Zábavný park

• USA Adventureland (více)

James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

bouncer

Nevím, jak to Mottola dělá, ale po solidním Superbad přišel s filmem, který vystihuje mládež ještě lépe a přesně zahrál na mojí notu. Film o mladých, kterých se nikam nežene a vystihuje jejich problémy asi nejvíc ze současných filmů, ač se odehrává na konci osmdesátek (možná jsme tady trochu pozadu, no :) ). Ani nevadí, že je film hollywoodský, protože poměr alkoholu, drog, hlášek, lásky, trapasů i happy-endu je přesně akurátní. A ta hudba...Breaking the law, breaking the law ()

BigDeal

Tento film mal presne všetko, čo by som dal do filmu o mne: apatowský (mottolovský) humor, loosera, v ktorom som sa videl, výbornú hudbu, podarené bočné postavy, pravú romantiku (nič hollywoodsky umelé), super prostredie a atmosféru, scenár, pri ktorom som sa nechytal za hlavu, ale prikyvoval a neodolateľnú (a tisíc ďalších komplimentov) Kristen Stewart. ()

Johny_fork

Nedoceněný skvost, na první pohled tuctová zápletka o první lásce skrývá brutální pravdu o tom, co bychom všichni chtěli a měli zažít. Dokonalé retro, dokonalá hudba, charaktery, zhulený, ale totálně upřímný humor. Melancholie a atmosféra snímku korespondující s pocity hlavního hrdiny, strašně citlivě natočený malý, velký film. ()

moviesfan

Ano, takové "normální" filmy mám rád. Film a jeho příběh fungují dobře, jen by chtělo ještě něco přidat. Ani nevím co, ale až tak moc mě to nevtáhlo do děje. Ovšem Kristen je skvělá jako vždy. ()

Ajinka126

Velmi mě zaujala postava Joela (Martin Starr). Protože si taky někdy připadám jako podivín, kterému svět ne že nerozumí, ale nesnaží se porozumět. Škoda, že ho bylo tak málo :). Moment, kdy ho ta zrzka nechala mi přišla velmi reálná a líbilo se mi, že z toho nedělali červenou knihovnu. Hlavní příběh mě chytil už od začátku, bavilo mě dívat se na zábavní park a i na to, jaký jste "nikdo", když vylezete ze školy s titulem... i když máte červený diplom. Jo, tohle probuzení mě teprv e čeká. ()

Hem.m

Příjemné, chytlavé, úsměvné a snad i ze života. Taky by mi vůbec nevadil nějaký takový letní zážitek. Hlavní hrdina mi tak trochu připomínal mě, jen škoda, že též nemám svou Kristen Stewart. ()

ladko

Nie je to čistokrvná komédia, skôr romantika prekladaná vtipnými momentami, najmä v podaní excelentného Hadera - čo výstup, to výbuch smiechu. Len škoda, že nedostal viac priestoru. Naopak Reynolds snáď ešte v žiadnom filme nebol taký nevýrazný ako tu. Hlavná dvojka sympatická, výborný 80's soundtrack potešil a za tanečné kreácie Lisy P mám chuť pridať aj tú piatu hviezdu... ()

zdepapepa

Indie rock, Falco, Judas Priest a Lou Reed. To vše smíchejte, přichuťte koláčky z trávy, partou zhulených odrostlých dětí, přidejte špetku letní romance a máte velice silné tři hvězdičky. Pohodová, ničím nenásilná a happy-endem končící dramedie. ()

Bakllazaan

Naprosto klasický scénář. Neznámé místo, seznámí se, maj se rádi, nemaj se rádi, udobří se. Ale celé je to podané v tak příjemném hávu že na to uplně kašlete. Mimochodem "Jesse Eisenberg" je naprostý klon "Michaela Cera", ale o jedno hvězdné datum charizmatičtější! 75% ()

Wysch

Nejhoršejší na tom všem je, že to vlastně ani moc romantický není. Pravdou taky budiž to, že Eisenberg je v každý roli řádnej geek a už mě tahle jeho poloha přestává bavit. Ale Kristen s Ryanem to vynahrazujou. Adventureland je příjemnej závan svěžího vzduchu v žánru dramedický romanťárny, má cit a vkus, ale zkrátka na plnou palbu filmu chybí pár věcí, mezi nimiž jasně vyčnívá slabší pointa a profláklej příběh nevyváženej žádným nadhledem nebo tak. Zkrátka se film na můj vkus - a podle mě - bere až moc vážně na to, abych si ho dokázal užít na plnou dardu hvězdiček. [DVD] ()

MartinezZ

6.6.2010 ~ To, že se zbortí plány, ještě neznamená, že se z nastalé situace nevyklube něco mnohem víc, než se zprvu zdá. Lehce romantické drama, které neurazí, ale zdaleka ani nevyrazí dech. ~ Nejdříve, jak jsem se k tomuhle filmu dostal. Sleduji na ČSFD diskuze k filmům, které jsem viděl, a při jedné takové kontrole, co kdo zas kde zplodil, jsem se dostal znovu i k diskuzi k jednomu z dílů Stmívání (světélkující upíři). Už přesně nevím, co mě k tomu donutilo, ale rozklikl jsem si profil Kristen Stewart (Belly) a jal se zjistit, co za další filmy má tahle holčina na triku a jal se zkoumat. Zastavil jsem se právě u Advevturelandu, kde si jedna z diskutujících povzdechla nad tím jak na tenhle film dlouho čekala a to právě kvůli Kristen. Slečna "smutný oči aka nevím koho miluju" by mě ovšem sama o sobě nedonutila se na tohle dílo podívat, ale naopak mě zaujalo, že tu hraje Jesse Eisenberg aneb klučina, co se poměrně předvedl v Zombielandu. Tak co z téhle dvojky může vypadnou, říkal jsem si. ~ A vypadlo. Vypadlo něco lehce nedovařeného. James (Jesse) se po škole chystá na prázdniny do Evropy, kterou má v plánu zcestovat křížem krážem, bylo mu to slíbeno jako odměna za maturitu. Jenže finanční možnosti rodičů se mezitím změnily a tak nejen že nemohou něco takového platit, ale ani nebudou moc pomáhat s placením ubytování v New Yorku, kam po prázdninách James jede pokračovat ve studiu. Prázdninové plány tedy berou za své a je nutné hledat brigádu. Na výběr moc není a tak musí James vzít za vděk místem v zábavním parku, což kvituje s nesmírným "nadšením". Setkává se tu jak s několika existencemi, také majícími velké plány, ale zároveň nevěřícími v jejich uskutečnění, tak hlavně s Em (Kristen), lehce znuděnou dcerkou právníka, která tu také brigádničí a nevíc tak nějak neví, co vlastně chce. No a protože je tu ještě pár dalších postav, máme zaděláno na prázdninový "teen" milostný (?!) čtyřúhelníček. ~ Možná je to ze života, nedokážu posoudit, ale tak jako tak to není nic, co by mě nějak chytlo a nutilo hltat děj od začátku do konce. Navíc je film prezentován ještě i jako komedie, což je zvláštní, protože si nepamatuji, že bych se někde byť usmál. Jestli byly zamýšleny okolní postavy a jejich chování komediálně, ví Bůh. Tohle je spíš takové menší drama poznávání sebe a druhých, krůčků a přešlapů. Jesse se nám od Zombielandu tak trochu pochlapil, Kristen se naládovala dávkou antidepresiv, ale ani jeden nijak zvlášť nezazářil. Jinak řečeno, "Další, prosím...". ()

mysiak

Taká zaujímavá, nenáročná retro komédia...kde opäť kraľuje Jesse Eisenberg so svojim talentom, a opäť ma očaruje Kristen Stewart...objavia sa aj herci z SNL - Hader, Wiig....humor nie je ani prepálený tak akurát...taká fajn zábavka ()

Popluh

Skvělé herecké výkony podpořené dobře prokreslenými charaktery pohybujícími se v tradičních schématech žánru ve výsledku nejvíc sráží sterilní režie. Mottola má sice k dispozici výborné herce, dobovou hudbu, auta či oblečení, ale za boha se mu nedaří dodat filmu žádný retro feeling. ()

Riddick77

Pozvolna ubíhající příběh, který svou neagresivní povahou a sympaticky vykreslenými postavami pobaví a zůstane v hlavě ještě dlouho potom. Castingově na jedničku, jak Jesse tak Kristen tu hrají přesně to, co jim sedne a ještě je tu Bill Hader, který je jako vždy vynikající. Navíc extrémně dobrý soundtrack. 10/10. ()

Pirkaf

První půlka byla dost hrozná, za **. Ovšem druhá půlka začala být překvapivě dokonce i někdy celkem vtipná a zajímavá, nebál bych se dát i ****. Celkově za ***. ()

GodComplex

Jen tak tak na prumeru se drzici romanticka komedie, ktera ale nebyla ani moc romanticka, ani vtipna, navic plna ne zrovna sympatickych hercu viz. Jesse Eisenberg a Kristen Stewart. Nicmene snaha o vytvoreni 80's zabavniho parku docela vysla, spousta peknych pisnicek take (Lou Reed, Falco, The Cure..), takze ve finale ok. 5/10 ()

buldock

Příjemná romanticky laděná teenagerovská komedie , která je i přes svou notně klišovitou zápletku zručně natočená , diváka pobaví i romanticky naladí a to vše za výrazné podpory hlavní ženské herecké hvězdy Kristen Stewart , bez které by byl snímek o dost prázdnější a jejíž charisma a sex-appeal mě odzbrojily. Film: 71% ()

sonnak

Opravdu je to jako Superbad - totálně sympatičtí herci v tak trochu stupidním filmu... možná že je zaměřený na trochu mladší publikum? Kristen je výborná a sexy, Jesse opravdu sympaťák a zbytek taky nadprůměr, ale tenhle minimalistický humor, u kterého se nesměju, i když vím, že bych měl, mi zkrátka vůbec nesedí. ()

Tony.cs

Je to prostě o vztazích. Em mi připomíná dívku a částečně i situaci, kterou jsem si prošel. Proto je mi to docela blízké. Kristen Steward je tajemně krásná. Má v sobě kouzlo ()