Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

MiCM

Tak to se fakt povedlo.. Ani jsem nevěděl, že japonci byli takoví šmejdi.. Podoba hlavní herce s reálným Yip Manem je taky úplně neuvěřitelná.. Fakt skvělý film o kung fu.. ()

BoncheR

Vždy som mal rád filmy ktoré neľutujem že som pozeral. Hlavná postava (donnie yen) sa nespráva ako prerastený puberťák ako to býva vo väčšine amerických filmov. Nemachruje, že vie bojové umenie a nezneužíva ho. Je zasadený do nepokojnej Číny. Skutočne dobrý film, omnoho lepší než tá trápna legendárna päsť. (( 80 )) ()

majxik

Velmi pěkně udělaný film o legendě bojového stylu Wing Chun, jak i v titulcích je rečeno, nejznámějším propagatorem tohoto bojového umění je jediný člověk který kdy porazil Chucka Norrise, a to Bruce Lee. I když je ten film pojat částečně jako historický dokument, akce a drama v něm nechybí, a fakta které se z něj dozvíte rozhodně můžete použít. K tomu můžeme připočít i to že bojové umění zde dělané není na oko, ale jedná se opravdu o Wing Chun. To vše dělá z toho filmu velmi jedinečný zážítek podkreslený krásnou hudbou, který si zaslouží alespoň 90% hodnocení. ()

ywo666

Podarený snímok. Donnie Yen je frajer. Nemám rád tieto ázijské filmy odohrávajúce sa v minulosti, ale toto ma celkom bavilo. Bitky sú dobré. Wing Chunu som nasýtený dostatočne. Pár ľudí tu spomínalo, že tých drótov bolo trochu moc. Je to pravda. Navyše aj príbeh je celkom solídny. Zarazilo ma ale pár vecí. Prvá vec, že Donnie Yen sa naučil Wing Chun za 9 mesiacov. Vyzeral ako by to robil celý život. Druhá vec, že ten japonec je vlastne judista. Wtf? Prečo potom hral karatistu? Tretia vec, že Ip Man bol závislí na ópiu. To hentaký borec bol vlastne feťák? Mňa drbne. Ale to s filmom nemá nič spoločné. Každopádne hodnotím tak 75-80%. Čo sú jasné 4 hviezdy. Pozriem aj dvojku. ()

Phietros

Do poloviny byl film nad očekávání, trošku mi tam zkazila příběh válka a i scény, které se odehrály! Nicméně o něčem to být muselo a proč nenarušit příběh japonskou okupací, který hledá bojovníky do svích řad a na souboje s mistry?! Ale jinak super, výborné bojové souboje, postavy, prostě vše co člověk od takového filmu čeká! Od bohatství, úspěchu až na dno a vybojování své cti! 80% ()

Pavlínka9

Nejsem úplně fanoušek filmů o bojových uměních. Je to pro mě veliká neznámá a zároveň mě to něčím přitahuje. "Bojovat" bez střelných zbraní jen tak každý neumí a považuji to za umění. Film není nějak excelentní, ale příjemně mě překvapil. Fascinuje mě klid a životní styl čínských i japonských obyvatel a skromnost, se kterou mnohdy žijí. Zajímavé, myslím si, že i docela k zamyšlení a jsem odhodlaná jít i do dalších dílů :) ()

Dreaker.24

Martial arts filmy mám opravdu rád a tohle je absolutně špičkové veledílo o kung fu legendě IP man a jeho bojovém stylu Wing chun, bojové scény jsou naprosto geniální, atmosferické a energické, a Donnie Yen… to je prostě paráda. ()

Brandon

Yenova minimální mimika a maximální frekvence úderů. Rodina a přátelé na prvním místě, dotkni se jich a zlámu ti všechny kosti. Jeden z těch, co zbytečně netlachá a dokáže se ke správné věci postavit čelem. Fascinující ukázka Wing Chun. Nekompromisní provedení, precizně vybroušené bojové scény a ucházející příběh. A ano, Ip man právě nakopal mistru Fearless prdel. Uvítal bych o nějakou tu minutu navíc a jinou hudbu. Jednohubka, ale i té nemusí k pěti hvězdám toho moc chybět. ()

johndee

Pro příznivce starých dobrých kung-fu filmů moc příjemná a nadupaná záležitost.Pro ostatní ......to je ve hvězdách. ()

Trustme

Celý život čekám až někdo natočí film, kde souboje bojového umění budou vypadat tvrdě, uvěřitelně, nesecvičeně, nekomicky a zároveň filmově úchvatně. Muži s "hackerským nickem" se to podařilo takřka dokonale! Jeden z mála martial arts filmů, kde jde o reálný svět a jeho předlohou je člověk z masa a kostí a přitom legenda. Mýtyzace je zde trošku víc než Mistr Yip prožíval a k ideálu ctností měl taky dál, ale v Asii ho milují a tak se dočkal i filmové pocty. I když jde o biografický , historický film, tradiční postupy kung-fu filmů jsou zachovány: klid naruší vetřelci, Mistr otálí s pomocí, soubojový postup až k Bossovi a i na hromadný tréning dojde. Výběr Donnie Yena byl velmi dobrou volbou a jeho Yip Man je nádhernou ukázkou klidu a zároveň pocitu "vím že nemám lepšího soupeře". Patrné je to v typických scénách soubojů kdy bojuje jen jednou rukou a druhou má ladně za zády, či když jde do tuhého a to si ohrne nebezpečně rukávy. Hlavním trhákem jsou tu (překvapivě) souboje. Sammo Hung a spol. sestavili mistrovskou choreografii hodnou Mistrů. Spolu se zvukovými efekty úderů, kopů v otočkách, smršti vlajících oděvů a výtečné bojové hudby jde o nadprůměrný film žánru. ()

zdenny

Nejde zde o čirou propagandu Číny, za což jsem velice rád. Když jsem pak zjistil, že to není vymyšlený příběh, nýbrž příběh na základě skutečných událostí, tím vyšší úroveň pro mě film má. Samozřejmě, Číňani se u kung-fu filmů nedokáží oprostit od fyzikálně nerealistických úseků v bojových scénách, i tak ale byla choreografie na velice slušné úrovni. Co dodat k filmu, jehož hlavní představitel se stal díky svému životnímu stylu a povaze národní legendou? PS: Donnie Yen na mne zezačátku působil málo charismaticky. Když jsem ale porovnal jeho tvář ve filmu s tváří skutečného mistra Yipa, své pochybnosti jsem ihned zahnal. PPS: Každý národ by měl mít své národní hrdiny s takovýmto charakterem, aby se k nim mohl upínat. ()

Midori_Mike

I přes údajné historické nesrovnalosti ve filmu mě Yip man velice potěšil a u sledování jsem se nedíval, kolik času ještě zbývá dokonce, nýbrž naopak jsem byl nervózní z toho, jak málo minut mi ještě do konce této skvělé "zábavy" zbývá. Skvělé zpracování, skvělá hudba a hodně silné myšlenky, tak jak to mám rád. Nemám co vytknout, tudíž jasných 5* ()

Imune

Když jsem četl "snímek nabízí velkou porci bojových scén", nenapadlo mě, že toho bude chvilama až tolik. Ale z těch záporných věcí bych tímhle asi skončil. Jinak bojové scény krásně zapadly do skvělýho historickýho dějě. Scéna kde Ip Man bojuje proti deseti japoncům je dechberoucí. Tleskám ve stoje, prostě precizní ukázka čínské kultury. 90% ()

dANo

Nechýbalo veľa a dal by som 5*, ale keďže nie som až taký fanúšik kung-fu filmov, tak moje hodnotenie ostalo niekde okolo 85%. Čo musím jednoznačne pochváliť na tomto filme je skvelá výprava a kamera. Herecké výkony radšej nehodnotím, lebo väčšina z hlavných postáv má priestor hlavne v bojových scénach, takže hodnotenie by bolo dosť skreslené. Čo ma však milo prekvapilo, je kopa zaujímavých informácií z toho obdobia a takisto o samotnom Yip Manovi. Pokračovania tohto príbehu však v blízkej budúcnosti neplánujem... Uvidíme. :o) ()

Compadre

Skvělej moderní kung fu film s prvotřídní akcí a i dobrým příběhem, což je velké plus. Donnie Yen je borec !! ()

Tomatáš

Především pro příznivce bojových umění. Oceňuji ovšem snahu o autentičnost a zachycení velmi těžké doby, ve které se původní příběh opravdu odehrával. ()

Wade

Mega nářez tohle slovo vystihuje celý film. Ip Man je martial arts pecka, která každou bojovou scénou posadí diváka na zadek. Bojový scény, ale i herecké výkony nebo hudební podkres zkrátka všechno je perfektní a Ip Man je určitě jeden z nejlepších filmů. 100% ()

Všivák

Nejlepší kung-fu film, co jsem viděl. Neuvěřitelně rychlý Ip Man, který by si vytřel zadek i ze Segalem v nejlepší formě. A hlavně to postrádá takovou tu obvyklou naivitu asijských filmů v podobném žánru. To mi moc sedlo. Donnie Yen je si tu vědom svého stáří. Proto se od něj nedočkáte velké akrobatické kousky, ale jeho údery jsou smrtící. Navíc je film až k prasknutí prošpikován souboji. Co víc si přát. ()

bizz_mjc

Souboje jsou úžasné, ale jako film je to hodně naivní. Zajímalo by mě, kolik z něj je opravdu založeno na skutečných událostech. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz