Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

Alvin

Ricky Gervais prostě rád přivádí lidi do rozpaků (naštěstí ne tak přehnaně trapně jako Borat), což předvedl už v Kanclu i Extras. Tentokrát k tomu použil myšlenku „svět kde všichni mluví pravdu“, což zpočátku filmu funguje výborně, časem už trochu méně. Co ale funguje nejmíň je lovestory, do které prostě Gervais se svým ksichtem nesedí. Naštěstí lovestory není to jediné a tenhle film skrývá mnohem víc o lidech, jejich povrchnosti a pokrytectví, o lžích, bez kterých by to v životě asi jinak nešlo. ()

trinan_kop

Film nedodržiava sebou nastavené pravidlá. Keď ich nemienili dodržiavať, tak ich predsa nemali na začiatku stanoviť. Ak ja "neklamem", tak to neznamená, že každému, bez toho že by sa ma spýtal, budem rozprávať všetky moje najtajnejšie myšlienky. Ak predsa nemôžem klamať, tak ak sa ma niekto niečo spýta, tak vždy musím povedať pravdu. Ale povedať len tak, bez opýtania cudziemu človeku čo si myslím? Prečo? ()

zero_zelo

první půl hodina je skvělá! výbornej nápad, konec mě trošku sral, ale jinak paráda. i když, na druhou stranu, jak z toho tématu vybruslit jinak, než hepáčem. ovšem diskuze v restauračním zařízení a stvoření boha to rozhodně vyvážily s přehledem. ()

Tackleberry

Nejen nápad, ale i provedení této místy hořké komedie, se mi moc líbil. A myšlenka je téměř geniální - svět, kde lidi nejsou schopni lhát, a ukázka toho, co by jeden "nadaný" člověk dokázal s celosvětovou kulturou... Rickyho Gervaise jsem nikdy moc nemusel, ale tohle se mu povedlo :-) ()

Mr.Hackels

Velmi, ale opravdu velmi zajímavý scénář. Ten původní nápad sice, podle mne, nebyl úplně dotažen, ale i tak se film celkem povedl. Celkově tomu něco chybělo, ale nevím co. Nechci hodnotit režii, protože si nemyslím, že bych tomu nějak rozuměl. Každopádně Ricky mi tam zapadl a Jennifer taky. Celkově to vidím tak na 75%. ()

shinlove

Nemůžu říct, že bych se u tohoto filmu nebavil :) Ale myslím, že z něj šlo vytřískat mnohem víc, než Man in the Sky, který byl dle mého až přehnaně vepředu. Každopádně na dobrých 65% to stačí a proto 3* ()

wilks

Ve filmu je spousta nedokonalých míst pro všechny dokonalé. Co z toho plyne? Jsem nedokonalý a film říká pravdu :) čistá ***** ()

skrob

To že všichni mluví jedině pravdu je ok. Ale to, že všichni okamžitě na potkání každému vyklopí všechno na co myslí / co si o něm myslí - to jsem nezkousl. Což je škoda, protože samotná hlavní myšlenka filmu je ok a dalo se z ní vytěžit 1000000x víc. ()

biteme odpad!

Nie je to ani vtipné, ani romantické, ani fantasy. Zadefinovať štýl sa snáď ani nedá, je to prosto príbeh ktorý sa snaží, aby sa ľudia zamysleli najprv nad opodstatnenosťou lží v živote, a potom sa zameria na náboženstvo sťaby na evolučný výsledok schopnosti klamať. Chce nám nakecať, že dôvodom pre lži je vlastne láska, ale nakoniec príde moment prekvapenia, kedy sa láska stáva dôvodom prečo neklamať. To je ešte realistické, niekedy klameme aby sa mali druhí lepšie ("biele lži). Potom je tu ešte ďalšia vec. Príbeh začne stavať na tom, že náboženstvo je hrejivá lož a vlastne zohráva úlohu terapie - aby sa ľudstvo vyrovnalo so smrťou, nespravodlivosťou atď. Myšlienkovo dosť chabý film, ktorý prebije hociktorá krčmová debata. True story. ()

R.E.M.

Začátek a první třetina v dobrém tempu, vtipně absurdní hlášky postav, které neumí lhát a jsou někdy až krutě upřímné. Číšník: Stydím se, že tady pracuji. Dobrý den. ... Co si dáte? nebo Policista: Ulevilo se mi, že nejste černí, protože bych mohl snadno znervóznět, bezdůvodně vás zastřelit a přišel bych o služební zbraň. ... Požil jste alkohol a řídil motorové vozidlo? Řidič: Ano, spoustu.... :-)). Zábavná představa, kdyby takový svět skutečně existoval. Škoda jen, že si film neudržel počáteční spád. Postupně ubývají humorné hlášky a ke konci už se to mění v podprůměrný romantický film. Škoda výborné ústřední myšlenky o světě, kde se nelže, až jeden jednou řekne svoji první lež a pak další. Můžeme najít i etický rozměr - milosrdná lež, lež pro získání výhody, moci nebo zisku. Po chvilce váhání dávám 3*. ()

MyFairLady

Tento film sa tazko hodnoti. Vyborny, zaujimavy namet, z ktoreho mohla vzniknut ako skvela komedia, tak aj celkom slusna drama, ktory ale stroskotava na zasadnych malickostiach (neklamat neznamena nebyt empaticky, a hlavne neklamat neznamena povedat vsetko, co cloveku tiahne hlavou) a nevyuziva tak svoj potencial. Stacilo by urobit veci jemnjsie, "sofistikovanejsie" a netrieskat ludske spravanie z extremu do extremu. ()

2sistem

Neříkám, že jsem se nezasmál, ale byl stupidní a to včetně námětu. Podívat, roztrhat a hodit do koše. 2* dávám jen proto, že jsem dokoukal celý film. ()

filmpassion

Já nevím!!!!....., je to opravdu hooooodně odpočinkové:))) ale základní myšlenka je skvělá:) přijde mi to až takové zenové:) a pravdivé:) kdyby takhle uvažova každý, říkám si:) ()

Tomulka

To je přesně zápletka a inteligentní humor dle mého gusta. Humor je někdy až krutý. Což je způsobeno upozorňováním na morální nedostatky společnosti a na totální nedostatky církevního pojetí boha a víry v něj. ()

revere

Celé se to tak nějak snaží uspět. Má to i své dobré momenty, ale snaha uspět je přebije. Z hlediska logiky je scénář zcela bezobratlý a najde se jen pár míst, pro které by to soudný divák byl ochoten přehlédnout. Obecně bych řekl, že si autor a hlavní protagonista ukousl takové sousto, kterým se taktak nezadusil, a ještě mu toho na talíři mnoho zůstalo. ()

Andrebas

Ricky Gervais mi vždy dá facku do tváre, neviem si pomôcť ale z počiatku sa to rozbehne niekde v strede sa to poserie a skončí to nakoniec "žili šťastne až pokým všetci nepomreli" ale o tom sú asi všetky filmy tomuto podobne i keď ta predstava ako by ten svet fungoval nebola podla mojich predstav mohlo to skončiť inak ešte keby sa s tým pohral, myšlienka dobrá ale film si nezaslúži viac než 50% z celku. ()

Gamine

Rickyho znám spíš z jeho stand-upů (a Office), a překvapilo mě, jak vážný a krotký tu dokázal být. Myšlenka filmu byla zajímavá, i když zpracování působilo spíš "podpultově" a přes docela velký výskyt komiků mi to přišlo spíš jako vážný film. Líbí se mi, jak se Ricky v nápadech neomezuje a boří pravidla úplně ve všem. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu