Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

patsandor

Sedláček po Pravidlech lži potvrdil své kvality. Pro mně konečně letos český film, který mě rozesmál. O myslivcích a politicích si myslím své a tento film potvrdil. Pár mých kámošů myslivců se v tom vidělo a taky se bavili, politiky za kámoše nemám a vůbec mi to nevadí. ()

akcul

Výsek z života na moravské vesnici, nic explozivního, nic urážejícího. Máloco bylo zbytečné, mnoho nedokončeného - bylo jen vítané (postava a osud Marty Vančurové). Přívlastek "blbost" mi tedy připadá nevhodný, spíš bych se v rámci osudu filmu zamýšlela nad "zapomenutelným". Zkrátka dobré. ()

CrazymanM

Pěknej,milej film,plný spousty krásných figurek,určitě stojí za shlédnutí.Byl jsem spokojen,i když to není vyloženě komedie,u které bychom se měli za břicho popadat.To však vůbec nevadí,ani jsem to neočekával. ()

Blackadder odpad!

Naprosto zbytečný film.... kdyby neexistoval, nic se nestane. Absence jakékoliv komiky a děje. Tedy děj je, jasná linie od začátku až do konce, ale dala by se zvládnout za 15 minut a ne za dvě hodiny! ()

sunjata

No, nevím, nevím, nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne ... Aby to byla opravdu plnokrevná "hořká komedie", to by musel Sedláček ještě víc přitlačit na pilu. Několikrát jsem se docela zasmál, ale tou hořkostí se docela šetřilo. Iritoval mě v podstatě ale jen zvuk, kdy jsem fakt nerozuměl, co postavy říkají. Ještě, že vedle mě na gauči pospávala moje žena. Když jsem nerozuměl, tak jsem ji probudil a ona vysypala, co kdo řekl:-) ()

Thovt

jak řekla moje matka: "nečekala jsem, že něco překoná Poslední plavky". holt když už někdo opisuje od Formana, měl by mít aspoň setinu jeho talentu. ()

Blazis34

Muži v říji mi přišli jako velká blbost. Neatraktivní děj, první polovina naprosto nudná. V té druhé se sice pár hlášek vyskytlo, ale na dvouhodinový film to bylo opravdu málo. Dávám 35% - dvě hvězdy. ()

Phex

Označit tento film za komedii by se snad neodvážil ani Horníček. Pokus o "hrabalovskou-formanovštinu" těžko uspěje u diváka, který nemá rád ani jednoho z inspirátorů (mezi tuto skupinu se počítám). Soutěž v jihomoravské vísce ve vábení jelenů s účastí evropských šampiónů, do toho mezilidské vztahy několika vesničanů, boj s organizací - to vše proto, aby pan premiér, který se akce účastní posvětil výstavbu pár kilometrů silnice. Pokud měl film nějaké cíle tak k jejich naplněn zvolil absurdní prostředky, scény kdy všechno trvá hrozně dlouho a pointu tušíte - já jsem z hrozivé 120 minutové stopáže ukrajoval vteřiny. ()

PartyzanFilm

Genialni film, ktery ovsem prijme pouze clovek, ktery z takoveho prostredi pochazi a ma nad nim nadhled. Sedlacek se vzdy pohybuje na hrane mezi genialitou a trapnosti (i kdyz casto se tyto dve protinaji) a v tomto dile dokazal zustat na te 'spravne' strane. V ostatnich tomu tak bohuzel neni. Chvilkove zablesky nejsou v jeho pozdejsich filmech dost. Tento film je bleskem z cisteho nebe a kdyz uz se u nas natoci skvely film, malokdy to pozname. Toto je priklad. ()

Luckyboy

Lehce havlovsky absurdní se spoustou stereotypů, z nichž některé jsou bohužel pravdivé. Problém je, že ačkoli s rozvleklou nudností problém nemám, autorovi se povedlo (nejspíš chtěně) natočit něco, co je v nejlepších intencích srovnatelné s českými "zábavními" pořady televizní stanice NOVA - tzv. "novácká" kultura. A od toho se já držím na dlouhé hony daleko. Satira hezká, ale když já si z věcí, které jsou obsahem filmu srandu dělat nechci. Ne že bych si jich vážil, naopak. A tudíž mne ta satira jednoduše míjí. Takže jako sonda na typizovaný, stereotypy zatížený český venkov dobré, avšak nebavící. Ještě štěstí, že řada vesnic takových není. ()

PetrJulian

I přes pár velmi dobrých vtipů a nezapomenutelnou scénu s autem, kterému došla "šťáva" na kolejích (nechápu, jak to mohli takhle naostro načasovat), je to krutě o ničem. Zvláště první polovinu filmu jsem přetrpěl a přemáhal se vydržet do konce. Druhá půlka sice naštěstí celkovou úroveň trochu zvedla, ale přesto jsem nucen z hodnocení ubrat jednu hvězdu (tedy celých 20%), a to za sprostá slova. Kdyby tvůrci uměli sprostá slova použít tak moudře a vtipně jako Zdeněk Svěrák, tak proti tomu nic nemám. Ale tohle bylo silné kafe, na to, že se na to v prime time dívají jistě i děti (a i kdyby ne, tak se na to můžou dívat v jakémkoli čase na dvd). To opravdu musí "zábava" vznikat jen z použití sprostých slov? Že to napadlo scenáristu či režiséra, by tak nevadilo, jako že se k tomu dali přemluvit herci. A nakonec se připojuji k výtce, kterou tu už někdo napsal, že hercům nebylo v mnoha případech rozumět - buď kvůli stylu jejich mluvy nebo protože do jejich slov zněla silná hudba či zpěv. ()

Kokutek

Muži v říji mě příjemně překvapili. Hodně mi připomínají filmy od Formana z 60tých let. A je to dost povedené. Dobře jsem se zasmál. Hodnocení 55 procent (březen 2013) docela nechápu. Potěšilo mě rýpnutí do cajzlu, když Zekon na pódiu trhá telefonní seznamy. Roztrhne jeden a "To byla Prahaaaaaaaa" :-). A Franta je fakt dobrej kluk. Nebojím se dát plnej počet bodů. ()

ZHODNOTITEL

Muži v říji nejsou takovou ulítlou komedií, jak by mohl napovídat název, nýbrž naopak staří samci, co foukají do rohů. Je tam pár dobrých momentů a scén. Nicméně jako celek to moc nefunguje. ()

Nonna

Zprvu kapku rozpačité, ale když jsem se naladila na vlnu, začala jsem se dobře bavit. Předností filmu je rozhodně vynikající herecké obsazení, které si s rolemi skvěle poradilo a určitě se výborně bavilo - prostě elita - Plesl, Lábus, Hanzlík, Bareš, Huba, Trnavský, Chmela a asi nejvíce mě bavil Pavel Zedníček, který mě jinak pěkně štve, protože bere kdejakou slabomyslnou zakázku a reklamu a přitom umí skvěle zahrát nejen komické role. ()

Alden_Larson

Skvělý film. Jeho děj je velmi jednoduchý, ale jeho zpracování se mi moc líbilo. Je to takový ten typ děje, kde se postavám pokazí všechno, co se pokazit dá a výsledek je potom taková troska slepená izolepou která se na konci dne stejně povede. Film mi ale celkově přišel moc dlouhý, pár scén by se z něj podle mě dalo vystřihnout. Postavy byly všechny krásně rozvinuté a měly mezi sebou skvělou dynamiku. Prezentace byla většinou moc dobrá, ale pár scén se mi vzhledově moc nelíbilo. Herecké výkony byly všechny skvělé a hudba byla taky moc dobrá. 8/10 ()

E.T.Martin

Začátek ve mně zanechal trochu rozporuplné pocity, ale jak se děj rozjel naplno, veškeré mé pochyby zůstaly stranou. Trochu mi tam neseděly herecké výkony Jaroslava Plesla a Petra Váši, těm jsem jejich role moc nevěřil, ale jinak to bylo dobré. Souhlasím s Tetsuem, který ve své recenzi psal, že film má potenciál růstu. Myslím, že některé hlášky za pár opravdu zlidoví. ()

djerba

Má to poetiku Slavností sněženek, vkusný a nevtíravý humor a výborné herecké výkony. Hodně dobrej českej film, u mě jednoznačně za čtyři a časem možná i za pět. ()

filip333

Dlouho jsem váhal, jestli na film jít, až mě nakonec zvyklalo dopolední představení v Aeru za 60,-. Na jednu stranu velmi dobré recenze, na druhou nedůvěra v herecké obsazení, český film obecně a především v téma - lobing během soutěže ve vábení jelenů (?). O plakátu evokujícím Takovou normální rodinku raději nemluvě. Nicméně film drží krásně pohromadě, často také díky hercům v něž jsem nevěřil, ale především díky režii a scénáři. Ani si nevzpomínám, kdy jsem se v kině naposledu tak nasmál - obzvláště u českého filmu. Ještě se vrátím k hereckému obsazení Zedníček s Lábusem, z kterých jsem měl obavy byli stejně jako ostatní skvělí. Za zmínku stojí především pan premiér - možná se začnu zajímat o politiku:). ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží