Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Drak9

Zrejme nejlepsi kung fu film, jaky jsem videl. Skvely souboje, skvely Donnie Yen, dobry pribeh o okupaci Ciny temi zlymi japonci. Jsou zde chvilemi trosku pripitomely dialogy, ale i tak parada. ()

Spike23

To je tak úžasný film, že mě nenapadá absolutně nic, co bych mohl napsat, protože zde snad není vůbec nic ke zkritizování. Opravdu legendární snímek o legendě Wing Chun se skvělými boji, neméně dobrými herci, které jen tak v nějakém filmu neuvidíte... no prostě skvělé je tu úplně všechno a radši skončím, než to tu začnu vyjmenovávat. ()

KoRner

Film o čínskej národnej hrdosti. Jasne, dialógy sú mierne povedané hlúpe, nič však nezatieni špičkovo natočené bojové scény. Takéto filmy potrebuje každý národ - základ v realite, trocha národného zmýšľania a rozprávkovosti. Som spokojný. ()

cachina

Při hodnocení tohoto snímku se nám určitě nabízí porovnání s filmem Obávaný bojovník. U Ip Mana je znát, že nebyl natočen americkou produkcí jako jeho konkurent (ale musim podotknout, že i Obávaný bojovník je velmi kvalitní snímek). Ip Man je natočen Číňany jako oslava mistra kung fu, který svým duchem strhl dav a společně se postavili proti japonské okupaci. Životopisný snímek o uznáváném, avšak skromném mistrovi bojového umění, který se stal legendou. Čím film vyniká jsou, jak se dalo určitě čekat, bojové sekvence, které jsou velmi dobře nasnímané a sestříhané. Snímek potěší nejenom milovníky bojového umění. 5* nedávám proto, že film občas působí kýčovitě a oslavné vlastenecké prvky mi sem tam vadily a i Ip Man je hodně idealizovaný narozdíl od svého konkurenta Jet Liho, který je ztvárněn jako chybující člověk, který postupem času dospěje do opravodvého mistra, ale to možná bylo úmyslem tvůrců. ()

Benedygtus

U tohoto filmu chci zvlaste upozornit, ze neni 5 hvezdicek jako 5*... Donnie Yen hlavni postavu ztvarnil krasne a diky nemu je krasny i cely film, avsak najdou se ve filmu i chyby, a to pro me konkretne dve. 1)Hlavne na zacatku je silena kamera, zaostrena cast a pozadi je rozmazane, je to neprirozene a delalo se mi z toho opravdu blivno, ale postupem casu jsem si na to bud zvykl a nebo to tam uz nebylo. 2)Opravdu film pusobi hrozne vlastenecky a pak taky "hromadny" boj cinanu vypada pomerne mizerne. Ikdyz toto mi pomerne hodne vadilo, hlavne ta kamera, tak musim konstatovat, ze to je velice prijemny snimek, na ktery bych se klidne jeste nekdy v budoucnu rad podival. ()

iXtr3m3

Donnie Yen sa stal týmto filmom u mňa fenoménom, kvôli čomu som si pozrel snáď každý jeho aj najmenej známy snímok a právom som ho posadil pred hviezdy typu Jackieho Chana a Jet Liho... Bravúrne skĺbenie dychberúcej akcie, autentického spracovania neprávostí, ktoré sa kedysi udiali, jednoducho film, na ktorý sa nezabúda... 110% ()

Lisabellla

Jsem ráda, že jsem se na to podívala. Dodalo mi to úplně jiný pohled na čínské bojové filmy. Jakýsi další rozměr vnímání bojového umění. Než jsem si ho pouštěla, ptala jsem se, jestli má ten film duši. Bylo mi řečeno, že ano. Pochybovala jsem o tom. A udělala jsem správně. Ne jen, že má duši, má hloubku, má styl, má vkus, má charisma, má vše, co ve filmu chci mít. Pronikavá hudba dodává spolu s laděním do šedé přímo autentickou atmosféru. Mé chápání bolesti v působení bolesti zůstávalo stát. Jsem spokojená. ()

Ragdoll

Pokud je někdo zapálen do komentování a celého filmu obecně, tak dříve nebo později zjistí, že tuto horlivost si není možné udržet navěky a je potřeba si čas od času udělat menší pauzičku. V mém případě se jednalo o trochu větší než menší pauzičku, nicméně tento comeback komentář si nezaslouží žádný jiný film, než Ip Man, jelikož na Kung Fu příčce (která není zrovná malá) zaujímá první místo. Absolutní špička se sympatickým představitelem stejnojmenné čínské legendy, hutnou atmosférou japonské okupace, nápaditou hudbou a abych nezapomněl, stylovými a nabušenými souboji, kterých rozhodně není poskrovnu. Pro fanoušky tohoto žánru je to nezpochybnitelný must-see. 100%. ()

Mistickzz

Opäť osobitý film, tak sme od ázijskej produkcie zvyknutý. Ip Man je vizuálne nádherné dielo s výborným Donniem Yenom v hlavnej úlohe, parádne natočenými bitkami a skvelou hudbou. Občas ma to síce nebavilo, no jednoznačne by som tento počin zaradil medzi najlepšie azíjske filmy. ()

Jespe-film

Asijské filmy o bojovém umění jsou příběh sám o sobě - dosti moudré, v akci výživné, ale často tak trochu přehnané a na hranici frázoidního klišé.. Myslím, že ani tento snímek nebyl výjimkou, ale přesto nakonec hodnotím plným počtem. Ip Man je totiž jeden z nejlepších filmů svého žánru. Dnes již jeden z mála filmů, který mě po zhlédnutí přiměl k půlhodinovému stupidnímu máchání rukou ve vzduchu. Je mi jasné, že už se wing chun nikdy nenaučím, ale Yipa už z hlavy asi nikdy nedostanu. ()

Zagros

Je fajn občas vystoupit z toho našeho euroamerického mainstreamu a vydat se východ. Východní bojové filmy jsou zkrátka trochu jiné a musím říct, že mi přijdou o hodně sympatičtější. Je v nich pokora a čiší z nich jakási zvláštní aura klidu. Nicméně ani ony se nevyhnou patosu a klišé. Výborné bojové scény jsou doplněny průměrným příběhem (i když je dle skutečnosti) a hlavně dětskými dialogy, které působí vhledem k situaci až naivně. Jako pohodový film pro rozšíření vašich filmových obzorů proč ne, jako hlubokomyslný a úžasný film určitě ne. Tři hvězdy. ()

Castorr

Jako bych se vrátil do let kdy jsem koukal dokola na kung fu filmy ze Šaulinu. Opravdu výbornej film, kde jsou báječný souboje a příběh je na tolik silný, že 5* si opravdu zaslouží. Netočí se to totiž jen kolem super soubojů, kde si hlavní hrdina poradí se všemi a je konec. Tedy první polovina filmu tomu tak nasvětšuje, ale pak začne Japonsko okupovat Čínu a začíná boj o přežití rodiny yip mana a samozřejmě všech Číňanů. Hladomor, utlačování ze strany Japonců jsou vážným tématem v tomto filmu. Nálepka Akční/Drama je na 100% viditelné. ()

Giggs

Vyborna choreografia podporena vybornym Donniem. Sammov rukopis tu je viac ako zjavny, čo rozhodne nie je na škodu, prave naopak. To, že film sa nedrži faktov a je prifarbeny mi neprekaža, veď ktory biograficky snimok nevybočuje zo skutočnosti? ()

cab

Snad ani neni mozne byt znovu uchvacen filmem o bojovem umeni z Asie, kde se dobra akcni scena strida s druhou o tridu jeste lepsi a telesny kontakt nebyl nikdy vice syrovejsi nez jakokoliv prestrelka. Je to vice nez mozne. Dukaz sveti prostredky. 85% ()

Scytale

Obrovské překvapení v žánru bojových filmů. Rozhodně doporučuji nejen pro bezchybně natočené a provedé bojové scény, ale i pro skvělou scénickou hudbu a zvláštní subtilní atmosféru filmu, s kterou jsem se setkal vyjímečně a výhradně v asijských filmech. ()

eagle-eye

Wau... tak po delší době konečně pořádný kung-fu biják a navíc v něm hraje hlaví role umění wing chun, které proslavil zejména Bruce Lee. Ip Man pro mě skoro nemá chybu, inteligentní, i když příliš přímočarý a černobílý příběh, což v tomto případě není vůbec na škodu, luxusní choreografie + výborně volené bojové lokace (v podstatě se jedná o docela obyč místa), což dává bojovým sekvencím zajímavé kouzlo... Donnie Yen mě ohromil nejen svoji šikovností, ale i slušným herectvím, objevuje se zde i jeden dost odporný a rovněž dobře zahraný záporák, ovšem z herců jako takových vyniká představitel japonského překladatele Li (Ka Tung Lam), což byla hodně výrazná role, aspoň pro mě... Takže suma sumárum, nemám co vytknout, čili za pět...;-) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz