• Česko

USA, 2008, 90 min

Michael Feifer

Matt Steinauer

Bryan Roberts

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Atmosféra 8/10 Prostředí 7/10/// +Kane Hodder, hodně hustá a napínavá atmosféra, oproti jiným hororům originální (námětem, výběrem hlavní role, kamerou) -uspěchaný závěr, cca v poslední minutě mi unikalo o co šlo/// Myslím si že těm co mají rádi horory a dobrou atmosféru se tohle bude líbit. Není to žádná nesmyslná teen vyvražďovačka kde vrahem může být kdokoliv. Naopak vraha znáte od počátku a jen žasnete jak se dokáže tvářit za jiných okolností úplně přirozeně, nenápadně a žít normálně a jen čekáte kdy znova udeří. To že je to na základě skutečnosti je o to mrazivější./// Celkem 75%///(21.1.2011)

• eraserhead666

Ono ne jako že by to byl vyloženě špatný film. Myslím, že na TV nebo video film to bylo natočené docela obstojně. On je to ale strašně nezajímavý film. Tohle, že má být obáváný sériový vrah, třicet let vraždící lidi, jakýmsi vnitřním pudem nucený je mučit a zabíjet? Když z toho ve filmu není ukázáno takřka vůbec nic (pár lidí uškrtí, pár zastřelí. A policie ho dosud nechytla? To se, při jeho patlalství (střílet pistolí bez tlumiče v obydlené čtvrti, zakopávat mrtvoly do země sotva 10 cm hluboko, aby šly po prvním dešti hned objevit), může stát opravdu jen v americe. Ani jako studie sériových vrahů to nefunguje, je to strašně tendenční, neoriginální a klišovité - další navenek spořádaný občan, věrný příslušník místní církevní komunity, milující otec rodiny a jižan. Bleeee.... Zkouknout se to dá a Kane Hodder je docela dobrý (i bez Jasonovy hokejové masky), ale nemá to nic, pro co by jste si řekli "Chci to ještě někdy vidět". Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz.(11.2.2011)

• WoWoW

Docela slušné téma a některé scény nebyly úplně špatné, ale jinak z toho koukal šílený amaterismus. Film, který se dostane do světa, by se neměl tvářit amatérsky a mě to tak přišlo. No a vrchol všeho byl konec, kdy jsme zjistili, že to byl jakýsi sen. No sakra proč ten film teda někdo točil. Fuj(30.5.2010)

No, když tu čtu, jak je to slabé, musím trochu reagovat. Film sám o sobě není nadprůměrný, možná i trochu pod, nicméně, pokud někdo uvažuje, že to, jak psychopatický vrah rdousí oběť, až krvácí z očí, v jiné točí zaseknutým rýčem v olasti břicha a podobně a komusi je to asi málo krve, málo utrpení a tedy i "diváckého vzrušení", asi taky není moc normální. Snesu hodně, takže mne nepoloží pohled na i větší brutalitu, ale nezapomínejme, ať už je film podle skutečnosti, či nikoliv, že takové zrůdy existují a také mají své oběti. Často třeba i děti. Takže je asi třeba uvažovat i pohledem těch, kteří byli obětí, těch, kdo někoho pohřešují, atd. a ne se cynicky vysmívat tomu, že to je slabé. Tu skutečnou hrůzu žádný film, žádné triky stejně vyjádřit nemohou, mnoho rozměrů, které má prostě filmem, nebo dokumentem ani postihnout nejde. Pokud někdo má dojem, že neměl dost představy o hrůze, ať si pro začátek třeba strhne nehet a myslím, že podobné kraviny už plácat nebude ... Samozřejmě je mylné řazení a posuzování jako horor, jde o psycho-krimi, pohled na dvojí osobnost psychopata a utrpení jeho obětí, nic víc, nic méně.(16.3.2013)

Kriminálny, hororovo ladený skutočný príbeh amerického sériového vraha známeho ako BTK (Bind - Torture - Kill) je nahliadnutím do vnútra i okolia tohto "nezbedníka". Do jeho úlohy sa skvele prevtelila hororová ikona Kane Hodder a musím povedať, že napriek televíznejšiemu spracovaniu príbehu ide o dosť zaujímavý a pútavý počin. Dokumentárna stránka filmu je síce slabšia, veľa vecí ostáva zbytočne nevypovedaných a divák sa určite nedozvie toľko, koľko by si zaslúžil. Ako taký jednoduchší, napínavý príbeh zo života úspešného, dlhoročného killera to však podľa mňa obstojí viac než dobre.(24.2.2011)