Režie:
René ClairKamera:
Ted TetzlaffHudba:
Roy WebbHrají:
Fredric March, Veronica Lake, Robert Benchley, Susan Hayward, Cecil Kellaway, Elizabeth Patterson, Eily Malyon, Robert Warwick, Robert Greig, Mary Field (více)Obsahy(1)
Krásná čarodějka vypráví o znovuoživlé titulní hrdince Jennifer, která i se svým otcem unikla ze zakletí ve starém dubu, když do něho uhodil blesk, a spolu se vydali na svět co nejvíce škodit lidskému plemenu, zejména pak Wallacovi, potomku muže, jenž se před bezmála třemi staletími přičinil o to, že Jennifer skončila na hranici. Zhatí mu zásnuby, ale pak se všechno změní, když sama omylem vypije čarovný nápoj lásky. Clair přitom nešetří mírně hororovými atrakcemi (např. hned úvodní scénou upálení), ale vše vzápětí zlehčuje. Neobává se ani žánrových klišé, která jsou patrná zvláště u milostných zápletek. (Letní filmová škola)
(více)Hrají
Fredric March
USA
Nejlepší filmy:
Nejlepší léta našeho života (1946)
Kdo seje vítr (1960)
Hombre (1967)
Veronica Lake
USA
Nejlepší filmy:
Brána ke štěstí (1941)
Bílá legie (1943)
Revolver na prodej (1942)
Robert Benchley
USA
Nejlepší filmy:
Nikdy nezbohatneš (1941)
Zuzanka v nesnázích (1942)
Čínská moře bouří (1935)
Susan Hayward
USA
Nejlepší filmy:
Karibští piráti (1942)
Surová kůže (1951)
Poslední rodeo (1952)
Cecil Kellaway
Jihoafrická republika
Nejlepší filmy:
Hádej, kdo přijde na večeři (1967)
Na Větrné hůrce (1939)
Pyšný rebel (1958)
Elizabeth Patterson
USA
Nejlepší filmy:
Little Women (1949)
Kouzlo valčíku (1931)
Večeře o osmé (1933)
Eily Malyon
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Anthony Adverse (1936)
Ani stín podezření (1943)
Farář u svatého Dominika (1944)
Robert Warwick
USA
Nejlepší filmy:
Jsem uprchlý galejník (1932)
The Power and the Glory (1933)
Na opuštěném místě (1950)
Robert Greig
Austrálie
Nejlepší filmy:
Útěk z ráje (1932)
Vždyť jsme jen jednou na světě (1938)
Historky z metropole (1942)
Mary Field
USA
Nejlepší filmy:
Zázrak v New Yorku (1947)
Tři tváře Evy (1957)
Krásnější než sen (1942)
Nora Cecil
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Byl jsem lynčován (1936)
Věčná Eva (1941)
The Thin Man Goes Home (1945)
Emory Parnell
USA
Nejlepší filmy:
Bouřlivá dvacátá léta (1939)
You Gotta Stay Happy (1948)
Sabrina (1954)
Emma Dunn
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Diktátor (1940)
Úžasná událost (1936)
Rozruch ve městě (1942)
Marie Blake
USA
Nejlepší filmy:
Zuzanka v nesnázích (1942)
Christmas in Connecticut (1945)
Day-Time Wife (1939)
Chester Conklin
USA
Nejlepší filmy:
Diktátor (1940)
Moderní doba (1936)
Pan Smith přichází (1939)
Billy Bevan
Austrálie
Nejlepší filmy:
Úžasná událost (1936)
Mrtvá a živá (1940)
Paní Miniverová (1942)
Bess Flowers
USA
Nejlepší filmy:
Zpívání v dešti (1952)
Okno do dvora (1954)
Svědek obžaloby (1957)
Bert Stevens
USA
Nejlepší filmy:
Někdo to rád horké (1959)
Svědek obžaloby (1957)
Norimberský proces (1961)
Frank Mills
USA
Nejlepší filmy:
The Miracle of Our Lady of Fatima (1952)
Světla ramp (1952)
Byl jsem lynčován (1936)
Dan White
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Jako zabít ptáčka (1962)
Jih proti Severu (1939)