Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Kadas97

Jednorázovka, o ktorej ak sa bude niekto v mojej prítomnosti zhovárať, tak poviem, že som to videl, ale nepamätám si ani ťuk. Efekty, ako bolo oživenie sochy býka som nečakal a príjemne to prekvapilo, ale od filmu sa nedá čakať nič ohromujúce. 5 z 10 ()

Philipus

Tohohle filmu je celkem škoda. Mohlo to být o tolik lepší, některé scény mi připadají až trapné. Hlavní postava mladého merlinovce mi přijde naprosto hloupá. Snaha udělat z ustrašeného kluka čaroděje všech dob skončila hned na začátku. Jak se říká, čeho je moc, toho je příliš. Mohlo se ubrat na jeho nervozitě a přidat trochu šťávy do života :-). Ale sám Nicolas C. hraje většinou v tuctových filmech, takže se nebylo čemu divit. ()

wacheksite

Mě to STRAŠNĚ nebavilo. Nemam rád Cage ale to neni hlavni duvod. Okopírované (Harry Potter, LOTR, ... ), předvídatelné, dětské. CELKEM hezky udělané, ale to je asi tak jediné. Pro děti a nenáročné diváky možná dobré, ale já jsem měl chuť odejít z kina ( viděno na Giffoni Film Festival). ()

Incantator

Vzrušujúca a vizuálne bohatá cesta čarodejným svetom, avšak bez štipky originality. Výber scenáristov nebol práve najvhodnejší... Problémom je, že i keď sa vo filme nachádzajú ako silné momenty, tak i zábavné scény, nie je tu ani okamih, akému podobný by sme nenašli v nejakom inom filme. Hlavným hrdinom je dospievajúci chlapec, ktorý má dar byť najsilnejším čarodejom. Avšak žiadny logicky zmýšľajúci divák neuverí, že magické umenie tento hrdina ovládne za pár hodín cvičenia v pivnicvi so svojím majstrom, pričom svoju výuku študent často prerušuje kvôli iným záujmom. Keď mal film dostatočnú dĺžku vhodnú pre podobné snímky, musí sa skončiť porážkou najvyššieho zla. A tak zrazu Dave dokáže čarovať i bez prsteňa, bez ktorého podľa pravidiel tohto čarodejného sveta nedokáže čarovať nikto. K ovládnutiu tejto schopnosti potrebuje zopár sekúnd. A keď pri súboji s najvyšším zlom jeho majster zomrie, Dave si zmyslí a oživí ho, aby bol šťastný koniec úplný. Z tohto procesu vzniká dojem, že učeň sa vlastne vôbec nemusí učiť. Filmu taktiež nepomáha hudba, ktorá v niektorých častiach bola akoby prehrávaná z Narnie či podobných fantazijných filmov. Autori sa jednoducho nesnažili vytvoriť niečím jedinečný svet, iba kombinovali už "existujúce". A táto chyba vyššie hodnotenie jednoducho neumožňuje. (11.8.2010) ()

Trifi

Opravdu velká škoda, že se tvůrci spokojili s popcornovou jednohubkou, protože z námětu a castingu se dalo vytěžit daleko víc. Sice to nedopadlo vůbec tak tragicky jako třeba u Posledního vládce větru, ale i tak nevyužitý potenciál zamrzí. Těžko říct jestli je to víc chyba samotného studia nebo spíš naprosto neinvenčního a unylého Jona Turteltauba. Film stojí na dvou pilířích a jedním z nich je kupodivu příběh, který i pod tím nánosem popcornu a rutinérské filmařiny probleskává poutavostí ála Harry Potter. Kdyby se místo "atmosféry "neškodná Disneyovka" bral film jen o něco víc vážněji, kdyby o něco delší stopáž by umožnila obsáhlejší prozkoumání mytologie a kdyby byl do hlavní role učně obsazen někdo víc uvěřitelný, nebojím se tvrdit že by dost možná vznikla pětihvězdičková fantasy. Druhým pilířem je pak Nicolas Cage, jehož kariéra připomíná sinusoidu na asijské burze. Po několika vyložených přehmatech jako WTC, Next a Ghost Rider (ke kterému se bohužel vrátí) je ale díky Kick Ass opět na vrcholu a roli čarodějného mentora si očividně náramně užívá. Celkově tedy solidní prázdninová podívaná která měla rozhodně na víc. ----- Plus: Námět, Nicolas Cage. --- Mínus: Jen letmo načrtlá mytologie, stopáž, sterilní režie. ----- Recept: 35% námět, 35% Nicolas Cage, 30% nevyužitý potenciál ----- Hodnocení: 65% ()

Karp

Před tímto filmem nezbývá než varovat. Nečekal jsem mnoho a ještě mnohem méně jsem dostal. Osobně si myslím, že jsem poměrně odolný, - tam kde se jiní ošívají a píší o vykrádání filmových témat, nudě a stereotypu, jsem často schopen podobné dílko zařadit do kategorie: film na nedělní odpoledne - oddechovka. Ne tak u Čarodějova učně. Proti němu jsou i zatracované Letopisy Narnie referenčním Pánem prstenů. Děj je nudný, hlavní postavy nesympatické, postrádající charizma -snad s výjimkou Alfreda Moliny. Čarování působí mnohdy směšně, což se týká i finální scény s magicko-elektrickým odstřelováním hlavní záporačky... Možná mi přítomné dámy v diskuzi pomohou vysvětlit, jak ten šišlající IT fyzik s nálepkou pošuka sbalil tu docela sympatickou blondýnu. Já jsem to nepochopil... Jistě, záměr byl patrně takový, že hl. hrdina by měl vypadat jako klasický outsider s dobrým srdcem a přes zmatečnost a ostýchavost je to chlapík k pohledání. Ale upřímně - tohle vážně nebyl Clark Kent ukrytý za brýlemi, roztržitostí a chlapeckým studem... Příště nebrat. O ději se snad ani nemá smysl zmiňovat, lze shrnout pod přídomky: chatrný, vetchý, nepropracovaný. Kulisy a triky byly celkem fajn. Dovedl bych si představit více, ale proč ne - stačilo. Tím to ovšem končí. Doufám, že pokračování, pokud nějaké nedej bože bude, ponese označení: Režisérův učeň. Tenhle žánr by si nějakého skutečného Merlina zasloužil... ()

kikikrikri

Film to byl lehce nadprůměrný, Nicolas Cage mu dodal tolik potřebné charisma, aby to nebyla pouhá jednorázovka. Určitě velké + za efekty a hudbu. Padouch byl taky skvělej. Každopádně "trošku bláznivý týpek" a Jay B. vytvořili zábavnou dvojici. 75% ()

Petula009

Výborné,sice trošku jednodušší ale i tak.O scénáři se nebudeme bavit o obsazení bychom mohli polemizovat.Mějte mě za konzumní divačku s názorem davu.Tohle bylo dobrý:-) ()

ER

Někdy jsem i vděčný za film,na který se dá dívat a nemusím řešit nesmrtelnost brouka. Slušné triky,herci,nikde to nedrhne a občas se zasmějete.Jediné,co mrzí je,že propracovanější scénář by zvedl laťku o jednu hvězdičku více a mohl to být jeden z lepších filmů tohoto roku. Ale na druhou stranu jsem rád,že se,byť na chvíli, objevila na plátně Monika Belluci.Zatímco Molinou si tentokrát tak jistý nejsem-působil trochu zvadle.Ovšem vedle svého učně ještě pořád dost dobře (propána,co to bylo za zjevení?!!).Cage hraje jako vždy a Jay Baruchel jako jeho učeň to zvládl v komické poloze velmi dobře,jen vážnější scény mu moc nešly (naštěstí jich moc nebylo).Jo a taky si ho moc jako nástupce Merlina nedovedu představit.Hmm,raději už přestanu psát,jelikož bych musel jednu hvězdičku ubrat. ()

MeaCulpa

Klasický Bruckheimer poslední pětiletky na jistotu obsazení herci, podprůměrný scénář založený na cool premise a neinvenční režisér, kterému Jerry může do práce mluvit. V konečném výsledku pak dostaneme film pro celou rodinu u kterého sice vydržíte, ale po skončení vám chybět nebude. 5/10 ()

Petulka88

Můžu říct, že jsem byl docela mile překvapen. Po dvou dílech Lovců pokladů, poslední spolupráci dvojice Turteltaub - Cage, jsem od Čarodějova učně rozhodně nic neočekával. Nicolas Cage má po dlouhé době ve filmu charisma a vypadá cool, nemluvě o Alfredu Molinovi, ten ho snad ještě předčí. Snad jen upištěný hlas Jaye Baruchela mi po nějaké době začínal lézt na nervy. Trikové sekvence jsou samozřejmě výborné, jak se na blockbuster sluší. Největší devíza Čarodějova učně je ale v tom, že sám sebe nebere příliš vážně. Film je odlehčený spoustou fórků i hlášek. Pravda, některé jsou trošku mimo, někdy i na hranici trapnosti, ale většina se docela povedla a dokážou pobavit. Bohužel to filmu nevydrží až do konce. Čím víc se blíží finále (které mimochodem taky není žádný zázrak), tím se hraje na vážnější notu a filmu to opravdu hodně škodí, pocit trapnosti se totiž začíná dostavovat častěji než by bylo zdrávo. Čarodějův učeň mi způsobil menší dilema ohledně jeho ohodnocení. Dlouho jsem váhal mezi 3 a 4*. Nakonec jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení, protože mě dokázal pobavit a o to u jemu podobných filmů jde. Jsou to ale opravdu hodně slabé 4*. ()

Melvej

Pokud bych tento film srovnával s jinými filmy tohoto žánru (jako je třeba Parcy Jackson, apod.) jednalo by se nejspíš o ten nejlepší pokus o akční fantasy (samozřejmě nepočítám LOTRa), co jsem zatím viděl. Ovšem, co mi tak trochu vadilo byl předvídatelný děj. Scénáristi si s tím moc nevyhráli, snad od samého začátku a obeznámení se s dějem je jasné, jak to všechno dopadne, což je škoda. Kdyby byl příběh o něco temnější, propracovanější a nesnažil by se zapadnout mezi ostatní podobné filmy, které se svým scénářem podobají jako vejce vejci, mohlo by to dopadnout vskutku vynikajícně :-). Dávám čtyři hvězdičky, z čehož ta čtvrtá je za mého oblíbence, Nicolase Cage. ()

Camarro14

Nicky je zas po delší době cool (jeho role v Kick-Ass však nějaký pátek zůstane nepřekonána!), efekty jsou pěkně zpracované, tempo je svižné, kouzelnické triky nápadité - ovšem tím to vše končí. Bohužel je to film z produkce Walta Disneyho a zaměření na dětské publikum je zde více nápadné než např. u Lovců pokladů či Pirátů z Karibiku a to mi na tom vadilo asi nejvíce - fóry nejsou extra zábavné (spíše povinné) a jejich občasná trapnost, resp. nenápaditost, je ubíjející! Odpočinková jednohubka, která i tak byla trošku zklamáním před určitým očekáváním, které i tak nebylo moc vysoké. ()

jaki96

I přes scénář, který lze odhadnout od začátku až do konce, si myslím, že Jonu Turteltaubovi se podařilo natočit film, při němž se divák nemůže nudit. Nenadchnou pouze efekty, ale i skvěle vybrané herecké obsazení. Takže 94% a 5*. ()

lucky777

Někdy nevím jestli nepřehlednost filmu je záměr nebo je to opravdu tak špatné. Až na pár průměrných vtipů a scénu s čínským černokněžníkem film nemá co podat.'-( ()

zaam

Kdyby se nepokoušeli o ty vtípky, bylo by to asi lepší. Cage vypadal fakt dobře, ale stále opakující se kouzla mě začali po chvíli nudit. ()

E lan

Vcelku dobrá odpočinkovka s nenásilným (výjimečně) Cagem a roztomilým Baruchelem. Triky taky nejsou špatné ani přehnané, tak se to dá celkově lehce strávit:-) ()

Ajvngou

63% je naprosto zaloužených. Stáhl jsem, koukl jsem, usnul jsem, znovu koukl a je to taková klasická lehce nadprůměrná pohádka od Disneyho. Příběh je tak tuctovej jak jen může být a bez překvapení. Zlo vs Dobro, no hádejte, jak to dopadne? Spousta klišé (zamilovanej kluk - tak trochu loser, co se věčně jakoby stydlivě zadrhává v řeči když mluví s hezkou holkou atd.). Jinak ale vcelku koukatelná záležitost, Cage mě nesral jako normálně, ten jeho jeden moudrej výraz ušel, zato Alfred Molina (ten zlej mág), ten se mi líbil a ten jeho poskok ještě víc. To bylo fajn. Kouzla, různý triky taky v pohodě, takže lehce nadprůměrné hodnocení 63% JE OK. Na 70 % a víc to rozhodně není ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)