Návrat Růžového pantera

• Velká Británie The Return of the Pink Panther (více)

Géniové světové komiky Blake Edwards a Peter Sellers se znovu setkávají ve filmu Návrat Růžového pantera. Diamant Růžový panter byl ukraden a zbyla po něm jediná stopa - bílá rukavice - poznávací znamení světově proslulého lupiče klenotů, který si říká Fantom (Christopher Plummer). Ten už je prý dávno v penzi, přesto se ale dostává na první místo seznamu podezřelých inspektora Clouseaua. Fantom chce ale své jméno očistit. Vydává se pátrat po skutečném zloději a zmatkaře Clouseaua zatím záměrně posílá čmuchat po špatné stopě. Vrchnímu inspektoru Dreyfusovi (Herbert Lom) už ale s šíleným podřízeným dochází trpělivost a v záchvatu zuřivosti se rozhodne Clouseaua zabít a jednou provždy se ho zbavit! (Cinemax)

dopita

Chvílema je to docela prdel, vlastně co to kecám, jen pasáž s opravou telefonu za něco stojí, jinak je to trapné. Film "zdobí" neúměrně natahované scény dementního pokusu o humor, což z filmu povětšinou dělá nesnesitelnou záležitost. ()

Hanes88

Ano i ne! To je asi všechno co tak můžu říct. Jako komedie dobře, ale určitě ne nijak nadstandartní komedie. Prostě film na nedělní odpoledne. ()

laepus

Pro tenhle díl mám prostě slabost... Sellersovy gagy jsou nepřekonatelné a i ostatní mu zde dostatečně kvalitně nahrávají na smeč, ať už je to šimpán nebo cimra. ()

rsimonyi

Konečně suspendovaný inspektor Closeau na poslední chvíli dostává případ a opět vyšetřuje krádež Růžového pantera. Peter Sellers tu rozehrává herecký koncert. Nezapomenutelné scény, věčně číhající Kató a skoro šílený inspektor Dreyfus, na to opravdu nezapomenete. Druhý nejlepší panter z celé série. ()

Brylin

Tak trošku dva filmy v jednom: první Clouseauův - mimo reálný svět, s perfektním komediálním výkonem Petera Sellerse, a druhý zachycující pátrání elitního zloděje v podání Christophera Plummera po stopách skutečného pachatele krádeže legendárního diamantu. První dějovou linii nelze hodnotit jinak než pěti hvězdami, druhá stačí ovšem pouze na lehký nadprůměr. Celkově ovšem slušné čtyři hvězdy. ()

BlackHood odpad!

Komedie nemají většinou dobrý děj...Takže to musí být srandovní. Ale tohle není. Nevidím na tom nic dobrého. Nový Panter je lepší. ()

lemonova

Tohto Pantera som videla ako prvého a doteraz mi pripadá nie len najzábavnejší, ale tiež najzaujímavejší z hľadiska príbehu. Navyše je tu humor tak akurát crazy. V mnohých iných častiach tvorcovia dosť prestrelili. ()

Besyn

Tenhle díl jsem viděl jako první.Dost se mi líbil,ale k nejlepším ho neřadím.Co mě nejvíc smetlo byl uvodní souboj s Katem- to jsem málem neudržel močový měchýř. ()

emdvojka

Vosk ma velké rozdíli,..vosk...,včelí vosk,vosí vosk,lyžarsky vosk :-D ... Dobrý film, ale tiež si myslím, že keď nebol Peter Sellers v zábere, čakal som len na to kedy sa tam objavý a keď ten čas nastal...bolo to super....zábava ako sa patrí.Najlepší je aj tak ten začiatok.... Máte Povolení? ()

Ozzy2

Podobné, jako s filmy Budem a Terencem.Jako dítě jsem se u toho válel smíchy po zemi, dnes mi to přijde místy trapné.Bohužel to strašně zestárlo ()

Torgal

Vrchol Clouseauových eskapád keď našiel ten správny balans medzi uveriteľným nešikom, ktorý ešte nie je paródiou samého seba. Je ale pravdou, že vo chvíľach keď zmizne z obrazu a namiesto neho nastúpi Charles Litton pátrajúci na vlastnú päsť v Lugaši, tak celý film stráca šťavu a pôsobí nudne. Ale to len preto, že všetko čo predvádza Peter Sellers vo svojej ikonickej role je tak zábavné, že to snáď ani nie je možné. 8+/10 PS: Úvodnú lúpež mám od detských čias zafixovanú ako niečo úplne cool a tú kušu som vždy túžil mať. Na tomto sa ani po rokoch nič nezmenilo. ()

waska

Souboje inspektora Clouseaua se žlutým čínským sluhou Katem patří k ozdobám této skvělé komedie. Chytlavá hudba, která se používá dodnes. ()

Colour

Vtipov zameraných na obrovskú nešikovnosť hlavného hrdinu a jeho nezameniteľnú reč je neskutočne veľa. No postupne som si na jeho bláznivé praktiky a omyly zvykla. V podstate tak od 3/4 nemá film čím prekvapiť. Ďalšou nevýhodou bola zmena hercov, chvíľu mi trvalo, kým som si podľa mien spomenula kto je kto z prvého dielu. 70% ()

BDMarty007

Tenhle typ komedie není obecně můj šálek čaje. Při opakovaném sledování jsem si uvědomil, že je to vlastně z velké části klasická groteska. Pětiminutová eskapáda Petera Sellerse s vysavačem je v podstatě něco podobného jako Frigo na mašině. Chvílemi je to sice zábavné, ale vystavět na tom celý film je trochu málo. Grotesky se střídají s poměrně nudnou vatou a postupem času už to přestává být zábavné, zejména pokud Petera Sellerse jako poněkud imbecilního inspektora Clouseau zrovna nemilujete. Osobně mě asi více bavil Herbert Lom jako vrchní komisař Dreyfus. A scéna s pistolí / zapalovačem je nezapomenutelná. ()

Rudyamon

Návrat Růžového pantera je myslím, nejlepší díl celé série. Poprvé jsem ho viděl kdysi dávno na internátě a vím, že jsme se hodně bavili. Když jsem se na něj podíval po letech, už to nebylo až tak dech beroucí, ale přesto mě geniální nešika dokázal dostat do stavu záchvatu smíchu. Peter Sellers je opravdu hodně dobrý herec, jeho tahy jsou neopakovatelné a hlášky ve filmu patří k tomu nejlepšímu co se v komédiích natočilo. Jedna z nejlepších - Jak může být idiot policistou? Jednoduše. Stačí jen podat přihlášku... - je v dnešním světě opravdu hodně aktuální. Herbert Lom a jeho postava, se už v tomto díle začíná rychlým krokem přibližovat k šílenství, jeho psychoterapeut by mohl vyprávět ... kdyby ještě žil ... :-) Ve filmu se samozřejmě objeví i Kato a tak je postaráno i o akční vsuvku. Je to opravdu dobrý film a i když pro mně ne stoprocentní, hodnocení 4 hvězdičky - 90% si určitě zaslouží ... ()

Maximilianus

Pre mňa zatiaľ asi najmenej zaujímavý diel. Chýbal mi David Nivea v roly Charlesa Lindona. Nový herec v tejto úlohe ako aj úloha samotná mi prišla nezaujímavá. Dejovo sa toho veľa nestalo. S privretými očami 3,5. ()

Psycho.R

Ano, tak tohle už je Clouseau, jak ho známe a máme rádi. Humor se posunul o deset let dopředu a bylo tak možné být ztřeštěnější. Souhlasím, že tu byly nudnější pasáže, ale kdykoli se Sellers ukázal v záběru, tak to napravil. ()