• Česko

Michael Feifer

Matt Steinauer

Bryan Roberts
  • gabin(a)

B.T.K. aneb W.T.F.? Viděla jsem v TV (Barrandov), teletext měl popis k úplně jinému filmu s Laurencem Fishburnem (Bobby Z), což jsem nevěděla. Místo Laurence, kterého mám ráda, jsem se dočkala slizáka vraždícího ženy a dojmu, že se jedná o horor 4. cenové skupiny natočený magorem, který se evidentně vyžívá v rádoby polodokumentárním snímání vražděných žen. Ještěže se nechopil příběhu masového vraha Čikatila! Tady na diskuzi se píše o podrazu v závěru - tak toho jsem se ušetřila tím, že jsem TV vypla a tu chvilku před usnutím kula krutou pomstu na ČSFD:-) Chtělo by se mi napsat, že větší hovadinu jsem neviděla, ale bohužel viděla a mockrát a často se to pyšnilo třeba i označením komedie....(16.7.2012)

• Pepinec

A tady šlo pěkně prosím o co? Dlouho jsem neviděl tak tristní zpracování solidního nápadu. Pokud tohle všechno vzniklo na základě inspirací klasik tohoto žánru, jedná se o vskutku silně nepovedenou atrapu. Hlavní hrdina vypadá jako Josef Lux (bez urážky), na rozdíl od něj má však charisma asi jako vycpaný bažant (o víkendu jsem ho vyhrál na plese, pardon…), a ve svém jednání dělá pro mě zcela nepochopitelné kroky. Pokud byste se mě zeptali, pak ano; považuji tento film za naprosto zbytečný. Nebýt jeho, nikdo z nás by nezchudl. A vzhledem k hereckým výkonům bych si troufnul tvrdit, že ani samotní herci ne.(21.1.2011)

• eraserhead666

Ono ne jako že by to byl vyloženě špatný film. Myslím, že na TV nebo video film to bylo natočené docela obstojně. On je to ale strašně nezajímavý film. Tohle, že má být obáváný sériový vrah, třicet let vraždící lidi, jakýmsi vnitřním pudem nucený je mučit a zabíjet? Když z toho ve filmu není ukázáno takřka vůbec nic (pár lidí uškrtí, pár zastřelí. A policie ho dosud nechytla? To se, při jeho patlalství (střílet pistolí bez tlumiče v obydlené čtvrti, zakopávat mrtvoly do země sotva 10 cm hluboko, aby šly po prvním dešti hned objevit), může stát opravdu jen v americe. Ani jako studie sériových vrahů to nefunguje, je to strašně tendenční, neoriginální a klišovité - další navenek spořádaný občan, věrný příslušník místní církevní komunity, milující otec rodiny a jižan. Bleeee.... Zkouknout se to dá a Kane Hodder je docela dobrý (i bez Jasonovy hokejové masky), ale nemá to nic, pro co by jste si řekli "Chci to ještě někdy vidět". Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz.(11.2.2011)

• SOLOM.

Celý film působí hodně lacině a především amatérsky. Zapříčinil to především nízký rozpočet a fakt, že si Michael Feifer hodně věcí okolo jeho natočení dělal sám. Atmosféra filmu nemá oproti jiným podobným filmům pořádné grády a divák občas netuší jestli se vážně jedná o horor, nebo sleduje jen obyčejné drama. Vrah zde sice zabije docela dost objetí, ale tyto scény jsou vždy docela odfláknuté a moc k vidění u nich není. Většinou jsou přerušovány zmateným střihem a podivná práce kamery, která ne vždy zabírá přesně to co má, tomu rovněž moc nepomohla. Jedno se však musí nechat. Kane Hodder byl tím nejlepším co zde bylo k vidění a přestože nezahrál zrovna dvakrát přesvědčivě, tak role psychopatického zabijáka mu docela svědčila. Jeho proměna z klidného tatínka na masochistické prase, které si se svou obětí nejprve pohraje a poté jí podřízne či udusí byla docela dobře provedená a alespoň trošku navýšila kredit jinak podprůměrnému filmu. Dennis Rader je totiž ve skutečnosti mnohem, mnohem horší než jak zde byl presentován a lidé můžou být jen rádi, že je tenhle masový vrah už za mřížemi.(27.9.2010)

• Tommassi3

"Já moc dobře vím, kdo jste !! A zákon rozhodně ne !! Jste jen městský úředník, co si obuškem kompenzuje to, co nemá mezi nohama.."(18.3.2015)