John Ottway je zaměstnán v táboře u naftařského vrtu na Aljašce jako ochránce tábora a lovec vlků. Stále vzpomíná na svou přítelkyni, která ho opustila, a nevidí smysl života mezi bývalými kriminálníky, lidmi na útěku a vandráky, kteří tam stejně jako on pracují. Se skupinou dělníků odlétá do Anchorage. Letadlo se dostane do bouřky a havaruje v pustině. Pád letadla přežije sedm mužů – Ottway, Díaz, Talget, Hendrick, Flannery, Burke a Hernandez. Ottway se jako lovec ujímá vedení. V troskách letadla najdou oblečení a jídlo a zapálí oheň. Ottway spatří vlka ožírajícího mrtvolu. Ten na ně zaútočí a muži ho zabijí. Ottway ví, že vlci cítí krev a jestli mají ještě k tomu někde v okolí doupě, určitě se vrátí. Muži jsou pro ně hrozbou, nepatří do jejich teritoria. Proto musejí držet noční hlídky u ohně… Při své službě se Hernandez vzdálí od ohně a vlk ho zakousne. Ottway rozhodne, že se vydají do lesa na obzoru, kde se můžou lépe bránit. Před odchodem od trosek muži seberou zahynuvším peněženky s fotografiemi, aby je pak mohli předat příbuzným. Během cesty přes pláň zabijí vlci Flanneryho. Ottway prohlásí, že buď vlky zabijí, nebo vlci dostanou je… Muži si vyrobí oštěpy s nábojem a roznětkou. Později Díaz zabije vlka, který se u nich objeví. Muži už nemají jídlo, tak si ho upečou. Večer si povídají a Ottway zjistí, že i ti, které považoval za otrlé a za ztracené existence, někoho tam daleko milují a vzpomínají na něj. Ráno se vydají na cestu lesem a v patách mají vlky… (TV Prima)

Omnibus

Nelítostně mrazivá Aljaška? Wow! Liam Neeson? Taky wow! Boj o přežití s vlky? Wow a k tomu haúú...! Řeknu vám, těšil jsem se na Mezi vlky jako Karkulka na babičku a do vlka. Ach jo. Zlaté Pohádky ovčí babičky! Tam ti vlci taky nebyli zrovna Einsteinové, ale byla s nima aspoň prdel, na rozdíl od těchhle digitálních. Neesonovi slouží ke cti, že si sice pozdě, ale přece jen uvědomil, k jaké hrůze se to upsal. Proto se taky hned v úvodu filmu chtěl odprásknout. Škoda, že mu schovali náboje, mohl jsem jít z kina dřív domů, ušetřit čas a nedostat tik do oka. A taky je škoda, že se tvůrci filmu na něj teoreticky nepřipravili aspoň návštěvou zoo, když už v životě nebyli ani v lese, natož mezi vlky... Myslím tím normální vlky, s normálními zvířecími instinkty a ne nějaké lamy, co kořist loví jen tak z plezíru a zřejmě jen ve svých volných chvílích, zato však se značnou dávkou kreativity a při pohrdání logikou (ten hluboký strmý kaňon asi přeletěli, předpokládám). Beránek Kudrna by čuměl jako tele na nová vrata. A taky miluju, když se lidi vlečou z posledních sil hlubokým sněhem, boří se až po kulena, ale jak to za nima udělá haúúú, vyskočí a peláší jako srnky a najednou se neboří ani po tkaničky polobotek... To fakt žeru. Jedna hvězda za těch pár živých záběrů Aljašky (když zrovna v halách studia nesněžilo), druhá za uvěřitelnou hlaveň pušky v tlamě (nikoli vlčí) a to je vše. Já vím, u tý žrací básničky na konci jsem asi měl dojetím řvát jako kráva, aké to bolo "drvivo pôsobivé"... Ačkoli působivé to vlastně bylo – způsobilo mi to ten tik oka... ()

Goldbeater

I přes nepříliš uspokojivé kritiky českých diváků jsem zabrousil do kina na tenhle survival a hleďme, bavil jsem se velmi dobře. Já vím, princip je úplně ohraný a jako přes kopírák. Postavy prostě musí umírat postupně, jako kdyby stály v řadě. Ale mně to zkrátka nevadilo. Jen v málo filmech se nám nabídne tolik mrtvol rozcupovaných divokou zvěří jako zde. Některé momenty jsou opravdu velmi krvavé, některé zas nečekané a za pár leknutí bych filmu mohl klidně přezdívat horor. Scéna s pádem letadla měla taky slušné grády, lepší už je snad jen ve Final Destination. Vzhled vlků byl dost realistický, speciální efekty nebyly skoro znát. Za ně palec nahoru. Byl jsem ve finále s The Grey spokojen. PS. Doteď jste se vlků nebáli? Odteď budete. ()

mzss1

|87%| MEZI VLKY je skvělá záležitost, unikala mi, a proto jsem rád, že jsem jí dohnal. Liam Neeson tu hraje skvěle jako vždy, i tahle role mu padla jako ulitá. Příběh je primitivní, ale rozhodně ne přímočarý. Od začátku do konce tu je na co se dívat. Postupné umírání postav, které byli dobře napsané – o žádné postavě bych netvrdil, že mi tu vadila. Scény s vlky byly výborné, možná trochu přehnané, ale nevadilo mi to. Hltal jsem každou minutu, vždy mě přeběhl mráz po zádech, když nějaká postava zemřela. Finále bylo netradiční, ale výborně zahrané. Stejně tak jsem spokojen s hudbou. Plný počet hvězd nedávám, něco málo mi tu chybělo. Možná nějaká dramatická a zapamatovatelnější scéna atd. Přesto u mě převládá velká spokojenost. ()

kingik

Bourák Liam Neeson nám názorně ukáže, jak po havárii letadla přežít kruté mrazy, bojovat se smečkou krvežíznivých vlků a ještě si u toho stačí zafilozofovat. Nehostinná Aljaška přímo vybízela k dalšímu vynikajícímu dobrodružství, kdy skupinka statečných mužů musí sebrat poslední zbytky svých sil a natřít to kruté vládkyni Matce přírodě. No, spíš to natřeli divákovi, a to jen v tom horším slova smyslu. Joe Carnahan se rozhodl natočit po svých předchozích odvázaných opusech vyzrálý film, ale dostal pěkně po zádech sukovicí. A i když skupinka mužů vedená statečným Liam Neesonem je přesvědčivě umolousaná a doluje ze sebe něco jako herecké výkony, je výsledek bídný až prachmizerný, a to jsem ještě moc hodný, když hodnotím jen podprůměrnými známkami. Nebyla by vůbec potíž za směšné až otřesné dialogy, animatronické vlky přetáhlé ze starého hororu Vlk s Jackem Nicholsonem a bez jediné opravdu bombastické scény, rovnou vrznout odpad. Carnahan coby producent, režisér a scenárista v jedné osobě si neuvědomil, že co snese krátká povídka, podle níž je film natočen, nemusí unést (pře)dlouhý film prostý jakéhokoliv vrcholu. Stereotypní ráz vyprávění, kdy se dlouze tlachá u ohně a jde se někam, a to nechci být vulgární, kam že se to jde, naprosto spolehlivě utlumí všechny divákovy smysly mrazem a studeným vzduchem nedotčené. V první hodině se skoro nic neděje a akčních scén jsem se dočkal až ve druhé půlce. Jenže taky nic tak extra, co by se slušelo na Carnahanovu pověst zdatného akčního režiséra. Po laně se šplhá na druhou stranu přes propast, herci Mulroneymu spadnou při lezení brýle, pak se rozflákne o stromy. Scéna s upevněním lana, kdy jeden z mužů na poslední chvíli chytil odvážlivce a zachránil ho před jistou smrtí, by zapadla spíše do parodie, než do vážně míněného dramatu. Směšných scén je tady poměrně hojně a záměrně je nebudu blíže komentovat, protože to se musí vidět. Pochopitelně nesmí chybět dojemná scéna, ve které jednomu z chlápků dojdou síly, a jak se říká "ani ho nehne", a zbytek se s ním loučí a jdou dál. Když tedy po předchozím rozpačitém vyznění měla přijít finální scéna utkání se s rozběsněnými vlky, tak to režisér utnul(!) a přišly na řadu závěrečné titulky. Navíc snaha o psychologizaci hlavní postavy opatřené povinným traumatem nad ztrátou své manželky, byla otřesná a málo uvěřitelná. Záchranou filmu byly velmi obstojné herecké výkony, které bojovaly s katastrofálními dialogy více než statečně, ale všechno ostatní je v něm nedotažené a k smíchu. Vypadalo to na adrenalinovou jízdu, kdy zimu a mráz budu moci pocítit až fyzicky, ale nikdy by mě nenapadlo, že z toho vyjde splácaný výtvor na jedno použití prostý jakéhokoliv napětí a emocí. Nepovedené. 40% ()

Posheidon odpad!

Tolik nelogických blbostí v jednom filmu pohromadě jsem už hodně dlouho neviděl. Objevující se a zničehonic mizející vlčí vytí; nesmyslné tahaní šrajtoflí lidí, kteří logicky nejsou naživu, když asi nejsou ve skupině přeživších; skok do propasti na laně a následné zjevení se na stromě o 10m dále takřka ve stejné výškové úrovni z jaké byl skok proveden; putování v durch promoklých hadrech a botách v třeskutém mrazu…a mohl bych pokračovat a pokračovat a pokračovat… ()

Payushka

Neeson nejen tím, jak hraje, dokazuje, že nikdo (ani tlupa dvaceti vlků) si s ním nebude vytírat zadek. Možná má zpočátku nějaké pochyby o svém životním údělu, v průběhu filmu si ale uvědomí, proč na světě vůbec je. Flashbacků je naštěstí málo, a když už jsou použity, s citem je u nich absolutní ticho, které dokáže na diváka zapůsobit často mnohem více než hlasité výbuchy. Škoda jen, že vlci jsou postupem děje vykresleni spíš jako chladnokrevní zabijáci (a logicky tedy záporáci). ()

InJo

Hrdě se řadím k těm, kteří si ty dvě hodiny strávené MEZI VLKY nehorázně užili. Carnahan mě ve svém dosud nejlepším snímku dokázal naplno vtáhnout hned na začátku pohledem do mysli hlavní postavy (Neeson je brilantní jako vždy a opět potvrzuje svoji pověst největšího současného hollywoodského drsňáka) a dál to nebylo o nic horší. Ba naopak! Většina scén je velice intenzivní, některé jsou přímo na hraně geniality (havárie letadla, chytrý a emocemi narvaný závěr). Z technických aspektů vyniká především kamera, která prvotřídně snímá divokou a nehostinnou krajinu, a zvuk, jenž místy doslova rve uši. Důležitou roli plní také hudba Marca Streitenfelda, zejména ve flashbacích (božský klavír na konci). Lituju (a příliš nechápu) ty, kteří hodnotí podprůměrně, protože na mě to prostě fungovalo skoro maximálně - od (místy až hororové) atmosféry, přes herecké výkony (i když charakterový prostor má jen pár postav) až po ten jemný niterný přesah (v podobě emotivního vývoje Neesonovy postavy), jenž z toho dělá něco víc než jen další z řady survival dramat. Skvělý příklad filmu, který dokázal z tuctové a ohrané zápletky vytěžit strhující zážitek, který sice dějově moc nepřekvapí (např. pořadí úmrtí mohlo být méně odhadnutelné), ale zato nadchne špičkovým zpracováním. 90 % ()

Šakal

Už to tady několikrát (i) zaznělo. The grey je skutečně snímek, který jako by se do poslední vteřiny nedokázal rozhodnout, čím by chtěl (více) být. Zda existencionálním terapeutickým komorním dramatem nebo čistokrevným survival thrillerem. To já se (v drtivých počtech případů) rozhoduju poměrně rychle. Rozumem a srdcem. Takže: rozum velí jednu *, srdce tu druhou. Rychlým součtem pod sebe to vychází celkem jednoznačně. Tak, kde se vzal ten jemný nesoulad?! To L. Neeson přikázal. Rozumu i srdíčku. Je to ovšem o prsa ..... K. Knightley. To zejména díky chatrnému „něco jako scénáři“ a notně odfláknutému (ne)vykreslení jednotlivých plochých (snad s vyjímkou ústřední postavy) charakterů. Něco mi říká, pokud by zůstalo u jediné (ústřední) postavy a divák tak sledoval pouze její (vnitřní) boj se svými démony (nikoliv CGI vlky) mohl být The grey v červených číslech. Otázkou zůstává, zda-li by k tomu nebylo potřeba jisté „maličkosti“. Jiného režiséra. To už se však zřejmě (nikdy) nedozvíme. Škoda. 50% P.S. Přesto si (jak vidno) své fandy i tak najde. A je to dobře. ()

Sobis87

Joe Carnahan se po nedomrlém žánrovém slepenci Sejmi eso a teen blbině A-Team opět (po Narkotikách) dostal k pořádnému a ve všech ohledech odladěnému scénáři. Po dlouhé době jsem si při sledování filmu užíval jinak dosti ošemetné vnitřní monology (Charlie Kaufman a jeho alter-ego z Adaptace ví, co mám na mysli) a hned po prvních pěti minutách jsem si říkal, jak výborně by něco takového mohlo fungovat v literární podobě. Když jsem později zjistil, že samotný film vychází z novely Iana Mackenzie Jefferse, který spolupracoval i na scénáři, okamžitě mi bylo jasné, která bije. The Grey mohl být poctivou žánrovou podívanou (survival thriller), která se však vymyká současnému žánrovému standardu hned v několika směrech a stává se tak z něho něco zajímavějšího. Vyprávění tu je v těsném sepětí s hlavní postavou, která v divákovi budí zvědavost do poslední minuty filmu. Je celkově posílena osobně/dramatická linka příběhu (a to nejen v případě hlavní postavy), a to sice na úkor žánrových atrakcí, na druhou stranu díky tomu postavy lépe fungují na diváka a nejsou pouhým masem na porážku. Dialogy - jindy nutné zlo - tu jsou překvapivě kvalitní (působí autenticky, mají hlavu a patu a především někam směřují!) a samotné postavy, ačkoliv představují jen více rozvedené standardní žánrové typy, působí zcela důvěryhodně. Dále mě u tohoto filmu potěšila značná důvěra v divákovu inteligenci a schopnost vlastní interpretace. Ne že by byl The Grey nějak zvlášť interpretačně bohatým filmovým zážitkem, ale jsou v něm některé motivy, které jsou jen letmo načrtnuty a je pak jen a pouze na divákovi, aby se nad nimi dále zamyslel. Navíc odkrytí zásadní informace o osobním životě hlavního hrdiny - která ho tu prakticky definuje - pouze skrze jeden letmý (avšak zároveň dosti výřečný) záběr v závěrečném flashbacku mě přímo nadchlo. Ono vlastně celých závěrečných pět minut je přímo znamenitých a hlavně díky nim nakonec filmu dávám absolutní hodnocení. Film během těch pěti minut získává zcela nový, silně emocionální rozměr (ano, vím, výrazně tomu napomáhá teskný klavír, ale i tak...) a kombinace momentu, ve kterém film končí, s kratičkým potitulkovým dovětkem si taktéž zaslouží pochvalu. Vyzdvihnutí si dále zaslouží především práce se zvukem, Carnahanova umírněná režie a v neposlední řadě i skvělá práce s kamerou. Liam Neeson do hlavní role dokonale pasuje a ostatní herci mu zdatně sekundují. ____ Ve výsledku to sice není čistých pět hvězdiček (vzhledem k tomu, že mám pro vlky obecně slabost, mi je jejich úloha hororových monster lehce proti srsti...svou funkci tu však plní znamenitě), na druhou stranu jsem si film od první do poslední minuty hodně užil a vzhledem k tomu, jaké žánrové paskvily se v dnešní době rodí v Hollywoodu, je třeba si takovýchto kousků vážit. ()

IQ Tiqe

Zklamání. Čekal jsem Neesona, vlky, napětí, akci. Dostal jsem pád letadla se superdynamickým zvukem a slušný úvod, který postupně sklouzával k rozvláčnému ději absolutně beze spádu, napětí také moc nebylo, jen kecání o blbostech, a ke konci jsem se mi kroutily prsty nudou. K tomu ještě trochu nelogičnosti - stavění humánnosti nad zdravý rozum. Škoda, našlápnuto měl film dobře, ale tvrdě narazil. # # příběh 5 | hudba 6 | humor 0 | akce 2 | napětí 4 | pustil bych si znovu 4 ()

Jordan

Joe Carnahan je dobrý akčný béčkový režisér - a to je aj kľúč k "užitiu" (si) tohto filmu: je to akčné béčko subžánru survival filmu. A tým pádom scény, ktoré sú buď akčné (lietadlo, rieka, naháňačka k stromom) sú režijne dobré zvládnuté, silné a naozaj našľapané, podobne "hororové" napadnutia vlkmi (ktorý sú inak na to, že sú digitálny, naozaj dobre zvládnutý) sú tým lepším, napätie sa tomuto kúsku nedá odoprieť; alebo scény, ktoré sú na druhej strane "béčkové" (záver, "zlaňovanie", ľudské konfilkty s vlčou smečkou, kde sa s vlkmi narába ako s fiktívnymi filmovými príšerami na štýl beast movies) sú pre človeka "poučeného" a pripraveného tým veselším no dobrým... preto paradoxne tento film výrazne oslabujú Áčkové snahy scenára a filmu: retrospektívy, ktoré sú patetické a klišéovité (oba leitmotívy ženy a otca s tak vyslovene trápnymi prvkami ako básnička a list), peňaženky, umierania a tliachania pri ohníku (s pár výnimkami - prvé umretie vo vraku, miestami humor odľahčujúci "báchorky"): tieto prvky, ktoré sú na vážno mätú diváka, že sa jedná o vážny, áčkový survival, preto je menej pripravený akceptovať béčkové prvky - nereálne správanie sa vlkov (ako asi najvýraznejší a pre príbeh najbazálnejší motív). Herecké obsadenie napriek hviezdnemu ťahúňovi Neesonovi, ktorému drsné polohy pristanú (viď "Taken") a mám ho rád, je pomerne vyrovnané a v rámci žánru solídne, nesmierne podmanivá je výprava a koncepcia záberovania, ktorá z toho naozaj robí miestami intenzívny "mrazivý" hororový zážitok. škoda, že si režisér a spoluscenárista (možno pod tlakom autora predlohy/scenáristu a možno aj prítomnosti "vážneho" herca neesona) carnahan neujasnil na 100%, že béčkovosť tomuto filmu (aj v rámci jeho doterajšej tvorby) prospeje oveľa viac, ako koketovanie na pomedzí. rozhodne však plnokrvný prírastok (a oživenie) podmnožiny survival movies a dokonca aj beast movies. ()

HoneyBunny

Výtky ostatních nechápu. Mezi vlky funguje přesně tak, jak má. Má působivou melancholickou atmosféru, chvílemi se dotýká i otázky vůle k přežití, což krásně podtrhuje právě hrozba ze strany vlků. Nenudila jsem se ani chvíli. Pravda, postavy nejsou nijak originální nebo psychologicky hluboké, ale tenhle film není konverzační drama. Není to ani survival thriller. Vlci tu působí spíše jako horrorová složka. Mezi vlky je spíš takové low-budgetové zamyšlení nad smyslem bytí a chlapskou vůli (ano, je to hodně chlapský film). Liam Neeson film táhne kupředu a věříte mu každé slovo. Jeho drsný hrdina nás dovede až k překvapivému konci, který vám zanechá podivnou pachuť v ústech. Skvělá hudba! ()

Vodnářka

Asi to mělo být někde mezi Robinsonem, Lord of the Flies a Deseti malými černoušky, akorát v mrazech a o něco drsnější. Nakonec z toho zůstalo jen pár trapných a pár nechutných scén, nezdařené snahy o napětí, dobrodružství nebo upřímnost v opravdovém nebezpečí a dost divné úvahy o smrti. ()

Carol Pifková

Liam ma znova presvedcil, ze nemam sa ukladat k spanku ale pekne to dopozerat cele. Vyplatilo sa. Prvy film kde som nelutovala zvierata ale ludi.. Vlci boli nadherni.. A alfa samec dokonaly.. i ked to spravanie vlkov je velmi diskutabilne.. Koniec takpovediac necakany.. a po zhliadnuti sceny pri zaverecnych titulkach zmiesane pocity, ktore ma nutia nad filmom rozmyslat viac..co je dobre.. Prvych 5 minut zbytocny monolog.. no napriek tomu skvely film.. ()

Anderton

Keby nebolo ropy, nebolo by ani zabíjanie vlkov na Aljaške a keby nebolo nájomného zabijaka vlkov, nedošlo by ani k tejto odvete. Akoby k onej nepravdepodobnej tragédii vo vzduchu došlo práve preto, aby došlo k pomste za "krádež" teritória a násilné vniknutie človeka tam, kde nemá čo hľadať. Z tohto uhla pohľadu ma film Medzi vlkmi celkom zaujal, čo sa týka nastavovania tradičných prekážok k ceste za vyslobodením, je to už trochu horšie, ale nikdy nie tragické. Keď Ottway niečo urobí, následne niekto za to zaplatí životom, i keď je to možno to najrozumnejšie, čo sa práve dalo podniknúť. Po očakávateľnom priebehu poteší záver, ktorý si každý môže vysvetliť po svojom. ()

Frajer42

Spoilery! Melancholický úvod ani srdceryvné vzpomínky Liama Neesona v úvodu mě za srdíčko opravdu nechytily. Naopak mě mírně odpuzovaly. Naštěstí netrvaly dlouho. Od momentu, kdy parta psanců havaruje na Aljašce, se je skutečně nač dívat. Přežít v takových podmínkách by bylo těžké samo o sobě. Když se ovšem do celého procesu vloží několik přehnaně krvelačných vlků, tak má divák o zábavu postaráno. Ze začátku mě všichni přeživší, samozřejmě s výjimkou hlavního hrdiny, neskutečně iritovali. Člověk si na ně postupem času tak nějak zvykne a z lítosti jim to přežití dokonce i trošku přeje. Po několika špatných rozhodnutí vůdce lidské smečky, se začínají počty přeživších neúprosně redukovat. Přitom se to celé dalo prožit jako jeden dlouhý alkoholový dýchánek v krásném prostředí, kde vám chodí večeře takřka až do úst. Na druhou stranu oceňuji, že je psychologie postav poměrně realistická (člověk nemůže čekat od ropných vrtařů nějaká geniální rozhodnutí) a nedostaví se ani žádný vymodlený happy end. To nebývá v podobných filmech úplně zvykem. Lepší 3 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Asia_Power a uživatel AlistairMir. ()

Kothy

Člověk by čekal, že to bude pecka. Ale s Liam Neeson to jde nějak z kopce. Celý film působí trochu divně a nezajímavě. ()

teutates

Když banda létajících severských ožranú nasere tlupu hafánu (zasáhlých kosmickou radiaci), nemusí to být hned nuda. Každému se hned z patra vysvětlí pár pojmů jako alfa, beta samec (všichni vy o koho de na obou stranách, coš je jen dobře, mi mentálně slabší si rádi necháme poradit) a začíná hra na kočku a myš. Jak tlupa jistě ocení, nadcherná nehostinná příroda s býlím pozadím a načančanýma hafanama, kterých vití nutí k blití. Taky dědeček Liam, kterého minulost je tajemná jak sníh v prdeli a to jen proto, že kdyby ostatní věděli co je zač, přišel by o svou pozici „AlFa“. No a nakonec souboj člověka a Animala, kdo z koho, Vám už nepovím, film taky ne, ehm... a i když by se mohlo zdát, opravdu jen zdát, že se mi to nelíbilo - zdaní klame, protože fantastických 5/10 ()

swamp

Neeson je výborný kick-wolf-asses survivor, ale přílišné filozofování (hlavně v závěru) a některé přehnané scény ubírají The Grey z žánrovosti a přidávají mu nepříjemnou pachuť. Přesto se mi snímek docela líbil, objevilo se v něm několik výborných nápadů, ale jinak se jedná spíše o nevyužitý materiál. ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (více)

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)