Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

AshMorgan odpad!

Nejen kvůli tomu že jsem z vesnice, ale i kvůli tomu co mi film dal asi celou první hodinu (vůbec nic, jen nervy a ptaní se sám sebe proč na takovou volovinu vůbec koukám...) musím hodnotit jako odpad. Nemohl jsem se tak moc mučit abych to vydržel celé a tak jsem to kousek za to tou půlkou prostě musel vypnout, a to se mi nestává často, jsem schopný přetrpět i velkou kravinu, ale tohle? splaška. ()

mikeleon

Táto komédia je niečo čo nevyšlo, napriek tomu, že tam hrajú dobrí herci, problémom je samotný scenár a realizácia pod vedením Sedláčka, dialógy medzi postavami sú britké, nezrozumiteľné, nedokážu vystihnúť podstatu a končia na prvoplánovom humore, ktorý sa zjavne nechce vydariť. Herecké hviezdy dokazujú, že ak je niečo hneď na začiatku zlé nezachráni film ani dobré herecké obsadenie ako Hanzlík, Huba, Dulava, Zdeníček, ich postavy sa poriadne trápili, chýbalo im to podstatné, čo má poriadna komédia mať – humor! Na mňa pôsobili skôr dojmom nie mužov v ruji, ale dedinských debilov v ruji! Film kopíruje svojim scenárom prvky Troškových slunce, seno a ..., ale nedokáže mu konkurovať ani hercami, ani scenárom, ani nevydarenou réžiou, kamerou, výtvarným spracovaním. Jedným slovom nudil som sa a neustále som odbiehal od telky a díval sa na hodiny kedy to už skončí – už nikdy v iac! ()

JerryPilsen

Velmi lidské vyprávění o lidech z malé vesnice.Dobře ukázaná je i odvrácená strana polidiky a co se skrývá za lobisty.Sedláček se mi líbí čím dál víc. ()

Jester_X

Sedláček dokázal, že zkrátka umí zkoncetrovat příběh do mikrosvěta. Během příprav na mistrovství Evropy ve vábení jelenů postupně odhaluje všechny povahové nešvary soudobé společnosti, což vrcholí v groteskním příjezdu a působení premiéra, který dokonale ztělesňuje trapnost politiků této země. V rámci veřejné nabubřelosti a snahy prosadit své zájmy ve jménu veřejného dobra mizí to nejpodstatnější, starosti a radosti jednotlivých lidí. Konec filmu ostatně ukazuje, že největší vítězství často čeká až mimo ozářená prkna faleše. ()

Luluk

Mě se to prostě líbilo.Po dívákovi se nechce nějak moc přemýšlení a je tu i pár dobře vydařených scének,v čele s vystupováním "pana premiéra" ()

symbiotic

Film, který ve svém žánru dosáhl téměř maxima. Herci hrají civilně, ale zároveň přirozeně. Vynikající scénář a excelentní režie...a co je při tom všem podstatné, film funguje i jako celek. Robert Sedláček má neuvěřitelný cit pro situaci a dávkuje všeho tak akorát. Pane režisére, doufám že odoláte sociálnímu nátlaku a nebudete točit filmy, po kterých volá "lid". ()

JoudaCZ

Tomu nerozumím. To máme: Starosta, Podnikatel, Umělec, Blázen, Vietnamec, Šampión, k tomu Ministr, Premiér, tedy snad kromě Faráře kompletní obsazení typické venkovské "komedie". Celé se to (typicky) točí kolem příprav jakési bizarní místní Události. A víte co? NENÍ TO TRAPNÉ!!! Fakt, nemáte při tom ten (typický) intenzivní pocit studu za tvůrce. A zaplať Pánbůh to není ani "hřejivé". Potěšilo. ()

Inhoofer odpad!

Jelikož bydlím cca 5km od místa, kde se tento film natáčel (Mouřínov), musel jsem se o něj zajímat trochu víc a byl jsem osobně svědkem natáčení scény s vlakovým přejezdem...podle toho jsem tehdy usuzoval, že to bude pecka. Pak jsem "TO" viděl a prožil zklamání nejhrubšího zrna,...Česká komedie? Nečekejte Pelíšky, nebo jim podobné filmy, je to suché, a celkově slabé, dlouhá nuda, ač je obsazení na české poměry "hvězdné". No, nevím, nevím, ale mám pocit, že vše u čeho jsem se mohl pobavit a čemu jsem se mohl zasmát se v ČR už natočilo. Asi nemám to správné umělecké cítění, ale jsem obyčejný divák a takto na mě tato absolutně nezábavná "komedie" zapůsobila. Nikdy bych nevěřil, že to napíšu, ale zlatý Kameňák 1,2,3 atd. ()

ToddB

Až na to, že jsem první polovinu filmu nerozuměl mumlajícímu Zedníčkovi ani slovo, celkem pohodový film o vidlácích, kteří se rozhodnou zapůsobit na hlavouny a dopomoct si tak k nové silnici. Zaujal mne hlavně Bareš v roli nasávajícího premiéra. Ten byl výbornej. Celej Milouš Zeman. Pokud to měla být odpověď na Hoří má panenko, tak bych čekal větší využití potenciálu té soutěže v troubení. Příjemným překvapením byl Hanzlík, jako typický podnikatelský pako, tahající za nitky lokální politiky. Záporné role mu jdou a je škoda, že v nich není víc využíván. ()

Bránolog

Jedno z nejpříjemnějších překvapení pro mě. Čekal jsem nějakou kravinu ve stylu Svatba na bitevním poli, ale pak jsem kouknul, že to režíroval Sedláček (miluju Pravidla lži), tak jsem do toho šel a nestačil se divit, o jak inteligentní film jde... ()

honza.g

Na mne film působil jako důstojný nástupce filmů jako jsou Intimní osvětlení nebo Nikdo se nebude smát. Nejsou už zlatá šedesátá, dnes se točí jinak. Co zpočáítku vypadalo jako pilotní díl triviálního TV seriálu z venkova se rozvinulo v působivou sondu do naší současnosti. Je to dokument doby, v němž žádná z postav není ani karikována ani zesměšněna a samozřejmě ani vyzdvihována. Dokonce ani celkový dojem není depresivní (ve stylu "to je ale příšerná doba, v níž žijeme"). Tohle dílo přesně plní své poslání = nechť se divák zamyslí nad tím, co vše se v naší společnosti děje, jak daleko je svět novodobých papalášů od běžného života, a jak většina lidí v jakékoli společenské vrstvě není ani zlá ani hodná, nejsou to ani hrdinové ani padouši, mají své chyby a přece se snaží svůj život nějak vylepšit. -- Moje oblíbená postava: poradce premiéra v podání Jana J. Vágnera . ()

Takaru

Deset let, několik shlédnutí a film u mě definitivně získává 80%. Zdařilé ve všech směrech. Všechny postavy mají své místo, každá pak plní svůj větší či menší kus práce ve prospěch harmonického celku. Jednoduše dobře odvedená filmařina postavená na poctivém scénáři, kde se režisér nesnaží pobavit co nejširší divácké tupé stádo prostoduchou masovou zábavou pro všechny bez ohledu na její kvalitu. Namísto toho nabízí vyzrálou lidovou zábavu, která neuráží divákovu inteligenci. Bareš s Lábusem rození političtí matadoři. ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží