Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

surprise

Jak Robertovi Sedláčkovi fandím, tak jsem bohužel z tohoto filmu zklamán. Nedotažený scénář, nedotažené pointy, nesrozumitelné postavy. Prvních 40 minut jsem měl vůbec problém pobrat o co vlastně jde nebo půjde. A přitom to mohlo být druhé a současné "Hoří, má panenko". Kde se stala chyba? ()

Vlkopec

Po druhém shlédnutí jsem přidal jednu hvězdičku. Sedláček natočil film, který je pro mě dost nepochopitelně nedoceněný. Scénář snese srovnání s Formanovými českými filmy, herci hrají bez vyjímky výborně (Marta Vančurová by si zasloužila cenu za svou vedlejší roli), absurdita a realita jsou vzácně vybalancované. Možná tomu filmu ublížila nálepka "komedie", možná to, že tam neteče krev, neodehrává se tam žádné prvoplánové drama, a nejsou tam dost krásní lidé v krásných interiérech. Problematický je zvuk, ale možná i to lapání replik člověku dodává pocit, že se dívá na reálný život. ()

Spike86

Pičovina jak sviňa. Dialogy tak zhovadilé, že to snad ani není možné, celkově bez hlavy a paty. Nedokoukáno, polovina stačila bohatě. Smál jsem se hodně, ale bohužel akorát tomu, jak debilní to bylo. 20% ()

Kivis

Ale vlastně jo. Ve výsledku mi to přišlo tak akorát trhlý a dostatečně vtipný. Tak akorát fiktivní a dostatečně realistický. U takových filmů člověk musí od začátku přepnout čudlík v hlavě. Někdy to jde samo, jindy se to až do konce filmu nepovede. U Mužů v říjí ten čudlík sice párkrát vyskočil, ale na konci zůstal zamáčknutý. Zasloužilo se o to mimo jiné vtipné obsazení Miroslava Karase do role polského soutěžícího a skvělá ochranka v podání dvojice Novotný-Chmela. Příjezd premiéra a vyvrcholení soutěže má zkrátka grády. ()

rentier

Souhlas s Mr.Bolt. Jako komedie to vážně nefunguje:( Ne že by se nenašly hoodně vtipné scény, ale hlášek a humoru tam mohlo být rozhodně víc, mnohem víc! ()

hostivít

Na tento film jsem se díky skvělému obsazení těšil a byl jsem mírně zklamán. Nezklamali mě herci, z nichž někteří hráli opravdu skvěle (Hanzlík, Huba, Bareš, Dulava), ale scénář. Je v něm zbytečně moc motivů najednou, přičemž například postava blázna Dana či postava Martina Trnavského jsou naprosto zbytečné a pro děj nepřínosné. Daleko více by se měl rozvinout hlavní dějový příběh - tj. snaha vystavět silnici. Nevysvětlen zůstává vztah Lábus-Zedníček. Podobných nejasností je tam více. Druhá polovina jasně převyšuje tu první, a to díky scénám premiéra s ochrankou. Mezi soutěžícími ve vábení příjemně překvapí reportér ČT Miroslav Karas jako Polák, či historik Prof. Tomáš Durdík jako Němec. ()

vitrouš

Docela dobry, ne ze by to byla komedie u ktery by se clovek za bricho popadal, ale docela jsem se zasmal. Scena na zeleznicnim prejezdu je ale exelentni! Skoda jen, ze tam takovych akcicek neni vic. ()

corax8

nebylo to špatné, ale obávám se že za čas si na tento film ani nevzpomenu. chyběla mi v něm jakási síla. Jinak myslím, že postavy jsou docela reálné. prostě takového člověka potkat můžete. což se o jiných filmech z vesnice moc říct nedá. Ocenění určitě zaslouží Barešův premiér. ()

Molerat

Tak jsem si zase jednou řekl, jako právoplatný člen Hubertova cechu, že se podívám na něco z ,,naší" branže.Utěšoval jsem se, že to přece jen nemůže být tak špatná komedie, když už o ní psali i v Myslivosti. Začátek filmu byl poměrně zajímavý, po přehlídce dvou ,,vietnamců" jsem začínal pochybovat no a když se objevil místní rozčepýřený blázen-domorodec tak jsem se sice smál, ale v hloubi duše plakal.Zase jeden dobrý nápad zmařený.Poslední půlhodina filmu byla v duchu již klasických českých komedií poslední doby, viz.Podvraťáci a podobné taškařice.Z nimrodů tam zase udělali pouze masožíznivé vrahy, trubači spíš působili směšně, a pochybné nápady ve stylu-travestitů,auta na kolejích, opilého ministra to vše již jen završilo.Vkládal jsem velké naděje avšak dostal jsem pouze dávku něčeho co není ani zdaleka překvapivé. Těch několik hvezdiček si zaslouží koktavka, nejlepší trubač (který byl docela podobný skutečnému mistru Pepovi Kaprasovi) a snad ještě scénka v lese.:) ()

Lion438

Takové Slunce seno v mysliveckém pojetí. Docela se i člověk pobaví, ale nečekejte zázraky. Každopádně moravský přízvuk Martina Trnavského stojí za poslech. ()

LOVIT

2 hodiny nudy, bez hlavní dějové linky, scénář značně roztěkaný, urážka folklóru, snaha o "hantec", z premiera je kreatura, dost slabý, uvažoval sem o odpadu ()

Calvus77

Film houpačka, na jednu stranu jsou zde velmi komické (a někdy i vtipné) scény a pak najednou je to zase na vážnou notu. Ale ty vážné momenty jsou jen tak naznačeny a nedotaženy a na mě působily spíše rušivě. Premiér Bareš byl skvělej, ale dle mého už to bylo moc. Takže sečteno podtrženo mám z filmu takovej rozpačitej pocit, ale za podívanou to stálo. PS: Pana profesora bych zde tedy nečekal :-) ()

rodl

Řekl bych, že jde o velmi důstojného nástupce poetiky domácích filmů Miloše Formana či Menzelových adaptací Hrabalových děl. Nesklouzlo to do karikatury, neviděli jsme žádné barvotiskové ladovské vesničky, viděli jsme vesnici, jaká asi skutečně je a viděli jsme postavy, které známe ze života. Ten film bude ještě doceněn, bude zrát. ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží