500 dní se Summer

(500) Days of Summer

500 dní so Summer

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 91 min

Scénář: Scott Neustadter, Michael H. Weber .. Na světě je dost žvástů, i bez mé pomoci. _ Žánrová lahůdka. Nástřel romantického příběhu zní tradičně tuctově, ovšem ta koncepce, přístup, svěžest, hlubokomyslnost, láska? Je to všechno úžasný koloběh do kterého se nesmíte bát vkročit. Marc Webb, dosavadní režisér hudebních dokumentů, si pro svůj debut vybral vskutku parádní scénář. Ověnčil ho parádní písničkovou hudnou, civilní atmosférou velkoměsta a zajímavým tvůrčím podáním. Obsazení ústřední dvojice byla taktéž trefa do černého. Joseph Gordon - Levitt je již prověřený talent a Zooey Deschanel je typ ženy do které se musíte zamilovat a hraje typ ženy, se kterými jsme občas konfrontováni. Bitch.(26.9.2009)

Vynikající režie se spojila s precizním hereckým výkonem - kdo z nich byl lepší? Byl to um hl. představitele, nabídl režisérovi, co mohl a nebo se předřel režisér s tím, že mu musel ukázat, jak to chce a z toho vzkvetl ten úžasný zážitek? Ať už tak či tak - ten film je vynikající a má skvělý scénář. Bohužel Zooey už na mě nepůsobila tak skvěle jako Joseph a všimla jsem si několika věcí, které mě tak úplně nebavily. Ale jinak skvělý. Určitě právem tolik chválen.(6.12.2009)

Rozpočet $7,5miliónaTržby USA $32,391,374Tržby Celosvetovo $60,803,210Tržby za predaj DVD v USA $13,995,659 //počet predaných kusov 994,541║ osviežujúce, roztomilé, Marc Webb je šikovný /80%/(27.2.2013)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(18.9.2009)

Snímek co je jako kromobyčejně vydařené léto. Zahřeje, zabaví, ale než se nadějete je pryč a zůstane po něm pouze každodenní šeď. Ale ty vzpomínky na něj, ty už vám nikdo nevezme.(7.11.2009)