B.T.K.

• Česko Umučit a zabít (více)

Skutočný príbeh masového vraha Dennisa L. Radera, ktorý takmer tridsať rokov systematicky mučil a zabíjal svoje obete. Malé stredoamerické mesto Wichita skrýva mimoriadne temnú minulosť. V 70. rokoch minulého storočia narušila tunajší pokojný život rad brutálnych vrážd. Spáchal ich sériový vrah, ktorého nazvali BTK - prezývka zdôrazňovala, že svoje obete zväzoval (Bind), mučil (Torture) a zabíjal (Kill). Po siedmej vražde zrazu zmizol a obyvatelia Wichity sa zúfalo usilovali vrátiť k normálnemu životu. Po štvrťstoročí sa však vrah znovu objavil a mesto opäť zachvátila atmosféra hrôzy. Nikto netuší, že tento odporný vrah sa volá Dennis Rader a žije navonok normálnym životom, je manželom a otcom, pracovníkom bezpečnostnej služby a predsedom chrámového zboru. Jeho druhý život je plný krvi, hrôzostrašných zločinov a nepríčetnosti. (oficiální text distributora)

mysiak odpad!

Čo povedať k B.T.K....je to v prvom rade lacná amátersky urobená hororová sračka podľa skutočnosti...hlavný hrdina, resp. herec mi bol nesympatický od prvého momentu zobrazenia sa na obrazovke...digitálna kamera, ktorá umocňovala dojem minima peňazí...a ten koniec...bol už prisilná káva...všetkých hercov, a tých čo na tomto filme pracovali prosím zviazať, mučiť a zabiť! ()

Pepinec

A tady šlo pěkně prosím o co? Dlouho jsem neviděl tak tristní zpracování solidního nápadu. Pokud tohle všechno vzniklo na základě inspirací klasik tohoto žánru, jedná se o vskutku silně nepovedenou atrapu. Hlavní hrdina vypadá jako Josef Lux (bez urážky), na rozdíl od něj má však charisma asi jako vycpaný bažant (o víkendu jsem ho vyhrál na plese, pardon…), a ve svém jednání dělá pro mě zcela nepochopitelné kroky. Pokud byste se mě zeptali, pak ano; považuji tento film za naprosto zbytečný. Nebýt jeho, nikdo z nás by nezchudl. A vzhledem k hereckým výkonům bych si troufnul tvrdit, že ani samotní herci ne. ()

ecceHOMMO

Príbeh nieje skutočný...je len vytvorený na motívy skutočného sériového vraha....A tak ako nieje skutočný samotný príbeh, nie je skutočnosťou ani fakt že sa jedná o horor ( to bol asi vtip...akurát že nepodarený....)...snímok samotný má charakter TV filmu...a slovenský dabing ( v ktorom som ho zhliadol) mu asi príliš nepomohol.....Vadilo mi však zbytočné preskakovanie v čase, niekedy zmätené obrázky....slabá atmosféra....absencia akéhokoľvek napätia..... ()

kaylin

Nápad to není špatný, i když "svázat, mučit a zabít", což zkratka znamená, je přece jen trochu zavádějící, protože tohle není tak drsný snímek, jak by název mohl slibovat. Jako pohled do choré mysli to ale docela ujde, takže jsem film snesl, jen je místy celkem nelogický a nefunguje, jak by asi měl. Kane Hodder se chová trochu moc divně na člověka, kterého má komunita zbožňovat. ()

George Stobbart

Kriminálny, hororovo ladený skutočný príbeh amerického sériového vraha známeho ako BTK (Bind - Torture - Kill) je nahliadnutím do vnútra i okolia tohto "nezbedníka". Do jeho úlohy sa skvele prevtelila hororová ikona Kane Hodder a musím povedať, že napriek televíznejšiemu spracovaniu príbehu ide o dosť zaujímavý a pútavý počin. Dokumentárna stránka filmu je síce slabšia, veľa vecí ostáva zbytočne nevypovedaných a divák sa určite nedozvie toľko, koľko by si zaslúžil. Ako taký jednoduchší, napínavý príbeh zo života úspešného, dlhoročného killera to však podľa mňa obstojí viac než dobre. ()

• Skutečný D. L. Rader tvrdil, že ho ovládali démoni a sexuální fantazie. (pornogrind)
  • Skutečný Dennis Lynn Rader vraždil v letech 1974 až 1991. Zatčen byl ale až v roce 2005. Během dvoudenních výpovědí vyšlo najevo, že Rader trpěl několika sexuálními úchylkami. Podle vyšetřovatelů si už v mládí oblékal ženské šaty a rád týral a věšel zvířata. Obžaloba Radera vinila z osmi vražd. On sám se však přiznal k deseti činům. Rader dostal desetkrát doživotní trest. (pornogrind)