Film Výlet je vlastně deníkem jedné zvláštní rodinné výpravy. Ovdovělá matka, dvě dospělé, tápající dcery, snad až příliš hodný zeť, temperamentní babička a malý vnuk - tihle všichni se nasoukají do dvou aut a vyrazí z Rakovníka směrem na Slovensko, aby vyhověli otcovu poslednímu přání. Fádní rodinná povinnost se ovšem brzy začne měnit v putování, které má změnit vše, co následuje. A tak zatímco do stařičkého Wartburgu a nablýskaného Renaulta nasedá nesourodá skupina lidí, z nichž každý má už svůj život a svoje problémy, samotná cesta se stává důkazem toho, že pokud se její účastníci neotevřou a nevyřeší minulost, nepohnou se z místa ani jejich osobní životy. (Česká televize)

Beagle

Výlet je dobrý film, vlastně jeden z mých nejoblíbenějších českých snímků a taky můj nejoblíbenější film Alice Nellis. Chtělo by se mi až říct, že je to taková Malá Miss Sunshine po česku (česko-slovensku)...:) ()

honajz2

No vida, tak Alice Nellis dříve dokázala natočit dobrý film... Na 5* to teda není, ale natočené je to dobře, nenudí to a má to zajímavé postavy. Dokonce i dialogy jsou tu uvěřitelné a ty jsou tu důležité. Příjemná podívaná, sice má slabé momenty, ale to tomu tolik zase neublíží. Silné 4*. ()

easaque

nostalgické -4* ještě než si časem tento film rád zopakuju, tak chci k němu zatím napsat aspoň pář řádek ze vzpomínek. Jedná se o malý milý film, kde rodina vyrazí s urnou zemřelého otce přes celou republiku na Slovensko splnit poslední přání. Jak jinak se cesta neobejde bez různých peripetií, které jsou zdrojem lehkého humoru. Potěší přirozené herecké obsazení i slušný scénář. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

HappySmile

Každý to známe, jak to dopadne, kdž se sejde celá rodina - samé handrkování a popichování, prostě blázinec. Ovšem přestože před ostatními se snažíme vypadat v pohodě, každý z nás si prožívá svůj vlastní příběh, kde většinou není všechno úplně růžové. A přesně o tomhle je Výlet. Chvíli humorný, chvíli smutný, někdy dokonce drama. Dohromady je to vyvážený mix všeho. ()

rakovnik

Další z nemnoha filmů, kde je zmiňován Rakovník :-) Ale pouze zmíněn, v Rakovníku se film jinak vůbec neodehrává. Zajímavá, i když trochu smutná rodinná komedie (rodinná především v tom smyslu, že tam hraje rodina Ivy Janžurové), kde Iva Janžurová sedí opravdu skvěle. Nejen že se člověk pobaví, ale také se může zamyslet nad vlastním životem, vztahy. Tento rozměr mnoha dnešním filmům chybí. Ještě pro zajímavost: SPZ aut z Rakovníka ještě před změnou na systém krajských poznávacích značek skutečně byla RA, ale nikdy nedošla řada až k RAK jako na filmovém Wartburku, skončila v sérii RAE. ()

Gee.Rocks

Výborný film, ze života, jen postava Theodory Remundové je prostě na zabití. Spoiler alert! - Podvede manžela a pak bulí a skoro se složí, když mu to říká. Takové charaktery nesnáším. ()

Martin741

Ze uz u nas vzniklo priemernych filmov, ktore mozeme lopatami prehadzovat. Nie je to vyslovene spatny film, ale chyba hlavna dejova linia. Za dejovu liniu rozhodne nepovazujem cestu z A do B, riesenie medziludskych vztahov a pripadne lacne zmykanie emocii pocas cesty. Allice Nellis proste NIECO vyrazne chyba, tazko presne napisat co. Zas dalsi krasny dokaz toho, ze o natoceni kultov typu Spalovac ..... alebo novodobe Kladivo ..... mozeme aj s reziserkou Alice Nellis len snivat : 52 % ()

ad

Není co řešit. Skvělé herecké výkony, dokonalá režie a přesný scénář dokonale prokreslující psychologii postav. V mnoha ohledech jeden z nejlepších porevolučních český filmů (psáno v roce 2002). - A navíc je to místy opravdu legrace :-))) ()

laik_60

rodinny film Janžurky s dcérami, spočiatku celkom pozeratelny, neskôr to akosi domrvili, a robili si srandu z betonovej "kralikarny" a slovakov. ()

asinus

Nebýt mé averze vůči Ivě Janžurové v jakékoliv roli (kromě Lucerny), možná by mě to bavilo. Takhle hodnotím zápletku a scénář celkově. ()

pakobylka

----- "Dyť ty nejsi tlustá. Ty jsi normálně jenom těhotná." ----- Rodinný výlet ... za poznáním - sebe i druhých. Uměřeně sarkastický a maličko absurdní, leč ve výsledku nečekaně shovívavý a nadmíru chápající. Jakoby tančil ... celou tu dobu - lehce a snad i trochu frivolně ... zbavený zemské tíže - jakoby se vznášel nad všemi problémy a smutky, které bez pozvání přicházejí, aby se neomaleně včlenily do našich životů. O jeho humoru by se sice dalo říct, že je černý, ale co se mě týká, je spíš jen silně znečištěný blátem objízdné trasy a navrch poprášený popelem ... neurčitého původu. ()

dr.fish

Uznávám, že je to pozoruhodně napsaný, ale...smál jsem se, bavil, i se zamýšlel...přesto mi to vůbec nic nedalo a nevím jestli to ještě chci vidět. ()

Flyer

Čekal jsem od tohoto filmu něco více, ale i tak jde o slušnou černou komedii s výbornou Ivou Janžurovou. Zvláště scéna při závěrečných titulkách stojí zato. ()

sator

Když zavřete oči, uslyšíte tři Janžurky... V tomto případě dostává kategorie rodinný film další význam.. :-D ()

Radiq

Pěknej janžurovej návrat na plátna kin a docela solidní výtvor Alice Nellis. Nejvíce samozřejmě pobavila jemně černohumorná stránka filmu. Z těch drama věcí mi bylo spíš úzko, ale ženská režisérka vyloženě volá po tom, aby tam byly ty vztahové věci, které osloví právě hlavně ženské publikum. Za mě: ještě že tam byl ten Igor Bareš, protože jinak tam bylo docela dost přebabováno. Tohle je film, za kterej se česká kinematografie nemusí vůbec stydět. Přesto ale zůstane někde vzadu v mojí hlavě, protože v ní mám víc místa na jinej typ filmů. ()

plechulka

Jsou filmy, které Vás ohromí a přibijou do sedadla na první "pokuk" a pokud je vidíte víckrát, na to prvotní oslnění nikdy nezapomenete. A pak jsou filmy, které zkouknete, jsou příjemné, ale máte pocit, že znova už je vidět nepotřebujete. Film Výlet jsem zhlédla v kině těsně po premiéře, řekla si fajn, dala mu tři hvězdičky a skoro na něj zapomněla. Teď jsem ho viděla - a to v TV! - podruhé a musím jednu hvězdičku přidat. Proč? Možná už jsem se tak nepídila po příběhu - který, aspoň dle mne, není tak podstatný - možná že jsem trochu zestárla, takže už víc chápu postavu Ivy Janžurové, možná mi víc došlo přísloví I CESTA MŮŽE BÝT CÍL, možná.... ale co - možná zkuste dát druhou šanci tomuhle nenápadnému filmu taky a uvidíte! ()

bubun

Příjemný, možná malinko natahovaný film s uvěřitelnými dialogy, celkový dojem z něj mi bohužel kazila vlezlá muzika. ()

Ryuuhei

Typický divný český film. Nekonečná, nudná výprava, podkreslená příšernou hudbou. Kdyby byla aspoň v češtině, ale opravdu mi nesedne kombinace filmu z rádoby staré školy a někdy až hardrockovými skladbami v angličtině. Zbytek, jak jsem už říkal, nudná výprava, nudné postavy, nudné příběhy. Snaha o humor ve formě nekonečného kecání na mě osobně nefungovala. Ne, film mě prostě nebavil. ()