Hlad

Věznice Maze v severním Irsku, rok 1981. Situace mezi odsouzenými z řad irské republikánské armády (IRA) a dozorci se začíná vymykat kontrole. Ponižující a čím dál tím brutálnější praktiky dozorců naopak utvrzují vězně v jejich odhodlání k odporu. Bobby Sands, vůdce vězňů, dává pokyn nejprve k odmítání jakékoli hygieny. Ale když je tato „provokace“ potlačena policejními těžkooděnci, vyhlásí generální hladovku. Téměř sedmitýdenní hladovka se zapsala do krvavých dějin britsko-irských vztahů a rozdělila společnost na ty, kteří v irských vězních viděli obyčejné teroristy, a na ty, pro které se stali novodobými mučedníky. (oficiální text distributora)

KajusaK

Mnohonásobně lepší film než Stud. Příběh byl skvělý, podle skutečnosti.Hudba pasovala, hlavní hrdina zapadl taktéž..66dní držet hladovku? Fůůha.. ()

Radiq

Ten dialog neměl chybu (inteligentní, přirozenej, v 1 záběru). To téma bylo taky zajímavé a když si to člověk představí ve skutečnosti, tak pěknej kentus a hnus. Fassbender vynikal, ale i ostatní hráli jak na klouzačce po másle! Taky nemám rád dlouhý nicneříkající záběry, ale v tomhle filmu mi to nevadilo. Děcka, vidite? Takhle dopadnete, když nebudete pořádně papat! ()

Splasher

Oproti Robertovi jsem měl při sledování Hladu jednu velkou výhodu. Ne, nemluvím o tom, že jsem se mohl v klidu převalovat na gauči a jíst co žaludek ráčí. Ne, tím jsem myslel, že já vím jaké výsledky jeho čin přinesl. ()

okkac

Prvních 45 minut a závěr jsou opravdu nepříjemné na sledování, hlavně pak opravdu vyhladovělý Fassbender, který musel být určitě trochu trikově doupraven, jinak je to pro mne blázen takhle zhubnout (ještě větší, než Christian Bale). Akorát ta 17 minutová scéna rozhovoru u stolu, která je na začátku snímána jako jeden nepřerušený statický záběr je ubijející, stejně jako několika minutové čištění chodby od moči. Prostě mito přišlo jako natahování, ať těch 90 minut z toho vyždímáme. ()

eisha3

Vcelku zajímavé téma, které na mě i přes veškerou svou surovost emočně moc nezapůsobilo. Děj se hodně pomalu táhne, spousta zbytečně dlouhých scén a dlouhých dialogů. Veliké plus za Michaella Fassbendera, který předvedl výborný herecký výkon. ()

smrt.ka

Je to skvěle natočená látka, která má smysl. A Fassbender je v tom samozřejmě neskutečný, to ale ostatně tak nějak všichni, protože on to asi ten McQueen fakticky umí (podobně jako třeba PTA) - dostat z herců maximum maximum. Ale podruhé už to vidět nechci. ()

Triple H

Prvá polovica ma popravde brala viac- výborná atmosféra (málo dialógov + minimum hudby + ambientné ozvučenie). Druhá s hladovkou bola skutočne až fyzicky nepríjemna. Zároveň sa však objavila takpovediac z ničoho nič a jeden dialóg s kňazom mi na zžitie sa s postavou nepostačoval (hoci motiváciu vysvetlil veľmi presvedčivo). Inak je ten dialóg napísaný a zahraný brilantne - civilne, pôsobivo a strhujúco. Michael Fassbender ma zaujal už v Tarantinových Bastardoch - veľký talent a výborný herec. Jeho hladovka je nezabudnuteľná. Myšlienkové, ideové aj historické podhubie filmu komentovať nebudem, keďže sa v danej problematike neorientujem. Problematika neľudského zaobchádzania s väzňami - na posúdenie by som ja osobne potreboval aj presný popis toho čo spáchali. Veľmi sa mi páčil úvod s dozorcom - ukázalo ho to v ľudskom svetle čo je IMHO nevyhnutné - ktovie ako by sa ktokoľvek z nás zachoval keby musel chodiť každý deň do práce a potýkať sa tam s vo filme zobrazenými situáciami. K hladovke ešte dodávam - skutočne a úprimne impozantná sila presvedčenia, vôle a neoblomnosti v ceste za svojím cieľom. ()

vadic

Ostrá avšak ne zaslepená obžaloba Království rodilým Londýňanem, jehož velmi specifický režijní rukopis mi doopravdy seděl. Bluntmanův komentář zcela vystihuje jedinečnost tohoto snímku, jemuž vévodí více než 20 minutový dialog o ryzí podstatě boje za připojení Ulsteru, který je natočen z velké části na 1 záběr. Sugestivnost ještě dodává několikrát se nad tmavým pozadím nesoucí hlas vězni milované Maggie (nejsem se úplně jistý jestli to je její hlas) opakovaně vyslovující neústupnost vůči těmto bestiím. Všemu dodává zlatou korunu Fassbender, jehož lingvistické schopnosti nelze po několika filmech neobdivovat, přičemž v tomto případě předvádí svou vybroušenou v podstatě mateřštinu. ()

Sokkk_y

Hunger je působivý obraz událostí v Severním Irsku, které se děly, dějí a nejspíše budou dít. Kdo očekává nějaký děj s dialogy, tak ten bude zklamán, protože jestli se ve filmu mluví půl hodiny, tak ještě přeháním. Jediná delší mluvená část je rozhovor Bobbyho Sandse s knězem. Právě výkon Michaela Fassbendere alias Sandse mě totálně posadil na zadek stejně tak, jako výjevy z Bloku H - zdi od všeho možnýho, zacházení s vězni etc. Opravdu dechvyrážející snímek, který už ale asi nikdy znovu nezhlédnu. ()

Sfinkter

Pokud by si chlapci z IRA mysleli, že budou mít s Brity snadnou domluvu, tak by byli blázni. Myslím si, že drsné zacházení bylo na místě, však to nebyli žádní svatoušci. Ale oproti dnešním věznicím je to opravdu výsměch, postel a playstation tady vážně nečekejte. Samotná forma filmu mi nepřišla drsná téměř vůbec, spíš jsem si vychutnával vězeňské odhodlání a režisérovu klidnou ruku. Psychický dopad na dozorce taky nebyl zrovna čajíčkem. Když je ke konci filmu Bobby ve vaně a sedne si k němu hlídač s vytetovaným UDA na prstech, muselo se jeho vnitřní odhodlání ještě zesílit a dá se říci, že byl pro mě hrdinou. Hodně k tomu přispěla i herecká genialita Fassbendera, který se do role dokáže vžít neuvěřitelným způsobem. ()

ecceHOMMO

Myšlienkovo ani príbehom ma film nezasiahol natoľko ( nech bol akýkoľvek hlboký a silný ), aby ma podnecoval k hĺbavejšiemu zamysleniu a jeho zásah by som prirovnal k vete: jedným uchom dnu druhým von..... ()

Qitek

Sugestivní depka. Nekonečně dlouhé záběry, které mohou donutit nejednoho diváka film vzdát... Chyby děláme každý. ()

LordSnape

Režisérsky dobře ošetřené, super práce s kamerou, nicméně během první hodiny se totálně nic neděje, až na vylíčení, jak se zacházelo s vězni. Film nám toho o historii moc neřekne a působí tak trochu jednostranně. Kdybych si nepřečetl anotaci a nevyhledal další informace na netu, nevěděl bych o čem to vlastně je. Poslední půl hodina, kdy konečně začne hladovka je super a Fassbender ukazuje, že je skvělý herec i když v posledních patnácti minutách jen leží mrtvolně na posteli. Dějová linka dozorce ze začátku k ničemu a rodiče byli jen do počtu. ()

Mrkvič

Nebýt té děsně dlouhé scény, která objasňuje vlastně celý film, tak by to byla teda příšerná sračka. Fassbender je můj oblíbenec ještě z let, kdy jeho jméno nic neznamenalo, a tady si dal pěknou odtučňovací kůru, ale sledování vyzáblého teroristy nebo mazání hoven po stěnách cely za náplň kvalitního filmu nepovažuju. ()

rudeboy

Úžasne odvedená "filmárčina". Výborná téma, bezchybná kamera, dokonale pomalé tempo, ktoré dáva priestor, aby ste film nie len vnímali očami, ale hlavne prežívali. Pre mňa temer dokonalý zážitok. ()

lennyd

Bobby Sands, člen IRA, odsouzený k životu v britském vězení se svými spoluvězni odhodlává k poslednímu odvážnému kroku, jak upozornit na životní podmínky politických vězňů v britském vězení - a to hladovce. Jenže ho jeho věznitelé neberou úplně vážně - ale Bobby se nevzdává, a za cenu své smrti se domůže lepšího zacházení pro ostatní ... Z toho filmu jsem taky nějaký rozpačitý - na jedné straně zajímavé téma, o kterém si můžete leccos přečíst na internetu (což mne vždycky u filmu potěší, když můžu porovnat skutečné události s filmovým nadhledem), na straně druhé (kromě toho, že filmy z vězení nemusím) se Steve McQueen odhodlal k hodně svéráznému filmovému stylu (až v některých scénách art-stylu), což se (minimálně z mé strany) nesetkalo s úspěchem. Dvouminutová scéna uklízení chodby či dvacetiminutová scéna docela nudného rozhovoru bez jediného střihu mne docela ukolébaly ke spánku - naštěstí výborný konec (i když jak pro koho, že ano) mne dostal. Takže opět průměrné hodnocení.. ()