Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

TommyLeeJape

Komediální verze Nolanova Batmana (samozřejmě jen hrubý obrys), takhle mi to připadalo. Každopádně mě to mile překvapilo, vůbec jsem se nenudil a dokonce se u toho dalo i zasmát. Jedna hvězdička navíc za Waltze, který se mi líbil nejvíc (ještěže ho Tarantino pro ten Hollywood objevil). ()

DruidKarel

1035. hodnocený film: Tenhle film nepřináší zhola nic nového. Je to jen další americká komedie, kde se teenager (nebo si aspoň na něj hraje) oblékne dres jím vymyšleného superhrdiny a jde do ulic bojovat proti gangům. Jeho dalším cílem je pak krásná Cameron Diaz, která nemůže zavadit o pořádnou roli (tak to fakt je) a tak bere, co jí pod nohy přijde. Už to dávno není mladice a její věk se nezadržitelně blíží čtyřicítce. Už by si asi měla začít vybírat kvalitnější role a hlavně i filmy. V tomhle snímku to ale funguje nakonec kvalitně a já se bavil, takže to vůbec není takové zklamání, jaké jsem snad čekal. 3* jsou proto milým překvapením a já film hodnotím veskrze kladně, ale průměrně. 3* ()

snob

Blahoslavení chudí duchem. Ti potáhnou na nebesa v prvních liniích. Proč tohle Gondry udělal? To tam chce být v první desítce, či co? ()

Joges

Popravdě, nic moc. Humor za každou cenu zavání trapností a nudou. Hlavní představitel Britt (Seth Rogen) mě nijak nezaujal, zato Brittův parťák Kato (Jay Chou) byl o třídu lepší. ()

C0r0ner

Nakonec to bylo o kus slabší, než jsem čekal. Gondry je režisér jako na houpačce - jeho filmy se pohybují od perfektních (Věčný svit neposkvrněné mysli), přes takové normální (právě Zelený sršeň), až po vyloženě průměrné (Nauka o snech, Pěna dní). Koukalo se na to sice dobře, ale rozhodně nic převratného. Vzpomínky brzy zmizí. 70% ()

kusper

Skvělá komedie, perfektní dialogy. Občas zahlédneme i pana Gondryho (scéna s auty na začátku). Hans Landa vyměnil fajfku za stylový dvouhlavňový kvér. ;) Škoda otravných brýlí i dvojitě uvozovkovaného ""3D."" (CSFD) ()

Hrůša7

Poslední dobou zas tak moc dobrých akčních filmů nevidíme, ale todhle bylo akční od samého začátku. Když nebyla zrovna žádná velká akce, byla to alespoň velmi dobrá a vtipná zábava u které se nenudíte. Myslím si, že film sklidí spíše úspěch a peníze, že po Gondrym se bude druhý díl přímo žádat. ()

Andre3000

Typicky odhadnutelný kousek. Už z traileru mi bylo jasné, že půjde o klasický zfilmovaný komiks. Tentokrát s větší mírou srandy. Jediné co bych filmu vytknul, byla normálnost. Nijak nevybočuje z předem zajetých kolejí. Mimo pár efektů a některých absurdnějších scén, by člověk ani nepoznal, že jde o komiks. Ale jinak jsem se bavil a napětí bylo tak akorát. Samozřejmě bylo to trochu tak celé přitažené za vlasy, ale beru to. ()

Martrix

Nenechejte se zmást názvem evokujícím komixovou postavu. I když se Britt i Kato snaží jako komixoví hrdinové vypadat i chovat, moc se jim to nedaří. Občas je to vtipné, ale častěji nudné a nic na tom nemění fakt, že jak Rogen, tak Chou hráli své postavy velmi slušně. Scénář je založený na příběhu o dvou týpcích, kteří se spojí, aby mohli provádět hrdinské kousky. A to i když jeden z nich k tomu nemá žádné předpoklady, kromě finanční nezávislosti a mediální moci. Jenže absence schopností nějakého komixového hrdiny, vymezuje jisté mantinely. Takže ta spousta akce, která už tím komixem zavání, působí trochu zvláštně. Určitě by pomohlo mnohem víc humoru tvrdšího rázu. Jenže v Zeleném sršni je jen spousta špičkování, které má do cool hlášek daleko a dvouhodinový film neutáhne. ()

campix

Všechny Gondryho filmy mají něco do sebe a je škoda, že jeho poslední výtvor - Zelený sršeň vypadá na první pohled poněkud tuctově. Samozřejmě jsou tu některé cool triky a zajímavě natočené scény. Bohužel je zde také spousta zbytečných zrychlovaček. Prostě na rychlo spíchlá popcornovka se zajímavým obsazením. I když Setha Rogena moc nemusím, tak překvapivě ve dvojici s Jayem Chouem to vcelku fungovalo. K dalšímu obsazení si myslím, že se povedlo. Cameron Diaz tam bylo přesně přiměřené množství na to, aby mě nezačala štvát a bad guy v podání Christopha Waltze byl naprosto úžasný. Jak jsem již řek pohodová ryhlokvaška made in Hollywood. ()

necisty

Mě se na tom nejvíc líbilo to zpomalování:). Jasně v Matrixu ho mám spoustu, ale tady to bylo takové zajímavější. Seth mě jako týpek s občas vážným výrazem mile překvapil. Cameron... :). Technické udělátka byly na vysoké úrovni a vtip vždy na místě. U toho kanónu, co přiměl vyzradit lokaci drogové varny, jsem se zhluboka zasmál, jak už dlouho ne. Sice mi to přijde i dobře vymyšlené (například konec s kulkou), ale jestli je to akční film, tak tomu jednoznačně chybí napětí. Souhlasím s komentářem od Blizzard, něco bych tak i sám napsal. ()

Sammya

Že to bude až taková blbost, jsem nečekala. Trailer byl nadupaný, tak jsem se těšila na akční zábavu, ale byla to nebetyčná nuda. Dvakrát jsem se to snažila dokoukat a dvakrát jsem neuspěla. Nevím, jak to dopadlo, a co je důležité, je mi to jedno. Nevyvolalo to ve mně nejmenší chuť to vědět. Hlavní "hrdina" Britt je nechutný, rozmazlený frajírek a rádoby playboy, který by zasloužil jednu do....mužských částí. Kato je docela vtipný, ale nechá po sobě šlapat, jak kdyby byl rohožka. V podstatě dělá Brittovi holku pro všechno. Cameron Diaz je už jen hořkokyselá shnilá třešeň na dortu. Ta ženská prostě neumí hrát. ()

Gaaron

Námět vypadá fakt zajímavě... a v tom případě jsem tak dokonale zabitý potenciál už hodně dlouho neviděl. Obrovská nefunkční nuda zachraňovaná občas povedeným situačním fórkem a asi dvěma dobrými scénami. ()

Flynn

Zase a opět mě Seth Rogen přesvědčil o tom, že je asi nejméně sympatickým hercem na scéně. Cameron Diaz je mu těsně v patách = asi nejnepříjemnější dvojice na plátnech a obrazovkách se sešla v jednom filmu. Jedinou pozitivní postavou je snad Jay Chou. Seth mě celý film štval a když se připojila Cameron, přál jsem si, aby jejich působení v tomto filmu bylo zakončeno krutou smrtí, bohužel jsem se nedočkal. Film mě ničím nezaujal, závěr byl přeplácaný a tak nějak nebylo komu fandit. ()

Wormboy

Predvidatelne, nudne, uplne zbytocne...toto natocil Gondry? Chcelo by to, aby siahol po vyrazne lepsom scenari, lebo z tohto sa fakt ziadne zazraky robit nedaju...bieda prabiedna a Seth Rogen mi pomaly, ale iste zacina liest poriadne na nervy. ()

Pajky3

No jo no humor Setha Rogena není úplně shodný s tím mým, přesto se tentokrát vyvaroval fekálního humoru a tak se na to i dalo dívat. Asijskej parťák stál za to a i záporák v podání Waltze byl dobrej. Mimochodem Waltz je jako záporák vždycky perfektní. Ale Rogen ten mi zůstane nesympatickej asi už navždycky a poslední dobou si o to koleduje i Cameron Diaz. ()

asinus

Konec je zábavně akční a konečně dorazí i trochu humoru, do té doby, ale jen plno Rogena, jehož průpovídky už po chvíli spíše bolí než baví, Kata, který se okoukal už v trailerech a občas nějaký ten zábavný režisérský pokus, který ale ne vždycky účelně a dobře zapadá do šablony komiksové jízdy. Podruhé ani za nic. ()

Matrinx

Masky, po zuby vyzbrojené autíčko, spousta a spousta akce. Tohle mi nestačí, abych Green Horneta mohl nazvat dobrým comiscovým filmem. Ta ideologická až naivní linka comisců je tu šíleně odfláknutá, ten svět Green Hornata je dost nedostatečně vykreslen, ten film nemá duši, prostě patří do nižší ligy comisců a třeba Batmanovi nedosahuje ani po kolena. Se 3D a súpr mega akcí se můžou klidně jít bodnout... ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)