New Yorku, miluji Tě!

• USA New York, I Love You (více)
Povídkový / Romantický / Drama / Komedie
USA, 2008, 103 min

Od samého zrodu filmů byl New York jedním z vysněných filmových měst. Byl zvěčněn na filmovém plátně stovkami různých způsobů. Teď tu ale je zcela nový, odlišný a zcela nepopiratelně romantický pohled na toto město – pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy. (oficiální text distributora)

Krosmen

a půl k tomu. Oproti Paříži mi to přišlo trošičku víc zmatené. Tentokrát se tvůrci snažili i o jakési propojení příběhů mezi sebou a to určitě nebylo třeba. Snad jsem čekal i víc toho New Yorku. Současně příjemné překvapení Natalie Portman v roli režisérky. ()

blackJag

Formát několika (mnoho) krátkých příběhu mne u předešlé návštěvy Paříže doslova okouzlil, příběhy měly šmrnc, různorodost, nápad, tentokrát to ale nějak vázne. Jsou tu dobré výstřely (režie Ratner, Shunji Iwai nebo Jiang Wen), mířící přesně na terč, ale těch co směřují vedle je většina. Tyto tápou a nudí. Chtělo to víc promyslet a netahat z klobouku druhořadé nápady. 60% ()

mkubalikova

V New Yorku jsem nikdy neměla dobré počasí, okradli mě, z Empire State Building mě málem evakuovali kvůli záchvatu úzkosti z výšky. O New Yorku si myslím, že je to špinavé, přelidněné, hlučné město. Bohužel tenhle film mi můj názor nezměnil. 60% Edit 2018: New York je hlučný, špinavý, přelidněný. Také ale krásný a absolutně fascinující. Jen mu člověk musí dát šanci. Tenhle film znova vidět nemusím, New York ano. ❤️❤️ ()

filokk

New Yorku miluji tě tak to sedi... Miluji tohle pulzující hlavni město světa..Všem ho doporučuju, bohužel film stoji za hovno, krome povidky holky na voziku ta je skvělaa.. ()

HomeAlone

Uneseny niesom vobec . Viac menej sa jedna o tazky film s par svetlymi momentmi . Na odlahcenie zaujala pasaz s A.Yelchinom a J.Caanom , no a jednoznacne najsvetlejsim momentom filmu bol Shia LaBeouf , ktory svoju rolu zahral priam dokonale a dokazal , ze vie vyborne zahrat aj vaznu ulohu ! ()

jefff

Rozpačitý začátek, kdy i lze myslet o filmu téměř cokoliv se postupně přetaví to nádherné poetické, melancholické sérii scének z New Yorku. Některé části jsou lepší, jiné horší, ale celou dobu má kvalita víceméně vzestupnou tendenci. Nejlepší asi scéna s Ethanem Hawkem. ()

Soweek

Pěkné, pěkné, obzvlášť vymazlená je povídka s vozíčkem :-) V podstatě je to stejné jako Paříž, akorát povídky jsou trochu víc "americké", což ovšem není na škodu. ()

ZkuKol

Není to úplně celých 5 hvězd a objektivně jsou lehce nezasloužené. New York miluju, zbožňuju po všech stránkách - lidi, stavby, hudbu, filmy, divadlo, atmosféra, historie, poloha, výjimečnost, jazyk... prostě jeho genius loci. Uznávám, že občas film nemá takový spád jaký by mohl a povídky mají různou úroveň zábavnosti, ale kde uvidíte dobrých cca 10 minut od Ratnera?!:-) nejlepší povídky dle mne nabídla čtveřice Fatih Akin, Yvan Attal, Allen Hughes, Wen Jiang a Shunji Iwai, Brett překvapil a Natálka se držela při zemi. Z herců zabodoval Bradley a Ethan (který prostě vtipné intelektuály umí), mezi holkama překvapivě Maggie, Shu a Olivia - tedy ty méně známé. Všechny strká do kapsy New York a trochu i láska, takže jsou nakonec všichni šťastní a spokojení. New York 2010 a láska, spoustu lásky na mnoho způsobů, v každém věku i podobě... 85% (10-20% za NYC) ()

Looser

Hodně příběhů, většina z nich šla zcela mimo mně, jen pár z nich "má hlavu a patu". Zbytečné rádoby umění. ()

fruitbueno

Změť příběhů bez jediné smysluplné vodící a tmelící linky, kterou bohužel není ani opěvovaný, milovaný a názvem signalizovaný NY. Tu a tam koukne lepší výkon (obě "důchodcovské" epizody byly vynikající, jmenovitě Shaia LaBeouf a Julie Christie, Eli Wallach a Cloris Leachman), ale většina je spíše průměrná. ()

Cejny

Jestli jsem psal, že Paříži, miluji Tě, je zajímavým projektem, tak o tomto "pokračování" se dá říct něco podobného. Ovšem nevím, jak s tím naložit. Jednotlivé povídky se prolínaly, což mi celkem dost vadilo a také jsem si říkal, čím že mě to vlastně někteří tvůrci chtěli zaujmout. 50 % ()

pavcas

Rozhodně to není první ani poslední film, kde se prolíná dohromady několik příběhů, jeden z nejlepších je Láska nebeská, ale tady jsem tedy velmi ocenila, že každý i ten sebemenší nebo sebekratší příběh měl dokonalou a mnohdy nečekanou pointu. Maturutní ples například nebo dva kuřáci před resturací...dokonalé. Některý příběh byl velmi zábavný, jiný prostě fajn, ale celkově mi po jejich shlédnutí rozhodně zůstal úsměv na tváři a možná mi hlavou bude ještě chvíli vrtat, jak bylo to či ono myšleno. O plejádě známých herců, kteří se zde mnohdy i jen mihli nemluvě. A jako vícero uživatelům tady, i mně se New York líbil víc než Paříž....myšleno film..80%. ()

Herráček

Tak já nevím... Jediné, co téměř mohlo konkurovat Paříži byli Eli Wallach a Cloris Leachman... Zbytek byl takový... Takový jako láska v New Yorku... V Paříži je to holt o kousek vášnivější ()

leon_id

Par velmi povedenych povidek (cigaretova rozpravka Yvan Attal-Maggie Q, Ethan Hawke, maturitni ples Brett Ratner-Anton Yelchin, James Caan a Olivia Thirby, starici na prochazce Joshua Marston-Eli Wallach, Cloris Leachman). Jinak takovy lepsi prumer, kde se da hlubsi reziseruv zamer pochopit na opakovane promitani. Predchudce nataceny v Parizi me zaujal vice. Davam 70% ()

joora1

Od tohoto filmu jsem dostal přesně to, co jsem čekal.Zajímavé příběhy s dobrými herci a v pozadí toho všeho město New York.Přiznám se, že jsem nějaké věci úplně nepochopil, někdy to měl být možná i záměr autorů, přesto bych tento film rád viděl ještě jednou, myslím si, že za to rozhodně stojí. ()

Seti

Láskou k New Yorku inspirovaná mozaika chce být co do skladby mnohem sofistikovanější než její Pařížská předchůdkyně, což naneštěstí ústí spíše v nepříjemnou roztříštěnost (tedy alespoň pro mě), kterou nezachraňuje ani spojovací prvek v postavě filmařky potažmo samotného New Yorku. A přitom je o tolik nudnější! Příběhy z Paříže se mi rozhodně všechny nelíbily, ale ze všech čišela určitá originalita a nápaditost (ať už formální nebo obsahová). Naproti tomu většina historek z New Yorku je tak povrchní, že se člověka málokdy nějakým způsobem skutečně dotkne. Bezkonkurenčně nejvíc mě oslovil hotelový příběh od Anthony Minghelly jinak vážně nic moc. Doufám, že příští zastávka v nějaké světové metropoli bude o hodně zajímavější. ()

New York plný hvězd

New York plný hvězd

13.04.2008

Tenhle typ zpráv Bart, který pro vás mé novinky na čsfd nahazuje, nemá moc rád, protože je v nich spousta jmen a to znamená spoustu odkazů. Nedá se ale nic dělat, Petře, tenhle projekt je prostě tak… (více)