Návrat Růžového pantera

• Velká Británie The Return of the Pink Panther (více)

Géniové světové komiky Blake Edwards a Peter Sellers se znovu setkávají ve filmu Návrat Růžového pantera. Diamant Růžový panter byl ukraden a zbyla po něm jediná stopa - bílá rukavice - poznávací znamení světově proslulého lupiče klenotů, který si říká Fantom (Christopher Plummer). Ten už je prý dávno v penzi, přesto se ale dostává na první místo seznamu podezřelých inspektora Clouseaua. Fantom chce ale své jméno očistit. Vydává se pátrat po skutečném zloději a zmatkaře Clouseaua zatím záměrně posílá čmuchat po špatné stopě. Vrchnímu inspektoru Dreyfusovi (Herbert Lom) už ale s šíleným podřízeným dochází trpělivost a v záchvatu zuřivosti se rozhodne Clouseaua zabít a jednou provždy se ho zbavit! (Cinemax)

Fanucci

Větší sázka na Sellerse a jeho komediální talent tento film dělá zábavnější než první díl. Bohužel ne o moc, protože scény bez Clouseaua jsou dost nudné a je jich tam až příliš:-/ Byl jsem ale rád, že v tomto díle Sellers výrazně přidal na francouzském přízvuku, což mi přišlo celkem vtipné. Stejně jako Čech Herbert Lom v roli Dreyfuse:-) ()

OG_Swifty

Po nepodařené odbočce s Arkinem se vrací po 11 letech původní herci a stálo to opět za to. Na scénu se vrátil Růžový Panter spolu s (bohužel) Fantomem Littonem a jako tomu bylo v úplně prvním filmu - příběhová zápletka s Littonem (tentokrát jej hrál Plummer) zkrátka nudí. Kdo ale zaručeně nenudí je Peter Sellers, který kromě komolení slov přišel s další novinkou - mistrem převleků :)) Scény, kde se Clouseau vydává za opraváře telefonní společnosti, uklízeče hotelu nebo svůdníka patří k tomu úplně nejlepšímu z celé série! A fakt nahlas jsem se smál u jeho "kódovanýho" telefonátu s Dreyfusem. Zkrátka nesmrtelná klasika, kterou kazí jen ten Fantom. ()

GrungeChild

Tady není moc o čem se dlouze rozepisovat. Skvělá zábava s Peterem Sellersem na scéně, ale mizerná bez něj. 3*, opět za něj. ()

(mOnkey)

Musím souhlasit s Tosimem a Galadriel. Největší síla všech filmů o Růžovém panterovi vždy tkvěla v úžasném Peteru Sellersovi a jeho komediálním umění. Jakmile ale zmizí z obrazovky, divák ztrácí koncentraci, jelikož děj (respektive dění na obrazovce) mírně chřadne. Avšak Sellersovy často až do absurdity dotáhlé situace diváka opět navracejí do té správné nálady a příjemně natahují koutky úst od jednoho ucha k druhému. Části se Sellersem za *****, zbytek ***. Suma sumárum 80%. ()

rakovnik

"Telefén" a "cimra", nezapomenutelná slova v podání skvělého dabingu z úst inspektora Clouseaua v i po letech vtipné a příjemné krimikomedii. ()

tomtomtoma

Bláznivá komedie se silným vtipným nábojem, který však, pro mne bohužel, sklouzává do způsobu humoru, který mi není až tak příjemný. Ale velká dávka vtipnosti, a navíc i napínavosti se tomu rozhodně nedá upřít. Loupež největšího diamantu světa, jedno vyplašené království a dva hledači pachatele. Francouzský detektivní inspektor Jacques Clouseau (ďáblík Peter Sellers), neschopný a přesto nadutý policista, jehož neuvěřitelné vyšetřovací metody a naprostá absence detektivní logiky ho spolu se štěstěnou dovedou k cíli. Hlavní podezřelý Sir Charles Litton alias Fantom (Christopher Plummer) chce očistit své jméno. Je to muž činu a nebezpečné akce. Také on se dostává ke svému cíli, kterým je jeho manželka Claudine (Catherine Schell), znuděná všedností obyčejného života bez vzruchu loupeží a pronásledování. Z dalších rolí: šéfinspektor Charles Dreyfus (dobrý Herbert Lom), psychicky zlomený naprostou neschopností a přitom úspěšností a oblíbeností Clouseaua, plukovník Sharki (Peter Arne), šéf tajné služby království Lugaš, smolař Pepi (Graham Stark), všehoschopný tlusťoch (Eric Pohlmann), a všehoschopný Clouseauův sluha Cato Fong (Burt Kwouk). Sice zábavné a vtipné, a přesto tak nějak hrubé a přehnaně zemité. Ale příjemná a vtipná animace jako doprovod úvodních titulků. ()

C0r0ner

Jen o kousek horší, než Komisař Clouseau na stopě, ale stále ještě stačící na pět hvězdiček. Opět parádní taškařice v podání Sellerse, která svojí sebeparodií prostě musí bavit úplně každého. Asi nejlepší scéna je řežba s Katem, kdy zničí skoro celý byt. 90% ()

danecek24

33. Zlatý Glóbus za rok 1975 - nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Peter Sellers, Nejlepší hudba - Henry Mancini ()

MarekT

Předchozí, o jedenáct let mladší díl byl lepší. Musím souhlasit s těmi, co píší, že scény bez Sellerse nejsou to pravé ořechové. Kvalitativně jsou slabším nadprůměrem, jinak scénky se samotným Clouseauem jsou stoprocentní. Herbert Lom se díkybohu zlepšil, scéna u psychiatra se může směle rovnat s těmi Sellersovými skopičinkami. Christopher Plummer mi jako Fantom nesedl, více jako náhradník Nivena působí belmondovským dojmem. Co se týče dabingu, tak oproti těm vyrobeným patrně pro VHS či Novu je tento, ještě totalitní výroby, opravdu skvělý, předchozí dva měly akorát Stanislava Fišera. Dávám pět hvězd, ale je to s odřenýma ušima, poslední hvězdičku přihazuji díky Dreyfussově zlepšení se. "Je něco shnilého ve státě dánském." - "Ve švýcarském." - "Tam taky." ()

gabin(a)

Nevím, jak mám do filmotéky dát, že vlastním jak DVD s debilním dabingem, který je však věrnější originálu, a VHS, již značně jetou s perfektním dabingem Fišer-Hrušínský. Jinak toto bylo v dětství moje první setkání s inspektorem Kluzó, a to kdysi dáááávno v kině Jadran v Brně, Králově poli. Vymotala jsem se z kina s bolavým břichem a uslzenýma očima, a to jsem jako dítě samozřejmě nechápala ani polovinu těch gagů! Pak jsem viděla všechny reprízy v následujících dnech:-) Od té doby tuhle sérii miluju, nejvíc díl Růžový panter znovu zasahuje, zvláště pak scénu s přefiknutým hrbem a zvoníkem u Matky boží plujícím nad Seinou. I tento díl mám na VHS se starým dabingem a jak jsem psala v komentáři, díky němu vím, jak se Rudolf Hrušínský umí smát nahlas (scény u jezírka). Moje oblíbené z Návratu: Emil Flornois, uklízeč v Gstaadu (dnes ještě malebné městečko, zítra měsíční krajina) a pak věta nad zastřeleným Sharkem: Áno, trik , s upadnutím na postel s jednou rukou na podlaze je také dobrý!" ()

Juto

Komické srdce filmu spočíva v absolútnej sebadôvere a neporušiteľnom sebavedomí, s ktorým Sellers ako Clouseau čelí katastrofám, ktoré vytvoril sám. 6/10 ()

mortak

Edwards chtěl viditelně navázat na Růžového panthera, protože mezitím vznikl film Inspektor Clouseau s A . Arkinem, jenže se mu film rozpadl do dvou nezávislých linií - na Sellersovy geniální komické výstupy a na nemastný neslaný dobrodružný výlet sira Luttona do teplých krajů. To vadí hlavně v první půlce filmu, která Sellersem šetří (objeví se až po čtvrt hodině), ale ve druhé polovině si ho užijeme v jeho nejlepší formě. ()

dr.fish

Jsou tu silné momenty, ale je vidět, že tvůrci se ještě hledají. Až následující díly už ti chlapi prostě jenom blbnou z radosti ze života. 80% ()

andrii

Se hlásí. Obráží, naráží, až nadřízený těkavou závrať má z jeho služeb. Maskující se zaměstnanec čehokoliv. Vrchní trhač situací od Seiny, švýcarských volánů, švů letovisek. ()

Decker

Miluju tuhle komedii. Peter Sellers je proste bozi. Dnes uz naprosta klasika mezo komediemi a velice bych se divil kdyby tady byl nekdo kdo by tento dokonaly film nevidel ;-D ()