V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

Obenny

Jack Black je prostě borec, tahle komedie rozhodně stojí za shlédnutí. Pokud chcete něco co Vám dodá dobrého humoru a ještě trochu zvrácené zábavy tak je to právě Gulliver, který dokáže opravdu příjemně překvapit. Je to prostě Jack Black kdo tvoří to velmi humorné na tomhle snímku, ale pokud nejste fanoušky klasického humoru Jack Blacka tak se Vám Gulliver zřejmě tolik líbit nebude i přesto je Gulliver béčkovou dobrodružnou komedií . ()

wray

Ani neviem presne preco to bolo take slabe. Pekne farebne, znami herci, moderne efekty ako sa patri, 3D ale - stejne iba nejaka zlepenina. Komedia, ale - velmi priemerna (rozumej urcena pre masy). Pribeh obycajny, a prvky na obzvlastnenie (roboti???) nezaujali, skor to bolo take nejake nasilu. No a tiez dost velmi ma sklamal (ja viem, moja chyba) cesky dabing - asi najhorsie boli dabovane piesne :/ Ah, uz asi viem - 3D je to kuzelne slovicko (nie, nemal som "moznost" vidiet to trojrozmerne), ktore ma lakat divaka. Rovnako ako 100 dalsich 3D filmov ktore su sice o nicom ale - je to 3D. Mozem teda snad odporucit iba ak sa radite k fanusikom 3D, a nevadi Vam ze film samotny je slabsi. ()

Movie Maniak

Zklamání, zklamání, zklamán! Výborná předloha, herci jako Jason Segel, Emily Blunt a Chris O´Dowd a co z toho všeho vzniklo? Podivný kočkopes, který nedokáže zaujmout a když už přeci jenom zaujme nedokáže pozornost udržet déle než pět minut. Naprosto příšerné zkratkovité vyprávění, které jinak celkem klasický příběh sráží do kolen. A Jacku Blackovi toho loosera co má pořád smůlu, ale nakonec stejně dostane co chce, nežeru. Nechápu proč se pořád pouští do takových rolí, určitě má na víc, je to sympaťák. Takže hodnocení, jedna hvězdička za efekty a ta druhá za Emily, ikdyž neměla moc prostoru. ()

Majollica

Nu, takhle jsem se u filmu už hodně dlouho nenudila ... I když budu brát toto "moderní, rodinné a komediální" pojetí s OBRovským nadhledem (ostatně, jinak to ani nejde), toho, čím by mě zaujalo, zbývá žel LILIPUTÁNsky málo ... Jednu hvězdu za povedené úvodní i závěrečné titulky a vtipnou scénku na pláži (prostřelená Coca-Cola), druhou bez váhání uděluji generálu Chrisi O'Dowdovi. Ten "největší prudič v celé zemi" mu šel vážně skvěle ... :o) ()

Vala

Tenhle film by si zasloužil vyšší hodnocení.Nevázne,má pěkné efekty,dobře mířené fórky a samozřejmě skvělý Jack Black tomu dodal tu pomyslnou dortovou třešničku.Bavila jsem se výborně 5* ()

ariari

dobre píšu. RODINNÁ .. fantazy. nemá zmysel robiť z detského knižného dielka divadelné kritiky uverejňované na 1 strane New york times. ()

gstudio

Veskrze průměrná avšak celkem zábavná ptákovina. Zábavnější jsou už jenom kritické plky místních pseudoodborníků, kteří by sami nezvládli natočit ani vlasy na natáčky. Přátelé, jestli chcete vidět moře, nečumte do lesa. A jestli se vyžíváte v slzopudných příbězích jako byl ten o boxující blbce starouše Clinta, spatřujete těžké umění ve vyvařovaném béčku 70. až 80. let od Quentina (ne, nemyslím malého Koktu) nebo se vám samovolně otevírá úžasem huba při spelování písmen S-P-I-E-L-B-E-R-G, rozhodně si nepouštějte americké adaptace "klasických" děl. Zvláště pokud jsou uváděny s podtitulkem "rodinná komedie" a hlavní roli hraje Jack Black, měli byste - při vaší inteligenci - vědět do čeho jdete mnohem dřív než zasunete placku do přehrávače. ()

gpx

Odvažuji se tvrdit, že jeden "vtipný" moment (Guliver močící na všechny kolem) na celovečerní komedii nestačí. Ano, jsou tam i další gagy (Black ukáže špeky, Black ukáže prdel, Black se obleče do růžových šatů), ale o jejich vtipnosti by se dalo celkem úspěšně pochybovat. ()

filmovyfan

Chudáci děti, které tohle kdy spatří. Jonathan Swift se obrací v hrobě. Film lze vystihnout slovy nuda a trapnost. PS: Při hašení paláce se mi trochu začalo chtít zvracet. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Igy007 odpad!

Fujtajbl monstera, na toho mádla po výkrmu se fakt nedá dívat. Nejen že je odporný, ale navíc je to totální dřevo. I po všech ostatních směrech nestála tato grcka ani za ugrcnutí. ()

Kletus

Mám holt asi slabost pro Jacka Blacka, který je nejen výborný komik, ale též hudebník. Neříkám že je to lepší než Pick of Destiny, ale díky sympatickým neokoukaným hercům (Jason Segel, Chris O´Dowd) jsem si tento film velmi užil. (9/10) ()

miromir

prumerna rodinna komedoska, Jack Black jako vzdy nezklamal a scena s kralickem a utrzenou hlavou me dostala do kolen to bylo fakticky cool, nicmene na 4* to u mne nestaci. ()

trinan_kop

Tento film je naozaj zlý. Tvorcovia zobrali nesmrteľnú klasiku Guliverove cesty, pridali veľkú hromadu amerických klišé, pridali človeka ktorý sa správa ako klasický tučný a hlúpy a neúspešný Američan. A vzniklo toto "niečo". Týmto filmom som odpísal Amandu Peet ako predajnú tetu, čo hrá vo filme nie preto že by bol kvalitný, ale preto že to je "veľká" americká produkcia. Tak isto pre mňa skončil Chris O'Dowd a Catherine Tate, jeden z IT Crowd, druhá z Doctora Who - mal som ich za dobrých a kvalitných hercov - ale opäť sa ukázali ako ľudia čo si vyberajú filmy nie podľa kvality, ale podľa toho koľko peňazí je do filmu vrazených. Proste traja z mojich obľúbených hercov týmto odišli preč - medzi predajné štetky. A Jason Segel pre mňa ostane hercom jedného seriálu. Je smutné, že 99% hercov vo svete si vyberá filmy podľa peňazí, a nie podľa kvality - a len veľmi málo ich dokáže tieto dve veci skĺbiť (Johny Deep :-) ). ()

kacudzde odpad!

Zkusila jsem se na to podívat, i když nemám ráda Jacka Blacka. Vydržela jsem přesně 30 minut, a nebylo to jen kvůli němu. Strašná hovadina... ()