (měsíc, la luna) a muž (slunce). Je to jen pár okamžiků celýho dne. Rozhodně se neobejdete bez kantonštiny, malířských potřeb (štětec a tak), laciných triků jak flirtovat a sklenky Jamesona. Chtěl bych bydlet v domě od Future Systems, který připomíná deštník. Partnerku nebo partnera vemte na místo vašich snů (miluju moře). Dobře vypadá když natáčíte na kameru v nějakým časovým úseku lidi na nádraží a pak zrychlíte záznam. Důležitý je být spolu. Hodně mrtě věcí (rozhovorů) se děje v kavárnách. Nakreslil sem trojúhelník. Jo a herečky sou trapný! ()

drake31

Parížske kúzlo po sebe idúcich scénok sa vytratilo, a prišlo to všetko zmiešané v kope - čo mi dosť vadilo ale naopak ma omnoho viac bavili príbehy. A ak to porovnám s Parížom tak mi to vychádza tak narovnako ()

VasaX

Je to ono. Big Apple a jeho poeticky humorné střípky lidských osudů a setkání, lásky ve všech myslitelných podobách, citlivých a křehkých mezilidských vztazích. A celá ta hromádka střípků na sebe navzájem háže odlesky. Je tak různorodá a zároveň zvláštně homogenní, jak jen New York může být. Výborný snímek pro zadumaný večer, třeba časem bude mít i své další nevlastní následovníky z jiných typických velkoměst... takový Londýn, Hong Kong, Los Angeles, Rio de Janeiro... každý se svou vlastní surovostí či poetičností, stejně dobré a ladné jako tento New York, jenž je zároveň i důkazem, že pro dobré herce nejsou žádné role malé. ()

Flooyden

Pro mě lepší než Paříž, ale to je možná tím, že jsem na New York koukal daleko a navíc dlouho od vlastního domova... ()

hroubek

Po Paříži další zastávka a to v metropoli, která údajně nikdy nespí. Od minule se toho hodně změnilo jiní režiséři,jiné vnímání města a postavy jsou více otevřenější a jednoduší. Příběhy se mě líbili, ale byli všechny skoro na stejný princip. Největší škodou je to, že hodně povídek je z baru málo se ukazují části města. Další zastávku prosím. ()

IvyH

Velmi zajímavý, spletitý film, který však přesto, že ho točilo tolik odlišných režisérů, vyznívá velmi jednotně a koherentně. Snad je to tím, že některé postavy se prolínají, některé momenty jsou takřka totožné a New York je tak dominantní prvek filmu, že ono to prostě funguje. Ty příběhy nemusíte chápat, oni prostě jsou. Jde o to cítit to napětí, když se zlodějíček s francouzským přízvukem snaží sbalit sexy kočku a on do toho vstoupí její starší milenec... a ona ho nakonec kvůli tomu pseudoFrancouzuvi opustí... Jde o ten dlouhý moment, kdy čekáte, jak se vyvrbí vztah, který začal před pár sekundami tím, že další sexy kočka si potřebovala na ulici zapálit a jeden spisovatel měl náhodou zapalovač, a pak se ji on snaží kouzelně ukecat... jenže to ještě netuší, že ona je šlapka... Jde o ten dlouhý moment, kdy čekáte, jak se vyvrbí vztah, který začal před pár sekundami tím, že další sexy kočka si potřebovala na ulici zapálit a jeden postarší chlap měl náhodou zapalovač, a pak se ho ona snaží ukecat... jenže to ještě divák netuší, že ti dva jsou manželé. A pak vám prostě nedá, aby jste ještě hodnou chvíli po skončení filmu nepřemýšleli o fyzicky postiženém poslíčkovi v hotelu nebo holohlavé krásce vdávající se za ortodoxního Žida... ()

New York plný hvězd

New York plný hvězd

13.04.2008

Tenhle typ zpráv Bart, který pro vás mé novinky na čsfd nahazuje, nemá moc rád, protože je v nich spousta jmen a to znamená spoustu odkazů. Nedá se ale nic dělat, Petře, tenhle projekt je prostě tak… (více)