Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

Lestatova

Film je rozdelený do dvoch takkmer rovnako dlhých celkov - ale zanecháva dokonalý dojem, že tá prvá časť je len krátky úvod k tej hlavnej druhej. Vyťažiť z jedného psa, jednej oddanosti a jedného nádražia tak silnú emočnú pitvu je umenie. Joan Allen si udržala svoju prísnu tvár s citlivým vnútrom a s Richardom Gerom byť skladateľom, ktorý dlhými prstami behá po klávesach piána a "vytvára" nádhernú hudbu, len tomu dotvárajú ľudské pozadie, ale bez ktorého by vlastne príbeh nebol. Kto si všal dovolí film Marley a ja prirovnať k tomuto, psom absolútne nerozumie. ()

Dataminer

Krásný film o legendárním psovi. Neskutečná věrnost. Musím se přiznat, že patřím k těm, kterým se tento remake líbí více než originál. Pro mě je to takové komornější, plynulejší. Skvěle natočeno a závěr se stařičkým Hačikem obzvlášť. ()

vlk++

Pěkný rodinný film, podle skutečné události, není to komedie, ani akční, a má to silný emoční závěr. Dojem trochu kazí, že vztah pán - pes nevypadá příliš věrohodně, vše je jako na povel, ale tak už to se zvířecími herci ve filmech bývá. Dávám lepší 3*. ()

boulala

Klidně se nechám citově vydírat, protože tenhle film za to stojí.. Pokud čekáte akční děj, dobrodružství nebo nějakou extra zápletku, tak se nedočkáte. Tohle je opravdu jen o citové vazbě mezi psem a jeho pánem, ale i to mě dokázalo totálně odrovnat. ()

Mar_Mar

Velice dojemný a krásně natočený příběh přátelství mezi psem a člověkem. Přes samé slzy jsem skoro neviděla konec. ()

VeVa137

Obrovský, silný príbeh...Nič tak nevyvolá emócie ako láska k štvornohému členovi rodiny. Skvele zahraté a keď si uvedomíme, že je to skutočný príbeh nechápem ako to, že niektorí tomuto filmu nedajú 5 hviezdičiek. Toto nie je film, ale skutočný život !!! ()

kacudzde

Dojemný příběh o psí oddanosti, u kterého majitelé čtyřnohých kamarádů rozhodně využijí kapesník. Akorát ta scéna s "aportujícím" profesorem tam být nemusela. ()

Yokto

Film mi doporučovalo mnoho mých kamarádů a známých. Nicméně po shlédnutí musím konstatovat, že mě snímek vůbec nezaujal. Příběh je čitelný již od začátku filmu, kdo si přečte recenzi, nemusí se vůbec koukat. ()

Oggi89

Veľmi dojímavý príbeh, obzvlášť, ak milujete psov. Avšak tak ako to pri hollywoodskych filmoch s jednoduchou dejovou líniou chodí, tak aj tu budete mať správne tušenie, čo sa asi stane a ako to skončí. Ale oplatí sa to pozrieť hlavne pre krásneho fotogenetického psa veľmi charizmatického Richarda Gera. ()

Risulak

Od tohto filmu som čakal asi niečo viac, ako mi ponúkol, zasa som narazil na film povrchne útočiaci na city diváka, ktorý by ma nenadchol nebyť Richarda Geera a príbehu natočeného podľa príbehu, ktorý sa skutočne stal. Chýba mi hlbšia pointa celého príbehu ( aj keď citové puto medzi Richardom a Hachikom je vskutku milé ). Takže, samotný príbeh je obdivuhodný ale ten nebol vymyslený v rámci tohto filmu, ten sa stal vtedy. Teraz je teraz a preto 5/10. ()

sha.piro

Jestli patříte mezi fanoušky Richarda Geera a stejně jako já sázíte hlavně na něj před pouštěním, nebo koupí, tohoto filmu, tak vězte, že on je v tomto snímku jen "malý" herec. Ten, kdo vás tu rozpláče (ale i rozesměje), bude hlavní představitel psa Hachika. A pokud si myslíte, stejně jako já, že vás tenhle příběh nechá naprosto v suchu a klidu (např. proto že se vám v minulosti podařilo ustát nějaký ten Titanic, či něco podobného), dobrá. Jen se pak nedivte, že budete mít oba rukávy celé mokré, jako je mám teď já. Ono když si po zhlédnutí filmu navíc ještě uvědomníte, že se tento příběh skutečně stal, pláč se ještě znásobí. Příběh je to vskutku dojemný, dobře natočený a vřele vám ho doporučuji. Škoda jen, že originální DVDčko, neobsahuje nějaké bonusové materiály, ale pouze samotný film... Jen doplním, že (A TOTO ČTĚTE JEN POKUD UŽ JSTE FILM ZHLÉDLI, NEBO VÁM NEVADÍ ZNÁT KONEC): Hachiko zemřel v březnu roku 1935 na onemocnění způsobené srdečními červy. Jeho tělo bylo nalezeno právě před železniční stanicí, kde na profesora denně, po dobu více než 9ti let po jeho smrti, marně čekával. Ostatky Hachika jsou se všemi poctami uschovány v japonském Národním vědeckém muzeu v Ueno v Tokiu, kde mu byla věnovaná dokonce vlastní výstavní expozice a před železniční stanicí Shibuya, kde při čekání na páníčka Hachiko zemřel, mu japonci postavili bronzovou sochu. Na rozdíl od nás, Čechů, mu však tuto sochu nepostavili až po jeho smrti, ale ještě za jeho života. V roce 1932, kdy o něm vyšel článek v novinách Asahi Shinbun, se stal díky své vytrvalosti, přátelství a oddanosti symbolem těchto hodnot a celonárodní celebritou. Začali se vyrábět jeho figurky a jeho kresba byla na mnoha pohlednicích. V dubnu roku 1934, pak byla slavnostně odhalena již zmíněná socha. Této slavnosti se účastnilo mnoho obyvatel včetně profesorových pravnoučat, zaměstnanců železnice, přátel a přítomen byl i sám Hachiko, pro kterého se v jeho čekání stále nic nezměnilo a ještě rok chodil na toto místo pánovi naproti. Každý rok na 8. dubna se před sochou pořádá malý obřad, jež pravidelně navštěvují stovky milovníků psů. V současnosti je náměstí se sochou oblíbeným setkávacím místem pro mnoho Japonců. ()

revere

Velmi neobyčejný příběh, natočený velmi obyčejným způsobem. Na to, aby film vydělal, to stačilo, o víc tvůrci patrně neměli zájem. Řemeslo má zlaté dno. ()

executive

Nie nadarmo sa hovorí, že pes je najlepší priateľ človeka. Pekne vyrozprávaný príbeh o tom, že pes Vás niekedy dokáže ľúbiť viac ako človek...... hlavný hrdina - pes - úžasný herec. ()

vjojta

Asi mám slabost pro filmy podle skutečné události. Proto ***** . Zpracování dobré a nechybí ani dojemný konec který asi moc lidí bez slzy neshlédne. ()

martan271

Nebudu si nic nalhávat řvala jsem jako želva.Vyždímal mě do podlední kapičky.Dojemný příběh o poutu člověka se psem. ()