Americký špionážní thriller, věnující se ožehavému tématu islámského terorismu a boji proti němu, vypráví o důstojníku Samiru Hornovi (Don Cheadle), který stojí mezi dvěma tábory. Jeho otec byl muslimský duchovní, on je občan USA a slouží ve speciálních jednotkách…
Když jedno z vyšetřování zavede přímočarého agenta FBI Roye Claytona (Guy Pearce) na stopu nebezpečného mezinárodního spiknutí, zdá se, že všechny nitky vedou k bývalému veliteli amerických speciálních operací, důstojníkovi Samiru Hornovi (Don Cheadle). Horn, který byl jako dvanáctiletý chlapec svědkem násilné smrti svého otce, súdánského muslimského duchovního, a později coby americký občan působil ve speciálních jednotkách a školil afghánské bojovníky, je tajuplný muž se spoustou kontaktů na teroristické organizace. A má také zvláštní dar objevit se na místě činu vždy, když se zhroutí nějaká velká operace. Jednotka, která celou záležitost vyšetřuje, se spojí s Carterem (Jeff Daniels), dlouholetým spolupracovníkem CIA, jenž, jak se zdá, neříká tak docela vše, a s dalším agentem FBI Maxem Archerem (Neal McDonough). Podaří se jim najít spojitost mezi Hornem, útěkem z vězení v Jemenu, bombovým útokem v Nice a loupeží v Londýně, ale současně se vynořuje i řada protichůdných důkazů, které nutí Claytona zamyslet se nad tím, zda je Horn skutečně tím, za koho ho považuje. Špionážní thriller, věnující se ožehavému tématu islámského terorismu a boji proti němu, je dílem scenáristy a debutujícího režiséra Jeffreyho Nachmanoffa. (oficiální text distributora)

Othello

Výborně natočený špionážní thriller na který během další hodiny naprosto zapomenete. Natočit něco takovýho se asi vážně musí umět -) ()

ARI50

Jiné kafe špionáže které mě fakt zase naopak bavilo mnohém víc někdy si říkám nelákají mě ty špatnější film než ty lepší? ()

Morholt

Inteligentní thriller s promyšlenou zápletkou, který je sice variací na propírané téma, ale je poměrně neotřele podaný. Už jen to, že hlavní hrdina je praktikující muslim je celkem novinkou a Don Cheadle se této role zhostil výborným způsobem. Guy Pearce pak zahrál typického agenta FBI, který Dona, ve své nevědomosti, nahání - tahle postava byla až příliš rutinérská. Třetído party, Said Taghmaoui, se pro podobné role nejspíš narodil. Suma sumárum 80% ()

Lacike

Jedna z veci ktora sa mi najviac pacila na filme, ze zaslepeni fanaticki teroristi, ktory vyznavali jihad neboli len arabi, ale aj cierni a bieli ludia. Samotny film je dost povrchny komercny produkt. Chybala mu nejaka vacsia osudovost vdaka comu by ma pribeh nejak hlbsie zasiahol. Aj napriek pomalemu tempu v prvej polovici sa mi film pacil. Prislo mi to ako dostatocne zaujimavy komercny pohlad na kontroverznu temu. Velmi sa mi pacilo technicke prevedenie roznych vybuchov. Don Cheadle podal kvalitny vykon a definitivne sa stava mojim oblubenym hercom. Sklamal ma len Guy Pearce, ktory ma sice dostatocne vela priestoru, ale jeho postava je nezaujimava. Film obsahuje jednoznacne najzabavnejsiu scenu teroristickeho utoku na autobus. Jak to buchlo, tak som sa smial dobrych 5 minut. 7/10. ()

brutale

Nudné, bez výrazu šedopriemerovité... Z odkazom, že islám to myslí dobre, len bakaní teroristi si ho zle vysvetlili, čomu ja samozrejme verím však aj cirkev povedala svoje pardón za minulosť omfg. Ešte že máme nekompromisných agentov ako Neal McDonough, ktorého mal scénar zabiť v prvej tretine filmu. ()

Terva

Riskoval život, aby se rozdělil s cizím člověkem o jídlo. Prý to byla povinnost. Ale Džihád je taky povinnost. Ten svět nikdy nepochopím, ale naštěstí má každé náboženství více tváří a nic není takové jaké se zdá a ještě může být hůř. Salám alejkum !!! ()

rreal13

Zajímavý film, který, ač s islámskou tématikou, mě neodradil od jeho shlédnutí, přestože tyto filmy nemám rád. 3* ()

Marsik

** Špionážní thrillery, odehrávající se na blízkém východě, jsou moje krevní skupina. I přes to, že je to ožehavé téma a je těžké, aby to nevyznělo moc americky, tak Zrádce se dle mého velmi povedl. Pearce a Cheadle zahráli své role obstojně, rychlé tempo a střih zaručovalo vaši pozornost a hudební podkres tomu dodával autenticitu a místní atmosféru. Tento film je důkazem, že se dá natočit kvalitní krimi bez velkých akcí, přestřelek a honiček. Dobrá práce! 80% ()

NinonL

Celkem dobrý thriller, kde není na první pohled jasné, kdo je ten zlý a kdo dobrý. Až se mi nechtělo věřit, že jde o americký film. Koho zajímá podstata islámského terorismu, asi bude hodnotit výše. Za mně dobrý průměr. ()

verbst

Don Cheadle je nejlepší černošský herec současnosti. Perfektně zahraná role, ve které vás už po pár minutách přesvědčí, že byl vynikající volbou. Ne všechno je holt černobílé. 80% ()

agentmiky

Asi jsem čekal daleko propracovanější snímek, na film mě nalákalo zejména herecké obsazení. Ale samotní herci se mohou uhrát k smrti a stejně vás film nezaujme. Asi můj případ. Film měl docela slušný rozjezd, tam se dá pochopit, že tempo film nastolí asi mírnější. Málokdy se stává, že film je napnutý jako kšandy již v úvodu. Don Cheadle je asi jediné velké pozitivum tohoto filmu. Jeho postava dostávala psychicky zabrat, tam není o čem, ve vypjatých dialozích ukazoval, proč patří mezi hereckou extratřídu. Zatímco takový výkon, co předvedl Guy Pearce coby agent FBI, mě vůbec nezaujal. Mdlý, neprožitý, jako kdyby jen přečetl scénář a pak šel domů. Prostě nic moc. Jeff Daniels trestuhodně nevyužitý, to mě zamrzelo možná nejvíce. Přestřelky slabě natočené, kamera tyto momenty prostě a jednoduše zabíjela, pořád lítala ze strany na stranu a já vůbec neviděl, kdo po sobě střílí. Výbuchy v zásadě fajn. Scénář taktéž nenadchl, velice klišovitý. A když u přišlo na závěrečný twist (který ale asi nevypadal zle na papíře), tak mě naštval ten styl podání tohoto zvratu. Jako, takový Labyrint lží po všech stránkách vydařenější. Za mě dávám 47 % ()

mysiak

Zaujímavý koncept, celkom dobré prevedenie..prečo len za 3?...hmm mohlo byť viacej akcie, menej rozprávania, celkom dobré herecké obsadenie, strih a kamera na výbornú..celkom mierne nadpriemerná krimi, ktorá sa líši od všetkých CSI krimináliek... ()

GodComplex

Opet dalsi z mnoha shows o americkem boji s alah-terorismem. Vylozene se nabizi porovnani s primym soucasnym konkurentem Body Of Lies od Ridleyho Scotta. Traitor sice neni tak technicky a rezisersky vymakany, ale celkove vzato me to chytlo podstatne vic, nez Labyrinth, ktery byl na muj vkus prilis odosobneny. Zde mate mnohem lepsi sanci soucitit a vzit se do hlavni postavy, kterou dava s naprostym prehledem Don Cheadle, jenz je na podobne vychodni role jako stvoreny. Diky teto silne konektivite s Cheadlem ziskate mnohem lepsi insight a atmosfera tak muze fungovat xkrat lepe ve smyslu vytvareni napeti a permanentniho feelingu bezprostredniho ohrozeni a odhaleni. 7/10 ()

slunicko2

Prý drama, thriller. Nuda, čistá nuda. Béčkový epigon si hraje na thriller, na psychologickou studii, na akční movie (zvláště střihač se snaží), na špionážní drama, ale na nic z toho prostě nemá. Tento film mě nijak neobohatil, ani nepobavil. ()

italka63

Byla jsem do poloviny tohoto špionážního thrilleru o boji proti terorismu přesvědčena, že to bude za tři hvězdy, ale ta druhá mne přesvědčila, že by to bylo málo. Chytře zpracovaný děj a Don Cheadle a Guy Pierce byli ve svých rolích dobří a film stojí za shlédnutí, včetně zaposlouchání se do hudby a arabskými motivy. ()

MATADOR

Aktuální a uvěřitelné. Hraní na dvě strany tu už bylo mnohokrát, ale Zrádce je tak trochu jiný. "Zahrává" si s terorismem a docela mi to připomělo "čtyřiadvacítku". Fajn pokoukaná. ()

FilmFan24

Nic není jak se zdá. Nic není bílé, nic není černé...a mezi teroristy, obětující sebe a nevinné lidi ve jménu pokřiveného chápámí víry není a nikdy asi nebude nic mezi. Zajímavý, spíše psychologický thriller o mravenčí a nevděčné práci agenta (přesný Don Cheadle) proniknuvšího do organizované teroristické buňky, která v zájmu vyšších cílů, chce výbuchy a nevinnnými obětmi dokázat...ale co vlastně. Zajímavý úhel pohledu místy sráží předvídatelnost děje a žánrová klišé, ale i tak se jedná hlavně díky hereckému tandemu Guy Pearce a zvláště Don Cheadle, o potřebný mainstreamový filmový produkt, který si své vděčné diváky určitě najde. ()