Sammyho dobrodružství 3D

• Česko Sammyho dobrodružství (více)

Film vypráví příběh mořské želvy Sammyho od jeho narození až do dospělosti. Za svůj život mořské želvy přeplavou tisíce kilometrů, aby se pak v dospělosti vrátily na pláž, kde se narodily. Sledujeme malého Sammyho na jeho úžasné cestě plné dobrodružství s kamarádem Rayem a jeho hledání přítelkyně Shelly. Ústředním motivem je přátelství, odvaha a láska a film zábavnou formou předává dětem poselství o potřebě ochraňovat naší planetu. (oficiální text distributora)

fruitbueno

Včera jsem na tom byla v kině. Nehorázný vopruz a nuda, nehněvejte se na mě, ale ekologie ve filmu má vypadat jinak. Zábavněji, tak, aby u filmu neusínaly i děti. Hvězda za hudbu a za 3D. ()

killjezor

Po delší době nestandartní animák. Hodnocení je rozporuplné, protože je určen pro úzkou cílovou skupinu, do které já již nepatřím. Tříleté dceři se film naopak líbil velmi, bohužel neměla šanci pochopit smysl celého příběhu. Ale k hodnocení, animace a celkové stvárnění je zvládnuto na výbornou a protože tady jde hlavně o vizuální stránku, ustupuje příběh do pozadí. Ale i přes všechny mínusy dávám vysoké hodnocení. ()

Wally

Želvy jsou cool 👍 Vizuálně fajnové, příběh tuctový, ale je to roztomilé a pohodové. Prckové budou nadšeni 👍 ()

eagle-eye

Neskutečná kravina. Jeden z nejhorších animáků co jsem viděl... Naprostá absence příběhu, vtipu či napětí, prostě jedná velká 0. Ba co víc, moje 4-letá dcera a děti v kině se také vůbec nebavily, takže si myslím, že ani malý dívák tento paskvil neocení... Tohle vědět, tak se vyhnu kinu obloukem, protože to byly naprosto zbytečně vyhozené peníze. Odpad nedávám jn proto, že 3D bylo tentokrát opravu povedené, ale hlavně díky želvímu tempu obrazu... PS: Korunu všemu nasadili hippies a ekologické rádobyposelství, bohužel velmi trapně servírované... ()

Gogo333

Tenhle animák jsem viděl hodněkrát (víc jak 20x, holt ještě byly směny na 3D projekci) a musím říct, že má jedno z nejlepších 3D. Příběh byl slabší a musím říct, že v některých částech jsem se dost nudil a bylo to zdlouhavé. Ale animace ušla, zmiňované 3D efekty perfektní a jako bonus písničky od Mika. 60% ()

Vejrrr

"... a tati, jaký to bylo, když se jště v kině nenosily brejle ??? " Bojím se, že podobnou větu jednou uslyším a asi mě bude mrzet, že nutností animovaných filmů budou efekty v podobě honiček, úniků, létajících předmětů atd - vše jen pro ten efekt. Bohužel to nemůže mít jiný dopad na film, než absolutní ztrátu děje. Tenhle film o želvě jménem Sammy se ale snaží, jak může a i přes skoro až nezajímavý děj to působilo velku slušně :) ()

Mr.curry

Ano, příběh neohromí. Ale pokud pracujete v ropné společnosti, odhazujete odpadky do moře nebo za pólem lovíte ohrožená zvířata, Sammyho dobrodružství vám vysvětlí, že takhle teda ne. Na druhou stranu 3D skutečně stojí za to, neznám nikoho, kdo před letící harpunou neuhnul hlavou. Za zmínku stojí i kvalitní soundtrack, třeba jistý hit Bruna Marse se do tuzemského top listu dostal až více než rok po premiéře. ()

pirko7

Hvězda na víc za parádní 3D provedení. Místy už to bylo rozmazané, ale rybky co jsem skoro chytal po gauči byly skvělé :)). Opravdu jeden z mála povedených 3D filmů. ()

zdeny99

Pěkný animovaný film o roztomilých želvácích s ekologickým poselstvím, který i díky tomuto není jen filmem pro děti, nýbrž i pro dospělé. Je to příběh želváka Sammyho od jeho vylíhnutí, který po celou dobu filmu zažije to, co želvy a nejen želvy zažívají v oceánech. Zkamarádí se s jiným želvákem, společně v klidu plují oceánem v překrásném podmořském světě plném atolů a žerou ledascos. Klidně i medůzy, ale hlavně ne plasty! Mezitím čelí nástrahám, aby i oni nebyli něčí potravou. Poté už ale natrefí na člověka. Nejdříve poznají, co je to ropná havárie, pak sítě rybářů a poté už je Sammy na vše sám. Chvíli je i mazlíčkem lidí, na pláži pozná Hippiesáky a narážky na Vietnam, ale i sladkou vodu s hadem, krokodýlem a pyraněmi. Pozná studené vody Antarktidy, velrybáře a stanici ve stylu Greenpeace. Skutečně je toho spousta, co se dalo do tohoto animovaného filmu vecpat. Krásná podívaná s překrásnou animací. [1884. hodnocení, 86. komentář, 63%] ()

Norus88

Videl v 3D na svojej FULL HD 3D Plazme Panasonic Viera 600Hz. Zatiaľ určite najlepšie 3D anime aké som videl. Kopec srandy, nástrah, útrap, nečakaných životných zvratov s priateľmi a kopec iného môže zato, že som úplne spokojný. Najlepšie 3D efekty v anime doteraza dobrá hudba, tá je pre dobrý film vždy dôležitá. ()

Mary19

Docela pěkně se na to kouká, ale nemá to jakýkoliv nosný příběh. Prostě se chodí, resp. plave, od bodu A k bodu B, sem tam malej želvák Sammy někoho potká, na to hned ztratí a nakonec se zase dílem náhody znovu setkají... Nemám nic proti, ale pokud je hlavním motivem filmu přátelství, odvaha a ochrana naší planety, tak by to nemělo být podané jen ve stylu, že někteří lidé jsou zlí a jiní zase hodní. To prostě nestačí... ani dětem... 35% ()

Olík

Prapodivná ekologická poudačka.....tu snad želvy i napsali. Chybí tomu snad všechny atributy, kterými současné animáky disponují. Navíc mi ten příběh, když se k tomu postavím tak, že primárně je určen pro nejmladší publikum, přijde celý divný. Nevím, mým dcerám se to docela líbilo (což by asi mělo být to nejdůležitější), ale pro mne jeden z nejslabších kreslených počinů poslední doby. ()

radaza

Nuda, nuda...absence sebemenší zápletky, překvapení, ale i humoru...Moji dva synové zklamáni a já otráven.... Nechápu, komu se chce investovat ohromné peníze do počítačové animace s takovým slabým scénářem.... ()

Nail

Já mám prostě rád animované filmy pro děti, má to v sobě nějaké krásné kouzlo. Původně jsem čekal něco horšího od belgičanů, ale nestačil jsem se divit. Moc pěkný snímek :-) ()

Jakubik

Pro mě nejrozporuplnější animák co jsem viděl. U tohoto nevím jak hodnotit abych filmu neuškodil, protože by to byla škoda. Nutno podotknout, že je potřeba přes všechnu nenávist ke 3D tuto verzi vidět. Já osobně proti 3D nic nemám. Musím říct, že 3D tu má svoje opodstatnění a je hodně dobře zpracované a Pixar by mohl jen závidět a začít pracovat na podobném 3D i svých filmu. Nicméně co Pixar zatím nepředvedl na 3D u svých animáčů má navrch co se týče scénářů, režie a zábavnosti jak pro dospělé tak pro ty nejmenší z nás a tady by se mělo pro příště zlepšit belgické studio. Co se týče scénáře a režie padla kosa na kámen. Děj tu není nějak zvlášť zdařilý, a co víc celé to pro dospěláka působí jako propaganda Greenpeace anebo jako ekologická agitka. Nicméně po stránce vizuální nemám, co bych vytknul to 3D je fakt boží. Výborný soundtrack, skvělé hlasové obsazení (český dabing), výprava to vše podráží špatný scénář. Čtyři hvězdy nedám ale animák vřele doporučuju… ()

Drtic

Nemúžu se zbavit pocitu, že celej animák vzniknul jenom kvúli 3D efektúm které byli což musím uznat vynikající. Příbeh je takový slaný nemastný je videt, že tvúrci vsadili na jednoduchost co snímku dost ublížilo, ale už sme si zvykli, že animačky neurazí a menší diváci to umi náležite ocenit u staršího dívaka je to trošku horší, ale aspon si připomenem, že ničit oceán se nemá na co snímek jasne poukazuje. ()

Petulka88

Mám rád vodní želvy, proto jsem se na Sammyho docela těšil. A výsledek? Na evropský 3D animák to není špatný. Jen nechápu jednu věc: ve filmu se v podstatě pořád něco děje, je to ale natočeno tak nezajímavým stylem, že u některých pasáží jsem se docela nudil.To se zase tak často nevidí. S animací je to taky složité. Všechno je to krásné a roztomilé, problémy ovšem nastanou při akčnějších scénách, kdy se postavy pohybují někdy dost trhaně. Nemluvě o mořských vln(k)ách. Mnohým by možná silně vadil i všudypřítomný morální apel (neznečišťujte přírodu, nekácejte pralesy, chraňte zvířátka). Na druhou stranu, Sammy je opravdu roztomilý želvák a dětem výše zmíněné výtky zřejmě vadit nebudou. Proto slušné tři hvězdičky. ()

danny_21

Dobrodružná podívaná o želvičce Samym, který jako čerstvě vylíhnuvší mládě putuje oceánem se svým kámošem Rayem a hledá svůj vysněný protějšem Shelly. Na téhle pouti překonává různé překážky v podobě jiných živočichů ale především čelí následkům konání lidského pokolení.Není to Pixar ani Dreamworks, takže animace není úplně na úrovni, hlavě na žralokovi je to hodně vidět, přesto želvičky se podařily, mají svoje kouzlo a příběh je v nenáročný a v pohodě koukatelný, dávám 75 %. ()