Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Sany33

Príbeh: Majster IP sa aj vďaka okolnostiam stáva majstrom Win-Chun. Herecké obsadenie: Nikoho lepšieho si v tejto pokornej úlohe majstra neviem predstaviť lepšie ako Donnieho Yena. Prevedenie: Najskôr sa príbeh javí trocha banálny ale potom nastáva v Číne vojna a Fošan je kvôli svojej histórií považovaný za mesto majstrov čo mu dáva určite bojové výsady. Celkom dobré nápady. Pocity: Veľmi sa mi páčili súbojové sekvencie a celková bojová choreografia. Príbeh bol dosť plytký ale je inšpirovaný skutočnou osobou tak mu to odpustíme. Pridaná hodnota: Film si nájde svojich fanúšikov najme medzi priaznivcami bojových umení. neoslní síce originálnym príbehom ale nesie v sebe určitú emóciu, ktorý je jedinečná. 81% ()

NoFiction

No na plný počet to určitě rozhodně není, ale takový snímek, kde se konečně nelítá a nejsou přehnané scény musím určitě podpořit velkou známkou. ()

Kalidor_

Moje chyba, že jsem zvolil verzi s českým dabingem. Zpočátku mě polila hrůza, protože český dabing stylu "Bořek Stavitel" byl hrůzostrašný, ale přežil jsem ho. Film samotný nevypráví příliš složitý příběh, ale zážitek z filmu měl u mě s ubíhajícími minutami stoupající křivku. Hlavní hrdina Ip Man ve mě také chvíli budil pochybnosti, protože byl tak dobrotivý, mírumilovný a spravedlivý až působil jako z jiné planety, nebo jak Svědci Jehovovi (no to je vlastně to samé). Ono je těžké u kung-fu filmů nepopohánět Mistra bojového umění do rvaček, zvláště když je vládcem umění wing chun. Naštěstí všechno dobře dopadlo, ti co měli dostat přes držku tak ti dostali, a chyběla už jen stará babka co by tahala Číňany za rukávy a ptala se "Už se poprali? Co? Už se poprali?" :-) ()

Dreadd

Dobré historické drama s nádhernými bojovými scénami, které jsou hlavním tahákem u tohoto filmu (jeden proti deseti nebo závěrečný souboj). Režie pracuje dobře, střih až na jeden moment taky, problém je ale u scénáře. Dialogy mají totiž občas sklony sklouzávat k debilitě. ()

vyfuk

Kung-fu jsem výdal jenom z filmů. Snad se na mne nebude mistr Chan zlobit, ale Ip Man mě strhl. Hned po prvním souboji jsem věděl, že se bude na co koukat. Ip Man měl v sobě úžasné bojové umění a jeho zajímavý smysl a zároveň dokonalý příběh. Ip Man vás pro svůj příběh i neuvěřitelné a magické bojové umění stáhne k sobě a nepustí do konce filmu. ()

JoseBenes

Asi nejepičtější bojový film, který jsem kdy viděl. Úplně odlišná kategorie od Tygra a draka, Hrdiny a těchto "fantasy", to jsou neporovnatelné filmy. Jedinými mínusy jsou nutná propaganda a opakující se hudební motiv. ()

Autogram

Celkom priemerný kung-fu film, ktorý je zaujímavý iba tým, že sleduje akoby reálny príbeh čínskeho odboja proti japonským okupantom. Súboje sú len občasné a nevýrazné, efekty sa šetria na ten záverečný, ktorý tiež nijak neoslnil. Vyjde tam jednoznačne najavo, ktoré kung-fu je lepšie, či to čínske mierové alebo japonské agresívne. No a v závere sa v titulkoch dozvedáme, že Japonsko kapitulovalo 15.8.1945 a vyzerá to tak, že dôvodom boli päste a kung-fu kopy Ip Mana a jeho nasledovníkov, pričom nechválne známa príčina bola niekde celkom inde. ()

J-o-k-e-r

Úžasný film. Nevím čeho jsem se bál, že jsem snímek tak dlouho odkládal. Perfektní D. Yeun, skvělá choreografie soubojů, ale co dodává filmu nejvíce je příběh. Dle skutečné události, okupace Číny znepřáteleným Japonskem, úpadek mistra Ipa...to vše dělá z Ip Mana více než jen další asijský kung-fu film. Navíc zjištění týkající se pozdějšího slavného žáka také potěší. ()

Kangaxx

Zopár nereálnosti typu úder do hlavy = trojité sauto vo vzduchu sa síce nájde, no v rámci žánru je to v norme. Charakter Ip Mana je tu pomerne výrazne zidealizovaný, takže si k nemu divák ľahko nájde cestu. Dej, zasadený do jedného z najsmutnejších období čínskej histórie plynie vcelku príjemne aj keď neponúka nič, čo by tu už nebolo. Martial arts scény sú na výbornej úrovni, ale na to sme si už u majstrov z Hong Kongu zvykli. Vo vzťahu k Fearless (všimol som si, že tu viacero ľudí tieto dve diela porovnáva) je pre mňa Ip Man po všetkých stránkach víťazom a preto ho hodnotím o triedu vyššie. ()

Pecival

Škoda, že Donnie Yen se na roli moudrého, ctnostného, neporazitelného (a milión dalších superlativů) super člověka příliš nehodí a přišlo mi, že se půl filmu tváří jako utečenec z Bohnic. Jó, takovej Japonskej generál to byl jinčí sekáč. Příběh je standartně nevěrohodný, jak by si zpracování osudu legendární postavy zasluhovalo. Naštěstí to moc nevadí, hlavní jsou přece bitky. A ty jsou naprosto vynikající od první do poslední. U té se mi obzvlášť líbilo, že autoři nepřistoupili na žádné drama (jak je tak oblíbené) - tedy, že hrdina chvílu dostáva, pak se nějak zbráborá (nejlépe když uvidí plačící ženu nebo dítě :) - tady prostě nastoupil a Japonca přejel. ()

latvar

Výborný snímek o bojovém umění jménem wing chun. Skromný učitel Ip man musí bojovat proti japoncům a někdy i proti mnohanásobné přesile, aby uživil svou rodinu a zachránil svůjbojový klub. 92% ()

tommmy89

Asi neexsituje zatiaľ ani jeden Kung Fu film, čo by sa mi nepáčil, nepočítajúc lacné zlátaniny (napodobeniny) Kung Fu. Ip Man som pozeral v TV, veľmi sa mi páčil, hlavne bojový štýl, príbeh a samozrejme akcia. Filmom sa človek aj veľa naučí, napríklad, že v minulosti malo Japonsko konflikt (vojnu) s Čínou. No niesom vševed, nikto nevie všetko :-) Film hodnotím 4* ()

manonfire

Velice příjemné herectví stoického přesto citlivého Donnie Yena, dokonalost jehož životní role rádi prominete, protože každej Gándhí, co je schopen vymlátit hospodu, nebo v tomto případě čajovnu či klubovnu jeho zájmového kroužku, proti přesile patnácti vožralejch debilů s noži, klacky a mačetami, přičemž se během jejich skupinového útoku stihne každému zvlášť představit, omluvit a ještě vetknout navždy v paměť pokaždé jiné životní moudro....prostě lidi bere u srdce, mě nevyjímaje. Jako životopisný film reflektující realitu se to ale brát nedá a problém jsou pak scény, kdy se o to tvůrci snaží. Tam už asiaté, jak je jejich zvykem, opět maličko přepálili tu idyličnost, jakož i význam národnostního cítění pro život jedince, zvláště je-li jedním z miliardy. Souboje mě nenudily, ale nenadchly, protože když má být film oslavou legendy Wing Chun, měl by se na něj soustředit a přestože střelný prach byl vynalezen tamtéž, proč přikrášlovat ty kopající ruce a šermující nohy létáním do povětří. Je to film o Ip Manovi, nikoliv inženýru Kašparovi, bo Tarzanovi, pánu opic, byť tady by již xenofob spojitost našel. 60% ()

Hollohlaway

Solidní, byť pateticky nacionální scénář, velice dobrá choreografie soubojů a herec v hlavní roli jsou jasné plus. Ovšem jinak mě to nijak neohromilo, mám radši trochu méně vážný pohled na wu-shu a podobně. ()

ZkuKol

Já nevím, tyhle dobové soubojové filmy z Číny, mají vždy strašně schematický děj, což je jejich slabina (a je to i škoda, protože, je vidět, že když se trochu snaží, je z toho alespoň příjemný Fearless), ale i pravidlo. Jenže, když do toho zamýchají těch schémat spoustu najednou a ještě k tomu nacionalistickou agitku, přestává to už být taková zábava. Jinak akce je velmi dobrá, Donnie je jeden z mála co se umí porvat i něco zahrát (a že se mu dostaly do úst výroky:-), choreografie je příjemně nápaditá, ale zároveň konzervativní a občas pěkně drsná, moc se tu nelétá a je to k dobru věci. Herce apod. je škoda probírat, odpovídají žánru, kamera je velmi slušná a vůbec celá barevná stylizace je příjemně realistická (opět v rámci žánru a možností)... 60% ()

BMAJTZ

Ve vysledku se mi to libilo asi stejne jako Obavany bojovnik. Proste to bojove umeni choreografie a tak vubec docela skvele. A vubec mi nevadi jednoduchost pribehu. ()

mohamedsfinger

Výborně natočený (převážně) bojový film o kung-fu, který potěšá hlavně milovníky akce, ale má i celkem slušný příběh. Bohužel já nejsem příznivcem takových filmů (dokonce ani s Brucem Lee), takže čtyři hvězdy jsou maximem, které mohu udělit. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz