Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

miguel95

Je to ironie, film, který zní jako další fádní slaďárna od Hollywoodských producentů, je nakonec film nejen pro ženské večery s čokoládovou zmrzlinou, ale film i pro pány. Určitě by se na tento film měl podívat každý, kdo usilovně uháněl nějakou dívku a vynakládal na to stejné úsilí jako hlavní hrdina. Obsazení výborné, Zooey perfektně vystihuje holku od vedle a i hlavní hrdina se na roli hodí. A pochvala patří také hudbě. Soundtrack se taky dobře hodí do děje. Vřele doporučuji. ()

wanted23

Vtipná, svieža a netradičná romanticko-neromantická komédia, ktorá rozpráva príbeh mladého muža Toma a ženy jeho snov Summer. Jednotlivé dni ich lovestory nám nie sú zobrazované chronologicky a tak nastávajú situácie kedy v jednom obraze Tom opisuje ako Summer miluje, aby v nasledujúcom všetko poprel. Ak hľadáte romantický film, ktorý zvládnete pozerať so svojou nežnejšou polovičkou celý a bez hlasu v hlave, ktorý vám každú sekundu hovorí, aby ste to prepli na futbal, tak ste ho zrejme našli. ()

honza.kuzel

Příjemný, vedle klasicky nalajnovaných romantických komedií, film. Ikdyž scénou na lavičce, tj. tam kde to začalo, to mohlo i skončit. Dodatek, aneb First Day of Autumn, byl trošku nadbytečný. Ale stejně, kdo by nechtěl svých 500 dní se Summer (Autumn, Whoever), že? A nebo aspoň 250. ()

Dr.Miku

Ako osoba vyrastajúca na amerických klišoidných romantických komédiách, ktorá si tento film pozrela pred rokmi v dobe sklamania z lásky, dávam teraz po dlhej dobe zaslúžených 5*. Hlavne preto, že v tomto sa jednoducho musí nájsť každý , kto sa raz v láske sklamal. Tento film je nadčasovým zobrazením ako to vždy býva/ a nemusí ísť len o vzťah typu friends w/ benefits ako tu. Aj napriek role, ktorú Zooey vyfasovala, bola strašně kjút, až do chvíle kým sme si všetci neuvedomili, že je vlastne mrcha. Ale ako herečku ju mám rada a príjemne sa na ňu pozerá, působí sama trošku chladne a nezávisle, a preto si neviem predstaviť niekoho iného do jej role. S Josephom tvoria skvelý pár, hodia sa k sebe a pri prvom pozretí proste veríte, že sa to všetko dobre skončí, lebo im to klape. A aj keď tu niektorí hodnotili nevydarený koniec, ktorý odľahčil celú tú depresiu, ja si myslím, že scenárista alebo režisér mal práve toto v pláne a chcel tým poukázať, že aj keď je v jednej chvíli všetko naprd, aj tak sa to může hocikedy zmeniť a jednu osobu raz nahradí tá druhá, mnohokrát lepšia len jej treba dať šancu. Bonusovo je tu ešte aj užasný soundtrack. ()

sadsammy

Velice podařená práce režisérů, scenáristů a herců. Mé oblíbené hlavní postavy jsou naprosto topové a co se tyče námětu je to také pěkné promýšlené a velmi neobvykle. Zdá se, že bude smutný příběh o lásce a rozbitém srdce chudáka Toma a Summer bude tou samou mrchou, která to zase udělá a bude v klidu žit dál, ale to tak prostě není. Každý okamžik a každá chvilka je velmi unikátní a nikdy nevíš jestli jsi potkal toho pravého, Tom myslí, že Summer je ta samá holka, ale Summer jej předem upozorňuje, že nevěří na lásku a neví jestli něco podobného existuje. Zajímavá rozpoutavka a hlavně konec filmu stojí za to. Podle mého osobního názoru tahle romantická komedie je docela realistická a opravdová jak jen může být, protože stejnou situaci zažívá spousta lidi a hledá toho pravého. Ještě bych měla vyznačit jaká je tam skvělá hudba a určitě za to by dala tu poslední hvězdičku filmu. ()

VsetkoVsade

Poznáte ten pocit, keď sa napriek vášmu intelektu a výzoru priemerného obyvateľa Pentagonu konečne nájde osoba opačných vlastností, ktorá navyše vkus a sebareflexiu postráda v takej miere, že voľný čas ochotne trávi vo vašej blízkosti aj bez použitia bodnej zbrane? Mali ste už s niekým pocit, že vaše mozgy prevádzkujú spoločnú továreň na serotonín a vzájomnú symbiózu posúvate na nový rozmer doslova každým interným výrokom, emotikonom, či zdrobneným oslovením, takže na sociálnych sieťach popri díleroch a víkendových akciách začínate pomaly hľadať kontakty na svadobných fotografov? Stalo sa vám už, že tá vaša vylepšená verzia dokonalosti, s ktorou ste si stihli vzájomne zobrať mieru na prsteň, nájsť mená pre prvých piatich potomkov a v domove dôchodcov vopred rezervovať spoločné lôžko, náhle prestala javiť základné známky príčetnosti a jej šedým mozgovým bunkám vypršal dátum spotreby, takže v rámci zachovania zvyšku už tak chatrného duševného zdravia si napokon s povzdychnutím vymažete prezývky v Messengeri, obsah kolónky v profile s nápisom Stav zmeníte na „Nezadaný“ a v presvedčení, že podobným spôsobom šťastie uteká pomedzi prsty iba beznádejným existenčným omylom ako ste vy, dospejete k rozhodnutiu stráviť zvyšok života v celibáte? Ak ste aj vy moje stručné otázky zodpovedali tromi ráznymi „ÁNO!“, a jedným prekvapeným: „Teda človeče, ty o mne vieš snáď všetko!“, po zhliadnutí tohto filmu s hlasným výdychom úľavy zistíte, že sa nejedná o žiaden výnimočný jav. Naopak, režisér cielene zdôrazňuje skutočnosť, že život je do veľkej miery kolobehom falošných nádejí a ich zákonitých sklamaní a musím uznať, že priemerný vývoj prvého vzťahu sa mu podarilo zachytiť v dokonale vernej podobe. Úprimne, nepamätám si, že by ma niekedy tak oslovil film, v ktorom žiadny z aktérov neholduje ľahkým ženám, omamným látkam či trestnej činnosti, práve vďaka hravej forme, ktorou odkrýva životné pravdy tisíckam mladých divákov, ho totiž možno s pokojným svedomím zaradiť k svetovej špičke. 500 days of Summer vás dokonale pohltí a lepšie než akékoľvek motivačné video vám priateľsky vysvetlí, že aj keď na svojej ceste stratíte smer, už len v rámci kratochvíle popri odovzdanom čakaní na smrť sa vám predsa len oplatí neprestať ho hľadať, pravdaže, pokiaľ nie ste jedným z tých beznádejných existenčných omylov, ktorí si šťastie zakaždým nechajú utiecť pomedzi prsty, v tom prípade sa to skutočne neoplatí. ()

Sejkorka

Velmi dobrý film, až výborný. Líbí se mi přeskakování v ději. Příběh nikoliv o lásce, ale osudu. Tonymu (Joseph Gordon-Levitt )jsem strašně moc rozuměl a na Summer (okatá, pro mne neokoukaná) Zooey Deschanel jsem byl pěkně naštvanej. I když se nakonec objevila osudová Autumn (další neznámá kráska - Minka Kelly),moc mi to soucit s Tonem nenapravilo. Docela zajímavá je úloha 12 leté Tonyho sestry (Chloë Grace Moretz). Ona je rádcem o 16 let staršího bráchy? Dokonce mu poradí klíčovou věc : Nevzpomínej jen na to dobré, co jsi prožil se Summer, pokud ji chceš vyhnat z hlavy... nebo tak nějak .... V závěru zazní píseň Vagabond od mých oblíbených Wolfmother. Musel jsem však hodně lovit v paměti, než jsem je v rámci filmu poznal ... Pozn. - po druhém shlédnutí snížen rating na 4* , ale stále velmi dobré. ()

teekanee

Poměrně netypický romatický film, kterej v sobě skýtá mnohem víc, než se na první pohled může zdát. Hodně bych vyzdvil nedokonalého, ale velice sympatického hlavního hrdinu, kterýho Lewitt hraje opravdu lidsky. Film působí opravdu ze života, což je opravdu závan svěžího větru oproti jiným happy lovestories. 83% ()

Mily

Hlavní postavě Josephovi může být úplně jedno, jak se její dívka snů napříč k němu chová, nejde mu vůbec o to, že je hezká a může mít s ní sex v posteli, toto jsou tak maximálně pro něho maličkosti k rozvíjení lásky ve vztahu. Jemu jde jen o to, že se s ní pocitově cítí stále stejně, jak při prvním poznání, dělá ho šťastným ona, její povaha, je totiž neobyčejná, není jako ostatní, to se mu nejvíce líbí, konverzace s ní ho dělá nejvíce šťastným. Nějak takhle to má Joseph, snílek, co se snaží za každou cenu získat ženu, moderního cynika. ()

Martin.Novo2

Fuuu. K lepšímu vyjádření těžce hledám slova, ale pokusím se nějak shrnout své pocity. 500 Days Of Summer je neobyčejná záležitost, která vás na začátku chytne a do konce nepustí. Od klasických lovestory to má opravdu daleko a je to dobře, protože takhle věc je tak hrozně osobitá, že je prostě potřeba ji vidět. Příběh kluka, který se bláznivě zamiluje do holky, která nehledá vztah, nezní jako nic nového, ale   Marc Webb to i tak, dokázal, totálně otočit. Skvěle podaná věc se kterou, dovolím tvrdit, dokáže soucítit téměř každý. Hlavně díky skvělým hereckým výkonům hlavních protagonistů.  Je mi trochu líto zbytečně sluníčkového konce, který na mě úplně nezafungoval a lehce podkopal to neotřelost, o kterou se film snaží. Kromě toho bych ale musel dlouho pátrat po jiných chybách.  Hezkých 78% ()

Charliesed

Zajímavě soustředěný film. Čiří z toho indie (postavami - kapela The Smiths atd.), ale celé je to tématově i obsahově v duchu klasické mainstreamové romanťárny, a ani to neřeší vážnější (víc deep) otázky o sobě.  Nezaměřuje se na to, že by byly postavy divné, nebo jak se odlišují od ostatních. A jejich problémy se mi zdály skutečné v porovnání s jinými rom-komi a ne laciné. K tomu dojde k pár vizuálně zajimavým scénám jako když se hlavní postava cítí skvěle, tak začne na ulici tancovat, spolu s ním další lidi a je z toho hezké taneční číslo, co hezky podněcuje jeho pocity. Nebo když má jít na párty a část obrazovky ukazuje zároveň jeho očekávání a zároveň část, co se opravdu děje, což filmu taky přidává. ()

peproch

Když film skončil, zatleskala jsem. Nelineární narativní struktura, postupně skládám s hrdinou Tomem oněch 500 dní které strávil v blízkosti nádherné, inspirující, svobodné, štastné, slunné, vřelé a vroucí Summer. Ale zklamán vztah opouští, protože ona nechce trvat trvale, spíše nevěří na lásku. Její cynismus je neochvějný, i když všecky dny s ní jsou zalité sluncem. V závěru se seznamuje s dívkou Autumn. ()

BStone

Romantika která mě napoprvé celkem rozsekala. Film popisuje dny napřeskáčku a spojuje je tak do výtečné mozaiky, která dokáže jít místy na dřeň. Výborný soundtrack jen skvěle podtrhuje parádně vypointované scény. Obsazení je pak doslova snové, kdy to Zooey s Josephem skvěle ladí. 90% ()

martin00lvr

It’s not a love story Roztomilý film, chemie mezi JGL a Deschanel funguje na jedničku. Moc pěkně, ale i pravdivě natočená romantika. Možná to není nejlepší film na světě, ale je velmi jednoduché se do nej zamilovat a osobně asnikdyna něj nedám dopustit. ()

MatyRock

Výjimečně vizuálně podmanivá a nápaditá romantická dramedie. Marc Webb ve svém debutu prezentuje své nejlepší kousky, jenž jsou po stránce audiovizuální bezchybné. Člověk dost možná vyústění příběhu předpovídá, ale kdo by si to neužil s tak skvělými herci. 7,5/10 ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)