Cecilia zostáva verná Arnovi a pomaly sa napĺňa čas, ktorý si má odpykať za hradbami kláštora. Arn slúži ako templár vo Svätej zemi, kde sa vyznamenal v bitke proti Saladinovi a od templárskeho veľmajstra si pred rokmi vyslúžil glejt, ktorý mu mal zaručiť návrat do vlasti spolu so všetkými poctami, keď rád opustí. Keď však glejt ukáže so žiadosťou o návrat domov, nový veľmajster ho roztrhá. Arn musí znovu zostať bojovať s križiakmi proti Saladinovi, ale Saracéni templárov rozprášia. Cecília stále verí, že sa vráti a naplní sľub, ktorý si dali... (badygorila)

Wally

O fous lepší než první díl...film hezky plyne a baví. Příběh je srozumitelný, nestává se jak už v poslední době bývá zvykem, že se skáče tam a zpátky v ději a po chvíli nevíte která bije. Překvapivě mi nevadila ani švédština, spíše naopak...dodávala filmu v severském prostředí na zajímavosti. ()

cab

Druhy dil presne zacina kde prvni skoncil a tim padem plynne navazuje na strastiplnou pout chrabreho, ted vsak uz dospeleho, Arna. Je stale umisten v roji krizackych vojsk, ktere nyni maji za ukol znicit hrozbu v podobe Saladina. Avsak jak se rika, prvni vyhrani z kapsy vyhani a zde tomu nebylo jinak, ale protoze Arnuv osud nema byt jeste zpeceten, tak mu je nabidnuta necekana pomoc, ktera ho dovede k vysnene ceste zpatky domu, kde se cely pribeh po dalsi zajimave hodine rychle ubihajiciho deje zavrsi. 65% ()

angloumene

Teda musím se přiznat, že poslední dobou nějak přicházím na chuť evropským historickým filmům. Možná je to proto, že na rozdíl od těch amerických dokážou lépe vystihnout podstatu dění a možná i proto, že za málo peněz musí dělat hodně muziky. Každopádně Arn obsahuje objevnou výpravu do dob křižáckých válek, civilní a povedenou romanci a také něco málo z intrikaření a válčení v současném Švédsku. Celkově to byla opravdu zábava - 85 %. ()

Grizzly

Hodnotím dohromady s prvním dílem, protože to tak má být. Exkluzivně natočená výpravná středověká legenda (nebál bych se srovnání s El Cidem, kde bych očekával inspiraci). Úžasný příběh. 90% oba díly. ()

PDcz

4**** body Hlavu mám prázdnou a nulovou slovní zásobu. A mám napsat komentář k filmu.. [X] Minus 1* bod 2 věci mi nesedli, z toho jedna trošku víc. Nevím jestli jsem to psal u prvního dílu, ale je škoda, že na to nebylo drobet víc penízek. Třeba by pak herci před kamerou stárli a po 20-ti letech děje nevypadali pořád stejně. A ta drobnost co mi chyběla je, že když už to bylo v DTS, mohli si s tím zvukem mnohem víc pohrát. Nevyužitý potenciál. [X] Chyběl jim bojový pokřik "HRR NA NĚ!!" To je jasný... ()

Darkslayer

Nebudem sa uberať úvahamy, ktorá časť bola lepšia. Obe som zhliadol v rozmedzí dvoch večerov. Druhá časť na tú prvú perfektne nadvezuje, a tak to beriem viacmenej ako súvislý celok. Nechcem opakovať to, čo som spómínal pri prvej časti (kto chce ten si to nájde :)). Väčšina vecí sedí na obe, možno až na to, že v druhej je o trochu viac bojov, čomu prispieva hlavne záverečná bitka. Ako tu už bolo spomenuté aj mňe chýbala bitka o Jeruzalem, čo sa však vzľadom na financie dá pochopiť. Záverečná bitka bola spracovaná tiež v komornejšom duchu (samozrejme to neubéra na nadpriemernej kvalite spracovaia) a preto na druhú stranu radšej uvítam neprítomnosť bitky o Jeruzalem ako by mala byť zprznená nedostatkom financii (čo by pri nej bolo ďaleko viac viditelné a problematické). Film má dobrý koniec a ako celok sa suverejne zaraďuje do topky historických snímkov. ()

Ombak▼Penari

Aniž bych musel film s čímkoliv srovnávat, tak se mi prostě líbil a výlet do rytířských dob jsem si velmi užil. S touto podobou filmu za tyto peníze jsem spokojen dostatečně. Atmosféru středověku jsem nasával plnými doušky a to jak v bitevních scénách, tak v obrazech z klášterního života. Vcelku se filmu dá vyčítat jen ta skromnější výprava. Pokud se tedy mám pustit do srovnávání, tak právě v tom zaostává z Královstvím nebeským a jinou hollywoodskou havětí, ale stačí si jen vzpomenout na české Jménem krále nebo slavnou Bathory a hned to srovnávání vypadá jinak. A k tomu ještě skvělý soundtrack na poslech... ()

brumbrum

Dosť rozťahané, dosť na efekty - a málo bojov. Nebolo to vyslovene zlé, ale poriadna sekanica vypadá inak :-). A kopu klišé, ako sa arabáči a kresťania dokážu priateliť pre rovnaké hodnoty atď. Tak-tak na 3*. ()

Ziggy Zagg

Velmi slušně zpracované téma křižáckých výprav. Jen mi trochu vadilo, že jsem vždy dopředu odtušil když ne přesně scénu, tak alespoň co se stane. Tímto hodnotím dva filmy najednou, protože rozdíl mezi "The Knight templar" a "The Kingdom at Road's End" je opravdu minimální. U novějšího zpracování z roku 2008 je tam rozvinuto o pár postav více, ale jinak je to sestříháno z 3/4 ze stejného materiálu. Když to uvidíte od sebe déle než tři měsíce, bude se vám zdát, že koukáte na stejný film. ()

MJ

Stejně jako první díl se mi tenhle film moc líbil. Sem kapku fanda do historie a prostě musím vyzdvihnout výpravu. Kostýmy mě opravdu velmi mile překvapili. Exteriéry nádherné, interiéry nezaostávají. Příběh je možná trochu natáhnutý, ale mě to opravdu neurazilo. No a závěrečná bitva v duchu bitva u Kresčaku nebo Poitiers…? No lahoda… ;-) ()

Maximus356

Moc hezký film. I jeho bratříček se mi líbil. Dobře rozpracovaný děj tomu dává určitou sílu. Abych řekl pravdu, ani jednou jsem neměl tendenci se dívat, za jak dlouho to končí, ba naopak. Rozhodně doporučuji. Konec mě trochu naštval- doufal jsem, že se konečně dočká lepších časů, ale i tak si to 5 hvězd zaslouží. Už delší dobu sleduji, že ''severská'' kinematografie má své kouzlo a Arn - Riket vid vägens slut mě jen utvrzuje v mém názoru. ()

Porp

Milovník stredoveku, ako ja, si tu nájde, čo potrebuje: rytierov, hrady, bitky, atď. Ale to sa dá vidieť aj v dokumentoch . Osobne mi vadila tá politická korektnosť, ktorou bol presýtený celý film a s tým súvisiace určité zamlčovanie historických faktov - viď. porážka pri Hattíne ako dôsledok neschopného velenia križiackej armády. ()

Jeand´Boa

Od Skandinávského poloostrova bych něco podobného rozhodně nečekal, takže chválu neskrývám. Velmi povedené, ale zároveň nutno přiznat, že k velkoleposti tomu ještě ledasco chybí...stejně jako díl první... ()

Slunkoo

O niečo lepšie ...ale stale nudné, romanticke, rychla kamera pri aj tak zriedkavých bojoch skôr romantický film pre kostolne dievčata a zase prerobyli :D ()

Toochman

Druhá část filmového zpracování knižní trilogie Jana Guillou nezaostává za prvním dílem ani o krok. Nezapomenutelný zážitek :) ()

onlavu

Asi jsem to špatně pochopil, ale k smrti jsem se nudil, když jsem u sledování tohoto dílu přesně věděl, jak co dopadne. Oba filmy, jak Arn 1, tak tento Arn 2, totiž podávají tytéž skutečnosti, ač trošku jiným pohledem. Některé scény mi však přišly naprosto stejné. Pro mě ztráta času, čekal jsem něco navíc, však marně. ()

Likan7

Moc nechápu, proč vzniklo tohle "pokračování". První polovina je trochu jinak sestříhaný první díl a zbytek je jen zoufale nudná nastavovaná kaše, která nemůže nikoho bavit. ()

himor

Prvý diel som nevidel a neviem či vôbec chcem. Po komentoch, že je jednotka rozťahaná a nič neponúka, tak to asi ani nespravím. Čo sa týka tohoto dielu číslo 2, tak taký priemer. Nič dych berúce, ale ani nič čo by ma sklamalo, urazilo, znechutilo. Pekné dobové kostýmy, celkom znesiteľné herecké výkony, bitky nie zlé, ale krátke (zato ich je tam celkom hojne). Príbeh akýsi nijaký, odlúčenie-bitky-stretnutie-smrť. Čo ja viem, asi po nejakej dobe aj zabudnem, že som čosi takéto videl, ale na európsku produkciu slušné. 65% ()