Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

Mira90

Na začátku je to o pomstě, postavení se (mladé) prohnilé společnosti. Tu si vezme do parády Michael Caine jakožto bývalý mariňák. Pak se objeví větší počet nechutných scén, rozpoutá se nějaký ten pouliční riot, další mrtví... A pak to skončí. Harry dál spokojeně žije, drogový dealeři jsou pod drnem. Idyla, řekl by jeden. ()

tančísvlky

Snaha tu je to sa nedá uprieť ,ale strašne to drhne. Príliš sa tu škatulkuje a vytvára sa obraz "hnusného" sveta. Jediné čo mu sa dalo uveriť je práve to čo vás najviac zaskočí. Radšej dám prednosť menej akčnému príbehu a vytváraniu tlaku na diváka. ()

haWranka

Film, který po zhlédnutí opravdu a z hloubi duše nenávidím. Nevzbudil ve mě jediný dobrý pocit, jen zmar, strach, hnus. Objektivně jsem schopná vidět ty skvělé herecké výkony, kameru, scénář. Subjetivně fuj a už to nikdy nechci vidět. ()

bearmeedek

Částečně v důchodcovském stylu, ale o tom to vlastně bylo. Jen ta jeho bývalá kvalifikace to strhla jiným směrem. A když už se naskytla nějaká akce, realita byla zde. 70%. ()

Nix

Hodně drsný film o starci, kterého už přestavila bavit míra násilí způsobená mládeží. Syrově natočeno, pana Caine bych v takové roli nečekal. ()

Lichty

Ke konci poněkud nereálné, scénář je příliš černobílý a obsahuje několik logických děr. Harry Brown však disponuje tísnivou a mrazivou atmosférou a několika dokonalými scénami, z nichž nejlepší je zhruba desetiminutová pasáž ve feťáckém doupěti, a má navíc obrovské štěstí, že Michael Caine je génius herectví staré školy. ()

Lukaso1

Kdybych si o snímku něco nepřečetl tak mě do poslední chvíle nenapadne čeho je bývalý mariňák Michael Caine schopen. Držel jsem mu palce a přál to těm kriminálním floutkům, který si nezasloužily nic jiného. Je to taková anglická odpověď na grand torino a velice povedená, pomsta je někdy krásná. Akorát škoda že Caine už nemá tolik vitality jako vitální důchodce Clint Eastwood, to mě tam trošku chybělo, jinak jsem byl spokojen. ()

Banned

Hodně podobné filmu Gran Torino. Hned z počátku filmu mi tohoto důchodce bylo moc líto. Umře mu totiž jeho dcera a také manželka. Zůstane mu už jen jediný, asi stejně starý, přítel.Ten ale také umře. Je zabit vůdcem dost násilnického gangu, který se zdržuje právě v blízkosti Harryho bydliště. Harry chce spravedlnost, ale policie s tím nehodlá nic dělat. Proto to začne dost netradičním a přitom ne moc překvapivým způsobem řešit sám. Stejně jako už ve zmiňovaném GT i zde vidíme vynikající herecké výkony hlavní postavy. Akčních scén je tady mnohem víc, ale i tak film ztrácí na originalitě právě kvůli GT. ()

Marty7CZ

Skvěle!! Bravo!! Výbornej film postaven na ůžasným mistru Cainovi!!! Caine je opravdová super liga. Film tohoto roku!!! ()

TSZ

Takových filmů o pomstě, braní spravedlnosti do vlastních rukou a ochraně slabých a utlačovaných jsem už viděl hromadu. Bohužel u žádného si po krátké době nepamatuji název a stejně tak dopadne i Harry. Jestli to má být odpověď na GranTorino, tak je to odpověď velice slabá a Británie nehodná. A ta "občanská válka" v poslední části byla až k smíchu. ()

coinneach

Harry Brown není pouhým příběhem o vzrůstající agresivitě a neurvalosti mládeže a muži na sklonku života, který se jí postaví, ale zejména snímkem přinášejícím postapokalyptickou vizi odehrávající se v současnosti, a ať již toto spojení zní sebevíc podivně, jsou to právě ponuré záběry podkreslené mrazivou hudbou, které činí z filmu Daniela Barbera nevšední zážitek. A přestože může rozladit poněkud lacině vyznívající happy-end, kladné dojmy jednoznačně převažují. 80 % ()

-tHESWINe-

Michaelu Cainovi se zřejmě líbilo když hrál v Batmanovi, ovšem málokdo asi ví že vlastně chtěl hrát hlavní roli. No ale tak si to vynahrazuje aspoň tímto svým novým počinem. Michael Caine je Harry Brown a po večerech kydlí puberťáky a feťáky. Tenhle film asi nikoho moc nepřekvapí, ale na druhou stranu - chceme to od něj vůbec? Každopádně je škoda že to není natočené podle skutečné události, člověk by se pak skoro těšil na důchod. ()

Sollozzo

Pro mě ještě o něco záživnější než Gran Torino. Pravda, Michael Caine nevypadá tak drsně jako Clint, nemá Mustanga v garáži a ani nemá před domem vlajku na stožáru. Na druhou stranu je daleko víc nekompromisní a není z něj cítit občasný patos, který se práve v Gran Torinu objevoval. Na snímku je vidět nízký rozpočet. Přeci jen ta kostičkovaná krev občas bila do očí. Co si ale budem namlouvat, pan Brown je prostě prďák a na pomoc s fetkama či jinými druhy rádoby frajerů z ulice (či z ghetta) bych nevolal nikoho jinýho, než právě Harryho Browna. 85%. ()

Farley

Michael Caine je prostě herec nad herce. V pohodě utáhne celý film i ve svých letech. Scénář Harryho Browna stojí silně na psychice postav. Film se odehrává v jedné z velmi drsných čtvrtí Londýna a lýčí strach starších lidí z mladých gangů. Postupně se pak dostává hlouběji a hloubeji mezi "zkažené" obyvatele, kde se to pak Harry rozhodne "vyčistit". Jediná výtka. "Už toho mám dost" moment se dostaví až velmi pozdě. Do té doby je atmosféra filmu možná až moc pomalá. Diváci, které nezajímá pitvání se v psychice postav, budou vyloženě zklamáni. ()

godspeed

harry brown je tak dobře vykreslená a ztvárněná postava, že ve srovnání s ním vypadají komiksoví ochránci zákona a spravedlnosti jako malí kluci. film vnímavějšího diváka na začátku pohltí a na konci vyplivne totálně vyřízeného. po dlouhé době mohu dát s čistým svědomím plnou palbu *****. ()

Albyx

Silne mi to pripomnelo Me druhe ja s Jodie Foster (rozhodne vic nez tady nekolikrat zminovane Gran Torino). Po 1. shlednuti pro mne spis 3 nez 4*. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008