Reklama

Reklama

Hobit: Šmakova dračí poušť

  • USA The Hobbit: The Desolation of Smaug (více)
Trailer 3

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka -  nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti. (Warner Bros. CZ)

(více)

Videa (27)

Trailer 3

Recenze (2 197)

KarelR 

všechny recenze uživatele

Dodnes si pamatuju, jak jsem v den premiéry vyšel z promítání Dvou věží a nadšeně zamířil zpátky k pokladnám, abych si tu nádheru okamžitě vpálil ještě jednou. Vůbec mě netrápilo, že se startovalo za běhu a končilo jen napůl. Přibyla totiž kupa výborných postav, větší otevření Středozemě fungovalo na jedničku a třešničkou na dortu byla geniální finální bitva. Je tedy Šmakova dračí poušť to samé v bledě modrém? Inu... ani omylem! Jacksonovy digihrátky tu naopak nabírají obludný a rozvleklý tvar, který v tom lepším případě budí nezájem a v tom horším vyloženě uspává. Největší highlight filmu, útěk v sudech, se přitom odehraje už po půl hodině stopáže (!). A i při něm je veškerá rozverná nápaditost trápena CGI zvěrstvy, která hobití ságu likvidují podobně jako o dekádu zpátky Star Wars. Všudypřítomná greenscreenová umělost ale není to nejhorší. Tím je nezajímavá banda postav (Bilbo je eliminován minimem prostoru, Thorin se zase mění v nudného maniaka), která absolvuje jednu utahanou zastávku za druhou, aby Jackson konečně předvedl draka... a vlepil vám do ksichtu možná nejohavnější filmový cliffhanger všech dob. Co je tedy ve finále platné, že je druhý Hobit vlastně dost akční a pořád se v něm "něco" děje. Ani desítky Legolasem nakrájených skřetů neuhasí touhu po napínavých, dojemných nebo jakkoliv jinak vtahujících momentech, které blockbuster od Petera Jacksona poprvé postrádá. Sem snad pořádnou dávku zábavy a emocí nedotáhne ani rozšířená verze... (6/10) ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Frank Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro, Peter Jackson / Predloha: The Hobbit - J.R.R Tolkien | Hudba: Howard Shore | Produkcia: Peter Jackson, Carolynne Cunningham, Zane Weiner, Fran Walsh | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: New Line Cinema, Metro-Goldwyn-Mayer, WingNut Films | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 24 miliónov $ (14.12.2013) || Zážitok z filmu je vždy ovplyvnený aktuálnym zdravotným a psychickým stavom diváka. Ja som bol tento deň zdravý a šťastný :) Už od prvého dielu som sa snažil vyvarovať porovnávaniu Hobbita s LotR, pretože to by stavalo Hobbita do jednoznačnej pozície porazeného a Jacksona do úlohy sebavykrádača. Celú novú trilógiu beriem ako darček od Jacksna pre fanušíkov LotR, ktorí si vždy priali nekonečnú minutáž, a zfilmovanie všetkých scén z knižky. U LotR to však nebolo možné, nakoľko bola trilógia vytvorená na základe obsiahlej "skutočnej" trilógie, a tak to z metrážneho hladiska nebolo možné. U Hobbita sa tendencia otočila: Predloha je jediná knižka, a ešte k tomu omnoho rozprávkovitejšia, takže autorský tím tlačí do príbehu nielen vlastné motívi a postavy, ale do druhého dielu aj onú LotRovskú temnotu, ktorá v prvom Hobbitovy nebola ani naznačená. Neuspokojený fanúšikovia od LotR si tak môžu užiť Jacksonovské stredozemské hody naviac - na divákov, ktorý ale neboli zasiahnutý LotR kultom, je tým pádom Hobbit dosť často rozťahanou, a dejovo nenaplnenou záležitosťou, naviac s otvorenými koncami každého dielu, čo spôsobuje absenciu katarzie z celkovitosti celovečerného filmu - a tento aspekt ťažko nesú aj skalný fanušíkovia. Je otázne, či si to môže dovoliť film, ktorý má pokračovanie o daľší rok neskôr. U mňa asi hej. --- Smaugova pustatina je oveľa lepším kusom, než Neočakávaná cesta. Má lepšie tempo, viac postáv, plnohodnotnejšie dejové napredovanie - až sa pýtam, čo vlastne bude v tretom diely? :) Ten film nie je ani zďaleka dokonalý, ani z fanušíckeho uhla pohľadu, no i tak je to lepšie, než akákoľvek žánrovka za posledné roky. 90% | CinemaCity Slovanský Dům, sál 1, Praha, 2D, EN DTS, 13.12.2013 | Deň pred predpremiérou The Battle of the five armies som si pozrel Šmakovu dračiu púšť, konečne v rozšírenej verzii, ktorá má cez 3 hodiny. Tak isto, ako u Pána Prsteňov, aj u Hobbita funguje viac dlhšia, dejovo obsiahlejšia edícia, kde konečne naberá viac zmyslu každá vedlajšia dejová linka, a to hlavne tá s Gandalfom a Thorinovým otcom. Naštartovanie Hobbita bolo ťažkopádne, ale cez takýto mostík smeruje projekt určite do velkolepého finále. Vďaka Jacksonovi sa preslávil ďalší mladý hudobný talent v osobe Eda Sheerena, ktorý bol do vzniku titulnej pesníčky "I See Fire" takmer neznámy. | FullHD, THX, EN DTS, Extended Version, 9.12.2014 | ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Šmakovalo. Hora zlata a drak k tomu, komu by to nebylo po chutí? Druhá část vyprávění se nese ve svižnějším a o dost temnějším tempu. Jackson si užívá prostoru a představuje nové linie (které si sice mohl odpustit) přínášející drobné novinky i čtenářům předlohy. Sličná Tauriel s tváří Evangeline Lilly má jedno z nejkrásnějších hudebních témat, co Shore složil. Bilbo a jeho parta padají z jednoho průseru do druhého, ale zaujmou především konfrontací s hmyzem, jízdou na soudku a finálním utkáním s pánem pod horou. Cumberbatch má letos záporáckou sezónu (střihne si tu ty nejmocnější). Nadchlo mě provedení Šmakova příbytku, které předčilo má očekávání stejně jako drak samotný. Ta hravá konverzace, ta akce. Ruší jen Gandalfova přípravna pro finále, ale jen velmi lehce. Opravdu užité a lehkou natahovatelnost akceptující. Konec byl v kině komentován rozladěným mlčení, šumem a finálním "To snad ne!", ale upřímně nemohli to utnout v lepší chvíli. Příští rok to zapadne do sebe a tuším, že Epizoda 3, bude řádná řež. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Vyčítat Peteru Jacksonovi – jak to tady mnozí činí – že se až příliš nechá unášet a zahlcuje nás atrakcemi, je nepochopení Jacksonovy podstaty. Ten se vlastně od doby, co jako mladý kluk pekl v mámině troubě masky zlých emzáků pro svůj celovečerní debut, vůbec nezměnil. VELKÉ PŘEROSTLÉ DÍTĚ, CO MILUJE FILMOVÉ TRIKY a rádo ohromuje vizuálními serepetičkami, co jdou kolikrát přes hranu. Náramně jsem si užil přeplácaného ´King Konga´, užívám si i přeplácaného druhého ´Hobbita´. Ten je tak vizuálně přepestrý a bohatý, že s ním v tomhle ohledu nesnese srovnání žádné jiné fantasy dílko, nebo pohádka za posledních deset let. Berme prvního vlažného ´Hobita´ jako jakousi „startovací rampu“ pro masivní druhý díl, pak tedy dostává své opodstatnění a smysl. Zároveň ale varuju – hledáte myšlenkové přesahy, oči-ždímající výjevy, zkrátka takový ten „lidsky hřejivý umělecký prožitek“? Pak se obraťte jinam. Naopak jdete na rozverného Jacksona, který je tradičně – jak mu to jeho naturel káže – utržený ze řetězu a hrne to do Vás hlava nehlava? Pak jste na správné adrese :o) ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Dovolte mi, abych na úvod použil místní nadužívanou, klišovitou a ryze subjektivní komentátorskou frázi a významově ji otočil: „Je to tam.“ Lidský element (Bard) a přítomnost Ereboru vnesli potřebnou intenzitu, drak šmak a dědičné chorobě podléhající Pavéza říz. Ostatní už obstará Jacksonovo utahování šroubů temnoty a nezřízená hravost (i když pochopím, že některým se jeví spíše jako žravost, co i lembas v hlavě může změnit na strouhanku). Přísně kritická hodnocení přikládám tomu, že jejich autoři trpí ošklivou civilizační nemocí, která se právě Jacksonovi už léta nějakým zázrakem vyhýbá - a sice, že stárnou.. K jeho vizuální žranici z osobitého vesmíru jsou už další slova zbytečná, snad jen, že rok je někdy až příliš dlouhá jednotka času.. P.S.: Legolas by měl trošku omezit to barvení vlasů. Vždyť už se mu kvůli peroxidem rozleptané sliznici spouští krev z nosu.. ()

Galerie (270)

Zajímavosti (79)

  • Trpasličí poklad čítá až 200 miliard kusů cenností. Největší záběr, který studio renderovalo, zahrnoval okolo 20 milionů mincí. Na váhu bylo celkem použito 1,8 tuny zlatých mincí.
    (gogos)
  • Některé scény se natáčely poblíž letiště, proto bylo důležité hlídat, aby startující a přistávající letadla zbytečně nezasahovala do záběrů. (gogos)

Související novinky

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (více)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (více)

Reklama

Reklama