Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

hammer_head

Velmi příjemné překvapení. Taková historická road movie, kde pár vojáků dostane na prdel, ale přesto přežijí a pak bojují o holý život. Prostý příběh, který je ale na délku filmu dostačující. ()

SeBig

No, není to uplně k zahození na ty krvavý bitvy a vizuál se dalo koukat, ale to je asi tak vše, co mě bavilo. ()

korbitch22

Marshall dělá skvělá,oddychová béčka,kterýma perfektně zaplácnete nudu.Příjemný příběh,solidní scénář,parádní akční scény,dobré herecké výkony a úžasná Olga Kurylenko!Ta její bitch killerka mě dostala.Historická výprava taky mrtě potěšila,film výborně odsýpá a já se ani chvilku nenudil,konec je sice dost dobře předvídatelnej ale já happy endy můžu,takže mě to tak neotrávilo.Dost možná nejlepší Marshallův film,jestli pojede takhle dál,máme se na co těšit. ()

Crocuta

I po shlédnutí "Centuriona" se nic nemění na tom, že filmy Neila Marshalla mne nikdy nezklamou a vždycky pobaví. Tentokrát se jedná o slušnou - dejme tomu že historickou - honičku skvěle nasnímanou severskou krajinou a plnou digitální krve. Střih akčních scén je naštěstí docela přehledný, herci charismatičtí a jediné co mě osobně moc nesedělo byly romantické chvilky s "čarodějnicí", které snímku trochu ubraly na tempu. Škoda jen, že jsme se nedočkali souboje Makra s vlky a dvakrát škoda Etain, které jsem chtě nechtě musel celou dobu fandit a která vzhledem ke krušnému dětství měla na tu svoji zavilou nasranost plné právo. ()

Yardak

Marshall natočil vlastní remake (berte to s vtipem) svého předchozího filmu Dommsday:)), jen časové období přesunul z budoucnosti do daleké minulosti římské doby. Zůstal totiž u krvavé akční-béčkové řežby (celkem mu to jde, i když digitální krev není ideální a ještě k tomu jsem očekával větší maso než se v celkovém filmu objevuje), kterou drží v nadprůměru pár charismatických herců. Tři a půl hvězdy. Fassbender jede, bude i pokračování? :o) ()

mcb

Stylizované brutální násilí a nic víc. Marshallova báchorka postrádá jakékoliv tempo nebo zajímavé postavy, dopředu jí táhne jen očekávaná touha za další krvavou lázní. Té je tu bezpochyby hodně a nasytí, ale veškeré dění mezi tím je neředěné scenáristické peklo, vedle kterého je i takový Doomsday tou správnou zárukou kvality. Děj Centuriona lze popsat jako zmatené, byť efektní pobíhání různými přírodními lokacemi, přičemž je jako v případě Marshallova předchozího počinu vidět posedlost LOTRovskými grandiózními nálety přes krajinu, které působí nečekaně vyumělkovaně až klišoidně. Snad se tím nechtěl ke kvalitám prstenovské trilogie přiblížit. Celý film je tak masivní béčko, že zabíjí všechny snahy být něčím víc. Nepřesným historickým reáliím navzdory. Jediným, co stojí za pozornost je charismatický Fassbender, jež táhne tuhle dlouhatánskou devadesátiminutovou nudu do cíle. Doufám, že z něj v budoucnu vyroste velká akční hvězda a nebude muset mrhat svůj talent v těchto prvoplánových báchorkách jako v případě Jonaha Hexe. Co na tom, že je snímek řemeslně zvládnut na jedničku, když nedokáže ani na sekundu vtáhnout do děje. Nuda, nuda a ještě jednou nuda. 4/10 ()

VenDulin85

Líbilo se mi, jak se tématicky střídal děj z hry "my jsme ti hodní Římani, co to tu chtějí obsadit a oni jsou ti zlí pomalování Piktové" na "zachraňte vojína R.. ehm generála Tita" misí "sedmi statečných", nechybí tu hrdinství, zrada, láska, hrdinství, zrada, zrada... Počty se tenčí na obou stranách, až zůstane tak akorát ideální počet, více nebudu spoilerovat. Kdo ví, jak to tehdy bylo, dějiny píšou vítězové. V čem se mi zamlouvali Piktové, bylo to, že když holku nebavilo vařit, tak ji nechali máchat sekyrkou a nožem, což je.. rozumné, nebo ne? Herecký ansámbl už snad nemohl být lepší, v čele s centurionem Michaelem Fassbenderem (chudák moje topka, zase bude hra na škatule..). Jen jsem si říkala, že mohl mít aspoň nějakou chybu, vadu na kráse, třeba aspoň trochu šilhat nebo tak něco, aby z něj člověk nezůstal úplně paf. ()

Flego

Ak by tvorcovia vynechali niektoré zbytočné digitálne krvavé efekty, s ktorými sa chcú podlizovať divákovi, mohol sa jednať o nadštandardný snímok. ()

Flakotaso

Historické filmy sice zbožnuju, ale Centurion mě spíše zklamal. Může za to hlavně Marshallova slabá režie, která se většinou skládá jenom z panoramatických nájezdů kamery na horské masivy. Je to hezké, ale co z toho? To, že se pokoušel o nejvyšší možnou syrovost je super, ale proč tam tedy dává nesmyslnou postavu "zabijačky" Kurylenko, která v takovém filmu vypadá věrohodně asi jako Dolly Buster v Kouzelné školce. Pochválit musím samotného Fassbindera, pěkně krvavé rubačky a velice slušnou Eshkeriho hudbu. ()

rikitiki

Takhle to dopadne, když dovolíte, aby vám barbaři rozvrátili říši. Kde kdo se o vás otírá, kde kdo vás pomlouvá a vy nemáte možnost se bránit. Po patnácti stech letech si bývalá kolonie klidně natočí film, který vypadá, jako kdyby historii přepadla a znásilnila komiksová fantazy a Římská říše už nemá sílu, aby proti tomu poslala aspoň ostrou diplomatickou nótu. _____ Film se vyznačuje řeznickými jatky vydávanými za bitvy, přičemž za Pikty bojují převážně modelky. Hrdinové se dopouštějí nesmyslných chyb, za které by je pro nesvéprávnost vyloučili z římského vojska i z piktských guerillových jednotek. Psychologie postav je nereálná, nebo spíše šílená. Střední část nudí, protože se furt jen jde lesem. Peněz do filmu nacpali, jak prachatý důchodce do matrace, což se projevuje četnými leteckými záběry a efektními záběry na postavy jdoucí po vzdáleném horizontu - efekt tak často opakovaný, až se mu buď začnete smát nebo vás ještě víc otráví. _____ Jedině způsob, jak utéct vlkům, pokud máte poněkud cynický přístup k životu, měl dobrý nápad. Jinak je to efektní plácání o ničem. /26. 12. 14./ ()

honajz

Tohle nemá ani nějakou atmosféru. U komiksového ztvárnění neočekávám věrnost historickým faktům, ale celé zpracování je takové televizní, triky až příliš digitální, navíc to, co bych raději viděl v obraze, je vedeno vnitřním monologem hlavní postavy - to jsem si mohl pustit rádio, a ne koukat na film. Navíc ten film nemá šťávu, vůbec netáhne. Takový mix Vinnetoua a Kam orli nelétají. ()

virus10

Pro mě velký překvapení. Velice se mi to líbilo. Akorát škoda toho konce, chtěl jsem aby je všechny Etain zabila. Nejlepší výkon Olgy Kurylenko!! ()

Larky

Velmi solidní řežba, která si na nic nehraje...a skvěle pobaví...příběh není kdovíjak originální, vynahrazuje to perfektní akce, krásné záběry krajiny, solidní herecké výkony a sexy Olga...díky Neile ()

Karamanlis

Ja Marshalla proste môžem... Ten chlap zatiaľ neskazil nič na čo siahol a hoci ešte nepatrí do kategórie vyvolených režisérov, ktorým štúdiá dávajú k dispozícii megalomanské rozpočty (čo nie je, môže raz byť), Neil si dokáže zručne poradiť aj s relatívne menším obnosom a na jeho snímkach je vidieť, že ani cent nevyšiel nazmar. Akčný žáner má dávno v malíčku a teraz ukázal, že mu nerobí problém z hororu či postapokalyptického sci-fi úspešne presedlať na historický film. Marshallov rukopis a jeho hororové korene, sú neprehliadnuteľné aj v Centurionovi, takže CGIčková krv občas strieka na všetky svetové strany... Nejaké menšie výtky by sa samozrejme našli - v hlavnej roli by som si ja osobne ja vedel predstaviť drsnejšieho týpka než je zrovna Fassbender a taktiež ma udivilo, že divoké piktské ženy z počiatku nášho letopočtu boli bezchybne nalíčené, som však rád, že Marshall načrel práve do tohto tematického súdka, nakoľko dobrých historických opusov vychádza minimum a Centurion je dobrým filmom... ()

Ilicka

Vyvražďovačka ve starověkém Římě z rodiny gore. Není sice těžké uhodnout, kdo z římské sebranky přežije, ale zábavu tenhle filmový lov poskytne přiměřenou. ()

becki_tu

Centurion je takovou demoverzí Gladiátora s přímočarým příběhem, který však v rámci žánru nenabízí v podstatě nic navíc. Marshall ale opět dokazuje, že umí. 70% PS: Zajímavou roli má zde Olga Kurylenko, která za celý film neřekne ani jedno slovo. ()

matestlust

Historický film pod paží Neila Marshalla? Ale kdeže, jedná se o ultra akční a ultra krvavý kousek ze staré doby. Žádné historické události, prostě jen parta římských vojáků proti hordě barbarů. Jedna akce střídá druhou, krev teče po hektolitrech, údy létají vzduchem.Prostě to, co jsem od další Marshallovky čekal. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)