Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

zeromen

Nebudu zde psát nějakou rozsáhlou slohovou práci ohledně toho to filmu. Krátce a jednoduše film je bravurní, nádherný a dojemný, podle skutečného příběhu. Všem jen doporučuji i těm co psíka nemají. ()

Loganberry

Ano, přiznám to. Mé oko nezůstalo suché. Zvířecí filmy na mě platí víc, než deset Julií Roberts s pěti Hughama Grantama. ()

Brabíček

Jé, a já bláhovej si myslel, že zas půjde o nějakou psí komedii. Opak byl pravdou a tolik emoci ze mě ještě nic nedostalo jako tohle dílo,skvělá réžie, nádherný ale opravdu nádherný pes. Takovouhle věrnost by u lidi šlo jen steží najít, no a nakonec ta hudba do toho a já se vážně snažil, ale ty krokodyli slzy tam byly. Na tento snímek asi jen tak nezapomenu a hned ho řadím to TOP10 z čehož plyne i mé hodnocení ()

lavache

U žádného filmu jsem nebyl tak naměkko jako u tohoto. Viděl jsem to 2x a pokaždé "bulel jak želva". Příběh s podmanivou hudbou se vryl do paměti a už asi nikdy nezmizí. ()

Nathani

Hačiko je nádherný a už na pohled inteligentní pes (naprosto se hodí do role), Richard Gere vypadá na první pohled jako starší, noblesní muž (perfektní do role profesora). Když vezmeme v potaz i samotný námět – starší muž -> oddané zvíře -> tragický obrat, film se snad nemohl zvrtnout tak moc, aby byl špatný. Film se vymanil ze stereotypu amerických rodinných dojemných snímků o zvířatech – žádný happy end, ale nádherně silný, dlouhý, realistický konec. Nejsilněji na mě působila „pasáž v japonštině“ – při ní se snad i nejtvrdší povaha nemůže neotřást. V kombinaci s výbornou prácí kamery, citlivou hudbou a jemným akcentem Japonské kultury si tento snímek jednoznačně zasluhuje pět hvězdiček. ()

Zik.M

Tento film z vás vymačká kýbl emocí. Jednoznačně doporučuji všem, co mají vztah k japonským psům jako já a to hlavně k Akitám (mám silné podezření, že Akití štěně zde hraje shiba inu), ale i ostatním. Film podle skutečné události,který vám dokonale ukáže,co je to věrnost. ()

Viiny

Krásné od začátku až do konce. V polovině se citlivějším duším vytvoří slzy v očích a až do konce filmu nezmizí. Neskutečně silný příběh, který ve Vás probudí emoce, o kterých ani nevíte (já při koukání na tento film dokonce pustila svého mazlíčka na pohovku a tulila se s ním :D) Výborný herecký výkon nepatří Richardovi, ale Hačimu, který byl prostě naprosto úžasný! Impozantní příběh, skvělá hudba a dokonalý pes. Až si to pustím příště, doufám, že už to tolik neobrečím :) Za mě určitě plný počet 10/10*. ()

P@\/EL

Velice vydařený film, jenž dokazuje jak silné může být citové pouto mezi psem a člověkem. Vše je ještě podpořeno skvělým a působivě silným dějem, který je založen na skutečné události. Závěr filmu je jak jinak než vynikající. Na můj vkus byl ale film až moc poklidný a pochmurný. ()

keepsmile

Hodně sentimentální, ale když už jednou za čas se nechat poddat nějaké citové vydíračce, proč ne, určitě lepší jak tuctové romantické slaďárny.... Tady je láska zvířecí a je doslova na celý život. Richard Gere sympatický, Hačika si musí zamilovat každý po chvílce... Navíc potěší že je to dle skutečnosti. Všem zvířecím obdivatelům lze maximálně doporučit - asi nejlepší psí film vůbec? ()

uuuuups

Film jsem viděla před dvěma dny a stále nemám slov.Takovou láskou a oddaností může v dnešním světě milovat jen pes.Opravdu velmi dojemný film, nevtíravý a nijak nepřitažený.Hlavní roli zde má Akitka, která je opravdu nádherná.Moje poděkování patří uživateli "Hakha".Bez něj bych asi na tento film normálně nenatrefila.Takže dík za nádherný prožitek. ()

moviev

Strhující, silný a hlavně dojemný příběh. Pokud u sebe nemáte dostatečnou zásobu kapesníčků - nekoukat. ()

martvir

Asi prvý film čo som kedy videl, kde sa aj hviezdny Gere ako predstaviteľ hlavnej postavy sa musel skloniť pred hereckým výkonom jeho psieho kolegu. Hachi sa počas filmu svojou presvedčivou nemou tvárou a neumierajúcou oddanosťou k pánovi prekusal zo zdanlivo vedľajšej postavy do role ústrednej postavy, kedy som aj zabudol, že nejaký Gere vo filme hral. Neskutočne dojemný film, ktorý svoju silu znásobil, keď som na konci zistil, že tento film je vlastne skutočný príbeh. ()

RockLady

Jeden z nejsmutnějších a nejdojemnějších příběhů, co jsem v poslední době měla možnost vidět. Film je opět potvrzením toho, jak velké může být pouto a láska zvířete k člověku a naopak... Rozkošná němá tvář s nádhernýma laskavýma očima a jeho celoživotní věrnost a oddanost svému pánovi. Richard Gere jako dobrosrdečný profesor rozhodně nezklamal a jeho vstřícný obličej se na tuhle roli rozhodně hodí. Však nejlepší herecký výkon předvedl sám hlavní hrdina Hachi. Mimo to, se mi líbili i záběry z pohledu očí pejska. Tento hluboký příběh mě opravdu silně dojal a plný počet hvězdiček si bez pochyby zaslouží. Kéž by všichni lidé na světě dokázali dát zvířatům tolik lásky a trpělivosti jako Parker Wilson... ()

desnik

Film, který stojí za to vidět....taková klasická "Hallströmovka" v dobrém slovasmyslu. Kdyby tam nebyl R.Gere, tak by to byl zajímavý nízkorozpočtový film, právě jeho fin.odměna byla asi ta nejnákladnější položka z celého filmu. Ale to už tak bývá, na někoho diváky nalákat museli. Jinak herecké výkony průměrné až na Hačika, protože tahle rasa se velmi těžko cvičí, takže klobouk dolů. Celkový dojem výborný - zpracování a myšlenka byly skvělé. ()

chaosteory

Jedním slovem paráda, Originál sice neznám, ale príběh psa, který kdysi svou oddaností dojal celé Japonsko jsem znal. Od prvních pohledů do psích očí a prvních tónů výborné hudby mě filmaři měli na lopatě. Děj má dobrou předlohu, tudíž se má o co opřít, psí hrdina je nezapomenutelný a Richard Gere opět dokázal, že i nejobyčejnější roli vdechne charakter a něco ze sebe. 100 ze 100 ()

NSN

Ztvárnění smutku se určitě povedlo, jenže... opakující se záběry a neustálý připomínání tý dojemnosti bylo zdlouhavý. Jakoby bylo cílem vyždímat z toho maximum pozornosti a právě tohle tomu uškodilo. ()

morgan1987

Před spuštěním tohohle filmu by měli vysílat upozornění, připravte si balík kapesníků. Nepatřím zrovna mezi největší plačky a jen tak něco mi slzy nepřivodí, díky Hačikovi jsem ale asi vyčerpala svojí zásobu slz na dlouhou dobu :). Začátek filmu se nese celkem v klidu a příjemně, ve chvíli kdy ale Gere končí a nastupuje v plné výzbroji Hačiko už hodně přituhuje. Hudba k filmu úžasná. Sice jednou asi stačilo, ale i přesto skvělý film, 5/5. ()

BlackMolla

pořád ještě nemám slov.. u filmů moc nebrečím, ale při tomto filmu mi nejednou slza ukápla.. opravdu velmi dojemné, obdivuhodné, moc hezky zpracované a zahrané.. ()