Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

Gilmour93

Po sklepácku, pěkně satiricky a s karikaturním herectvím proti mediálním honům, zbohatlíkům, pozitivní diskriminaci, politickým lobby atd., ale bohužel, abyste rozklíčovali Vorlovu nepodařenou židovskou anekdotu, musíte se zpít jak na cigánském pohřbu. Vtip totiž zmizel stejně záhadně jako v roce 1919 řetězy spoutaný Harry Houdini z uzamčeného trezoru spuštěného na dno řeky Hudson. DJ Wich budiž dočasný ostrůvek záchrany uprostřed oceánu této lehce ztroškovatělé fraštičky.. ()

Eliott odpad!

Matonohovi by měli zakázat hrát. Ještě jsem ho neviděl v roli která by mu vyšla. Většinou je buď trapný, nevýrazný a nebo to prostě neumí vůbec zahrát. Jinak film byl naprosto nevtipná dekadence s příšernými hereckymi výkony. ()

Hellboy

Film se chtěl zcela očividně svézt na stylové vlně Kouře, ale dopadlo to asi nejhorším možným způsobem. Většina scén byla k nevydržení, tedy s několika výjimkami, které ale nebyly dobré; jen snesitelné. Co je špatně? Chybí příběh. Postavy mají nepochopitelné motivace (což tedy souvisí s příběhem). Já vím, že je to celé bráno jako nadsázka, satira vyjadřující se k naší ubohé společnosti...ale nevyšlo to. Tady snad není nic dobře. Marně vymýšlím nějaký klad...a nic mě nenapadá. Několikrát jsem se zasmál, párkrát dokonce rozesmál, ale bohužel jsem se nesmál s filmem, ale filmu. Smutné na tom je, že podobný film by skutečně zaplnil určitou "díru na trhu" a původní záměr filmařů je naprosto chvályhodný. ()

NinadeL

Zcela v duchu sklepáckého Kouře navázal nejprve Petr Vachler v Doblba!, po té Milan Šteindler v O život a nyní opět Tomáš Vorel v Ulovit miliardáře na téma karikatury soudobé společnosti. Tahle parta byla vždycky jiná, nehladila, nepodbízela se, jen si tak jela svůj vlastní humor a já doufám, že nadále i tak budou pokračovat. A samozřejmě omezí své potomky na exhibice v rolích vedlejších. Mimochodem, na DVD je vynikající video z castingu, doporučuju, senzační. ()

castor

Tady Vorel, kurva, co to tam pouštíte, přepínám!! Tuzemský film překonává další nepřekonatelné hranice. OK mi přišel snad jen Mádl.. oproti jiným byl navíc i trochu vtipnej!! Jenže to by v komedii asi měli být všichni. ()

D.Moore odpad!

Všechno, opravdu všechno je špatně. Nečekal jsem to, ale po Miliardáři házím regulerní, smrdutě prašivý odpad. Herci, neherci i herci-neherci by se spolu s režisérem a scénáristou (existuje-li) měli nejprve stydět a pak hned smažit v pekle. Dali dohromady odporný film, na němž jsem vážně nenašel nic, co by mu přilepšilo, ačkoliv jsem se o to (ze začátku) snažil.__P.S. Nejmenované uživatelce, která mi radila "Nedívej se na to, je to děsná kravina!" slibuji, že ji příště poslechnu. Tfuj. ()

Niktorius

Nevadí mi Post Coitum, dokážu přežít Bony a klid a vorlovskou stylizovanost mám rád. Ulovit miliardáře, který tyhle tři prvky míchá dohromady, si ale asi těžko oblíbím dřív, než úplně zesenilním. Jako karikaturista tentokrát režisér, jenž měl dosud na štítě jen výborné a dobré filmy, zklamal naprosto. V jeho starších filmech totiž ony karikatury byly v nejhorším příliš přepálené nebo málo trefné; v Miliardáři se ale naprosto do NIČEHO a NIKOHO ani neotírá, jen hází na plátno uměle bizarní figurky. Raději se koukněte do toho zrcadla, co drží v rukách Muži v říji. P.S: Kdo nezklamal, je kameraman Marek Jícha, jehož práce je opět výborná. Tentokrát za přispění dobře zvolených lokací (mimochodem jedna z paralel s tím Post Coitem). ()

PinokKio

Zvláštní, já se ani jednou nepousmál, natož zasmál. Jedna hvězdička za to, že je mi líto, kam až to Vorel dotáhl. ()

Ded@M@tes

Opravdu zvláštní atmosféra, která ve filmu panuje. Matonoha trochu kráčí jiným směrem. Splácaná ptákovina bez úrovně. ( Hodnocení: 2/10 ) ()

Spooner odpad!

Rádoby chytrá a sofistikovaná satira na všechno týkající se naší společnosti. Tomáš Vorel ovšem už tentokrát definitivně překročil hranici únosnosti a natočil naprosto tupou a nekoukatelnou hovadinu s otřesnými herci, která vůbec nedává smysl a navíc je do sebe tak zahleděná, že Tarantino by mohl od Vorla ještě brát lekce v namyšlenosti. Český film se zase jednou plácá na filmovém dně. ()

gogo76 odpad!

Odporne znechutený som bol už iba po zhliadnutí traileru.Nedokážem a ani si nechcem predstaviť ako to niekto natiahol na celovečernú stopáž.Úprimnú sústrasť všetkým , ktorí to v kine pretrpeli. ()

Tom_Lachtan

Parodická kritika společnosti, kde funguje tak třetina vtipů (ačkoliv říkám-li, že fungují, jsem na ně dost hodnej) a kritika je místo kousavé jenom lehce trapná a plná neskutečně dementních postav, které jsou neskutečně toporné (Blondýna vlevo na plakátu), vyloženě antiherecké (Vorel mladší), nebo jenom trapné a debilně klišovité (Šteindler a mnogo dalších), škoda, že tyhle druhy postav (hlavně jejich nesnesitelně tupohlavých dialogů) dokážou naprosto zkonit zbytek, který je nejenže technicky výborně zvládnutý, ale má v sobě i dost velkej potenciál, kterej ovšem Vorlovi režijnímu dokonale zmrvil Vorel scénárista. ()

lesumir odpad!

Společenská kritika se dá vyjádřít všelijak, však za to byli lidé pálení a odsuzování. Tohle se BOHUŽEL/BOHUDÍK Vorlovi stát v dnešní době nemůže, ale zasloužil by za tohle minimálně zbičovat! :-) ()