V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

MrFarmer

Já se taky docela bavil. Jasný, že to je taková rodinná komedie ve stylu School of Rock a pod. ale docela oddechový a navíc obsazení dvou výtečných komiků do hlavních rolí byla podle mne dobrá volba :) zasloužené 4 hvězdy. ()

P76B

Místy jsem se docela zasmál, ale jako celek je to velice slabé. Film by se dal také chápat jako sarkasmus na téma Jak se stal průměrný obtloustlý střelený američan idolem všeho lidstva... ()

rigby

Začátek byl takový nemastný neslaný, ale s přibývajícími minutami jsem stále více přestával věřit vlastním očím a uším. Naprosto stupidní prázdná záležitost, určená zřejmě jen pro stupidní amíky odkojené kolou a hranolkami z McDonaldu. Zábavné asi tak jako kus mletého masa mezi dvěma houskami. Hvězdička za pár ucházejících okamžiků, kdy trošičku svitla naděje, že se svět neřítí přímou cestou do záhuby, ale vezme to oklikou. ()

BloodyO

Vtipné? To snad ani ne. K pousmání? Možná. Na zkrácení dlouhé chvíle vcelku dobrá volba, nicméně je to pouze levná náhražka originálu. ()

david666

marně si vzpomínám, kdy jsem viděl trapnější film. Tady je opravdu vše špatně. Hrozné herecké výkony, strašné dialogy a i ty efekty nestojí za nic. ()

veverysiak

Pamätám si na moje detské Gulliverove cesty, najprv knižné, ktoré som zhltol, potom filmové, z ktorých som bol úprimne uchvátený, a tak urputne dumám, čím tak asi ohúri tento kúsok dnešnú omladinu, pokiaľ tými pár hláškami z dnešných amerických reálií a osobou samotného srandistu Blacka, tak ma začína napínať k plaču, lebo tie hlášky sú absolútne vágne a antihumorné a Black si vybral opäť jeden zo svojich podpriemerných dní, nehovorím už o pointe Swiftovej predlohy, ktorá sa tu po jemnom náznaku utopila v bizarnom míšungu gýča, nenápaditosti a nudnosti, takže 30%. ()

Arcisit

V první polovině neškodná pohádka co neurazí, nenadchne.Před koncem se to, ale změnilo v takovou blbost (narvat robota ala Megazord do Gullivera????) a na konci ten cajdák na téma "všechny války na světě jsou zbytečný" tak to jsem už nestačil kulit oči s otevřenou pusou.... ()

Ondrew

Veeeeelke sklamanie. Na film som sa celkom slusne tesil, avsak uz zhruba v prvej tretine som citil, ze "nieco nie je v poriadku". Neviem kto a najma kde presne urobil chybu, ale dla mojho nazoru sa tato snimka vymkla kontrole a vzniklo akesi tazko stravitelne "cudo", ktore ma akurat tak uspavalo. Okrem toho, casto som si hovoril, ze Jack Black je sice vcelku solidny herec, no v tomto pripade posobi jedine trapne. Nuz, myslim si, ze ide o riadne sklamanie, pretoze zrejme takmer kazdy cakal prijemny filmik a miesto toho sme sa dockali TOHTO. Ach jo. ()

Holusacek

Slabej film a ještě slabší komedie.Nechápu proč se to jmenuje Guliverovy cesty,protože z příběhu o Guliverovy si to vzalo jen návrh že člověk přijde do země liliputů.Zbytek si tvůrci domyslely,což vlastně ani nevadilo,ale po čase 30minut to začala být pěkná nuda a mně bavily možná jen ty boje.A do té starší doby ve které se Guliver ocitl mi vůbec neseděla ta vily,robot nebo ten sklízecí stroj.Z traileru jsem se na to těšil,když jsem viděl film radši jsem ho chtěl vypnout.Dobré plus bych viděl za O´Dowda,Blacka moc nemusím.Slabý film,každý má však jiný oblíbený žánr.Já tenhle moc ne = 31%. ()

jaqubko

Keby sa radšej autori vydlabali na to slovíčko komédia, a poňali to ako dobrodružné fantasy. Ani raz som sa z chuti nezasmial, naopak dobrodružná stránka filmu bola zaujímavá. A prečo fantasy?? lebo v niektorých scénach bolo vidieť slabý scenár a tak vznikalo kopa nelogickostí a nezmyslov (SPOILER* ako ten robot a moderný dom*SPOILER). Na knižnú klasiku môžte síce zabudnúť ale za to dostanete celkom pekný kontrast moderného sveta a Liliputu. Videné v 2D a českom dabingu. 50/100 ()

TheMe

Dle upoutávek to měl být šlágr. Jack Black v hlavní roli.. No prostě čekal jsem jeden z nejlepších filmů roku. Poté co jsem viděl film jsem si schválně s hodnocením počkal až po čtvrtém dílu Pirátů z Karibiku. A teď můžu s klidem napsat, že větší zklamání a propadák už na 99% letos neuvidím. Trailer totiž jak byl skvělý, tak také nabídnul to nejlepší z celého filmu. Nic dalšího, co by za něco stálo už se ve filmu nevyskytlo. Dá se říct, že to byla nuda. A i samotný Jack Black mě na konci zklamal, protože jak už zde někdo psal, tak ta hudba, kterou se díky jeho postavě pokusil štáb protlačit do filmu, tam absolutně, ale vůbec neseděla. ()

esmoke

Není to žádný klenot, ale jsou místa kde se člověk u pěkně pobaví. Celkově lepší než by se dalo čekat. ()

Bobestom

Výprava kvůli reportáži se zvrhla v návštevu "světa" pidižvíků.. Absolutně nechápu zdejší nízké hodnocení. Film je sice ujetá kravina, ale to jí právě dělá vtipnou. ()

WoodoX

Páčila sa mi tá rozmanitosť, farebnosť a honosnosť scenérii, aj napriek ich skutočnej maličkosti. :-) Jack Black, Jason Segel, Emily Blunt a Chris O'Down v jednom filme - nemôžem inak. ()

kishi_SO

dost trapne podanie stareho znameho dobrodruzstva. Blackov humor je dobry mozno iba v stipkach. A nie v 85 minutovom gulasi. ()

XI-XAO

Film nese nálepku moderního pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta, obohaceného o 3D efekty, navíc v hlavní roli s Jackem Blackem pod režijní taktovkou Roba Lettermana. Takto ve zkratce to zní vcelku zajímavě. Opak je ale pravdou. Pro mne osobně je tento film bohužel jen jednou velkou slátaninou, kde se celý pohádkový příběh mění v 85 minut dlouhé filmové utrpení. Neuspokojivý byl i výkon Jacka Blacka, ani o zmiňovaném 3D zpracování se také nedá příliš mluvit. Jediné co mohu ve filmu právem vyzdvihnout, je Chris O'Dowd ve vedlejší roli, díky kterému jsem se u této „komedie“ i zasmál. ()

sankacoffee

+ Chris, Emily - Amanda,Jack.....nemastné, neslané, nevtipné a bohudík krátké, ale až na tu shovadilost na konci snesitelné a koukatelné ()