Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

BoncheR

Nemyslím, že to, čo tu všetci píšete: "...raz to muselo prísť, pixarovky sa pokazili," je pravda . Nemyslím si že to odteraz z Pixarovými filmy pôjde dole vodou. Tento diel sám o sebe vôbec nebol zlý, len o trošku menej úprimnejší než jednotka. Inak si myslím že tento film nieje vhodný na "odpad!" . Hodnotenie: /60%/ ()

T-pack

Musím bez skrývání uznat, že nejde o klasický Pixarák. Rodinný tón se vytratil a nahradila ho akce stylu James Bond. Ale je to špatně? Vůbec ne. Z filmu se poselství nevytratilo a ještě k tomu přináší naprosto nenásilnou ekologickou agitku. Balí jí do tak brilantní zápletky se všemi triky z agentských filmů a to v sto deseti minutové smršti scén, při které se není čas nudit. Že Burák utáhne prakticky celý snímek bych před zhlédnutím asi nevěřil. Animace působí naprosto odzbrojujícím dojmem a to mi docházelo hlavně při panoramatických záběrech na celou krajinu a detailech v sebekratších scénách. Rozhodování mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami pak usnadnilo nejen místní kruté podhodnocení, ale také perfektně zachycené prostředí jednotlivých zemí, potažmo jejich ikonických měst, a platí to především v případě Japonska - pokud se chcete dozvědět co nejvíce o Tokiu v co nejkratším čase, pak doporučuji Auta 2. ()

Maki89

oproti prvému dielu výrazne slabšie a infantilnejšie... škoda... na pár veciach sa tam zasmiať dalo, ale inak nič moc.. čakal som viac... nie priemer...5/10 ()

tnp101

Nejslabší pixarovka? Ano. Nekoukatelná tragédie? Ani zdaleka. Druhá Auta trpí jedním zásadním problémem - jde primárně o vykalkulovaný komerční tah, od něhož se už před zveřejněním prvních reklamních materiálů očekával velký průšvih, a jelikož jej vyprodukoval ten údajně bezchybný Pixar, přijetí se ukázalo býti až přehnaně negativní, na čemž se přirozeně projevila i výše výdělků (vysokých, ale ne tolik). Abychom si rozuměli, film nehodlám vyzdvihovat do výšin, ale kdyby s naprosto totožným produktem vyrukovalo jedno z konkurenčních studií, nikdo by se nijak zvlášť nezlobil. Standardy kvalitního nadprůměru totiž Pixaři s naprostým přehledem splňují. Přičtěme k tomu precizní technickou stránku (od dokonalé animace po špičkové akční sekvence) a výborné obsazení (v originálním znění) a těch 100 minut je bez výraznějších problémů úspěšně za námi. Mám však takové tušení, že dětské publikum brzy odpadne, protože v hodně ukecané špionážní dějové lince se nejspíš rychle ztratí. Morální ponaučení jsou naproti tomu hloupá jako Burák, ale ty silné tři hvězdičky nijak zásadně neohrožují. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Zkuste schválně uhodnout, jak je na tom audiovizuální složka moderního digitálního animáku na Blu-ray … čímž se dostáváme k bonusům … Ne, dělám si srandu, ale pravdou zůstává, že není moc o čem psát. Obrazový přepis s poměrem stran 2,39:1 je tak referenční, jak jen vůbec může být. Dokonalost od ostrosti, přes drobnokresbu, po nádherně syté barvičky, bezchybný kontrast i černou a v neposlední řadě obrovskou hloubku i ve 2D. To vše bez jakéhokoli zrna, šumu, komprese, či jiných artefaktů. K dispozici mám sice jenom dvourozměrnou verzi, ale i podoba třetího rozměru je u 3D verze údajně špičková. Jen pro doplnění dodám, že české titulky disponují neobvyklou žlutou barvou. Špičkový je samozřejmě také zvuk, který je u originální anglického znění zastoupen 7.1 i 5.1 DTS-HD MASTER stopou a také zde nemohu jinak, než chválit. Basová složka sice není nějak extrémně agresivní, hloubky jsou však krásně syté a vyrovnané. Zadní kanály vytvářejí intenzivní prostorový efekt, ale ve výsledku o sobě nedávají tolik vědět. Dialogy zní naprosto dokonale, stejně jako kupa různých detailů a hudba. Zkrátka špička, která ovšem nespoléhá pouze na efekt a intenzitu. České znění je pak klasicky zastoupeno DD 5.1 stopou, přičemž samotný dabing je (především na dnešní poměry) velmi kvalitní, ale původnímu znění se stejně nevyrovnává. Pro děti samozřejmě jasná volba, ostatním však doporučuji originál. Nyní můžeme konečně přejít k bonusům. Začínáme audio-komentářem režisérů. Ten si pro sebe trochu krade John Lasseter a během střídání nedochází ke společné konverzaci, ale mluví se téměř bez přestání. Rozvržení je tak skvělé, že se stíhá bezprostředně reagovat na dění ve filmu, a to i s řádným zakončením předcházejícího tématu. Mluví se samozřejmě o technické stránce produkce, ale často i o zákulisí a všechno je podáno s takovým nadšením a vášní k filmu, že to dost možná donutí člověka vnímání snímku lehce přehodnotit - jeden z nejlepších audio-komentářů, co jsem za poslední dobu slyšel. Kéž by se to ovšem dalo říct i bonusové výbavě disku. Následují totiž už jen dva krátké filmy - „Havajské prázdniny“, což je výborný jakoby epilog třetího „Toy Story“ a spíše průměrný „Burák v povětří“ vycházející ze série „Cars Toon“, což je zase takové pomrknutí nad faktem, že se chystají „Letadla“. Oba filmečky jsou samozřejmě v plném HD a s českými titulky, přičemž „toystorácký“ kraťas navíc i dabingem. Dále tu však bohužel máme už jen několik ukázek na jiné filmy a tím to hasne. Na přiložené DVD je film zaznamenán na hranici možností formátu s DD 5.1 anglickým i českým zvukem a co se týče bonusů, povalují se tu pouze krátké filmečky a audio-komentář chybí. Vše, co sekce přídavných materiálů nabízí, patří mezi špičku, ale je toho příliš málo. Zahraniční 3D edice disponuje mnohem obsáhlejší nabídkou, ale ta česká je na tom z tohoto pohledu (nečekaně) úplně stejně jako 2D edice. 70% () (méně) (více)

uiu

Přiznám se, že jsem necita a Buráka jsem si neoblíbila ani v jedničce a byl pro mě tou otravnou postavou, kterou bych nejraději vystřihla. A když tahle iritující, dětinská a hloupá postava je hlavním hrdinou ve druhém dílu mých oblíbených Aut, to se odrazí i na hodnocení. Zatímco jednička měla příběh a poselství, dvojka sází na přiblbé eskapády ťulpase Buráka a Blesk McQueen je spíše vedlejší postavičkou, které Burák jen ničí život. Celý film je očividně pro publikum 3-7 let, které pobaví naivita a slovní hříčky. Co mě ale nejvíc "vyděsilo" je, že se auta mezi sebou zabíjí ve jménu špionáže a střílí po sobě, což je ve filmu pro děti (zvlášť od Pixaru) na pováženou. Je zde spousta nových postav, ty staré, oblíbené se jen mihají dějem a k těm novým jsem si prostě žádný vztah nezískala. Naprosto zbytečné pokračování, které mohlo být třeba dvacetiminutový bonus na DVD aneb dobrodružství Buráka. ()

neoBlast

Druzí Autáci měli PR problémy s nepřesvědčivou kampaní už dlouho před nasazením do kin, legračně “opilý” režisér a jiná faux pas... navíc se jednalo o první “pravý” sequel k Pixarovské značce, který od úvodní klapky zaváněl touhou po dětských naditých šrajtoflích – takže fandovský hate doprovázející i premiéru byl oprávněný. Špiónské ladění se povedlo tak nějak napůl, zatímco zkušený agent s hlasem Michaela Cainea funguje, nepříliš složitý hudební doprovod Michaela Giacchina se neustále opakuje ve svém hlavním motivu (a to jsem od svého oblíbeného skladatele nečekal – pokud někde z kreativního týmu jede pod neutrál, je to právě on - nejspíše nudou nad svojí partiturou usnul). Ale ironicky musím zatleskat Lesseterovi a jeho pohunkům, že dokázali z Buráka učinit ještě otravnější a stupidnější charakter než je legendární Jar Jar z nových Star Wars, navíc na něm vystavěl celou svižnou, ale neoriginální a až skoro debilní zápletku. Stále naivně věřím v Johnovu příčetnost a tahle PG, neustále zakopávající, nestvůra je jenom sociálním experimentem co divák vydrží a zda dokáží chlapci a chlapi z Pixaru trumfnout junáky ze Skywalker ranče. Georgi, míč je na tvé straně – ale já už u vaší příští výměny určitě nebudu. 40 % ()

hroubek

Je to jednoznačně první pixarovka co ztratila kouzlo překvapení, emocí a všech dobrých věcích co máme na pixarovká rádi. Ale na druhou stranu to není, až tak velké zklamání, jaké jsem čekal. Už to není výjimečná podívaná, ale už je to jen dobrá podívaná. Největší problém filmu je v hlavním hrdinovy a tím je Burák. Je to jako, kdyby Alan z Pařeb byl hlavním hrdinou filmu. Jako vedlejší postavy jsou Burák a Alan boží, ale když mají tahnout film, tak to nebylo nebylo zrovna geniální nápad. Dokud je na plátně akce nebo závody, a že je toho požehnaně, je to super a tady Pixar ukazuje, proč je králem animovaných filmu, ale jakmile si postavy mají něco vážného říci zní to neuvěřitelně blbě. Špionážní zápletka ve filmu funguje docela dobře, přesto pro mě osobně je kouzlo z jedničky pryč. Není to geniální pokračování, jen poctivá zábava, která více zklame, než potěší. ()

VasaX

Při dvouhodinovém pokračování světa autíček se člověk snad vždycky alespoň trochu pobaví. A v případě Cars2 k tomu ještě dostane akční závodní choreografii a kameru (možná ke škodě zde hrají tentokrát až třetí kolej) a nebo okouzlující exteriéry (Porto Corsa - kdyby přesně takové malebné a barvité místo v Itálii bylo i doopravdy, tak už balím kufry). Bohužel je z celého filmu, ač je to jinak pěkné a dosti kvalitní dílo, cítit, že o tomto pokračování více rozhodovali Disneyovi účetní než kreativní ředitelé; protože až z vás opadne prvotní nadšení a vybledne vizuální vzpomínka, začnete znovu přehodnocovat. Ale i tak je to poměrně zábavné a rodinka s dětmi se nudit (a litovat peněz a času) rozhodně nebude, a to ani rodiče, kteří si oproti jiným kouskům nebudou chtít vyškrabat oči a propláchnout mozek ředidlem. ()

drake31

Je mi ľúto že musím dať takéto hodnotenie, pretože jednotku mám veľmi rád ... sakra patrí k tým najlepším animákom, ale toto bol úbohosť najvyššieho stupňa. Nezaujímavé, nudné, nula zábavných momentov, a celková motoristická atmosféra sa vytratila do neznáma. Postaviť do výslnia hrdzavého, mi prišiel ako nesprávny ťah - vedľajšia funny/trápna postava ok, ale ako čisto trápna postava ... ee to je moc aj na mňa. Nečakal som žiaden zázrak, ale v konečnom zhodnotení som sa nedočkal absolútne ničoho. ()

Petr23

Nikdy bych neřekl že bych mohl dát filmu od Pixaru dvě hvězdičky, ale stalo se tak. Animátoři sice opět zvýšili taťku na poli animace ale kam se poděl příběh? Naprosto nudný a nezajímavý. Vsadit do hlavní role Buráka byla opravdu špatná volba, navíc když ho zasadí do otravného příběhu alá James Bond. Nebýt pěkné animace a plno různých detailů, navíc skvěle ztvárněná hlavní města závodů, jednalo by se o totální průšvih. ()

Danny F.

Příběhově perfektnější než jednička. Jde o jakéhosi automobilového Jamese Bonda. Akce mě bavily tak jako samotné závody. Hodně povedené. 85% ()

VanTom

Zběsilá akční jízda v hlavní roli nikoliv se sympaťákem Bleskem McQueenem, ale bohužel s přiblblým buranem Burákem. Překombinovanou zápletkou a detaily motoristického světa tato parodie / pocta bondovkám cílí spíše na odrostlejšího diváka, což je v příkrém rozporu s afektovaným a dětinským chováním hlavní postavy a spoustou prvoplánovitých fórků pro nejmenší. Ale přes všechny chyby patří i tato nejslabší pixarovka k nejzábavnějším animákům roku s naprosto dechberoucí vizuální stránkou (jak po výtvarné, tak hlavně té technické stránce). ()

Trustme

Animák pro děti, kde se ovšem nejvíc pobaví automobiloví fandové. Druhý díl v duchu velkolepějších scén a zejména zeměpisného cestování po vlastech automobilismu a závodům zaslíbených. Karikaturní pohled tvůrců na svět motorů i představu nejen Američanů o Japonsku (ulítlost, anime styl, WC řízené počítačem..) a Evropě (Francie = Eiffelova věž, mim v proužkovém trikotu, Itálie = svobodomyslnost, Británie = královna, Big Ben). Že mluví a jednají zvířátka a předměty jako lidi, jsme už u animáků zvyklí, ale tady v podobě aut je snad toho připodobnění na lidi a jejich posedlosti úplně snad nejvíc. Skvělé narážky na typologii a výbavu vozů, design karosérie či značky pro určitou postavu autíčka přesně charakterizující povahu, zařazení. Akce, humor nápady. Jde o druhý díl, kterým Pixar možná nemusel ztrácet čas, protože Cars nebyly až zas takovým velehitem, nicméně děti si oblíbily Autíčka a předměty a hračky se dobře prodávaly, takže volba produkce to riskla. Za volantem seděl nezklamávající John Lasseter a film povyšuje dabing jak originální, tak jako vždy u Disney/Pixar cizojazyčných mutací špičkový domácí dabing a výběr hlasů. ()

Sany33

Po formálne stránke tvorcovia v súlade s hlavnou postavou zvolili cestu typickej americkej vulgárnej „buranskej‟ komédie typu Blbý a blbší. Priveľa gagov sa zakladá na trápnych či nepríjemných situáciách, ktoré hlúpy Mater vyvoláva všade kam sa pohne, smiešne majú pravdepodobne byť aj jeho neustále grimasy. Mnoho vtipov je spojených s trávením a vylučovaním – v tomto prípade, pravda, ide o motory, pohonné hmoty, spojku, plyn či nechcený únik oleja. Samotné rozprávanie je potom iba kombináciou pretekov a Materových trapasov. Hlbší plán, ktorý vo filmoch Pixaru dosiaľ vždy dokázal intelektuálne aj emocionálne osloviť dospelého a náročnejšieho diváka, tentoraz úplne chýba. 55% ()

D28

Trend animákov pre deti a ich dospelý sprievod pokračuje.Podľa mňa úspešne, avšak deti si to určite neužijú tak ako ja.Neocenia ani perfektne sadnúcu hudbu, ani parádnu animáciu, väčšina o Bondovi ešte nepočula, rovnako ani o stráži pred Buckinghamským palácom, či ropných plošinách.Naopak humor bol viac detský, závodenie i kamarátstvo ľahko pochopiteľné.Trúfam si povedať, že akčné i zábavné sú autá /lode, lietadlá,vláčiky atd./ dostatočne pre všetky vekové kategórie a kto sa nezasmial pri záverečnej odťahovke, je stratený prípad. ()

Lukyn007

No je to asi fakt. Nejhorší Pixarovka jakou jsem kdy viděl. Párkrát jsem se zasmál díky italskému závodníkovi. Italský přízvuk mě ale rozesměje snad pokaždé. 40% ()

Myrreczech

Malý kluk ve mě, který si hraje s autíčky a na agenty slintal blahem. Osobně bych řekl, že druhá Auta jsou povedený kousek narážející na tuny agentských materiálů jako Bondovky nebo Mission Imposible, což mi výborně sedlo. Bohužel příběh jako takový je předvídatelný a obyčejný. A podle mě je spoustu scén pro děti (jakožto hlavní publikum Pixaru) naprosto nepochopitelná a nestravitelná. Kdyby byla dvojka Aut od jakéhokoli studia dal bych asi 5 hvězd, ale na Pixar je to slabší, než jsme zvyklí. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby