Film Výlet je vlastně deníkem jedné zvláštní rodinné výpravy. Ovdovělá matka, dvě dospělé, tápající dcery, snad až příliš hodný zeť, temperamentní babička a malý vnuk - tihle všichni se nasoukají do dvou aut a vyrazí z Rakovníka směrem na Slovensko, aby vyhověli otcovu poslednímu přání. Fádní rodinná povinnost se ovšem brzy začne měnit v putování, které má změnit vše, co následuje. A tak zatímco do stařičkého Wartburgu a nablýskaného Renaulta nasedá nesourodá skupina lidí, z nichž každý má už svůj život a svoje problémy, samotná cesta se stává důkazem toho, že pokud se její účastníci neotevřou a nevyřeší minulost, nepohnou se z místa ani jejich osobní životy. (Česká televize)

sud

Iva Janžurová prostě pořád dokazuje, že je skvělá herečka s darem od pána Boha. To se ovšem nedá říci o jejích dcerách. I když pominu fyzickou stránku (fuj!), obě byly nevýrazné až běda. Jinak Igor Bareš byl skvělý, ostatně taky jako vždy. Alice Nellis určitě točit umí, ovšem po scénáristické stránce to vázne. Chvílemi dost. A dalo by se říci ořepanou frází: První polovina nemá chybu, druhá jich má spousty. I humor u mě fungoval tak na 50%. Jisté je, že "Výlet" je dobrý film a určitě jeden z našich lepších porevolučních filmů. Kdyby se více zapracovalo na druhé polovině a scénáři jako takovém, mohlo z toho být víc, než 65%, na které to já vidím. ()

Radko

Časť po štátnu hranicu - pomerne vydarený pohľad na klamné a sebaklamné vzťahy vnútri rodiny. Po príchode na Slovensko: všetko zle. Prestal som vo filme "zo života" spoznávať tvár krajiny a ľudí, s ktorými som pravidelne v kontakte. Zápletka a jej riešenie sa snažia zaujať za každú cenu. Okolie Nového Mesta nad Váhom poznám a nespoznal som ho. Charakteristické črty či rozpory boli vo filme vynechané. V tomto zmysle je mi ľúto, že režisérka odstúpila od pôvodného zámeru natočiť slovenské scény v Starej Turej! (podľa nej obsah mesta nezodpovedal jeho názvu, Turá vôbec nebola vraj vôbec stará a sídlisko mali dokonca na hlavnom námestí). ()

viperblade

Nestačím se divit, jak je zde tenhle film obdivován. Opravdu nechápu, co všichni vidí např. na scénáři, který by se dal charakterizovat starým příslovím "Ženy nevědí, co chtějí a nedají pokoj, dokud to nedostanou." Jediné, co stojí za zmínku, jsou skvělé výkony Igora Bareše (jeho monolog před koncem by se měl vytesat do kamene!) a Ivy Janžurové. Nebýt těchto dvou, sotva najdu nějakou pozitivní věc na tomhle snímku, který se tváří, že je ze života, a přitom v něm není jediná postava, která by neměla starosti. Ne, nemám před očima růžové brýle a ano, chápu, co tím režisérka a scénáristka Nellis chtěla říct, ale takhle černobíle podané se mi to prostě nelíbí. A to ani nemluvím o tom, že ten film má asi 50 konců. Vždy jsem měl pocit, že tohle by byl super konec, ale film pokračoval dál, za pět minut jsem si řekl „Tak teď, to by byl super závěr…“ a zase pokračoval. Jakoby ani sama Alice nevěděla, kudy kam a vždy se na poslední chvíli rozhodla přidat minuty navíc. Sorry, ale tenhle Výlet si už fakt nedám. 40 %. ()

Mahalik

Teto? Co je to houmlesák?--No, to je takový zvířátko, který se hrabe v popelnicích za poliklinikou..... Nádhera, vážně nádhera. Dlouho se mi nestalo, abych dal plné hodnocení českému filmu. Alice Nells je v psaní "obyčejných" scénářů dokonalá a ve Výletu prakticky není hluchého místa. Je tak improvizačně zahraný a neuvěřitelně lidský, reálný, že i moje mamka řekla: "Bože, to jako by dali kameru do našeho života!" Což je pravda, protože pokud jste podobnou situaci zažili, tak vám budou postavy ještě více blízké.__Projížďka stařičkým varburgem po českých luzích a hájích k tomu famózní songy a Iva Janžurová (po Morgianě její životní role) se svými dcerami, no co víc si přát. Tenhle výlet bych si ještě rád zopáknul. Prostě, Nellis je pro mě nejlepší českou režisérkou a Hřebejk se Svěrákem si můžou jít rvát vlasy!! ()

sepp

Pekny a prijemny snimek zabyvajici se zivotem a trochu nevsednimi trablemi. Velmi dobre natoceno a vyzvihnul bych zejmena hudebni doprovod. ()

LiVentura

Zvláštní rodinný výlet rodiny i za kamerou. Paní Janžurová je naše velká česká herecká osobnost, takže sama její účast podtrhnula dobrý výsledek snímku u diváků i u porot.. :-) PS: Holky, její dcery, to mají po ní, "přirozeného ducha projevu". Moc milé.. ()

paascha

jeden z opravdu mála ženských filmů, který mě bavil. Na rozdíl od reklamky Pavláskové má Nellis cit pro míru a navíc ruku na herce ()

misterz

Hlavná zápletka bola celkom fajn, ale všetko okolo bolo fádne až hrôza. Navyše sa film ku koncu preklopil do totálne uletenej a umelo vykonštruovanej zlátaniny s úmyslom byť čo najzaujímavejší. Dosiahlo sa však opaku. Nebyť dobrej réžie, prostredia, ktoré veľmi dobre poznám a hudby, tak by som ku koncu už od nudy asi upadol do kómatického stavu. 55/100 Videné v rámci projektu - Project 52 Films by Woman. ()

pornogrind

Možná kdyby tam nehráli Remundovic holky tak dám hvězdu navíc.Ale jelikož je moc nemusím,tak dostanou za 3.Což si myslím že je dobrý,ne?Teda aspoň ve škole ()

Snorlax

Příjemně civilní snímek se tváří jako sám život a vy mu to díky hereckým výkonům i věříte. /// Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

Legas

S té neskutečné opravdovosti mezilidských vztahů na začátku fimu až mrazí v zádech. Alice Nellis nechá všechny postavy projít cestovním očistcem... ()

InJo

Takový malý, nenápadný, ale velmi zajímavý a inteligentní filmeček, za který by si Českého lva za herecký výkon zasloužili všichni zúčastnění (ocenění za scénář považuji v tomto případě za samozřejmost). A to mě Ene Bene vůbec nebavilo... 80 - 90 % ()

swamp

Herecký koncert Ivy Janžurové a dvou jejích dcer. Aneb jak by to dopadlo, kdybyste jeli na výlet, ale nevěděli přesně proč..nebo věděli?! :) ()

Fingon

Rodinné výlety jsou to nejhorší, co může člověka v normálním životě potkat a s pravděpodobností jej to potkalo, potkává a bude potkávat stále. U tohoto Výletu máme to štěstí, že nejsme jeho přímými účastníky... ()

Mariin

Film nastavuje neúprosně zrcadlo současnosti. Vším prostupuje přítomnost absurdity a PRÁZDNOTA. Jak se takový film liší od filmu před 50 lety! Žádné ideály, žádné pevné body, které všichni respektují. Zde jsou lidé ponecháni ve své zdánlivé "svobodě" sami sobě a jsou stejně nešťastní a možná ještě nešťastnější než dříve... Po formální stránce (včetně hereckých výkonů), jde o takřka bezchybný, důsledně realisticky -místy až naturalisticky nechutně- pojatý snímek. Avšak po stránce obsahové je to úpadkové. Jakýsi dokument rozkladu. Tím smutnější. ()

Tomco

Pre mňa osobne maximálne silný zážitok. Po všetkých stránkach. Jeden z najlepších, ak nie najlepší český film tohto desaťročia. Bravo Alice. ()