Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Jhershaw

Lepší tři hvězdy. Akce je samozřejmě skvělá, ale přišlo mi že kulhá vše ostatní (a nejen Ip Manovi protivníci) - Donnie Yen má asi dva výrazy (lehký úsměv a lehkou zasmušilost), příběh žádná sláva (k čemu tam měla sloužit ta skupinka přivandrovalců?), no aspon to není moc dlouhé a nenudí. ()

sheen

Donnie Yen ukazuje a dokazuje, že patří mezi současnou elitu, která se objevuje ve filmech s bojovou tématikou. Film není jen bezmyšlenkovitá rubacine, ale má i povedený příběh. Krásně všechno zapadá do sebe, perlou filmu jsou tak jak jsem očekávál bojové scény, u Donnie Yena vždy na špičkové úrovni, souboje byly prostě dechberoucí. Při sledování filmu jsem měl pocit, že už jsem něco lehce podobného viděl....malá podobnost se snímkem Fist of Legend tam je....Čína vs Japonsko, mladý mistr vs generál:) Sečteno a podtrženo, více takových filmů pls. Jeden z nejlepších filmů o bojovém umění. ()

hippyman

opravdu mistrná choreografie a nasnímání bojových scén, yen ten příběh by mohl být trochu méně čitelný, týpci méně létající a hlavní kladňák aspoň trochu omylný... nicméně milovníci akce si rozhodně přijdou na své, film nepostrádá i špetku vtipu a celý je podbarven krásnou hudbou. odpůrce pytlíkové rýže YippyMan spokoYen na 80% ()

Aky

Do podrobností propracovaný historický film plný bojových soubojů, v němž ovšem nejde jen o triky kung fu. Sám o sobě je příběh velmi solidním dramatem, které povyžuje o stupeň výše, jeho zasazení do velmi konkrétních historických souvislostí japonsko čínské války, čímž diváka nutí (ale velmi sympaticky) brát ho vážněji než jiné podobné filmy stavící na bojovém umění. Snad i to, že podkladem je skutečný příběh, dramatickým zvratům dodává na autentičnosti a současně překvapivosti i věrohodnosti. ()

Cappuccino

Skvelá bojovka s historickým pozadím, o ktorom by sa aj v našich školách mohlo učiť viac. Tvorcovia kvalitne vystavali náročnosť súbojov a keď príde na scénu Ip Man, vieme, že aj dovtedy neporazení bojovníci končia tvárou k zemi. ()

-OverLord-

Pro mě nejlepší bojovej film poslední doby, po boku s Undisputed 3. To co tam předvádí Donnie Yen je nepopsatelný. A když si vezmu, že je to životopisný, tak velkej respekt vůči Ip Manovi. Pěknej, zajímavej a nabušenej biják. I v Číně dokážou občas trumfnout Hollywood. ()

HAL

Old school kung-fu hrdě kráčející po stejné cestě jako klasické Once upon a time in china či novější Fearless. Právě v tom posledním předvedl Jet Li snad nejefektnějšího hrdinu v boji číňanů proti cizáckému útisku a Donnie Yen se zde výraznosti Jetovy postavy neblíží ani zdaleka... naštěstí to ale není ani jeho cílem, a hraje spíš umírněnější, civilnější charakter který neubíjí kulhající příběh svým charisma tak jako Jet, ale spíše ho podporuje a pozvedá, takže z celého filmu nakonec není jen několik uberefektních bitek s vatou mezi nimi, ale i solidní pokus o výpověď o určité historické době. Příběh tedy není nezbytným katalyzátorem akce, ale to neznamená že by ta akce byla pouze v pozadí. Právě naopak, choreografií, dynamikou a intenzitou řeže se Ip Man řadí k tomu nejlepšímu co kdy v žánru vzniklo, a i přes převážně "přátelský" charakter soubojů zvedá tep na hranici infarktu. 9/10 ()

Idaho

Dobrého učitele prý dělají jeho žáci. Co by byl Wong Fei Hung bez Lam Sai Winga, Sokon Matsumura bez Ankoa Itosua nebo Kanryo Higaonna bez Chojuna Miyagiho? Co by však byl Yip Man bez Bruce Leeho, který u něj strávil mizerné tři roky (!!!) a to ještě tak, že se Yip Man chtěl naučit tancovat a pouličnímu rváči Brucovi za to oplátkou ukázal několik technik? Netvrdím, že byl Yip Man špatný, ale proč mu stavět takovýto pomník skládající se z událostí, které se vycucali scénáristé z prstu? Zaslouží si opravdu Yip Man takovouto glorifikaci? Komu tím poslouží? Že by tolik módnímu čínskému nacionalismu? Tento film má k pravdivosti stejně daleko jako Dračí život Bruce Lee. Nejsem většinou nějaký historický hnidopich, ale toto mě vážně dostalo. Už jen z tohoto hlediska si podle mého film zaslouží Odpad! Pokud si však odmyslím tyto okolnosti, zůstane mi vcelku zábavný film s několika skvělými momenty. Také přihazuji k dobru, že vidět Wing Chun ve filmu je díky své nepříliš velké divácké atraktivitě velice řídké. Dokonce se dočkáme jedné specialitky stylu v podobě třímetrové dračí tyče. Snad to pomůže tomuto skvělému stylu získat více popularity. Jelikož se mi však výše zmíněné okolnosti pořád honily během sledování v hlavě a notně mi zkazily sledování dávám 40 % Ach, to jsem zase prudil, promiňte. Menší „spoilery“: Yip Man byl ve Fushanu jakýmsi policistou; Japonci opravdu chtěli, aby vyučoval jejich vojsko kung fu, což odmítal; z Fushanu neutekl před Japonci, ale před komunisty. V životě neměl jediný souboj!!! Tyto pravdy byly zřejmě tvůrcům poněkud nepohodlné. ()

mzss1

(95%) Po letech jsem se na tuhle sérii PRVNĚ vrhl a jsem teda velmi příjemně překvapen jak mi tento první IP MAN sedl. Přiznám se, že nemám nakoukáno moc filmů z produkce Číny apod. Určitě jsem několik bojových sekvencí z této známé filmové ságy kdysi párkrát zahlédl, ale nyní jsem to mohl vidět celé. Potěšilo mě, že mě bavil i děj a veškerá vata okolo. Mělo to i dost emocí, spoustu zajímavých postav – charakterů. I to jak byl snímek tak nějak rozdělen, z počátku se Ip manovi dařilo, byl uznávaným mistrem ve svém okolí, pak nastala bída, nemilosrdné útočení a vraždění ze strany Japonců a k tomu to vygradovala k perfektnímu finále, které bylo prošperkované vším možným, ať už emocemi, skvělými bitky apod. Donnie Yen sehrál svojí roli dokonale, jeho bojové umění je skvělé. Celkově nám snímek nabídne spoustu soubojů a to i v mnoha scénách, kdy Ip man bojuje proti větší skupině protivníků. Mělo to i vydařenou hudbu. Nevím, co bych zásadního, vytkl, asi opravdu nic. Možná sekvenci, kdy Ip man ke konci filmu učil kung fu nebohé komunitě, aby se bránila proti nájezdům japonských vojáků, tam ta jedna scéna s bojujícími ženami mi přišla zbytečná, ale to fakt kecám zbytečně kraviny. Chyby to prostě mít ani nemůže. Závěrečný fight s japonským generálem byl určitě dobrý, jen jsem ho chtěl delší, ale zase byl zde realistický. To jsem určitě ovlivněn přehnanými zápasy filmů, jako je Kickboxer, Rocky atd. ;) Takže co k tomu dodávat? Od začátku do konce jsem se bavil, krom skvělých soubojů mě zde bavilo opravdu snad vše. Jsem zvědav, jaké budou další díly, doufám, že si ponechají podobnou úroveň. ()

Rudovous

Je to opravdu skveli bojovy film, ale vadi mi prilis klisovity a cernobily scenar, ten me opravdu nenadchl. Ta linie s japonskym dustojnikem jakoby mela celi pribeh obohatit a dari se ji to tak na pul podle me. ()

sochoking

So všetkou úctou a rešpektom k Yip Manovi, podľa tohto filmu sa mi zdal, ako drbnutý. Tak jeho rodina s ťažkosťami prežíva, on vybojuje desať vriec ryže a miesto toho, aby si ich vzal, tak nie, lebo to od Japoncov, to on radšej polovicu čínskeho sladkého zamiaka, alebo čo to bolo... ()

Frajer42

Filmy s kung - fu tématikou nijak nevyhledávám. Tento film mě ale nadchl. Vynikající Donnie Yen pravděpodobně ve své životní roli. Tohle šlo natočit snad jen v Hong Kongu. Perfektní scénky, kterých je dostatek vás zde budou 106 minut bavit.Po právu zde ocením * * * *. ()

AppleCore

Yip Man, film o životních kopancích jednoho hbitýho a pro Čínu významnýho (nejen pro Čínu) člověka. Pokud byl vážně takovej kick ass jako ve filmu tak teda klobouk dolů. Po stránce soubojového systému film nemá jedinou chybu a vyráží dech každym úderem. Perfektní střih tomu dává potřebnou dynamiku. Slušná, ne však úplně padnoucí, hudba tvoří docela dojemnou atmosféru a skvělá kamera to všechno podtrhuje. A protože moc podobnejch filmů neznam a nemam s čím srovnávat tak tomu těch pět hvězd lupnu s radostí (jo, viděl jsem hodně historických děl asijské kinematografie kde se udělujou kopance, ale to se nedá s tímhle nijak srovnat). Bomba! ()

boshke

Mistr Ip byl možná až moc velký geroj, jak všechny mlátil do kuličky, aniž by se zapotil. Jeho (hodně volně převyprávěný) životní příběh mne však zaujal. Krásná hudba, krásná výprava a u kung fu / kung fu vs. karate soubojů jsem ani nedýchal. Nikdy jsem nebyl fanouškem kung fu filmů (viděl jsem jeden a ten jsem zodpadoval), ale tento mne opravdu dostal. Asi hlavně proto, že to mělo příběh (duši, chcete-li) a nešlo pouze o to, jakýmkoli sebechatrnějším způsobem na sebe navázat sérii soubojů... 100% ()

Kothy

Klasický kung fu film inspirovaný skutečnou postavou. Možná mi to nepřijde tak super jako většině místních uživatelů, ale i tak je to slušná podívaná. Film je zasazen do konce 30. let, kdy je Čína okupována Japonci. Lidé hladoví a jsou utlačovaní. Bojové umění je jedna z mála věcí, které je drží trochu nad vodou. I to ale chtějí Japonci zničit. Donnie Yen jako neohrožený mistr Ip je jeden z nejlepších a Japonci z něj mají respekt. Podaří se mu porazit jejich nebezpečné karate? Ve filmu je dost akce, ale i tak je prostor i pro příběh. Choreografii mají slušnou. "Nezasloužíte si umět čínské bojové umění." ()

AllShallFall

Pamatuji si na kung-fu filmy o komnatách shaolinu. Dříve měli obrovský úspěch a dnes jsou z nich legendy. Yip Man je střela letící přesně do černého. Nejen že oživil legendy draků a tygrů, ale vytvořil ve světě filmů o bojových umění nový rozměr. Příběh snad nejslavnějšího mistra kung-fu Yip Mana mě tolik oslovil, že hodnotit méně než za 100 % snad ani nejde. Naprosto dokonalé dílo. ()

teutates

Kde som bol ja keď Ip Man vyučoval Kung Fu ha...? Niesom žiaden "skalný" fanúšik Ázijskej kultúry a taktiež veľmi nevyhľadavám tieto snímky, avšak asi robím chybu... pretože daní umelci majú čo povedať. Len úrivok zo života Ip Mana, ktorý zachytáva jeho pravé "ja"! Som okúzlený, prekvapený, samozrejme trochu zmätený, ale určite stojím na spravnej strane... Častokrát premýšľam nad celkovým dojmom, tuna je to však jasné 10/10 ()

Okara

Pravděpodobně jeden z nejpovedenějších kung-fu filmů, velmi mi klany připomněli film Obávaný bojovník, kde se mi ovšem Jet-Li líbil více. Zde je ale více akce, lepší a hlavně strhující a pravdivá zápletka o invazi Japonců a najdeme zde také emotivní konec. To vše podpořeno výbornou kamerou a uklidňující, až melancholickou hudbou. U mě je to za pět hvězdiček. 90% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz