Jezero smrti

Thehellion

Mno dobrá, původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale po přečtení kamarádova článečku dávám také plný počet. Tenhle film z člověka opravdu jen tak nezmizí a skutečně a zcela upřímně bez vtipu nedoporučuji slabším povahám............. ()

maty39

Nikdy jsem nebyl fanda vážně míněných hororů (když to csfd tvrdí) které působí jako výstava pro násilí, které má šokovat. Vlastně nejsem fanda vyvražďovaček obecně, pokud v nich není charizmatická vraždící mašina, které je braná malinko s nadhledem a navíc musí mít jakéhosi důstojného oponenta. Když je za padoucha (rádobyreálná) postava, pak se tento žánr mění na sado maso hrátky. Jedinej rozdíl mezi Hostelem a tímto dílkem je určitý druh inteligence, kvality technického provedení a lepší herecké vybavení. Ve výsledku nám však jsou servírovány stejné sado maso hrátky s rozdílným množstvím umělé krve, zvratků a vyhřezlých vnitřností. Pokud chcete brát horor vážně a reálně, pak by to mělo vypadat jako The Descent a ne takto. Kdepak jsou časy starých dobrých Jasonů, Krugerů, Mayersů a třeba i Vřískotů. Chybíte mi. ()

no2

3/10 - Naposledy jsem se "bál" u Cabin Fever a od Jezera smrti jsem očekával (25. 12. - 75 % na CSFD) o třídu lepší podívanou. Nedočkal jsem se. Je mi jedno, že zatímco u Cabin Fever řádil masožravý virus, tak tady to je přece "reálné" - řádí tu parta sadistických teenagerů ("Teď už je zabít musíme, jelikož máme všechno natočené na mobilu!" - opravdu vražedná logika). Mám rád dobré horory/thrillery, ale tohle zavání odpadem - u Cabin Fever jsem se aspoň jednou nebo dvakrát zasmál. Když už hrůzu v lese, tak Evil Dead, když už dětské hajzlíky, tak Lord of the Flies. Tohle bylo fakt skoro o ničem... ()

El Loco

FOLLOW THE BLOOD! Britský prídavok do početnej partie filmov v štýle STRAW DOGS, FUNNY GAMES, či THE STRANGERS, v ktorom je sympatický mladý pár - Kelly Reilly (Mary zo „Sherlock Holmes“) a Michael Fassbender (poručík Archie Hicox z „Inglourious Basterds“) – terorizovaný skupinkou totálnych sadistických magorov, pričom v tomto prípade sa jedná o...gang 12-ročných detí, jazdiacich po lese na BMX-kách. Práve v tom, že sa jedná o tak mladých delikventov, tkvie najväčší problém Eden Lakeu (ako aj „El Rey de la Montaña“), pretože je to jednoducho nemožné až smiešne. Možno som trochu naivný, ale neverím (napriek ich nepochybnej súčasnej skazenosti), že by sa mohla (niekde a niekedy) dať dokopy partia detí, schopná takýchto činov (veď ani tí mladí herci to, až na Jacka O´Connella, nevedeli poriadne zahrať). Ale zas, až taký istý si byť nemôžem – veď v Anglicku som (zatiaľ) ešte nikdy nebol... :-) ()

Deywid

Ako sorry, ale toľko zjavných nelogičností a nereálneho jednania postáv v jednom filme som už dávno nevidel... ()

kubyno

Živý a velice působivý snímek s výbornou atmosférou, pár skvělých momentů, ale někdy trochu nelogické. No nelogické - to, že se hlavní hrdina choval jak debil, mě ovšem kupodivu neiritovalo a nevadilo mi to, takže na mě ten film ve výsledku zapůsobil velice kladně, působivě a emotivně. ()

Pitrsss

Nebudu chodit kolem horké kaše, Eden Lake je nářez jako prase. Tenhle film servíruje naprosto syrovou brutalitu. Tvrdě, sugestivně a bez jakýchkoliv vytáček. Příběh ani logiku tu nenajdete. Je libo sadistický thrillerový béčko? Dejte se tenhle film. 80% ()

Kratoc

Příjemné překvapení. Od britské filmu jsem nečekal takové psychopatické vyhranění, ale o to více to bylo zábavné. I když samozřejmě u takovéhle filmu to nemůže až tak moc překvapující i když i takové momenty se tady dají nalézt. ()

Harpy

strašne kruté.......nemám rada tieto tyranské detiská.....malo to dosť silný náboj, ale 2 hviezdičky idú dole pre príliš veľa náhod v tomto filme, taktiež ma to úplne nedostalo na kolená a žiadny extra feeling tam nebol...Keď sa vám všetko doslova pokašle a máte zlý deň,.... rozumiem, ale toto už bolo príliš vykonštruované a len veľmi ťažko uveriteľné.... ()

Misacek22

Musím říct, že jsem od toho čekala trošku víc. Napětí mě sice provázelo po celou dobu filmu, ale děj se dal snadno předvídat. Konec mě poměrně zklamal, proto 3*. ()

Mortemiss

Velmi působivý film se skvělými efekty. Musím přiznat, že během filmu ze mě lítaly ty nejsprostější nadávky na mladší generaci. Takový spratky bych zaživa ztáhla z kůže a hodila rovnou do soli. Film byl natočen tak, aby se diváci vcítili do hlavní role, kterou byla Jenny, mladá žena, které parta malých zmrdů zabila přítele. Ty bastardy bych na jejím místě rovnou podřezala. Bohužel mě velmi zarazil konec, ale tak to ve světě chodí, rodina vždy drží při sobě. ()

Ronaldo79

Hororová pecka roku 2008!! Mimořádně sugestivní film + nepříjemné upozornění, že toto se klidně může přihodit každému z nás. Už po prvním setkání s partou výrostků, jsem měl ten pocit, že to nebude čistě korektní hra a taky že nebyla. Surovost a brutalita nevychovaných smradů přímo vyráží dech, a proto pak není problém vychutnávat si scény, kdy hl. hrdinka podřízne hrdlo jednomu z dětských protagonistů. Nakonec malé srovnáni zatímco o 2 roky starší Ils sází především na atmosféru, tento snímek přináší explicitní nasílí na nejvyšší úrovni. ()

majec4

Super atmosfera. Hlavny hrdinovia si uzili fakt poriadne peklo. Hlavne Fassbender (aj ked finale nebolo tiez velmi priatelske). Bolo to dost nechutne, a asi som pri tom ani nedychal. Fak tvelmi zaujimavy film. Mlady frackovia s nafetovanym vodcom sa trosku poblaznili. A poviem vam, ze poriadne. Kelly Reilly sa mi tiez velmi pacila a dalsi film/horor si snou rad pozriem kedykolvek. ()

embecka

Napriek tomu, ako odporný je tento film, ako nenávidíte ľudí v ňom, ako ste paranoidní po jeho zhliadnutí, že zomriete, že vám niekto zomrie alebo jednoducho, že ľudia sú zlí, vrátane detí, vrátane zvierat, že súcit neexistuje... Tak napriek tomu je skvelý. Takým zvráteným spôsobom. Lebo ako sa tu píše, že postavy boli zmätené a že by tak bežne nereagovali... Akože nie? Steve ako hrdý muž bránil svoju priateľku, mal hrdosť a domáhal sa spravodlivosti, nenechal bandu hnusných deciek, aby si z neho robili šaša. Ďalej, banda mala vodcu. Nechutného mladého sprostého spratka, ktorý mal agresívny základ z rodiny a chcel si vybudovať rešpekt medzi kamošmi. Rešpekt a nadvládu, miesto, kde by ho konečne niekto počúval. No a správanie Jenny sa menilo spolu s príbehom. Z láskavej, na pokojnú, zmierlivú, ustupujúcu, až k pomstychtivej. A jej pomsta, nech bola akokoľvek odporná, bola pochopiteľná. ... Ako kruté, tak dobré, teda vlastne zlé a žáner bol naplnený do bodky. Iba jedna vec ma neskutočne irituje. Keď sa vo filmoch postava rozhodne zaklopať u niekoho doma, doma nikto nie je a tak si človek vojde dnu a pochodí celý barák. WTF, tak toto by naozaj nerobil nikto v reálnom svete. ()

arcticsky

Divák již očekává, že při sledování hororů dostává často logika na frak - zde to ovšem bylo dost neúnosné. Hlavní hrdinka se úspěšně schová na těch nejokatějších místech - na střeše, v kontejneru, pod prkny staré chaty apod. Do očí bije i celková přitaženost za vlasy celého příběhu. Mohlo se z toho udělat pořádné béčko a bylo to v poho. Film se tváří zbytečně vážně a není zde ani nějaká nadsázka, která by to vše trochu shodila. ....takže 50%. ()

Olaf7

Partu vejrostků není v dnešní době radno podceňovat, zvláště, pokud si libují v nevšedních lesních hrátkách. Film je to vostrej a z jeho závěru jsem byl fakt špatnej. ()

Annette17

Celkově vzato, nemůžu říct, že by se na to koukalo špatně. Tedy nechci říct, že bych se nějak vyžívala v pohledu na krev. =) Podle mě je to takový průměrný horor/krvák, kterých jsem viděla už desítky... I přes to mi nějak nejde do hlavy celý ten nápad s agresivními dvanáctiletými dětmi, s lesním gangem, který vede psychopatický kluk... Jistou originalitu to má, ale když se nad tím trochu zamyslím, přijde mi to docela vtipný (ale znovu musím upozornit, že nejsem magor). Tyhle krvelačné honičky uprostřed lesů mají vždycky něco do sebe, ale ty děti mi k tomu prostě nesedí. Stejně jako chování hlavních hrdinů, které je po celou dobu filmu naprosto nesmyslné (alespoň pro mě). A na závěr jednání zmagořených rodičů, kteří vraždou chrání jednání svých rozmazlených spratků... Celkově se na to kouká dobře, ale člověk u toho nesmí moc přemýšlet, jinak se v dramatických pasážích neubrání smíchu. Slyšela jsem na Eden lake hodně kladné ohlasy, ale skutečnost mě docela zklamala. ()

TheSpearCZ

Pro hororového fanouška je to něco úžasného. Takhle znepokojující snímek tady dlouho nebyl a přidává tomu i ta samotná reálnost filmu (gang, který potkáte někde na sídlišti za panelákem). Neznám člověka, který by tady tomuhle filmu nepřál happy ending fakt ne. Výborný film. Lepší 4* ()

M1k9

Od povrchní řežby po hluboké zamyšlení. Ze závěru mě zamrazilo. Všechna ta brutalita by nebyla tak tíživá, kdyby neměla dost společného s realitou. Naivita se trestá!!! Každé naivní jednání vede mimo jiné k tomu, že dostanete pěkně na p**. Je však fakt, že žijeme v hodně nebezpečném světě. Tady bylo krásně vidět, že ti dva do určitého bodu zlomu ignorovali ostatní, kteří jim byli někde. Není to tak nějak reflekce na "dnešní dobu". Každý je king jen ve svém autíčku / letadle a na uliční "lůzu" neobětuje ani pohled. Všichni jsme si čím dál tím víc vzdáleni a máme svoje oddělené "sektory". 8.5/10 ()