Daleko od hlučícího davu

• USA Far from the Madding Crowd (více)

Bathsheba Everdene (Carey Mulligan) je krásná a také hodně svéhlavá. A jako mnoho svobodomyslných žen, to ani ona nemá lehké. Tím spíše, že žije ve viktoriánské Anglii druhé poloviny 19. století. Bathsheba se v okamžiku, kdy po svém strýci zdědí usedlost v panství Wessex, promění z obyčejné venkovské dívky v nezávislou a cílevědomou statkářku. A to z ní dělá lákavou partii pro to, čemu se zatím snaží vyhnout – manželství. Nejprve odmítne lásku chovatele ovcí Gabriela Oaka (Matthias Schoenaerts), zklame i naděje zámožného starého mládence Willliama Boldwooda (Michael Sheen). A rozhodne se na zděděném statku hospodařit sama, bez mužské pomoci. V tehdejší době to byla nevídaná odvaha, ale Bathsheba díky svým schopnostem, přímočarosti i vrozenému šarmu uspěje. Pak ale vstoupí do jejího života mladý, pohledný, sebevědomý a arogantní seržant Frank Troy (Tom Sturridge). Přesně takový muž, s kterým by se racionální a sebevědomá Bathsheba rozhodně nezahodila. A k překvapení předchozích nápadníků právě on v ní dokáže probudit vášeň. Vášeň, která se stane osudnou nejen Bathshebě. (CinemArt)

stret

Hlavná postava filmu je kráva. Toto vyzerá ako emocionálny zásah, volajúci po vysokom hodnotení, ale nie je. Hlavnou otázkou je - napísal Thomas Hardy knihu o krávě? Snáď nie. Musí to teda byť failom režiséra. Koho fail to je sa už nedozviem. Film je o nedozretej namyslenej náne, ktorá je v snímku extrémne nesympatická, nerozhodná a jej správanie hraničí s prachobyčajnou blbosťou. Príbeh je banálny, v každej dedine je nejaká "krasavica", ktorá má troch nápadníkov, a keďže je blbá, vznikajú z toho banálne konflikty. Navyše je zjavné, že existencia väčšiny nápadníkov hlavnej postavy je založená na majetnosti hlavnej postavy. Verím tomu, že takto si nezávislosť predstavujú feministky. Nestráviteľné. Nie je to ani romantický film. Dobrý koment: Pepinec, SlecnaSmilly. ()

poppy75

bola by som vdacna,keby filmy z europskeho prostredia vyrabali europania,bez povrchneho,skratkoviteho,gycoveho,podlizaveho diktatu mysiaka mickeho...kazdy najlepsie rozumie svojmu...bbc by hardyho zvladla sama lepsie..ale hej...prasule........4 hviezdicky davam iba za to,ze klasika sa moze nedopatrenim takto dostat aj k jednoduchsim ludom-aj ked si neviem predstavit,ze si to pozru...a bez rehotu,blbych poznamok... ()

Ganka

Nejprve jsem si říkala, jak je ta ženská hrozně chytrá. Pak jsem si říkala, že je hrozně pitomá. Příjemné romantické drama zasazené do zajímavé doby a atmosféry s šarmantním Schoanaertsem i Sheenem. Zajímavá oddechovka v krásné přírodě. I když samotná zapletka je trochu rozpačitá, člověk jen čeká, kdy ta ženská přestane dělat krávu... ()

MinaP

Mám ráda takovéhle filmy. Ale tenhle na mě působí hodně rozporuplně. Některé scény úchvatné, krásně nasnímaná krajina, působivá hudba. Na druhou stranu, hlavní hrdinka mi šla celou dobu hrozně na nervy a být tím pasákem ovcí já, tak už jsem v Americe dávno. Ale za to nemůže ani tak Carey, jako spíš nepochopitelné chování, které jí předepisuje adaptovaný scénář. Proto za tři a zůstávám u toho, že Rodinnou oslavu a Hon zatím nic nepřekonalo. ()

Konev

Dlouho jsem neviděl tak napínavé romantické drama se šťastným koncem. Tady se to povedlo a jsem 100 % spokojený. ()

xterri

Příběh zajímavý, prostředí úžasné, jen hlavní hrdince bych nejradši dala přes čumák nebo s ní alespoň zatřásla. Její pohnutky a rozhodnutí pro mě byla chaotická, nechápala jsem je a její "utrpení" jsem jí příliš nevěřila. ()

mariannda

KONEČNĚ! Gabriel se aspon v poslední verzi dočkal pořádnýho polibku. Hotov,zhlédnuty všechny tři verze na jeden zátah. Toto dílo drží hlavně postava Gabriela od začátku do konce. Hlavní hrdinka mě nenadchla moc nikde, ve staré verzi byla krásná,v novější tuctovka, v této napřesdržku,ale jeji piseň byla pomerne dobrá.. Gabriel je v každé proti tomu ke zbožńování. Seržant aspon v této verzi stál za to, že jsem se tolik nedivila, že se do něj farmářka zblázní, v ostatních verzích nic moc, v této taky musím vyzdvihnout představitele farmáře Boldwooda, v této jediné mi byl opravdu sympatický a bylo mi ho líto.. Krásné vizuálně. No nic, jdu si pro knížku,at mám srovnání. ()

splaty

V této adaptaci měl Gabriel alespoň trochu hrdosti, cti a mužskosti. Narozdíl od čtyřdílné minisérie z roku 1998 kde si s ním Bathsheeba vytírala p...l a on na ni přesto čekal jak pes za vraty. Hardyho jsem sice nečetla, ale podle hodnocení tipuji, že bude tento počin dál od předlohy. Mě se ale líbil víc. ()

walsidal

Navzdory kvalitní literární předloze zůstal pro mě tenhle film trochu za očekáváním. Zřejmě se totiž nepodařilo přenést do scénáře celý knižní příběh v takové šíři, jak by zasluhoval. Místy to působí, jakoby byl film poskládán jen z klíčových momentů příběhu, ale právě ty další, dokreslující, ve filmu chybějí. Má to za následek určitou nevěrohodnost postav, které jakoby neměly ke svému jednání dostatečné zázemí, aby divák mohl pochopit jejich pohnutky. I když srovnávání filmů je vždy problematické, přece jen v tomto případě nelze nepoukázat na jiný romantický historický příběh s Carey Mulligan – „Pýchu a předsudek“, kde právě toto zázemí postav bylo zvládnuto naprosto dokonale. ()

Erufael

No...Trochu zklamání kvůli očekávání. Film měl velký ohlas, dobré hodnocení, dobré recenze. Kdybych čekal od filmu méně, dostal bych více. Rozhodně tu má co táhnout - vizuál, scénář, krajina a dobré dobové zasazení. Film dominuje poměrně klidnou atmosférou, do které děj krásně zapadá. Herecké výkony jsou uvěřitelné, jen hlavní představitelka působí trochu jednotvárně. Místy se dostavuje jistá pachuť mírné patetičnosti scén. Místy se film vleče a místy zase chcete, aby se film vlekl. 3 hvězdy jsou málo a 4 moc. Ale hodnocení je subjektivní, že ano. Takže zůstaňme u těch 3 hvězd a řekněme, že je to dobrý film. ()

Sejkorka

No teda, ono to nakonec dobře dopadlo. Padouch zahynul rukou jiného dobráka a slečna prozřela na poslední chvíli. Během týdne jsem (bez záměru) viděl 3 podobné filmy z 19.století o složitých peripetiích lásky mladých žen. Miss Potter a Jasná hvězda, kde hlavním hrdinkám jejich milovaní zemřeli. Tak do třetice všeho dobrého to vyšlo, i když jsem tomu vůbec nevěřil. No, a že hlavní mužskou roli hraje dvojník Petra Stacha, to je jen takový bonus :) ()

Ivy_9

Vzhledem k vysokému % hodnocení, chtěla jsem tomu dát šanci. Ale... po cca půl hodině mě to prostě nechytlo. Snaha byla. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Vinterberg nelení a vzpomíná na mládí

Vinterberg nelení a vzpomíná na mládí

16.11.2014

Natočil jeden z nejlepších filmů roku 2012, sklízel s ním ovace po celém světě jak od kritiků, tak od diváků a zviditelnil se i filmovým fanouškům, kteří o něm do té doby neslyšeli. Jeho další film,… (více)